Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Premier League.

17:53
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του ντέρμπι της 21ης αγωνιστικής της Premier League ανάμεσα στην Τσέλσι και στη Λίβερπουλ. by Γιώργος Τσανάκας
17:55
Στο -11 από τη Σίτι με ένα λιγότερο ματς (αυτό που θα δούμε μαζί) η Τσέλσι, στο -12 η Λίβερπουλ αλλά με δύο λιγότερα αφού εκτός του σημερινού υπάρχει και το αναβληθέν με την Λιντς. by Γιώργος Τσανάκας
17:56
Ο κορωνοϊός συνεχίζει να ταλαιπωρεί τις ομάδες, πάντως, με κρούσματα να ανακοινώνονται διαρκώς από τις ομάδες... by Γιώργος Τσανάκας
17:56
Τα πιο πρόσφατα... έσκασαν στη Λίβερπουλ με τον Κλοπ να μην είναι στον πάγκο, ενώ εκτός είναι και οι Άλισον, Φιρμίνο, Μάτιπ. by Γιώργος Τσανάκας
17:58
Ο Λουκάκου σίγουρα εκτός στην Τσέλσι, μετά τον... χαμό που έχει γίνει με τη συνέντευξή του! Πριν από λίγο ο Βέλγος άλλαξε και την περιγραφή στο προφίλ του στο facebook... by Γιώργος Τσανάκας
17:59
«Δεν είμαι χαρούμενος στην Τσέλσι, θα γυρίσω κάποια στιγμή στην Ίντερ», είχε αναφέρει μεταξύ άλλων και προκάλεσε μπόλικο... ντόρο. Δείτε εδώ όλες τις δηλώσεις του. by Γιώργος Τσανάκας
17:59
Η Τσέλσι πανηγύρισε μόλις 2 νίκες στις 14 πιο πρόσφατες συγκρούσεις της με τη Λίβερπουλ για την Πρέμιερ Λιγκ (2-6-6 και στις δύο έδρες)! by Γιώργος Τσανάκας
17:59
Στις 11 από τις 27 τελευταίες συναντήσεις των δύο ομάδων στην Πρέμιερ Λιγκ νίκησε η φιλοξενούμενη (8 ισοπαλίες, 8... άσοι). by Γιώργος Τσανάκας
18:00
Ο επιθετικός της Λίβερπουλ, Μο Σαλάχ, έχει πετύχει μόλις 3 γκολ σε 9 αναμετρήσεις με την Τσέλσι στην Πρέμιερ Λιγκ, όλα στο «Ανφιλντ». Από την άλλη, ο Αιγύπτιος έχει «συμμετοχή» σε 13 τέρματα στα 13 τελευταία ματς πρωταθλήματος της Λίβερπουλ σε έδρες ομάδων του Λονδίνου (8 γκολ, 5 ασίστ). by Γιώργος Τσανάκας
18:00
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Γιώργος Τσανάκας
18:00
Τσέλσι (Τόμας Τούχελ): Μεντί, Τσαλόμπα, Σίλβα, Ρίντιγκερ, Αθπιλικουέτα, Καντέ, Κόβατσιτς, Αλόνσο, Μάουντ, Χάβερτς, Πούλισιτς. by Γιώργος Τσανάκας
18:01
Λίβερπουλ (Πεπ Λάιντερς): Κέλεχερ, Αλεξάντερ-Άρνολντ, Κονατέ, Φαν Ντάικ, Τσιμίκας, Φαμπίνιο, Χέντερσον, Μίλνερ, Μανέ, Σαλάχ, Ζότα. by Γιώργος Τσανάκας
18:01
Βασικός ο Τσιμίκας για την Λίβερπουλ... by Γιώργος Τσανάκας
18:06
Χθες, η Σίτι με μεγάλη ανατροπή επικράτησε 2-1 της Άρσεναλ και πήρε την 11η σερί νίκη της στην Premier League. by Γιώργος Τσανάκας
18:08
Διαιτητής είναι ο Άντονι Τέιλορ. by Γιώργος Τσανάκας
18:17
Σε ένα τέταρτο η σέντρα, τηλεοπτικά μπορείτε να το δείτε από το Cosmote Sports 1. by Γιώργος Τσανάκας
18:26
Στο γήπεδο οι δύο ομάδες... by Γιώργος Τσανάκας
18:30
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
18:30
1' Κάρτα στον Μανέ στα 17 δευτερόλεπτα για αγκωνιά στον Αθπιλικουέτα! by Γιώργος Τσανάκας
18:33
3' Πρώτο κόρνερ στο ματς, για την Τσέλσι. Ανεκμετάλλευτο πέρασε. by Γιώργος Τσανάκας
18:36
6' Μεγάλη φάση για τη Λίβερπουλ! Στην κόντρα ο Μανέ, σπάει στον Σαλάχ, ο Ρίντιγκερ βάζει την κόντρα και ο Μεντί το βγάζει με υπερένταση! Αυτογκόλ θα ήταν... by Γιώργος Τσανάκας
18:37
7' Μεγάλη ευκαιρία για την Τσέλσι! Τραγικό λάθος, ο Πούλισιτς βγαίνει απέναντι στον Κέλεχερ και προσπαθεί να τον περάσει, αλλά ο κίοερ της Λίβερπουλ τον... ψάρεψε και το έβγαλε! by Γιώργος Τσανάκας
18:38
9' Γκοοοοοολ για την Λίβερπουλ! Τραγική απομάκρυνση του Τσαλόμπα, ο Μανέ περνάει τον Μεντί και σκοράρει. 1-0 η Λίβερπουλ, μιλάμε για τρελή ματσάρα και ακόμα είμαστε στο δεκάλεπτο! by Γιώργος Τσανάκας
18:41
by Γιώργος Τσανάκας
18:46
17' Κάρτα στον Πούλισιτς. by Γιώργος Τσανάκας
18:47
Το γκολ του Μανέ για το 1-0 της Λίβερπουλ!
18:49
19' Σουτ του Αλόνσο στην κίνηση, η μπάλα μακριά από την εστία. by Γιώργος Τσανάκας
18:52
22' Χαμένο τετ-α-τετ του Σαλάχ, σε θέση οφσάιντ ήταν όμως ο Αιγύπτιος... by Γιώργος Τσανάκας
18:55
26' Γκοοοοοοοοοολ για τη Λίβερπουλ! Τρομερή μπαλιά του Άρνολντ στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, ο Σαλάχ περνάει σαν σταματημένο τον Αλόνσο και με υπέροχο πλασέ στην κλειστή γωνία του Μεντί, γράφει το 2-0. by Γιώργος Τσανάκας
18:59
Στο μισάωρο το ματς. Για να δούμε την αντίδραση της Τσέλσι, με τη Λίβερπουλ να χτυπάει στις στιγμές που έφτιαξε και να προηγείται 2-0. by Γιώργος Τσανάκας
19:01
Στο έδαφος ο Τσιμίκας, έπεσε με δύναμη πάνω του ο Μάουντ. Καλά είναι ο Έλληνας μπακ, αλλά θα τσεκαριστεί για πιθανή κόκκινη στο VAR. Τον βρίσκει επίτηδες ο Μάουντ, να δούμε τι θα αποφασιστεί... by Γιώργος Τσανάκας
19:01
Συνέχεια στο ματς, τα βρήκαν οι δυο τους... by Γιώργος Τσανάκας
19:02
33' Γύρισμα του Ζότα παράλληλα με την εστία, περνάει απ' όλους η μπάλα... by Γιώργος Τσανάκας
19:05
Ιστορικό ρεκόρ από Σαλάχ-Μανέ: Ισοφάρισαν το ρεκόρ των Τζορτζ Μπεστ-Μπόμπι Τσάρλτον και έγιναν το δεύτερο… ζευγάρι παικτών που σκοράρουν σε 29 παιχνίδια και οι δύο στην Premier League! by Γιώργος Τσανάκας
19:06
36' Ταχύτατη αντεπίθεση της Λίβερπουλ, το σουτ του Σαλάχ κοντράρει και περνάει κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
19:07
Το 2-0 της Λίβερπουλ με την πλασεδάρα του Σαλάχ
19:09
2-6 οι τελικές, καμία στην εστία η Τσέλσι, 4 η Λίβερπουλ. by Γιώργος Τσανάκας
19:11
42' Γκοοοοοοοοολ για την Τσέλσι! ΤΙ ΓΚΟΛΑΡΑ ΕΒΑΛΕ Ο ΚΟΒΑΤΣΙΤΣ! by Γιώργος Τσανάκας
19:12
Ο Κέλεχερ απομακρύνει με τις γροθιές το φάουλ του Μάουντ, με τον Κόβατσιτς να πιάνει τρελό βολέ και να στέλνει την μπάλα πρώτα στο αριστερό δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα! Τρελό παστέλι! by Γιώργος Τσανάκας
19:14
Έχουμε ματς ξανά, λοιπόν... Η Τσέλσι μειώνει σε 2-1 και μπαίνει στη διεκδίκηση ενός θετικού αποτελέσματος, η Λίβερπουλ συνεχίζει να προηγείται και θα δούμε πως μπορεί να χειριστεί το προβάδισμά της. by Γιώργος Τσανάκας
19:15
45'+1' Γκοοοοοοοοοοολ για την Τσέλσι, 2-2! ΤΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ, ΤΙ ΜΑΤΣΑΡΑ ΓΙΝΕΤΑΙ! by Γιώργος Τσανάκας
19:16
Απίθανα πράγματα στο ματς... Η Λίβερπουλ έχει κενά στην άμυνα και τα πληρώνει! Ο Καντέ κάνει την ασίστ στην πλάτη της άμυνας της Λίβερπουλ που παίζει πολύ ψηλά, με τον Πούλισιτς να κάνει υπέροχο τελείωμα για να εκτελέσει τον Κάλαχερ! 2-2, τι μυθικό παιχνίδι γίνεται! by Γιώργος Τσανάκας
19:17
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
19:18
45'+3' Φοβερή φάση για την Τσέλσι να γυρίσει το ματς! Αντεπίθεση των Λονδρέζων στην... αντεπίθεση της Λίβερπουλ, ο Χάβερτς δεν μπορεί αρχικά να τελειώσει τη φάση, ο Μάουντ παίρνει την κεφαλιά που περνάει δίπλα από το δεξί δοκάρι! by Γιώργος Τσανάκας
19:18
Ένταση μεταξύ Μάουντ και Τσιμίκα
19:20
Τέλος σε ένα μυθικό πρώτο ημίχρονο! Τσέλσι και Λίβερπουλ πάνε στα αποδυτήρια με το σκορ στο 2-2. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 2-0 στο 26' χάρη σε τέρματα των Σαλάχ, Μανέ αλλά η Τσέλσι χτύπησε στο φινάλε του πρώτου μέρους με Κόβατσιτς και Πούλισιτς. by Γιώργος Τσανάκας
19:21
Το καλύτερο πρώτο ημίχρονο με διαφορά στη φετινή σεζόν, από τα καλύτερα πρώτα 45λεπτα που έχουμε δει τα τελευταία χρόνια χωρίς υπερβολή! by Γιώργος Τσανάκας
19:22
Δείτε την απίθανη γκολάρα του Κόβατσιτς!
19:29
Το 2-2 με Πούλισιτς για την Τσέλσι!
19:35
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες... by Γιώργος Τσανάκας
19:40
Εξαιρετικός ο ρυθμός στο πρώτο πεντάλεπτο, αλλά δεν υπάρχουν φάσεις ακόμη... by Γιώργος Τσανάκας
19:41
51' Φάση για την Τσέλσι! Υπέροχη συνεργασία, με τον Αλόνσο να κλείνει προς τα μέσα και να κάνει το σουτ από καλή θέση αλλά πέρασε άουτ. Ήταν στο δεξί του πόδι που είναι το κακό του. by Γιώργος Τσανάκας
19:42
52' Βολέ του Ζότα, διώχνει σε κόρνερ ο Μεντί. Δεν λογίζεται τελικά η φάση, οφσάιντ ο Πορτογάλος. by Γιώργος Τσανάκας
19:44
55' Τρομερή ενέργεια του Φαμπίνιο, κάνει την κάθετη προς τον Μανέ που κάνει δυο... μέρες για να επιλέξει αν θα πασάρει ή θα πλασάρει και ο Αθπιλικουέτα τον προλαβαίνει. by Γιώργος Τσανάκας
19:46
57' ΤΙ ΕΒΓΑΛΕ Ο ΜΕΝΤΙ! Ο Σαλάχ από τα 35 μέτρα πάει να κρεμάσει τον κίπερ της Τσέλσι, αλλά αυτός κάνει απίθανη επέμβαση και κρατάει το σκορ στο 2-2! by Γιώργος Τσανάκας
19:48
58' Κι άλλη φάση για τη Λίβερπουλ! Ο Μανέ χορεύει δύο αντιπάλους, κάνει το τελείωμα αλλά ο Μεντί το βγάζει και αυτό! by Γιώργος Τσανάκας
19:52
62' Μεγάλη φάση για την Τσέλσι! Σέντρα του Μάρκος Αλόνσο, η μπάλα σκάει μέσα στην περιοχή, ο Πούλισιτς πιάνει το σουτ στην κίνηση αλλά ο Κέλεχερ έχει σωστή θέση και το βγάζει. by Γιώργος Τσανάκας
19:55
66' Σουτ του Τσιμίκα στην κίνηση, δεν θα βρει στόχο... by Γιώργος Τσανάκας
19:58
19:58
69' Ζότα και Μίλνερ έξω, μέσα οι Τσάμπερλεϊν, Κεϊτά για τη Λίβερπουλ. by Γιώργος Τσανάκας
20:01
Τελευταίο εικοσάλεπτο στο παιχνίδι... Παραμένει το 2-2. by Γιώργος Τσανάκας
20:02
72' Ωραίο σουτ του Πούλισιτς, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια. by Γιώργος Τσανάκας
20:08
Mικρή διακοπή, έχει βρει στο πρόσωπο τον Κονατέ ο Χάβερτς... by Γιώργος Τσανάκας
20:09
79' Χάντσον-Οντόι αντί Χάβερτς για την Τσέλσι. by Γιώργος Τσανάκας
20:12
82' Σουτάρα του Μάουντ, ο Κέλεχερ είχε καλή θέση και μπλόκαρε. by Γιώργος Τσανάκας
20:12
83' Κάρτα στον Κονατέ... by Γιώργος Τσανάκας
20:13
84' Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Αλόνσο, μπλόκαρε ο Κέλεχερ. by Γιώργος Τσανάκας
20:16
87' Κεφαλιά του Ρίντικερ, άουτ η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
20:19
90' Κέρτις Τζόουνς αντί Μανέ. by Γιώργος Τσανάκας
20:20
20:20
90'+1' Κόρνερ για τη Λίβερπουλ. by Γιώργος Τσανάκας
20:22
Δύο λεπτά ακόμα, να δούμε αν θα αλλάξει κάτι... by Γιώργος Τσανάκας
20:24
Τέλος στο ματς! Καταπληκτικό παιχνίδι, αλλά χωρίς νικητή με την Τσέλσι και την Λίβερπουλ να μένουν στο 2-2. Αυτή που χαίρεται αν μη τι άλλο είναι η Σίτι που κρατάει διψήφια διαφορά από τις δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας