ΟΦΗ-Άρης

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Κύπελλο Ελλάδας.

14:34
Καλησπέρα σας! Μέρα Κυπέλλου και σήμερα, με τον ΟΦΗ να υποδέχεται τον Άρη στις 15:00, στη ρεβάνς της ήττας με 3-1 στη Θεσσαλονίκη στον πρώτο αγώνα. by Γιάννης Πολιάς
14:36
Τηλεοπτική κάλυψη από Cosmote Sport 1 και ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Μάνου Σουργιά. by Γιάννης Πολιάς
14:37
Υπενθυμίζεται πως ήδη στα προημιτελικά έχουν περάσει Ολυμπιακός, ΠΑΟΚ, Παναιτωλικός και Αναγέννηση Καρδίτσας. by Γιάννης Πολιάς
14:38
Στον θεσμό ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ, συνεπώς με νίκη 2-0, περνούν οι Κρητικοί. Σε 3-1, πάμε για παράταση. by Γιάννης Πολιάς
14:39
Θυμηθείτε πώς είχε διαμορφωθεί το 3-1 του Άρη στο πρώτο ματς
by Γιάννης Πολιάς
14:40
Οι δύο ομάδες είχαν κοντραριστεί στο Ηράκλειο και για το πρωτάθλημα πριν από λίγες ημέρες, μένοντας στο 1-1
14:44
Ιδού και οι ενδεκάδες. by Γιάννης Πολιάς
14:44
ΟΦΗ (Ν. Νιόπλιας): Βάτερμαν, Μαρινάκης, Βούρος, Γιαννούλης, Μπαλογιάννης, Μεγιάδο, Καμάου, Τοράλ, Ντε Γκουζμάν, Τσιλιανίδης, Καστάνιος. Άρης (Ά. Μάντζιος): Κουέστα, Σούντγκρεν, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Γκάνεα, Τζέγκο, Σάσα, Εντιαγέ, Ιτούρμπε, Καμαρά, Γκάμα. by Γιάννης Πολιάς
14:45
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Σηφάκης, Πασαλίδης, Λάμπρου, Φαν Ντούινεν, Διαμαντής, Γιάννου, Στάικος, Κοροβέσης, Αποστολάκης. Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Σιαμπάνης, Μαρμαρίδης, Σαλιάρης, Μπεναλουάν, Λούμορ, Μάνος, Λόπεθ, Ματίγια, Σάκιτς. by Γιάννης Πολιάς
14:46
Είδηση η επιστροφή του Κοσμά Τσιλιανίδη στη βασική ενδεκάδα των Κρητικών μετά τα playoffs του 2020. Εκτός, από την άλλη, έμεινε ο Γκαγιέγκος, που φέρεται να ένιωσε αδιαθεσία. by Γιάννης Πολιάς
14:53
Διαιτητής: Τσακαλίδης Βοηθοί: Κωνσταντίνου, Νιδριώτης 4ος: Πολυχρόνης VAR: Περράκης, Μπαλτάς by Γιάννης Πολιάς
14:56
Με 4-3-3 οι γηπεδούχοι, με 4-2-3-1 οι φιλοξενούμενοι κατά πάσα πιθανότητα. by Γιάννης Πολιάς
14:58
Όλα έτοιμα για τη σέντρα. by Γιάννης Πολιάς
14:59
Ξεκίνησε η αναμέτρηση. by Γιάννης Πολιάς
15:00
2' Πρώτη καλή στιγμή για τον Άρη, κόρνερ η μπάλα μετά από σουτ Σάσα που κόντραρε. by Γιάννης Πολιάς
15:05
5' Μικρή διακοπή, φαίνεται να έσκισε το φρύδι του ο Τοράλ. by Γιάννης Πολιάς
15:09
9' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ, έβγαλε με τις γροθιές ο Κουέστα τη σέντρα-σουτ του Μαρινάκη. by Γιάννης Πολιάς
15:09
Στην εξέλιξη της φάσης, ο Εντιαγέ βγήκε μπροστά στον Βάτερμαν αλλά δεν κατάφερε να απειλήσει. by Γιάννης Πολιάς
15:10
11' Ως μη γενόμενη η κεφαλιά του Μπράμπετς που πέρασε άουτ, λόγω οφσάιντ. by Γιάννης Πολιάς
15:12
13' Κίτρινη κάρτα στον Φαμπιάνο. by Γιάννης Πολιάς
15:16
17' Οι Κρητικοί έχουν τον πρώτο λόγο σε αυτά τα πρώτα λεπτά, ωστόσο οι Θεσσαλονικείς έχουν δείξει αρκετά επικίνδυνοι στην κόντρα. Μεγάλη φάση πάντως, δεν έχει καταγραφεί ακόμα. by Γιάννης Πολιάς
15:16
18' Εξαιρετικό τάκλιν του Βούρου προ του Καμαρά. by Γιάννης Πολιάς
15:23
24' Επικίνδυνο γέμισμα Τοράλ, έκοψε ο Φαμπιάνο. by Γιάννης Πολιάς
15:28
30' Κλείσαμε μισή ώρα αγώνα, δίχως σκορ και φάσεις στο Ηράκλειο. by Γιάννης Πολιάς
15:36
Στο 57% υπέρ του ΟΦΗ η κατοχή της μπάλας. by Γιάννης Πολιάς
15:42
15:42
44' Κίτρινη κάρτα στον Μεγιάδο. by Γιάννης Πολιάς
15:43
Τσεκάρει το VAR ο Τσακαλίδης, πιθανότητες για κόκκινη! by Γιάννης Πολιάς
15:43
Ήταν όντως άσχημο το χτύπημα στον Καμαρά. by Γιάννης Πολιάς
15:43
45' Αποβάλλεται με απευθείας κόκκινη κάρτα στον Μεγιάδο! by Γιάννης Πολιάς
15:50
Τέλος στο πρώτο μέρος, ΟΦΗ-Άρης 0-0, με τους γηπεδούχους να συνεχίζουν με παίκτη λιγότερο. by Γιάννης Πολιάς
16:09
48' Πέναλτι για τον Άρη! by Γιάννης Πολιάς
16:09
Για χέρι του Μαρινάκη μετά από σέντρα. by Γιάννης Πολιάς
16:10
Ο Γκάμα στην μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
16:11
49' ΓΚΟΟΟΛ, 1-0 ΑΡΗΣ! by Γιάννης Πολιάς
16:11
Αγκαλιά με την πρόκριση οι φιλοξενούμενοι, που προηγούνται με 4-1 στο συνολικό σκορ και παίζουν με παίκτη παραπάνω. by Γιάννης Πολιάς
16:13
51' Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά. by Γιάννης Πολιάς
16:15
53' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη. by Γιάννης Πολιάς
16:16
54' Εκτέλεσε ο Φαμπιάνο, κόρνερ η μπάλα, που βρήκε στο τείχος. by Γιάννης Πολιάς
16:16
55' Άουτ το σουτ του Σάσα. by Γιάννης Πολιάς
16:18
57' Μεγάλη επέμβαση Κουέστα σε κεφαλιά Τοράλ. by Γιάννης Πολιάς
16:21
60' Κίτρινη κάρτα στον Τοράλ. by Γιάννης Πολιάς
16:22
16:23
61' Μπλόκαρε ο Βάτερμαν το σουτ του Γκάμα. by Γιάννης Πολιάς
16:24
62' Δοκάρι για τον Άρη! Παραλίγο αυτογκόλ από τάκλιν του Βούρου μετά από μπαλιά από τα δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
16:25
63' Στάικος αντί Καστάνιος, Λάμπρου αντί Καμάου, Γιάννου αντί Τσιλιανίδη by Γιάννης Πολιάς
16:25
64' Λούμορ αντί Ιτούρμπε. by Γιάννης Πολιάς
16:26
Και Ματίγια αντί Εντιαγέ. by Γιάννης Πολιάς
16:29
68' Κοροβέσης αντί Τοράλ. by Γιάννης Πολιάς
16:31
70' Άουτ το σουτ του Καμαρά. by Γιάννης Πολιάς
16:35
73' Σε κόρνερ ο Βάτερμαν μετά από εξαιρετική προσπάθεια Καμαρά. by Γιάννης Πολιάς
16:37
75' Μπεναλουάν αντί Γκάμα. by Γιάννης Πολιάς
16:39
77' Μακρινό σουτ Στάικου, έδιωξε σε κόρνερ ο Κουέστα. by Γιάννης Πολιάς
16:42
81' ΓΚΟΟΟΛ, 2-0 Ο ΑΡΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΜΑΡΑ! by Γιάννης Πολιάς
16:42
Κλειδώνει την πρόκριση ο Άρης. by Γιάννης Πολιάς
16:43
Εξαιρετική αντεπίθεση και ωραία τελείωμα από τον Αφρικανό. by Γιάννης Πολιάς
16:46
85' Μαρμαρίδης αντί Καμαρά. by Γιάννης Πολιάς
16:52
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
16:53
90+2' Κίτρινη κάρτα στον Μπαλογιάννη. by Γιάννης Πολιάς
16:54
90+3' Άουτ το δυνατό σουτ του Γκάνεα. by Γιάννης Πολιάς
16:54
Τέλος, ΟΦΗ-Άρης 0-2, περνούν στα προημιτελικά του Κυπέλλου οι νικητές με συνολικό σκορ 5-1. by Γιάννης Πολιάς