Αστέρας Τρίπολης-Παναιτωλικός

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα για το Super League 1.

16:24
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση που ανοίγει την αυλαία στον δεύτερο γύρο (14η αγωνιστική) ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και στον Παναιτωλικό. by Αναστασία Βοσνάκη
16:25
Στους 14 βαθμούς οι Αρκάδες, ψάχνουν το τρίποντο για να πλησιάσουν την πρώτη εξάδα. Την ίδια ώρα, ο Παναιτωλικός έχει 12 και προσπαθεί να... ξεφύγει από τα χαμηλά της βαθμολογίας. by Αναστασία Βοσνάκη
16:26
Ο Αστέρας προέρχεται από το ισόπαλο 0-0 με την ΑΕΚ στην Τρίπολη και θέλει με μία νίκη σήμερα, να δώσει αξία στο αποτέλεσμα αυτό. by Αναστασία Βοσνάκη
16:27
Ο Παναιτωλικός από την πλευρά του προέρχεται από το εντός έδρας 2-2 με τον Ιωνικό, σε ένα ματς που προηγήθηκε 2-0, έπαιζε με παίκτη παραπάνω αλλά έχασε τη νίκη στο φινάλε. by Αναστασία Βοσνάκη
16:30
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
16:30
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος – Καρμόνα, Χριστόπουλος, Πίτσου, Τασουλής – Ιγκλεσίας, Κανελλόπουλος, Ριέρα, Σίτο – Σονί, Μπαράλες. by Αναστασία Βοσνάκη
16:31
Στον πάγκο για τους Αρκάδες οι Τσιφτσής, Γκαρθία, Άλβαρες, Αντζουλάς, Μουνάφο, Κρέσπι, Βαλιέντε, Μπενίτο, Τιλίκα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:31
Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Μελίσσας – Λούι, Βργκοτς, Μαλής, Κορνέλιους – Αντούνες, Φλόρες – Μπαρμπόσα, Μεντόσα, Μόρσεϊ – Βέργος. by Αναστασία Βοσνάκη
16:31
Στον πάγκο για τους Αγρινιώτες οι Ροντρίγκες, Αποστολάκης, Καρέλης, Μπελεβώνης, Περέιρα, Τσιγγάρας, Μπακαδήμας, Χουχούμης, Μπελεβώνης. by Αναστασία Βοσνάκη
16:38
Ο Μίλαν Ράσταβατς έχει επιστροφές, αφού στην αποστολή συμπεριλήφθηκαν ξανά οι Σίτο, Τιλίκα που αντιμετώπιζαν ορισμένα προβλήματα τραυματισμών και σίγουρα του δίνουν έξτρα λύσεις στο μεσοεπιθετικό κομμάτι. by Αναστασία Βοσνάκη
16:38
Αντιθέτως, εκτός αποστολής είναι ο Καστάνιο που έχει δηλωθεί να εκτίσει την ποινή των τεσσάρων κίτρινων καρτών που είχε συμπληρώσει, οι Καπίγια, Σανταφέ που δεν έχουν ξεπεράσει τους τραυματισμούς τους, αλλά και οι Ντρούπι Γκόμεθ, Αλί Μπαμπά για αγωνιστικούς λόγους. by Αναστασία Βοσνάκη
16:39
Την ίδια ώρα, ο Γιάννης Αναστασίου δεν υπολογίζει τον Φρεντ Ντουάρτε, αφού ο νεαρός δηλώθηκε να εκτίσει στο συγκεκριμένο ματς την ποινή της μιας αγωνιστικής από τις κάρτες που συμπλήρωσε. Εκτός είναι, επίσης, ο Ντίαζ, ο Βαρόνε και ο Λιάβας. by Αναστασία Βοσνάκη
16:39
Οι δυο ομάδες έχουν παίξει 20 αγώνες, με τον Αστέρα Τρίπολης να κυριαρχεί, ιδιαίτερα από το 2017 και μετά, όπου είναι αήττητος στα 12 τελευταία, με πέντε νίκες και 7 ισοπαλίες. Στα οκτώ πρώτα ο Παναιτωλικός έχει τέσσερις νίκες! by Αναστασία Βοσνάκη
16:47
Στις 17:15 θα έχουμε σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
16:54
Διαιτητής ο Αγγελάκης, βοηθοί του οι Νικολαΐδης, Σάκκας και τέταρτος ο Βάτσιος. Στο VAR οι Τζοβάρας, Μπουξμπάουμ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:16
1' Σέντρα στο ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
17:19
3' Οι δυο ομάδες προσπαθούν να βρουν τα πατήματά τους. Ο καιρός πάντως είναι καλός, το θετικό είναι ότι δεν βρέχει. by Αναστασία Βοσνάκη
17:21
5' Φάουλ για τον Παναιτωλικό, πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:21
6' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Καρμόνα μέσα από τη μικρή περιοχή δεν κατάφερε να βρει δίχτυα! by Αναστασία Βοσνάκη
17:23
7' Φάουλ για τον Παναιτωλικό, πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:25
9' Σουτ ο Αντούνες, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:28
12' Καλύτερα έχει μπει ο Αστέρας στο ματς, ο Παναιτωλικός παίζει κυρίως στις αντεπιθέσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
17:29
13' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. Δεν μπόρεσαν να το εκμεταλλευτούν. by Αναστασία Βοσνάκη
17:31
15' Συρτό σουτ ο Ιγκλέσιας, ο Μελίσσας μπλοκάρει. by Αναστασία Βοσνάκη
17:37
21' Φάουλ ο Παναιτωλικός σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:38
22' Εκτελεί ο Μπαρμπόσα, ο Παπαδόπουλος μπλοκάρει. by Αναστασία Βοσνάκη
17:40
24' Κίτρινη ο Κανελλόπουλος! by Αναστασία Βοσνάκη
17:43
27' Μεγάλη ευκαιρία του Παναιτωλικού! Ο Βέργος κάνει ένα πολύ ωραίο σουτ, με τον Παπαδόπουλο να κάνει μια τρομερή επέμβαση. by Αναστασία Βοσνάκη
17:45
29' Φάουλ για τον Αστέρα, πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:49
33' Δυνατό σουτ ο Κορνέλιους, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:51
35' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:52
36' Ο Αστέρας βγήκε στην αντεπίθεση, ο Σίτο έκανε την πάσα στον Ριέρα και εκείνος από πλεονεκτική θέση δεν μπόρεσε να σκοράρει. by Αναστασία Βοσνάκη
17:53
37' Κίτρινη ο Βέργος! by Αναστασία Βοσνάκη
17:54
38' Ο Σονί εκτέλεσε το φάουλ, πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:56
40' Κεφαλιά του Μαλή, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:58
42' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό, μέσα ο Καρέλης, έξω ο Μόρσεϊ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:00
44' Σουτ ο Σίτο, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:02
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος, το διανύουμε. by Αναστασία Βοσνάκη
18:03
Τέλος πρώτου ημιχρόνου! Αστέρας και Παναιτωλικός πάνε στα αποδυτήρια με το 0-0 να παραμένει. by Αναστασία Βοσνάκη
18:18
Έξω Σίτο και Ιγκλέσιας, μέσα Κρέσπι και Μουνάφο για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:19
Σέντρα στο δεύτερο μέρος του παιχνιδιού! by Αναστασία Βοσνάκη
18:25
51' Καμία αξιοσημείωτη φάση μέχρι στιγμής. by Αναστασία Βοσνάκη
18:27
54' Σουτ ο Μεντόσα, η μπάλα μπλοκάρει στα σώματα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:30
57' Σουτ ο Μεντόσα, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:31
58' Κόρνερ για τους Αρκάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:32
Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναιτωλικό, έξω ο Κορνέλιους, μέσα ο Χουχούμης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:33
60' Κεφαλιά ο Μπαράλες, μπλοκάρει ο Μελίσσας εύκολα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:34
61' Μεγάλη φάση για τον Παναιτωλικό! Σουτάρει ο Καρέλης, ο Παπαδόπουλος δεν μπορεί να μπλοκάρει και χάνει την μπάλα, ο Καρέλης πήρε το ριμπάουντ αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει από πλεονεκτική θέση. by Αναστασία Βοσνάκη
18:36
18:36
18:38
Αλλαγή για τον Αστέρα! Άλβαρες, Τιλίκα μέσα, Τασουλής, Ριέρα έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
18:39
18:39
18:43
69' Μεγάλη ευκαιρία ο Παναιτωλικός! Τρομερό ένα δύο του Καρέλη με τον Αντούνες, ο δεύτερος κάνει το γύρισμα και ο Άλβαρες κόβει τελευταία στιγμή. by Αναστασία Βοσνάκη
18:44
71' Δυνατό σουτ ο Καρέλης, μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:45
71' Κίτρινη ο Σονί! by Αναστασία Βοσνάκη
18:47
Διαμαρτύρονται έντονα από τον Αστέρα Τρίπολης για τις αποφάσεις του διαιτητή... Έφαγε μία γερή στο πρόσωπο από τον Μεντόσα (κατά λάθος) ο Κανελλόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:47
Κάρτα στον Γκόραν Σάουλα, βοηθό του Ράσταβατς στον πάγκο για διαμαρτυρία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:49
75' Φάουλ παράλληλα με την περιοχή του Παναιτωλικού για τον Αστέρα. Ευκαιρία για ένα γέμισμα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:50
Ανεκμετάλλευτο πέρασε... Προσπαθεί να πιέσει ο Αστέρας για να βρει ένα γκολ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:51
77' Τετ-α-τετ του Βέργου με τον Παπαδόπουλο, νικητής ο κίπερ του Αστέρα ξανά. Σηκώνεται τελικά η σημαία του οφσάιντ, σωστά. by Αναστασία Βοσνάκη
18:52
79' Μεγάλη φάση για τον Αστέρα. Ο Κρέσπι γυρίζει στον Μουνάφο, αυτός δεν σουτάρει και στρώνει στον Τιλίκα που μέσα από την περιοχή κάνει κακό πλασέ, ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:54
Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα, παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Αστέρα Τρίπολης και Παναιτωλικό, by Αναστασία Βοσνάκη
18:54
81' Κεφαλιά του προωθημένου Πίτσου, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:56
82' Σέντρα του Άλβαρες, κεφαλιά του Κρέσπι, άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:57
Έχει κλείσει στο μισό γήπεδο τον Παναιτωλικό ο Αστέρας, πιέζει για να βρει το γκολ της νίκης. Σε θέση άμυνας οι φιλοξενούμενοι, προσπαθούν στην αντεπίθεση να φτιάξουν κάποια φάση. by Αναστασία Βοσνάκη
19:00
86' Μπενίτο αντί Κανελλόπουλου για τον Αστέρα, Τσιγγάρας αντί Μεντόσα για τον Παναιτωλικό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:02
89' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:03
Νέο κόρνερ κερδίζουν οι Αρκάδες... Ανεκμετάλλευτο πέρασε. by Αναστασία Βοσνάκη
19:04
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:05
90'+1' ΓΚΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ! by Αναστασία Βοσνάκη
19:06
Φοβερή σέντρα του Άλβαρες, ο Μπενίτο από κοντά βλέπει το δεξί δοκάρι να του στερεί το γκολ αλλά ο Κρέσπι παίρνει το ριμπάουντ και σκοράρει. by Αναστασία Βοσνάκη
19:06
Να δούμε το γκολ αν θα μετρήσει, εξετάζεται αν ο Μπενίτο είναι εκτεθειμένος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:06
Μετράει κανονικά, 1-0 ο Αστέρας αγκαλιάζει τη νίκη! by Αναστασία Βοσνάκη
19:07
Τελευταία δευτερόλεπτα στο ματς... by Αναστασία Βοσνάκη
19:08
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε 1-0 του Παναιτωλικού χάρη στο γκολ του Κρέσπι και πήρε τη νίκη, πλησιάζοντας την εξάδα. by Αναστασία Βοσνάκη