ΟΦΗ-Άρης

Παρακολουθήστε το ματς του ΟΦΗ με τον Άρη για την 14η αγωνιστική της Super League.

16:46
16:46
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του ΟΦΗ με τον Άρη, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής την Super League, στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης». by www.sport-fm.gr
16:47
Πριν από οτιδήποτε άλλο, δείτε εδώ το πως ξεκινούν οι δύο σημερινοί αντίπαλοι… by www.sport-fm.gr
16:49
Να θυμίσουμε επίσης πως έχουν ΟΦΗ και Άρης αναμετρώνται και στον έτερο εγχώριο θεσμό, αυτόν του Κυπέλλου, με το πρώτο να έχει λήξει 3-1 στην Θεσσαλονίκη. by www.sport-fm.gr
16:50
Αμφότεροι, λοιπόν, σκέφτονται ήδη τη ρεβάνς αλλά αυτό δεν πάει να πει ότι και σήμερα θα κατέβουν στον αγωνιστικό χώρο χωρίς κίνητρο και ενδιαφέρον. by www.sport-fm.gr
16:51
Επιστρέφοντας στα αγωνιστικά, τώρα, στον πάγκο των γηπεδούχων θα καθίσουν οι Βάτερμαν, Σελίμοβιτς, Γιαννούλης, Κοροβέσης, Ναμπί, Στάικος, Φαν Ντάινεν, Καμάου και Γιάννου. by www.sport-fm.gr
16:52
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Ντένις, Ιτούρμπε, Μανσίνι, Ματίγια, Μπεναλουάν, Λόπεθ, Λούμορ, Δεληζήσης και Μάνος.. by www.sport-fm.gr
16:53
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Αναστάσιος Παπαπέτρου από τον Σύνδεσμο Αθηνών, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Αριστομένης Κουτσιαύτης του Συνδέσμου Άρτας. by www.sport-fm.gr
16:53
16:57
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by www.sport-fm.gr
16:57
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by www.sport-fm.gr
16:58
16:59
17:09
17:10
17:13
14' Φάουλ σε καλό σημείο για τους γηπεδούχους, μακριά βέβαια από την μεγάλη περιοχή του Κουέστα. by www.sport-fm.gr
17:14
15' Γκολ! 1-0 ο ΟΦΗ, με την άστοχη έξοδο του Κουέστα στην κεφαλιά του Βούρου και την μπάλα να καταλήγει στον Πασαλίδη ο οποίος με νέα κεφαλιά ανοίγει το σκορ...
17:16
15' Προσωρινή διακοπή στο ματς, λόγω τραυματισμού των Πασαλίδη και Εντιαγέ στην φάση του γκολ. Εικόνα live 21969673/11655.jpg by www.sport-fm.gr
17:17
17:19
19' Ξανά στο έδαφος ο Εντιαγέ, που αγωνίζεται και με δεμένο κεφάλι. Εικόνα live 21969673/220.jpg by www.sport-fm.gr
17:20
17:21
17:24
25' Αντεπίθεση και σέντρα του Καστάνιος, από δεξιά, πέφτει και μπλοκάρει ο Κουέστα. by www.sport-fm.gr
17:27
17:27
29' Εκτέλεση του Γκάμα, στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα περνάει απευθείας άουτ... by www.sport-fm.gr
17:32
17:36
17:37
37' Εκτέλεση του φάουλ από τον Μαντσίνι, ο Φαμπιάνο κάνει την προβολή στο δεύτερο δοκάρι, αλλά βάζει λανθασμένα το πόδι του. by www.sport-fm.gr
17:43
39' Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τον Άρη: με τον Ιτούρμπε να μπαίνει αντί του Γκαρσία. by www.sport-fm.gr
17:45
45' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ, με το σουτ του Γκαγιέγος με το δεξί λίγο μέσα από την περιοχή του Άρη, αλλά τον Κουέστα να αποκρούει με το αριστερό του πόδι!
17:45
17:48
45'+3' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ο ΟΦΗ προηγείται με 1-0 του Άρη, χάρη στην κεφαιλιά του Πασαλίδη στο 15'. by www.sport-fm.gr
18:10
51' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Πολύ ωραία εκτέλεση του φάουλ από τον Λάμπρου, εξίσου ωραία επέμβαση του Κουέστα, ο οποίος διώχνει σε κόρνερ! by www.sport-fm.gr
18:12
18:13
18:14
54' Καλή στιγμή για τον Άρη, αλλά ο Επασί μπλοκάρει την απευθείας εκτέλεση του Ιτούρμπε. by www.sport-fm.gr
18:14
18:17
58' Κόρνερ για τους «κίτρινους», στην εξέλιξη της φάσης σουτάρει ο Ιτούρμπε, αλλά η μπάλα κοντράρει στον Μαρινάκη και απομακρύνεται. by www.sport-fm.gr
18:19
18:21
18:23
61' Καλή στιγμή για τον Άρη, με το σουτ του Σάσα έξω από την περιοχή αλλά η μπάλα χτύπησε πάνω στον Βούρο.
18:24
64' Ο Πασαλίδης βγήκε, αλλά ο αντικαταστάτης του Γιαννούλης έμεινε εκτός γηπεδού! by www.sport-fm.gr
18:24
18:28
69' Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, με το σουτ του Λάμπρου από διαγώνια θέση και αριστερά, αλλά η μπάλα περνάει άουτ. by www.sport-fm.gr
18:29
71' Διπλή αλλαγή οΟΦΗ. Έξω Τοράλ και Καστάνιος, μέσα Καμάου και Φαν Ντάινεν. by www.sport-fm.gr
18:36
18:40
18:48
89' Πέναλτι για τον Άρη! Ο Μπαλογιάννης ανέτρεψε τον Ιτούρμπε λίγο αφότου μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά. by www.sport-fm.gr
18:49
90' Γκολ! 1-1 ισοφαρίζει ο Άρης! Ο Μπρούμο Γκάμα ανέλαβε την εκτέλεση, έστειλε την μπάλα στο κέντρο και βρήκε δίχτυα.
18:52
18:54
Τέλος στο Ηράκλειο: ΟΦΗ-Άρης 1-1! Ο Πασαλίδης άνοιξε το σκορ στο 15' και ο Γκάμα ισοφάρισε στο 90' με πέναλτι. by www.sport-fm.gr