Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Premier League.

Πρώτη μέρα του χρόνου και, προφανώς, έχουμε δράση στην Premier League! by Μανώλης Μουσουράκης
Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Άρσεναλ-Μάντσεστερ Σίτι, η οποία θα διεξαχθεί στο «Έμιρεϊτς» στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής. by Μανώλης Μουσουράκης
14:18
Σε τρομερό μομέντουμ και οι δύο ομάδες. by Μανώλης Μουσουράκης
14:19
Από τη μία, οι φιλοξενούμενοι -τρέχοντας σερί δέκα νικών στο πρωτάθλημα- βρίσκονται ολομόναχοι στην κορυφή της βαθμολογίας (50β.), στο +8 από τη 2η Τσέλσι, στο +9 από την 3η Λίβερπουλ (ματς λιγότερο) και στο +15 από την 4η Άρσεναλ (ματς λιγότερο). Από την άλλη, οι «κανονιέρηδες» έχουν επικρατήσει στα τέσσερα τελευταία τους παιχνίδια για τη Λίγκα. by Μανώλης Μουσουράκης
14:20
Η Σίτι είχε κάνει… πάρτι στον αγώνα του πρώτου γύρου, νικώντας 5-0! Μάλιστα, αυτή ήταν η 11η επικράτηση στις δώδεκα τελευταίες της αναμετρήσεις με την Άρσεναλ. by Μανώλης Μουσουράκης
14:20
Ας δούμε τις αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων: by Μανώλης Μουσουράκης
14:20
Άρσεναλ (Άλμπερτ Στουίβενμπεργκ): Ράμσντεϊλ - Τομιγιάσου, Γουάιτ, Γκάμπριελ, Τίρνεϊ - Πάρτεϊ, Τζάκα - Σακά, Έντεγκααρντ, Μαρτινέλι - Λακαζέτ. by Μανώλης Μουσουράκης
14:21
Υπενθυμίζεται ότι ο τεχνικός της Άρσεναλ, Μικέλ Αρτέτα, έχει βρεθεί θετικός στον κορωνοϊό κι έτσι στη θέση του βρίσκεται ο Άλμπερτ Στουίβενμπεργκ. by Μανώλης Μουσουράκης
14:21
Μάντσεστερ Σίτι (Πεπ Γκουαρδιόλα): Έντερσον - Κανσέλο, Ντίας, Λαπόρτ, Ακέ - Ρόδρι, Ντε Μπρόινε, Σίλβα - Μάχρεζ, Ζεσούς, Στέρλινγκ. by Μανώλης Μουσουράκης
14:21
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Λεντ, Σμιθ Ρόου, Μέιτλαντ-Νάιλς, Χόλντινγκ, Σέντρικ, Πεπέ, Ταβάρες, Λοκόνγκα, Ελνένι. by Μανώλης Μουσουράκης
14:22
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Στέφεν, Γουόκερ, Γκιντογκάν, Γκρίλις, Φερναντίνιο, Καΐκι, Εμπέτε, Πάλμερ, ΜάκΑτι. by Μανώλης Μουσουράκης
14:22
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1 HD. by Μανώλης Μουσουράκης
14:22
Διαιτητής ο Στιούαρτ Άτγουελ. by Μανώλης Μουσουράκης
14:28
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
14:30
Όλα έτοιμα για την έναρξη... by Μανώλης Μουσουράκης
14:32
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
14:36
Πρώτες στιγμές πίεσης από τη Σίτι, η οποία έχει αναλάβει την πρωτοβουλία των κινήσεων. by Μανώλης Μουσουράκης
14:36
5' Περνά άουτ η κεφαλιά του Ζεσούς. by Μανώλης Μουσουράκης
14:38
Κυκλοφορούν την μπάλα οι «πολίτες». by Μανώλης Μουσουράκης
14:40
Χωρίς πολλά-πολλά το παιχνίδι μέχρι στιγμής... by Μανώλης Μουσουράκης
14:42
10' Μεγάλη ευκαιρία για την Άρσεναλ και διαμαρτυρίες για πέναλτι! Γρήγορο ξεδίπλωμα από την Άρσεναλ, ο Έντεγκααρντ βρέθηκε απέναντι από τον Έντερσον (σε διαγώνια θέση), με τον Βραζιλιάνο πορτιέρε να τον κόβει. Εάν και σε πρώτο χρόνο ο Έντερσον φάνηκε να έχει βρει πρώτα το πόδι του Έντεγκααρντ και μετά την μπάλα, η φάση εξετάστηκε από τον VAR, με το παιχνίδι να συνεχίζεται με κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
14:46
14' Φάση για τη Σίτι. Σέντρα από τον Στέρλινγκ, με τον Ντίας να πιάνει την κεφαλιά και την μπάλα να... ξύνει το δεξί δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
14:48
16' Ευκαιρία για την Άρσεναλ. Πιάνει το διαγώνιο σουτ ο Μαρτινέλι, ύστερα από αντεπίθεση των «κανονιέρηδων», με τον Έντερσον να αποκρούει. by Μανώλης Μουσουράκης
14:49
14:51
19' Φάση για τη Σίτι. Κλασική φαλτσαριστή πλασεδάρα από τον Ντε Μπρόινε, δίπλα από τη συμβολή των δοκών η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
14:55
Ήδη σε αγγλικούς λογαριασμούς στα social media γίνεται... χαμούλης. by Μανώλης Μουσουράκης
14:58
Πάντως, η Άρσεναλ στέκεται εξαιρετικά μέχρι στιγμής. by Μανώλης Μουσουράκης
15:02
31' ΓΚΟΛ η Άρσεναλ! 1-0! Σκόρερ ο Σακά! Ωραία μεταβίβαση του Τίρνεϊ προς τον Σακά, ο οποίος με μονοκόμματο πλασέ μεταξύ του πέναλτι και της μεγάλης περιοχής στέλνει την μπάλα στα δίχτυα! by Μανώλης Μουσουράκης
15:03
Το άξιζε η Άρσεναλ! by Μανώλης Μουσουράκης
15:06
Έχουν το μομέντουμ οι γηπεδούχοι, οι οποίοι πιέζουν και για δεύτερο γκολ. by Μανώλης Μουσουράκης
15:11
39' Φάση για την Άρσεναλ. Ωραία επίθεση από τους γηπεδούχους, με τον Μαρτινέλι να κάνει το φαλτσαριστό σουτ εκτός περιοχής και την μπάλα να περνά δίπλα από τη συμβολή των δοκών. Θύμισε τη φάση του 19' με τον Ντε Μπρόινε. by Μανώλης Μουσουράκης
15:12
15:14
43' Τρομερή ατομική ενέργεια από τον -εξαιρετικό σήμερα- Μαρτινέλι, με το διαγώνιο σουτ του να φεύγει δίπλα από το αριστερό δοκάρι. Βέβαια, θα μπορούσε να την είχε σπάσει και δίπλα του στον Έντεγκααρντ... by Μανώλης Μουσουράκης
15:17
Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
15:19
Τέλος στο πρώτο μέρος. Η -εξαιρετική μέχρι στιγμής- Άρσεναλ θα πάει στα αποδυτήρια προηγούμενη 1-0 επί της Σίτι, χάρη στο πλασέ του Σακά στο 31'. by Μανώλης Μουσουράκης
15:24
15:33
Οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
15:35
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές μέχρι στιγμής. by Μανώλης Μουσουράκης
15:42
53' Πτώση του Σίλβα εντός περιοχής της Άρσεναλ, διαμαρτύρεται για πέναλτι. Υπάρχει τράβηγμα φανέλας από τον Τζάκα είναι η αλήθεια. by Μανώλης Μουσουράκης
15:43
Ο Άτγουελ, ο οποίος αρχικά είπε «παίζετε», τώρα κλήθηκε να δει τη φάση στο VAR. by Μανώλης Μουσουράκης
15:43
Οριστικό: Πέναλτι! by Μανώλης Μουσουράκης
15:44
55' Ο Τζάκα θα αντικρίσει και την κίτρινη κάρτα. by Μανώλης Μουσουράκης
15:45
Πάνω από την μπάλα ο Μάχρεζ. by Μανώλης Μουσουράκης
15:46
57' ΓΚΟΛ η Σίτι! 1-1! Εύστοχος στην εκτέλεση πέναλτι ο Μάχρεζ! Από τη μία ο Ράμσντεϊλ, από την άλλη η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
15:47
58' Τρομερή διπλή ευκαιρία για την Άρσεναλ! Ο Ακέ σε πρώτο χρόνο σώζει με τάκλιν πάνω στη γραμμή το αυτογκόλ που πήγε να βάλει κατά λάθος ο Λαπόρτ, ενώ σε δεύτερο αστοχεί από εξαιρετικά πλεονεκτική θέση ο Μαρτινέλι. by Μανώλης Μουσουράκης
15:49
59' Δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβολή για τον Γκάμπριελ, μετά από δυνατό μαρκάρισμα-χτύπημα στον Ζεσούς στο κέντρο του γηπέδου! by Μανώλης Μουσουράκης
15:49
Στραβώνει για τα καλά το ματς για τους γηπεδούχους! by Μανώλης Μουσουράκης
15:52
62' Ο Γκιντογκάν στη θέση του Ζεσούς για τη Σίτι. by Μανώλης Μουσουράκης
15:52
63' Και ο Χόλντινγκ σ' εκείνη του Έντεγκααρντ για την Άρσεναλ. by Μανώλης Μουσουράκης
15:53
63' Κίτρινη κάρτα στον Σακά για διαμαρτυρίες. by Μανώλης Μουσουράκης
15:57
68' Κίτρινη κάρτα στον Χόλντινγκ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:00
71' Ο Σμιθ Ρόου στη θέση του Λακαζέτ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:03
16:03
16:03
16:05
76' Έφυγε με προϋποθέσεις στην κόντρα ο Σακά. Ως μη γενόμενη η φάση, καθώς εν συνεχεία σηκώθηκε το σημαιάκι. by Μανώλης Μουσουράκης
16:07
Παρά το αριθμητικό της μειονέκτημα, η Άρσεναλ είναι εκείνη που απειλεί περισσότερο για ένα δεύτερο γκολ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:09
80' Άστοχο το μακρινό σουτ που έπιασε ο Κανσέλο. by Μανώλης Μουσουράκης
16:13
84' Ο Ελνένι στη θέση του Σακά. by Μανώλης Μουσουράκης
16:16
87' Ωραίες προσποιήσεις από τον Μάχρεζ, κάνει το σουτ, κέρδος του το κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:19
Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
16:22
93' ΓΚΟΛ η Σίτι! 1-2! Σκόρερ ο Ρόδρι με κοντινό πλασέ! by Μανώλης Μουσουράκης
16:24
95' Κάρτα στον Μπερνάρντο Σίλβα. by Μανώλης Μουσουράκης
16:25
Λιγότερο από ένα λεπτο... by Μανώλης Μουσουράκης
16:25
96' Φάουλ για την Άρσεναλ, τελευταία ευκαιρία για ένα γέμισμα. by Μανώλης Μουσουράκης
16:27
Τέλος στο ματς! Η Μάντσεστερ Σίτι έκανε μεγάλη ανατροπή και πέρασε από το «Έμιρεϊτς», επικρατώντας 2-1 της Άρσεναλ. Οι «κανονιέρηδες» είχαν προηγηθεί με τον Σακά, αλλά οι Μάχρεζ, Ρόδρι χάρισαν την 11η σερί νίκη στην ομάδα του Γκουαρδιόλα. by Μανώλης Μουσουράκης