Βόλος-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Κύπελλο Ελλάδας.

16:40
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
16:41
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την δεύτερη αναμέτρηση του Βόλου με τον Παναθηναϊκό, για την φάση των «16» στο Κύπελλο Ελλάδας. by Σπύρος Σιαμπλής
16:42
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
16:43
Ενώ το βασικό σχήμα του Βόλου απαρτίζουν οι Κόντικ, Φεράρι, Γκρίλο, Ρομέρο, Ρεγκατίν, Τσοκάνης, Σοάρες, Φερνάντες, Μπαριέντος, Μπαρτόλο και Φαν Φέερτ. by Σπύρος Σιαμπλής
16:44
Το «τριφύλλι» έχει για… προίκα το υπέρ του 2-1 από το πρώτο ματς στην Λεωφόρο, ενώ θυμίζουμε ότι ισχύει ο κανονισμός των εκτός έδρας γκολ. by Σπύρος Σιαμπλής
16:44
Πράγμα που σημαίνει ότι οι γηπεδούχοι προκρίνονται ακόμα και με νίκη τους με 1-0, ενώ αντιθέτως αν δεχτούν πάνω από ένα τέρμα θα θέλουν διαφορά δύο γκολ για να περάσουν. by Σπύρος Σιαμπλής
16:46
Σε επίπεδο απουσιών, τώρα, ο Παναθηναϊκός θα παραταχθεί χωρίς τον άρρωστο Χατζηθεοδωρίδη αλλά και το πρόβλημα της τελευταίας στιγμής με τον Χουάνκαρ, ενώ ο Βόλος δεν έχει ιδιαίτερα προβλήματα. by Σπύρος Σιαμπλής
16:47
Ο Σωκράτης Διούδης επιστρέφει στα γκολπόστ τοιυ Παναθηναϊκού... Εικόνα live 21969765/61352.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
16:49
Ξανά βασικός ο Φακούντο Σάντσες,αλλά αυτή την φορά σαν αριστερός μπακ για το «τριφύλλι»! Εικόνα live 21969765/55684.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
16:51
Επιστρέφοντας στα αγωνιστικά, στον πάγκο των γηπεδούχων θα καθίσουν οι Κλέιμαν, Γκουλέν, Πουρίτα, Νίνης, Ορόζ, Μεταξάς, Τερεζίου, Ροσέρο και Λογαρας. by Σπύρος Σιαμπλής
16:52
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Μπρινιόλι, Βαγιαννίδης, Σάρλια, Αλεξανδρόπουλος, Λούντκβιστ, Παλάσιος, Βιτάλ, Ιωαννίδης και Καρλίτος. by Σπύρος Σιαμπλής
16:53
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Ευάγγελος Μανούχος, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος. by Σπύρος Σιαμπλής
16:56
O Φεντερίκο Μακέντα είχε ανοίξει το σκορ στο πρώτο ματς των δύο ομάδων και ζεσταίνεται για το σημερινό... Εικόνα live 21969765/60525.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
16:56
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
16:58
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
16:58
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
16:59
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
17:00
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:03
3' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Βιγιαφάνιες να ξεκινάρι την φάση και να κάνει την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι, μετά την σέντρα του Κώτσιρα από δεξιά. αλλά ο Κότνικ απογειώνεται, διώχνοντας σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
17:05
4' Νέα πολύ καλή στιγμή για το «τριφύλλι», με τον Αϊτόρ να σεντράρει από δεξιά, τον Μαουρίσιο να παίρνει την κεφαλιά, αλλά ο Κότνικ αποκρούει εκ νέου!
by Σπύρος Σιαμπλής
17:07
7' Γέμισμα του Χατζηγιοβάνη από δεξιά, στο δεύτερο δοκάρι, μπλοκάρει ο Κότνικ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:09
9' Μακρινό σουτ του Αϊτόρ, ψηλά άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:09
10' Σέντρα του Φεράρι από θέση μέσα αριστερά, διώχνει ο Σένκεφελντ σε κόρνερ, που περνάει χωρίς αντίκρισμα για τον Βόλο. by Σπύρος Σιαμπλής
17:14
14' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναθηναϊκό. by Σπύρος Σιαμπλής
17:16
16' Κακή η απευθείας εκτέλεση του Αϊτόρ, βρίσκει στο τείχος, στην επαναφορα ο Ρούμπεν Πέρεθ κάνει το σκαστό σουτ, η μπάλα περνάει δίπλα από την εστία του Κότνικ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:20
20' Τρίτη πολύ μεγάλη ευκαιρία του ΠΑΟ να ανοίξει το σκορ, με το... σλάλομ του Χατζηγιοβάνη από αριστερά, που πατάει περιοχή και σουτάρει στην ανοιχτή γωνία του Κότνικ αλλά η μπάλα περνάει άουτ!
17:21
21' Κίτρινη κάρτα στον Τσοκάνη, για φάουλ στον Βιγιαφάνιες. by Σπύρος Σιαμπλής
17:22
Συμπληρώθηκε το μισό του πρώτου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό να είναι το απόλυτο αφεντικό, κάνονατς τα πάντα εκτός από το να σκοράρει. Τρεις καλές ευκαιρίες, σωστή κυκλοφορία της μπάλας και στοχευμένο παιχνίδι κυρίως από την δεξιά πλευρά, με τον Βόλο να προσπαθεί να ανακτήσει μέτρα μετά το 10λεπτο, αλλά να μην βρίσκει τρόπο να κρατήσει μπάλα και να χτυπήσει στην αντεπίθεση. by Σπύρος Σιαμπλής
17:27
27' Ο Βέλεθ σκοράρει με κεφαλιά, από εκτέλεση φάουλ του Βιγιαφάνιες, αλλά έχει υποδειχθεί οφσάιντ απο τον βοηθό Πατρα.
17:28
Η φάση εξετάζεται μέσω VAR αλλά η απόφαση δεν αλλάζει, σωστά, αφού ο Ισπανός αμυντικός ήταν εκτεθειμένος στο ξεκίνημα της φάσης. by Σπύρος Σιαμπλής
17:35
35' Καλό σουτ του Χατζηγιοβάνη, στη συμβολή της μεγάλης περιοχής, η μπάλα περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Βόλου. by Σπύρος Σιαμπλής
17:38
38' Ο Βόλος προσπαθεί να απειλήσει, με το σουτ του Φαν Φέερτ από συνεργασία του με τον Ρεγκατίν, αλλά υπάρχει οφσάιντ... by Σπύρος Σιαμπλής
17:45
44' Διαμαρτυρίες και από τις ομάδες προς τον διαιτητή Μανούχο, για φάουλ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:45
45' Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
17:46
45'+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Βόλος και Παναθηναϊκός πάνε στα αποδυτήρια ισόπαλοι χωρίς σκορ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:50
Ανάπαυλα στο παιχνίδι και οι απόλυτα κυρίαρχοι «πράσινοι» δικαούνται να αισθάνονται αδικημένοι, από το σκορ και τον... εαυτό τους! Δεν έχουν δεχτεί ούτε μια φάση σε 45 λεπτά, ενώ και μετά το εκρητικό τους ξεκίνημα έχουν απειλήσει άλλες δύο φορές, αλλά εις μάτην. Σκόραραν, δε, χωρίς ορθώς το γκολ να μετρήσει. Με αυτά και με αυτά, βέβαια, οι γηπεδούχοι είναι μέσα στο ματς, αφού μην ξεχνάμε ότι θέλουν νίκη με 1-0 για να προκριθούν αυτοί... by Σπύρος Σιαμπλής
17:56
Ο Τάσος Χατζηγιοβάνης... τραβάει τα μαλλιά του για μια από τις χαμένες ευκαιρίες του! Εικόνα live 21969765/5917.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
18:01
Χωρίς αλλαγές ξεκινούν στην επανάληψη οι δύο ομάδες. by Σπύρος Σιαμπλής
18:02
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Βόλο στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:08
51' Αντεπίθεση του Παναθηναϊκού, με την προσπάθεια του Χατζηγιοβάνη από αριστερά, αλλά η σέντρα του δεν ήταν καλή... by Σπύρος Σιαμπλής
18:11
53' Μια ακόμα καλή προσπάθεια, με τον Κώτσιρα να σεντράρει εντελώς αστοχα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:14
54' Πρώτη αλλαγή για τους γηπεδούχους. Ορόζ αντί Τσοκάνη. by Σπύρος Σιαμπλής
18:14
57' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά, ο Γκρίλο διώχνει ξανά σε κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:15
58' Εκτέλεση του κόρνερ από τον Χατζηγιοβάνη, η φάση διακόπτεται για επιθετικό φάουλ του Σάντσες, που έκανε την κεφαλιά. by Σπύρος Σιαμπλής
18:16
59' Κόρνερ στο απέναντι μισό του γηπέδου, τώρα, χωρίς αντίκρισμα για τον Βόλο... by Σπύρος Σιαμπλής
18:18
Εν τω μεταξύ, συμβαίνουν κι αυτά στις κερκίδες...
18:20
62' Εκτέλεση φάουλ του Αϊτόρ, ούτε ο Βέλεθ, ούτε ο Σένκεφελντ μπορούν να βάλουν την προβολή... by Σπύρος Σιαμπλής
18:21
64' Κίτρινη κάρτα στον Μπαριέντος, για φάουλ πάνω στον Χατζηγιοβάνη, ενώ ο Παναθηναϊκός έφευγε στην αντεπίθεση. by Σπύρος Σιαμπλής
18:26
Συμπληρώσαμε τα μισά στην επανάληψη και βλέπουμε ότι σταδιακά ο Βόλος προσπαθεί να κάνει... κάτι, την ώρα που ο Παναθηναϊκός δειχνει σαφώς πιο προσεκτικός και «μαζεμένος» σε σχέση με το πρώτο 45λεπτο. Λογικό, βέβαια, αφού δεν σκόραρε όταν έπρεπε και μπορούσε, καθώς τώβρα που το ματς μπαίνει στην τελική του ευθεία τα περιθώρια στενεύουν για όλους! by Σπύρος Σιαμπλής
18:28
70' Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟ, με το γέμισμα του Αϊτόρ από δεξιά, τον Χατζηγιοβάνη να σπάει την μπάλα για τον Μαουρίσοιο, αλλά εκείνον να κάνει... τσαφ αντί να σουτάρει μεσα από την περιοχή. by Σπύρος Σιαμπλής
18:29
72' Νίνης αντί Μπαριέντος. by Σπύρος Σιαμπλής
18:30
73' Κόρνερ για τον Βόλο, από δεξιά, μετά το διώξιμο του Βέλεθ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:32
76' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Παλάσιος μπαίνει στην θέση του Χατζηγιοβάνη. by Σπύρος Σιαμπλής
18:36
79' Σοάρες στη θέση του Ροσέρο. by Σπύρος Σιαμπλής
18:37
80' Κόκκινη κάρτα στον Γκρίλο! by Σπύρος Σιαμπλής
18:38
Ο Παλάσιος έφευγε ολομόναχος προς τον Κότνικ και ο Γκρίλο τον έριξε κάτω με... τρομερή λαβή πάλης. by www.sport-fm.gr
18:38
18:39
18:41
18:41
Φλερτάρει με το γκολ ο Παναθηναϊκός, με τον Βόλο να το παλεύει με 10 παίκτες. by www.sport-fm.gr
18:42
18:43
18:43
18:44
87' Τριπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Έξω Μαουρίτσιο, Μακέντα, Αϊτόρ και μέσα Ιωαννίδης, Βιτάλ, Λούντκβιστ. by www.sport-fm.gr
18:45
Η κόκκινη κάρτα:
18:48
90' Κίτρινη κάρτα στον Σάντσες για σκληρό μαρκάρισμα. Καλό σημείο να γεμίσει ο Βόλος. by www.sport-fm.gr
18:48
18:49
18:50
18:51
Τέλος παιχνιδιού, Βόλος-Παναθηναϊκός 0-0, με τους «πράσινους» να προκρίνονται στους «8» του Κυπέλλου Ελλάδας με... προίκα το 2-1 της Λεωφόρου! by www.sport-fm.gr