Παρακολουθήστε από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Primera Division.

21:30
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη του ντέρμπι της Μαδρίτης, ανάμεσα στη Ρεάλ και την Ατλέτικο στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» για τη 17η αγωνιστική της La Liga. by Λουκάς Χατζής
21:30
Οι «μερένχες» βρίσκονται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 39 πόντους, προερχόμενοι από έξι σερί νίκες στο πρωτάθλημα, ενώ διατηρούν αήττητο οκτώ αγωνιστικών. by Λουκάς Χατζής
21:31
Από την άλλη, οι «ροχιμπλάνκος» προέρχονται από την ήττα «σοκ» απέναντι στη Μαγιόρκα (1-2), με αποτέλεσμα να πέσουν στην 4η θέση και στο -10 από την κορυφή (έχουν και ένα παιχνίδι λιγότερο). by Λουκάς Χατζής
21:35
Πάμε σιγά-σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο μονομάχων... by Λουκάς Χατζής
21:37
Ρεάλ Μαδρίτης: Κουρτουά, Καρβαχάλ, Μιλιτάο, Αλάμπα, Μεντί, Κρόος, Μόντριτς, Κασεμίρο, Ασένσιο, Βινίσιους, Μπενζεμά. by Λουκάς Χατζής
21:38
Ατλέτικο Μαδρίτης: Όμπλακ, Γιορέντε, Κοντογκμπιά, Φελίπε, Χερμόσο, Καράσκο, Κορέα, Ντε Πάουλ, Κόκε, Γκριεζμάν, Κούνια. by Λουκάς Χατζής
21:40
Σε περίπου 20 λεπτά θα έχουμε την πρώτη σέντρα στην αναμέτρηση. by Λουκάς Χατζής
21:41
Σε επίπεδο πρωταθλήματος, η Ρεάλ Μαδρίτης δεν έχει ηττηθεί από την Ατλέτικο στις πέντε τελευταίες συναντήσεις τους, μετρώντας 2 νίκες και 3 ισοπαλίες. by Λουκάς Χατζής
21:46
21:46
21:49
Η Ρεάλ Μαδρίτης δεν αντιμετωπίζει κάποιον σοβαρό τραυματισμό, με τον Μπενζεμά να επιστρέφει και να παίρνει φανέλα βασικού. Από την αλλη, η Ατλέτικο μπορεί να είδε τον Σουάρες να ξεπερνάει το πρόβλημά του, ωστόσο εκτός παραμένουν οι Χιμένεθ, Σάβιτς και Τρίπιερ. by Λουκάς Χατζής
21:56
Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Λουκάς Χατζής
22:03
Έναρξη της αναμέτρησης. by Λουκάς Χατζής
22:05
2' Καλή σέντρα του Γιορέντε, μπλόκαρε προ του Κορέα ο Κουρτουά. by Λουκάς Χατζής
22:07
4' Μακρινό άστοχο σουτ του Κούνια. by Λουκάς Χατζής
22:08
Όλοι οι παίκτες της Ατλέτικο αμύνονται πίσω από το κέντρο και ψάχνουν την ευκαιρία να βγουν στην αντεπίθεση. by Λουκάς Χατζής
22:10
7' Φάουλ από τα δεξιά όπως επιτίθεται η Ατλέτικο. Καλή ευκαιρία να ανέβουν παίκτες των «ροχιμπλάνκος» στην περιοχή του Κουρτουά. by Λουκάς Χατζής
22:10
Καράσκο πάνω στην μπάλα. by Λουκάς Χατζής
22:11
Πασάρει δίπλα στον Κορέα, ο οποίος κάνει μια ωραία «γλυκιά» σέντρα η οποία όμως απομακρύνθηκε από αμυντικό. by Λουκάς Χατζής
22:12
Ακόμα ένα κλέψιμο της Ατλέτικο. Νωθρό το ξεκίνημα της Ρεάλ που δυσκολεύεται να αναπτυχθεί στο χορτάρι του «Σαντιάγκο Μπερναμπέου». by Λουκάς Χατζής
22:13
11' Κόρνερ για τη Ρεάλ Μαδρίτης. by Λουκάς Χατζής
22:14
Εκτέλεσε ο Κρόος, ο Μιλιτάο έπιασε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι χωρίς ωστόσο να απειληθεί ο Όμπλακ. by Λουκάς Χατζής
22:17
Στα τελευταία λεπτά η Ρεάλ έχει κερδίσει μερικά μέτρα στο γήπεδο, χωρίς ωστόσο να μπορεί να γίνει απειλητική ακόμα. by Λουκάς Χατζής
22:19
16' ΓΚΟΟΟΟΛ για τη Ρεάλ Μαδρίτης! by Λουκάς Χατζής
22:20
Στην πρώτη ευκαιρία της στο παιχνίδι, η Ρεάλ ανοίγει το σκορ με μαγικό σουτ του Μπενζεμά, έπειτα από πάσα του Βινίσιους από τα δεξιά! by Λουκάς Χατζής
22:21
22:22
Το γκολ του Μπενζεμά για το 1-0!
by Λουκάς Χατζής
22:26
23' Μακρινό και άστοχο σουτ από τον Κόκε. by Λουκάς Χατζής
22:26
Δεν έχει καλό ρυθμό το ντέρμπι, η Ρεάλ όμως μπόρεσε τη μοναδική καλή στιγμή της να τη μετουσιώσει σε γκολ. by Λουκάς Χατζής
22:28
Άσχημο σουτ του Μιλιτάο από μεγάλη απόσταση. by Λουκάς Χατζής
22:29
22:30
27' Ωραίες προσποιήσεις του Βινίσιους, κόβουν οι αμυντικοί της Ατλέτικο. by Λουκάς Χατζής
22:31
Σέντρα του Καράσκο από τα αριστερά, διώχνει ο Μιλιτάο. by Λουκάς Χατζής
22:32
30' Διακοπή στο παιχνίδι, καθώς ο Γκριεζμάν βρίσκεται στο έδαφος μετά από πάτημα του Καρβαχάλ. by Λουκάς Χατζής
22:37
34' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για την Ατλέτικο, δύο μέτρα έξω και προς τα δεξιά από την περιοχή του Κουρτουά. by Λουκάς Χατζής
22:38
35' Απίστευτη επέμβαση του Κουρτουά στην πάνω δεξιά γωνία του στο εξαιρετικό χτύπημα φάουλ του Γκριεζμάν! by Λουκάς Χατζής
22:39
36' Κίτρινη κάρτα στον Φελίπε. by Λουκάς Χατζής
22:41
38' Ωραία ανάπτυξη της Ρεάλ Μαδρίτης, ο Βινίσιους έγινε αποδέκτης της μπάλας από πλάγια θέση, το σουτ του όμως έβγαλε σε κόρνερ ο Όμπλακ. by Λουκάς Χατζής
22:47
Χωρίς κάτι σημαντικό στο τελευταίο πεντάλεπτο του αγώνα. by Λουκάς Χατζής
22:48
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος στο πρώτο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
22:49
45+1' Κίτρινη κάρτα στον Μεντί για αγκωνιά στον Κορέα. by Λουκάς Χατζής
22:51
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Η Ρεάλ Μαδρίτης πηγαίνει στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ 1-0, χάρη στο τέρμα του Καρίμ Μπενζεμά στο 16ο λεπτό. by Λουκάς Χατζής
22:51
23:07
Αλλαγή για τη Ρεάλ Μαδρίτης. Στη θέση του σκόρερ Μπενζεμά πέρασε ο Γιόβιτς. Για την Ατλέτικο εκτός οι Γκριεζμάν και Καράσκο, μέσα οι Λεμάρ και Φέλιξ. by Λουκάς Χατζής
23:08
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου. by Λουκάς Χατζής
23:10
48' Κακή επιλογή του Ασένσιο που βρέθηκε μέσα στην περιοχή της Ατλέτικο, μπορούσε να εκτελέσει σε πρώτο χρόνο, ωστόσο έκανε μία έξτρα ντρίπλα και σπατάλησε μια μεγάλη στιγμή για τη Ρεάλ. by Λουκάς Χατζής
23:11
50' Συρτό σουτ του Φέλιξ, μπλοκάρει δύσκολα ο Κουρτουά! by Λουκάς Χατζής
23:13
51' Ακόμα μία μεγάλη στιγμή για την Ατλέτικο σε διάστημα δύο λεπτών, με τον Κουρτουά να σταματάει εξ επαφής το σουτ του Κούνια! by Λουκάς Χατζής
23:13
Εξαιρετικός ο ρυθμός σε αυτά τα πρώτα λεπτά της επανάληψης. by Λουκάς Χατζής
23:16
Νέο κλέψιμο της Ατλέτικο στον χώρο της μεσαίας γραμμής. Φέλιξ και Λεμάρ, ειδικά ο πρώτος, έχουν ανεβάσει κατακόρυφα στον ρυθμό των «ροχιμπλάνκος». by Λουκάς Χατζής
23:19
57' ΓΚΟΟΟΟΛ για τη Ρεάλ Μαδρίτης για το 2-0! by Λουκάς Χατζής
23:21
Και ενώ η Ατλέτικο έψαχνε την ισοφάριση, η Ρεάλ «χτυπάει» στην αντεπίθεση και με το όμορφο πλασέ του Ασένσιο έκανε το 2-0 και πλέον η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι παίρνει σημαντικό προβάδισμα νίκης! by Λουκάς Χατζής
23:22
60' Αλλαγές για την Ατλέτικο. Έξω Κούνια και Κορέα, μέσα οι Σουάρες και Λόντι. by Λουκάς Χατζής
23:23
61' Άστοχη κεφαλιά του Ερμόσο. by Λουκάς Χατζής
23:31
69' Αλλαγή για την Ατλέτικο. Μέσα ο Ερέρα στη θέση του Ντε Πολ. by Λουκάς Χατζής
23:36
74' Προσπαθεί η Ατλέτικο να ξαναμπεί στο ματς, χωρίς ωστόσο να μπορεί να διασπάσει την άμυνα της Ρεάλ. by Λουκάς Χατζής
23:38
76' Φάουλ σε καλό σημείο για την Ατλέτικο. by Λουκάς Χατζής
23:38
Απευθείας εκτέλεση του Λεμάρ, έβγαλε δύσκολα ο Κουρτουά! by Λουκάς Χατζής
23:40
78' Τεράστια ευκαιρία για τη Ρεάλ με το γύρισμα του Μεντί να περνάει ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι του Όμπλακ με τον Βινίσιους να μην μπορεί να της αλλάξει πορεία για... χιλιοστά. by Λουκάς Χατζής
23:40
79' Φάουλ σε καλό σημείο για την Ατλέτικο. by Λουκάς Χατζής
23:41
Και πάλι ο Λεμάρ το πήγε απευθείας, με τον Κουρτουά να απομακρύνει σε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
23:42
80' Κακό τελείωμα του Σουάρες από δύσκολη γωνία. by Λουκάς Χατζής
23:45
83' Κόρνερ για την Ατλέτικο. by Λουκάς Χατζής
23:47
85' Αλλαγές για τη Ρεάλ. Μέσα οι Ροντρίγκο και Βαλβέρδε, έξω οι Ασένσιο και Βινίσιους. by Λουκάς Χατζής
23:50
88' Κίτρινη σε Αλάμπα και Σουάρες για «κοκορομαχία»! by Λουκάς Χατζής
23:53
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
23:54
90+2' «Κεραυνός» του Φέλιξ από τη μικρή περιοχή, το βγάζει και αυτό ο Κουρτουά με το πρόσωπο, δείχνοντας πως έχει ματώσει! by Λουκάς Χατζής
23:54
Σηκώνεται ο Κουρτουά, συνεχίζεται κανονικά το ματς... by Λουκάς Χατζής
23:55
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Η Ρεάλ Μαδρίτης πάτησε την Ατλέτικο Μαδρίτης (2-0), φτάνοντας τους 42 βαθμούς και... αγκαλιάζει από νωρίς το πρωτάθλημα. Στους 29 έμεινε η ομάδα του Σιμεόνε που δεν σκοράρει για τέταρτο σερί ματς απέναντι στην συμπολίτισσα. by Λουκάς Χατζής