Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Παναιτωλικός-Ιωνικός, η οποία θα διεξαχθεί στο Αγρίνιο στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Super League 1. by www.sport-fm.gr
Τηλεοπτική κάλυψη από το Cosmote Sport 2 HD και ραδιοφωνική από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by www.sport-fm.gr
Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Μελίσσας, Αποστολάκης, Αντούνες, Βργκοτς, Κορνέλιους, Χουχούμης, Ντουάρτε, Μεντόσα, Μόρσεϊ, Φλόρες, Καρέλης. by www.sport-fm.gr
19:25
Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Χουτεσιώτης, Μύγας, Ρομαό, Τσιγκρίνσκι, Σάντσες, Βαλεριάνος, Κάνιας, Ντάλσιο, Κιάκος, Άοσμαν, Λένις. by www.sport-fm.gr
19:25
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Ροντρίγκεζ, Λούι, Περέιρα, Χρ. Μπελεβώνης, Μπαρμπόσα, Μαλής, Βέργος, Μπακαδήμας, Τσιγγάρας. by www.sport-fm.gr
19:25
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Αναγνωστόπουλος, Τσιριγώτης, Βαφέας, Κωνσταντινίδης, Γκοτσούλιας, Πογοσιάν, Μάναλης, Καμπράλ, Ματσούκας. by www.sport-fm.gr
19:27
Σε εξαιρετικό μομέντουμ οι δύο ομάδες, οι οποίες προέρχονται αμφότερες από νίκη. Την προηγούμενη αγωνιστική ο Παναιτωλικός επικράτησε 2-1 στην έδρα του Βόλου, ενώ ο Ιωνικός πήρε σπουδαίο «τρίποντο» (3-2) υποδεχόμενος τον ΠΑΟΚ. by www.sport-fm.gr
19:28
Από τα λεγόμενα... εξάποντα ματς. Στη 10η θέση με 13 βαθμούς ο Ιωνικός, δύο περισσότερους από τον 11ο Παναιτωλικό. by www.sport-fm.gr
19:29
Διαιτητής: Τσακαλίδης Βοηθοί: Στεφανής, Βεργέτης, 4ος διαιτητής: Τσαγκαράκης, VAR: Παπαπέτρου by www.sport-fm.gr
19:34
3' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Ντουάρτε συνέκλινε, έπιασε το σουτ εκτός περιοχής, το οποίο έφυγε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by www.sport-fm.gr
19:37
19:38
7' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Παναιτωλικό. Το κέρδισε ο Ντουάρτε από τον Τσιγκρίνσκι. Ο Ντουάρτε θα δεχτεί και τις περιποιήσεις από το ιατρικό τιμ των γηπεδούχων. Πέρασε άουτ η εκτέλεση από τον Μεντόσα. by www.sport-fm.gr
19:41
19:45
14' Μεγάλη στιγμή για τον Παναιτωλικό. Σπουδαίο «στοπ» του Χουτεσιώτη σε σουτ που έπιασε ο Καρέλης μεταξύ πέναλτι και μικρής περιοχής. by www.sport-fm.gr
19:46
19:49
19:50
19' Ύστερα από την εκτέλεση κόρνερ από τον Άοσμαν, ο Μύγας έπιασε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by www.sport-fm.gr
19:51
20' Τεράστια διπλή ευκαιρία για τον Ιωνικό. Σημαντικές επεμβάσεις του Μελίσσα, σε πρώτο χρόνο στην απευθείας εκτέλεση του Άοσμαν (χτύπησε στο έδαφος η μπάλα, δυσκολεύοντας την αντίδρασή του) και σε δεύτερο στο σουτ που έπιασε ο Ρομαό, ο οποίος πήρε το «ριμπάουντ». by www.sport-fm.gr
19:53
19:53
19:56
19:57
Πιο δραστήριος στο ξεκίνημα ο Παναιτωλικός, έχει ισορροπήσει πλέον ο Ιωνικός. by www.sport-fm.gr
19:59
28' Επικίνδυνο γέμισμα του Κάνιας από τα δεξιά, δεν βρίσκει όμως κάποιον συμπαίκτη του. by www.sport-fm.gr
20:00
20:00
20:01
20:02
20:03
20:04
33' Προϋπόθεση για καλή στιγμή για τον Ιωνικό, δεν πρόλαβε να φτάσει την μπάλα και να σουτάρει ο Άοσμαν. by www.sport-fm.gr
20:05
20:08
20:09
20:09
20:14
Ακόμα δύο λεπτά για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του πρώτου μέρους. by www.sport-fm.gr
20:15
Υπάρχει πρόβλημα με τον Μεντόσα. Να δούμε εάν θα μπορέσει να συνεχίσει. Προς το παρόν περνά εκτός αγωνιστικού χώρου. by www.sport-fm.gr
20:15
20:16
Δίνεται η παράβαση για μαρκάρισμα του Ρομαό στον Κορνέλιους. Βάζει το χέρι του ο στόπερ των φιλοξενούμενων, αλλά δεν φαίνεται να είναι τόσο δυνατή η επαφή. Έπεσε αρκετά εύκολα ο αμυντικός των γηπεδούχων. by www.sport-fm.gr
20:21
Τέλος στο πρώτο μέρος. Ο Παναιτωλικός θα πάει προηγούμενος 1-0 στα αποδυτήρια χάρη στην εκτέλεση πέναλτι του Μεντόσα στο 45'+1'. by www.sport-fm.gr
20:22
Έντονες διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων προς τον κ. Τσακαλίδη με την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου. by www.sport-fm.gr
20:30
20:30
To πέναλτι, με το οποίο πήρε προβάδισμα ο Παναιτωλικός. Αρκετά αμφισβητούμενη φάση. by www.sport-fm.gr
20:33
20:36
20:37
20:37
20:43
20:44
52' Φάση για τον Ιωνικό. Ο Κιάκος έπιασε την κεφαλιά, ύστερα από παράλληλο γύρισμα του Μύγα, όμως δεν ήταν αρκετά δυνατή. by www.sport-fm.gr
20:47
20:48
55' Ευκαιρία για τον Ιωνικό. Ωραίο μακρινό σουτ από τον Άοσμαν, πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by www.sport-fm.gr
20:58
66' Μπλοκάρει την κεφαλιά του Ντάλσιο ο Μελίσσας. Ακόμα μία καλή σέντρα από τον Μύγα. by www.sport-fm.gr
20:59
21:00
68' ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός! 2-0! Σκόρερ ο Ντουάρτε! Υπέροχο πλασέ του Ντουάρτε, που καταλήγει στο αριστερό παραθυράκι της εστίας του Χουτεσιώτη. Ασίστ από τον Βέργο. Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν τους κενούς χώρους που είχε αφήσει ο Ιωνικός στην προσπάθειά του να ισοφαρίσει. by www.sport-fm.gr
21:03
71' ΓΚΟΛ ο Ιωνικός! 2-1! Σκόρερ ο Ντάλσιο! Θύμισε αρκετά τη φάση του 20': Ο Μελίσσας απέκρουσε σε πρώτο χρόνο την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Άοσμαν, ωστόσο δεν μπόρεσε να απαντήσει και στο διαγώνιο σουτ που έπιασε εν συνεχεία ο Ντάλσιο,ο οποίος σκόραρε κόντρα στην πρώην ομάδα του. by www.sport-fm.gr
21:05
21:07
75' Κόκκινη κάρτα στον Ρομαό! Ο άσος των φιλοξενούμενων θα αντικρίσει τη δεύτερη κίτρινη κάρτα στο ματς, για σπρώξιμο εκτός φάσης στον Βέργο. by www.sport-fm.gr
21:10
78' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Αστόχησε ο Μόρσεϊ όντας ολομόναχος μπροστά από τον Χουτεσιώτη. by www.sport-fm.gr
21:12
Διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι στην προηγούμενη φάση οι γηπεδούχοι. Εξετάστηκε η φάση, «παίζετε» από τον κ. Τσακαλίδη. by www.sport-fm.gr
21:13
21:13
21:14
82' Ο Λούι στη θέση του Ντουάρτε, ο οποίος φαίνεται να αντιμετωπίζει και πρόβλημα τραυματισμού. by www.sport-fm.gr
21:17
21:20
21:22
90' ΓΚΟΛ ο Ιωνικός! 2-2! Σκόρερ ο Βαφέας! «Χρυσή» αλλαγή ο Βαφέας, ο οποίος λίγα δευτερόλεπτα μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, πιάνει το σουτ εκτός της περιοχής στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα! by www.sport-fm.gr
21:23
21:27
Τέλος στο ματς. Οι Παναιτωλικός και Ιωνικός ήρθαν ισόπαλοι 2-2. Αυτά από εμάς. Καλό σας βράδυ! by www.sport-fm.gr