Παρακολουθήστε από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Super League 1.

19:00
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Ολυμπιακός-Άρης για την 13η αγωνιστική της Super League. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:05
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 19:30, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports Prime και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Νίκου Σταματέλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:05
Μαζί μας στο σχόλιο και ο Γιώργος Τσανάκας by Αποστόλης Λιβάνιος
19:06
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων... by Αποστόλης Λιβάνιος
19:06
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Βατσλίκ – Λαλά, Παπασταθόπουλος, Σισέ, Ρέαμπτσουκ – Εμβιλά, Μπουχαλάκης - Α. Καμαρά Μασούρας, Λόπες, Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
19:06
Άρης (Άκης Μάντζιος): Ντένις – Σάκιτς, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Γκάνεα – Τζέγκο, Σάσα, Εντιαγέ – Ματέο Γκαρσία, Μαντσίνι, Μπερτόγλιο. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:07
Στον πάγκο των Πειραιωτών: Κρίστινσον, Μ. Καμαρά, Ονιεκούρου, Ανδρούτσος, Βρουσάι, Μπα, Τικίνιο, Α. Παπαδόπουλος, Ροντρίγκες by Αποστόλης Λιβάνιος
19:07
Στον πάγκο οι Κουέστα, Δεληζήσης, Λούμορ, Μάνος, Ιτούρμπε, Μπρούνο Γκάμα, Λόπεθ, Ματίγια, Μπεναλουάν. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:09
Διαιτητής: Μανούχος (Αργολίδας) Βοηθοί: Κωστάρας (Αιτ/νίας), Μεϊντάνας (Αχαϊας) 4ος Διαιτητής: Ζαμπάλας (Ηπείρου) VAR: Γιόακιμ Κάμφιους (Ολλανδία) AVAR: Πετρόπουλος (Αρκαδίας) by Αποστόλης Λιβάνιος
19:14
Η προϊστορία Νίκες Ολυμπιακού: 65 Ισοπαλίες: 33 Νίκες Άρη: 21 Με γηπεδούχο τον Ολυμπιακό Νίκες Ολυμπιακού: 43 Ισοπαλίες: 11 Νίκες Άρη: 5 by Αποστόλης Λιβάνιος
19:16
by Αποστόλης Λιβάνιος
19:17
19:20
Οι Πειραιώτες παρατάσσονται δίχως τον Βαλμπουενά, που δεν είναι στην αποστολή. Εκτός είναι και ο Καρμπόβνικ, αλλά αναμενόμενα και ο Σεμέδο. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:21
Χωρίς κλασικό φορ στο «Γ. Καραϊσκάκης» o Άρης, εκτός αποστολής ο Σούντγκρεν, εντός ο Κουέστα, ο οποίος είναι στον πάγκο. Τιμωρημένος ο Αμπουμπακάρ Καμαρά. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:24
Νωρίτερα υπήρξαν συμπλοκές ανάμεσα σε οπαδούς και την αστυνομία by Αποστόλης Λιβάνιος
19:32
2' Επικίνδυνη σέντρα του Σάκιτς, διώχνει ο Λαλά και στη συνέχεια σε μονομαχία Μπουχαλάκη και Γκαρσία, ο διεθνής έδιωξε και κέρδισε φάουλ. Φωνάζουν για χέρι του Γάλλου μπακ οι φιλοξενούμενοι, έπειτα από την εξ επαφής κεφάλια του Ματέο Γκαρσία. Μάλλον έχει βρει. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:38
19:38
19:39
8' Απειλεί ο Άρης, κερδίζει ένα κόρνερ.Ο Τζέγκο φώναξε για πέναλτι σε μαρκάρισμα του Λαλά στην περιοχή του Ολυμπιακού, ακολούθησε ένταση με τον Παπασταθόπουλο. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:40
Ο Άρης έχει μπει καλύτερα και πιέζει. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:41
Ο Άρης πατάει καλύτερα στο γήπεδο, δείχνει πιο επικίνδυνος αλλά και πως θέλει να βρει ένα γρήγορο γκολ απέναντι στον Ολυμπιακό, ο οποίος από τη μεριά του δείχνει ασύνδετος στα πρώτα λεπτά του αγώνα. by Γιώργος Τσανάκας
19:43
13' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0! Εξαιρετική μπαλιά του Λόπες στην πλάτη της άμυνας του Άρη, κοντρόλ και εκτέλεση κάτω από τα πόδια από τον Μασούρα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:44
Οριακή η φάση για οφσάιντ, θα γίνει έλεγχος. Φάνηκε να είναι εκτεθειμένος by Αποστόλης Λιβάνιος
19:44
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΚΟΛ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:44
Παραμένει το 0-0 by Αποστόλης Λιβάνιος
19:45
19:47
17' Σουτ του Σάσα, το οποίο βρήκε σε σώματα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:49
18' Τελική για τον Άρη. Ο Σάκιτς έκανε καλό γέμισμα, ο Φαμπιάνο και ο Μπράμπετς δεν συνεννοήθηκαν και ο πρώτος πήρε κεφαλιά από τον δεύτερο και αστόχησε. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:50
Η κατοχή της μπάλας είναι 60%-40% by Αποστόλης Λιβάνιος
19:51
Εκτέλεση φάουλ του Μασούρα, κεφαλιά του Εντιαγιέ προς τα πίσω και κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:52
Μίνι διακοπή στο παιχνίδι. Στο έδαφος ο Ντένις μετά από σύγκρουση Σισέ και Παπασταθόπουλου με τον τερματοφύλακα του Άρη by Αποστόλης Λιβάνιος
19:54
Επιστροφή στη δράση έπειτα από δύο λεπτά by Αποστόλης Λιβάνιος
19:54
25' Σέντρα του Γκάνεα, η μπάλα εκτός σε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:55
Συνεχόμενα κόρνερ για τον Άρη by Αποστόλης Λιβάνιος
19:57
Έχει αρχίσει να ισορροπεί ο Ολυμπιακός, αλλά τα βρίσκει σκούρα με την τριάδα στα χαφ που έχει ο Άρης. Είναι… μπαλάτη αυτή η τριάδα, μπορούν και να κόψουν και να φτιάξουν, με τους «ερυθρόλευκους» να μην μπορούν εύκολα να παίξουν κάθετο ποδόσφαιρο. by Γιώργος Τσανάκας
19:57
Κερδισμένο φάουλ του Αγκιμπού λίγο έξω από την περιοχή, το έκανε ο Σάσα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:58
29' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Δυνατή εκτέλεση από τον Λόπες, η μπάλα λίγο δίπλα από τη συμβολή των δοκών του Ντένις by Αποστόλης Λιβάνιος
19:59
30' Ύπουλη σέντρα του Λαλά για τον Ελ Αραμπί, μπλόκαρε ο Ντένις by Αποστόλης Λιβάνιος
20:01
31' Επικίνδυνη σέντρα του Μασούρα, η μπάλα πέρασε έξω, καθώς δεν μπόρεσε να φτάσει σε αυτήν ο Ελ Αραμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:10
40' Κίτρινη ο Σάκιτς για φάουλ στον Αγκιμπού Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
20:11
Στέκεται πολύ καλά ο Άρης έως τώρα. Γενικότερα το παιχνίδι δεν είναι θεαματικό, έχει ελάχιστες φάσεις και κακό ρυθμό by Αποστόλης Λιβάνιος
20:13
Στο 57%-43% η κατοχή της μπάλας by Αποστόλης Λιβάνιος
20:15
Πιέζει πολύ ο Ολυμπιακός στα τελευταία λεπτά by Αποστόλης Λιβάνιος
20:15
45+1' Πολιορκία του Ολυμπιακού στην περιοχή του Άρη λύεται με κάκιστο σουτ του Σισέ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:15
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
20:18
Στο έδαφος ο Γκάνεα. Έπειτα από διώξιμο του Λαλά, η μπάλα τον βρίσκει στο πρόσωπο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:18
Ακόμη ζαλισμένος ο Γκάνεα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:18
Ημίχρονο στο «Γ. Καραϊσκάκης»: Ολυμπιακός-Άρης 0-0! Μέτριο παιχνίδι στο πρώτο μέρος, με ελάχιστες καλές φάσεις. Οι τελικές είναι 2(0)-0(0), στο 57%-43% η κατοχή της μπάλας by Αποστόλης Λιβάνιος
20:19
Πρώτο ημίχρονο με καλό ρυθμό, αλλά λιγοστές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες. Ανώτερος στα σημεία ο Άρης, βγάζει μεγάλη ενέργεια στον αγωνιστικό χώρο και με την τριάδα στον άξονα, προσπαθεί να κοντρολάρει το τέμπο. Την ίδια ώρα, ο Ολυμπιακός μετά το τέταρτο ισορρόπησε αλλά του λείπει η μεγάλη φάση, όπως και το κάθετο παιχνίδι. Προμηνύεται ενδιαφέρον δεύτερο μέρος. by Γιώργος Τσανάκας
20:35
Έναρξη β' μέρους! by Αποστόλης Λιβάνιος
20:37
48' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ωραία κίνηση του Λόπες και σουτ του Πορτογάλου, που έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Ντένις. Η καλύτερη στιγμή των Πειραιωτών στο παιχνίδι. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:41
Έχει μπει πιο δυνατό στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός. Σε σχέση με το ξεκίνημά του στο α' μέρος, αλλά και συγκριτικά με τους "κίτρινους". by Αποστόλης Λιβάνιος
20:42
53' ΔΟΚΑΡΙ ο Ολυμπιακός! Ο Τζέγκο έκανε κακό κοντρόλ, ο Αγκιμπού Καμαρά πήρε την μπάλα, την κουβάλησε λίγο και με σουτ έστειλε την μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Ντένις. Στη συνέχεια κέρδος ένα κόρνερ για τους Πειραιώτες by Αποστόλης Λιβάνιος
20:43
54' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0. Εκτέλεση κόρνερ του Λόπες, επιβλητικό άλμα του Σισέ, που κέρδισε στον αέρα τον Μπράμπετς και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:44
Ρόνι Λόπες και Αγκιμπού Καμαρά έχουν αναλάβει την δημιουργία φάσεων για τον Ολυμπιακό. Αμφότεροι ορεξάτοι, με καλές επαφές στην μπάλα και φαντασία στο παιχνίδι τους, με τον Λόπες να φτιάχνει το 1-0 του Σισέ. Ο Άρης πληρώνει το γεγονός πως μπήκε φοβισμένος στο δεύτερο μέρος, δεν κρατούσε μπάλα και βρισκόταν διαρκώς σε θέση άμυνας. by Γιώργος Τσανάκας
20:48
59' Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Μάνος αντί Μπερτόγλιο και Γκάμα αντί Εντιαγέ. Με κλασικό πλέον οι φιλοξενούμενοι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:53
20:53
20:55
66' Εκτέλεση φάουλ του Λόπες, πολύ άστοχη κεφαλιά του Ελ Αραμπί, που δεν είχε καλό βηματισμό by Αποστόλης Λιβάνιος
20:56
67' Πολύ σκληρό φάουλ του Μάνου στον Λαλά και κίτρινη κάρτα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:57
68' Κεφαλιά του Σισέ, έπειτα από σκαστό γέμισμα του Μασούρα, μπλόκαρε ο Ντένις by Αποστόλης Λιβάνιος
21:01
72' Πολύ άστοχο σουτ του Μάνου λίγο έξω από την περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
21:02
72' Κίτρινη στον Φαμπιάνο για φάουλ στον Α. Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
21:03
74' Εκτέλεση φάουλ με πάσα, δυνατό-συρτό σουτ του Μασούρα, διώχνει ο Ντένις. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:03
74' Αλλαγές για τον Άρη. Ο Ιτούρμπε αντί Μαντσίνι και ο Λόπεθ αντί του Γκαρσία by Αποστόλης Λιβάνιος
21:09
79' Απειλεί ο Άρης. Γύρισμα του Σάκιτς, άτσαλο διώξιμο του Παπασταθόπουλου μπροστά από την εστία, η μπάλα εκτός σε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:10
81' Πολύ άστοχο σουτ του Γκάνεα έπειτα από διώξιμο της άμυνας του Ολυμπιακού σε στατική φάση. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:11
82' Δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Ονιεκούρου αντί Μασούρα και Μ. Καμαρά αντί Λόπες by Αποστόλης Λιβάνιος
21:12
Ο ρυθμός έχει πέσει αισθητά, ο Άρης δυσκολεύεται να αντιδράσει και να βρει απαντήσεις... Τελευταίο δεκάλεπτο ουσιαστικά, να δούμε τι μπορεί να αλλάξει στο ματς με τον Ολυμπιακό να κρατάει άνετα το προβάδισμά του! by Γιώργος Τσανάκας
21:13
84' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Τικίνιο αντί Ελ Αραμπί by Γιώργος Τσανάκας
21:16
87' Εκτός περιοχής σουτ του Ιτούρμπε, η μπάλα αρκετά μακριά από την εστία του Βατσλίκ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:17
88' Διεκδίκηση Ιτούρμπε με Σισέ, με τον αμυντικό του Ολυμπιακού να κερδίζει τη μονομαχία. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:17
Στο έδαφος ο παίκτης του Άρη, τον έχει βρει στο πρόσωπο ο Σενεγαλέζος by Αποστόλης Λιβάνιος
21:18
Σηκώθηκε κατευθείαν by Αποστόλης Λιβάνιος
21:19
89' Επικίνδυνη αντεπίθεση του Ολυμπιακού με τον Μαντί Καμαρά να βγάζει κάθετη με στόχο τουν Αγκιμπού Καμαρά, αλλά έκοψε ο Φαμπιάνο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:20
90' Επικίνδυνη επίσκεψη του Άρη στην περιοχή του Ολυμπιακού. Ο Ιτούρμπε δεν μπόρεσε να εκτελέσει αρχικά, το έκανε ο Σάκιτς στη συνέχεια, αλλά η μπάλα βρήκε σε σώματα. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:21
Θα μπει ο Γκάρι Ροντρίγκες σε λίγο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:21
90+1' Ροντρίγκες αντί Αγκιμπού Καμαρά για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
21:22
Με καθυστέρηση υποδείχθηκε ότι θα υπάρξει επιπλέον τρία λεπτά επιπλέον χρόνος by Αποστόλης Λιβάνιος
21:23
Ο Ματίγια κλώτσησε την μπάλα πάνω στον Λαλά by Αποστόλης Λιβάνιος
21:23
Ένταση ανάμεσα σε παίκτες by Αποστόλης Λιβάνιος
21:24
90+4' Κίτρινη σε Ματίγια και Λαλά by Αποστόλης Λιβάνιος
21:24
Φινάλε στο «Γ. Καραϊσκάκης»: Ολυμπιακός-Άρης 1-0! Το γκολ του Σισέ στο 54’ έκρινε την αναμέτρηση. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:24
Ο Ολυμπιακός στο +8 από την ΑΕΚ πλέον. Στο φινάλε του πρώτου γύρου. by Αποστόλης Λιβάνιος