Ιωνικός-Λαμία

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Κύπελλο Ελλάδας.

15:47
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την ρεβάνς του Ιωνικού με τη Λαμία, για τους «16» του Κυπέλλου Ελλάδος! by Αναστασία Βοσνάκη
15:48
Στο πρώτο παιχνίδι η Λαμία είχε επικρατήσει 2-0 της ομάδας από τη Νίκαια. Σε περίπτωση επανάληψης του σκορ του α’ ματς ακολουθεί ημίωρη παράταση και, εφόσον χρειαστεί, πέναλτι. Σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. by Αναστασία Βοσνάκη
15:49
6-3-3 υπέρ της Λαμίας η συνολική παράδοση στις αναμετρήσεις των δύο ομάδων ανεξαρτήτως διοργάνωσης, απόλυτη η ισορροπία στις αναμετρήσεις που έχουν γίνει στη Νεάπολη, 2-2-2. Πέραν του α’ ματς, δεν υπάρχει άλλη παράδοση σε επίπεδο Κυπέλλου. by Αναστασία Βοσνάκη
15:51
Αν προκριθεί η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου, θα συμμετάσχει για 5η σερί φορά στα προημιτελικά του Κυπέλλου. Η τελευταία φορά που προκρίθηκε ο Ιωνικός ήταν το 2000, όπου έφτασε και μέχρι τον τελικό όπου ηττήθηκε από την ΑΕΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:34
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
16:35
Ιωνικός (Δημήτρης Σπάνος): Χουτεσιώτης, Μύγας, Βαφέας, Σάντσες, Βαλεριάνος, Τσιριγώτης, Κιάκος, Ντάλσιο, Άοσμαν, Καμπράλ, Μάναλης. by Αναστασία Βοσνάκη
16:35
Στον πάγκο οι Χριστοδουλής, Τσιγκρίνσκι, Κωνσταντινίδης, Μουστάκης, Γκοτσούλιας, Πογοσιάν, Ρομαό, Κάνιας, Ματσούκας. by Αναστασία Βοσνάκη
16:35
Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Σαράνοφ, Προβυδάκης, Τζανετόπουλος, Γκόλεμιτς, Μαρτίνεθ, Τζανδάρης, Μπεχαράνο, Ρόμανιτς, Τιρόνε, Ελευθεριάδης, Αραμπούλι. by Αναστασία Βοσνάκη
16:36
Στον πάγκο οι Γκαραβέλης, Σαραμαντάς, Βύντρα, Μαζουλουξής, Νούνες, Τσούκαλος, Βλαχομήτρος, Γκέντσογλου, Τρουμπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
16:37
Τηλεοπτικά θα παρακολουθήσετε τον αγώνα στο Cosmote Sports 3, ενώ θα υπάρχει ραδιοφωνική κάλυψη από τον BwinΣΠΟΡ FM 94,6 από τον Μανώλη Μουσουράκη. by Αναστασία Βοσνάκη
16:38
Σε 20 λεπτά περίπου θα ξεκινήσει το ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
16:55
Δείτε τις καλύτερες στιγμές του πρώτου αγώνα.
by Αναστασία Βοσνάκη
17:00
Διαιτητής: Ιωάννης Παπαδόπουλος Α' Βοηθός: Ιωάννης Καραγκιζόπουλος Β' Βοηθός: Θεόδωρος Τζιουβάρας 4ος Διαιτητής: Κωνσταντίνος Τσετσίλας by Αναστασία Βοσνάκη
17:01
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
17:06
5' Πλασέ του Καμπράλ στην κίνηση μετά από λάθος του Σαράνοφ, η μπάλα μακριά από την εστία... by Αναστασία Βοσνάκη
17:06
6' Κεφαλιά του Αραμπούλι, μπλόκαρε ο Χουτεσιώτης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:07
7' Ωραίο σουτ του Ρόμανιτς, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια. by Αναστασία Βοσνάκη
17:09
8' Κάθετη για τον Τιρόνε, βγήκε γρήγορα και μπλόκαρε ο Χουτεσιώτης. Ήταν οφσάιντ πάντως... by Αναστασία Βοσνάκη
17:11
10' Γρήγορη αντεπίθεση του Ιωνικού, κόβει τη σέντρα του Μύγα η άμυνα της Λαμίας. by Αναστασία Βοσνάκη
17:11
Καλύτεροι οι φιλοξενούμενοι στο ξεκίνημα του αγώνα, δείχνουν πιο επιθετική διάθεση με τους γηπεδούχους να ψάχνονται περισσότερο στις αντεπιθέσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
17:12
11' Μεγάλη φάση για τη Λαμία! Εξαιρετική προσπάθεια και γύρισμα του Ρόμανιτς, ο Τιρόνε πιάνει το σουτ μέσα από την περιοχή αλλά ο Χουτεσιώτης κάνει μεγάλη επέμβαση. by Αναστασία Βοσνάκη
17:17
17:18
18' Κόρνερ για τη Λαμία, πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:22
21' Ωραίο σουτ ο Μπεχαράνο, η μπάλα άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
17:24
23' Γύρισμα του Βαλεριάνο, δεν πρόλαβε ο Μάναλης να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:28
26' Σέντρα του Μαρτίνεθ, κεφαλιά του Βαφέα προς τα πίσω η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. by Αναστασία Βοσνάκη
17:28
27' Σουτ του Κιάκου, η μπάλα πάνω από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
17:29
28' Ευκαιρία για τον Ιωνικό. Κεφαλιά ο Τσιριγώτης, μπλόκαρε ο Σαράνοφ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:30
30' Σουτ ο Αραμπούλι η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:31
31' Σουτ ο Κιάκος, μπλοκάρει ο Σαράνοφ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:34
34' Κόρνερ για τον Ιωνικό. by Αναστασία Βοσνάκη
17:34
Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:38
38' Γκολ η Λαμία! Φοβερή ομαδική προσπάθεια, ο Ελευθεριάδης έκανε ένα ωραίο τελείωμα μέσα από την περιοχή και άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου. Η Λαμία αγκαλιάζει την πρόκριση, ο Ιωνικός για να προκριθεί πρέπει να σκοράρει 4 γκολ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:42
41' Ένταση στους παίκτες, ο Τιρόνε με τον Βαλεριάνο ανέβασαν τους τόνους, έντονες αψιμαχίες, παραλίγο να πιαστούν στα χέρια. by Αναστασία Βοσνάκη
17:43
42' Κίτρινη ο Τιρόνε και ο Βαλεριάνος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:46
45+1' Σουτ ο Καμπράλ, μπλοκάρει ο Σαράνοφ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:48
Τέλος στο πρώτο μέρος! Ιωνικός-Λαμία 0-1! Οι φιλοξενούμενοι αγκαλιάζουν την πρόκριση, οι γηπεδούχοι πρέπει να πετύχουν 4 γκολ για να προκριθούν. by Αναστασία Βοσνάκη
17:49
18:04
18:04
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
18:09
50' Σουτ ο Άοσμαν, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:13
54' Φάουλ για τον Ιωνικό, πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:17
58' Κεφαλιά ο Αραμπούλι, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:17
58' Δυνατό σουτ του Καμπράλ, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:19
59' Μύγας, Βαφέας έξω, Γκοτσούλιας, Πογκοσιάν μέσα για τον Ιωνικό. by Αναστασία Βοσνάκη
18:24
Στο 65' φτάσαμε, παραμένει το 1-0 της Λαμίας στην έδρα του Ιωνικού. by Αναστασία Βοσνάκη
18:24
65' Ο Πογκοσιάν βρίσκει τον Μάναλη, αλλά ο Προβυδάκης του βάζει την κόντρα και δεν του επιτρέπει να απειλήσει μέσα από την περιοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
18:25
66' Σουτ του Πογκοσιάν, έδιωξε σε κόρνερ ο Σαράνοφ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:28
69' Μέσα ο Νούνες, έξω ο Τιρόνε για τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:28
70' Γκέντσογλου αντί Τζανδάρη για τη Λαμία, επίσης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:35
76' Σουτ ο Άοσμαν, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:37
79' Φάουλ της Λαμίας. Η μπάλα κατευθείαν στα χέρια του Χουτεσιώτη. by Αναστασία Βοσνάκη
18:39
80' Σουτ ο Κιάκος, διώχνει σε κόρνερ ο Σαράνοφ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:40
81' Αλλαγή για τη Λαμία, Τσούκαλος μέσα, Αραμπούλι έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
18:44
85' Μουστάκης μέσα, Καμπράλ έξω, Κωνσταντινίδης μέσα, Ντάλσιο έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
18:47
88' Μαζουλουξής μέσα, Μπεχαράνο έξω για τον Ιωνικό. by Αναστασία Βοσνάκη
18:49
90' Μέσα ο Χριστοδούλης, έξω ο Χουτεσιώτης για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
18:49
Δυο τα λεπτά του έξτρα χρόνου. by Αναστασία Βοσνάκη
18:50
90+1' Κίτρινη ο Πογκοσιάν. by Αναστασία Βοσνάκη
18:51
90+2' Σουτ ο Ρόμανιτς, η μπάλα στο δοκάρι. by Αναστασία Βοσνάκη
18:52
Τέλος στο ματς! Η Λαμία προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος με συνολικό σκορ 3-0 κόντρα στον Ιωνικό. by Αναστασία Βοσνάκη