Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ΠΑΣ Γιάννινα-Ιωνικός, η οποία θα διεξαχθεί στους «Ζωσιμάδες» στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
Σέντρα στις 17:15. by Μανώλης Μουσουράκης
16:57
Επανεκκίνηση, λοιπόν, στη Super League 1 μετά τη χειμερινή διακοπή, με πολλά προβλήματα, καθώς όλες οι ομάδες -πλην της Λαμίας- έχουν ανακοινώσει κρούσματα κορωνοϊού. by Μανώλης Μουσουράκης
16:59
Σε ό, τι αφορά το σημερινό ζευγάρι, στους γηπεδούχους έχουν ανιχνευθεί περισσότερα κρούσματα. Κάτι που τους αναγκάζει να έχουν στον πάγκο τους μόλις πέντε παίκτες, κανέναν εξ αυτών τερματοφύλακα! Ντεμπούτο για τον 27χρονο Σούλη στο τέρμα. by Μανώλης Μουσουράκης
17:00
Ας δούμε τις αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
17:00
ΠΑΣ Γιάννινα (Ηρακλής Μεταξάς): Σούλης - Σάλιακας, Εραμούσμπε, Κάργας, Πίρσμαν - Σνάιντερ, Λιάσος, Ντομίνγκεθ, Μπρένερ- Περέα, Μιλιντσεάνου. by Μανώλης Μουσουράκης
17:00
Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Χουτεσιώτης - Γκοτσούλιας, Τσιγκρίνσκι, Σάντσες, Βαλεριάνος - Ρομαό, Ντάλσιο - Λένις, Άοσμαν, Κιάκος - Μάναλης. by Μανώλης Μουσουράκης
17:01
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Μέντες, Σιόντης, Μίνα, Καραγιάννης, Κύρκος. by Μανώλης Μουσουράκης
17:01
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Χριστοδουλής, Τσιριγώτης, Καμπράλ, Πογοσιάν, Μουστάκης, Τουράμ, Κάνιας, Μάντζης. by Μανώλης Μουσουράκης
17:04
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports Prime και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Γιάννη Γιαννάκη. by Μανώλης Μουσουράκης
17:07
Αμφότερες οι ομάδες προέρχονται από δύο σερί ήττες στο πρωτάθλημα. Ο ΠΑΣ από τον ΠΑΟΚ (0-4) και τον Παναθηναϊκό (2-0) και ο Ιωνικός από την ΑΕΚ (0-1) και τον Άρη (1-0). Στην 5η θέση οι Γιαννιώτες, στην 11η οι Νικαιώτες. by Μανώλης Μουσουράκης
17:10
Διαιτητής: Άγγελος Αγγελάκης Βοηθοί: Πέτρος Πάτρας , Ανδρέας Φωτόπουλος Τέταρτος: Άγγελος Ευαγγέλου Διαιτητής VAR: Τάμας Μπόγκναρ by Μανώλης Μουσουράκης
17:11
Υπενθυμίζεται ότι το ματς του πρώτου γύρου μεταξύ των δύο ομάδων ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα (0-0). by Μανώλης Μουσουράκης
17:12
Η ιστορία στα μεταξύ τους: Νίκες ΠΑΣ Γιάννινα: 1 Ισοπαλίες: 3 Νίκες Ιωνικού: 3 Με γηπεδούχο τον ΠΑΣ Γιάννινα: Νίκες ΠΑΣ Γιάννινα: 1 Ισοπαλίες: 1 Νίκες Ιωνικού: 1 by Μανώλης Μουσουράκης
17:15
Οι δύο ομάδες έχουν πραγματοποιήσει την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:16
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
17:17
2' Υποψία φάσης για τον Ιωνικό, δεν ήταν καλή η τελική πάσα του Άοσμαν προς τον Μάναλη. by Μανώλης Μουσουράκης
17:19
3' Ωραία προσπάθεια του Σνάιντερ από δεξιά, διώχνει ο Γκοτσούλιας, ο οποίος είχε συγκλίνει στην περιοχή της ομάδας του. by Μανώλης Μουσουράκης
17:19
Ανοιχτό παιχνίδι στα πρώτα λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
17:24
8' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ιωνικό, λίγα μέτρα από το ημικύκλιο της αντίπαλης περιοχής. by Μανώλης Μουσουράκης
17:25
9' Πολύ καλή η απευθείας εκτέλεση του Άοσμαν, η μπάλα φεύγει δίπλα από το αριστερό δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:27
11' Πολύ ωραία ατομική ενέργεια από τον Άοσμαν, σπάει δεξιά στον Λένις, το σουτ του οποίου κοντράρει. Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους. by Μανώλης Μουσουράκης
17:27
Οι Νικαιώτες φτάνουν με προϋποθέσεις στο επιθετικό τρίτο στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης. by Μανώλης Μουσουράκης
17:30
14' Διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Χουτεσιώτης διώχνει σε πρώτο χρόνο το διαγώνιο σουτ του Λιάσου, σε δεύτερο ο Τσιγκρίνσκι απομακρύνει σε κόρνερ την προβολή του Περέα. by Μανώλης Μουσουράκης
17:32
3(2)-1(0) οι τελικές μέχρι στιγμής για ΠΑΣ και Ιωνικό, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
17:33
17' Κίτρινη κάρτα στον Άοσμαν, η πρώτη στο ματς. Ο Σύρος μεσοεπιθετικός τράβηξε από τη φανέλα τον Κάργα ενώ προωθούταν με την μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
17:33
Έχουν ανεβάσει την πίεσή τους οι γηπεδούχοι στα τελευταία λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
17:34
18' Περνά άουτ το διαγώνιο σουτ του Λιάσου. by Μανώλης Μουσουράκης
17:35
19' Λάθος στον χώρο της μεσαίας γραμμής από τον Ντάλσιο, καίρια παρέμβαση από τον Τσιγκρίνσκι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:38
17:39
23' Φάση για τον Ιωνικό. Σέντρα του Γκοτσούλια στο δεύτερο δοκάρι, ο Κιάκος παίρνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα φεύγει πάνω από την οριζόντια δοκό. by Μανώλης Μουσουράκης
17:41
25' Ακόμα ένα σπουδαίο τάκλιν του Τσιγκρίνσκι, αυτή τη φορά προ του Μπρένερ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:43
Κυκλοφορεί τώρα την μπάλα ο Ιωνικός. by Μανώλης Μουσουράκης
17:44
Πιέζουν ψηλά οι Νικαιώτες. by Μανώλης Μουσουράκης
17:45
29' Φάση για τον Ιωνικό. Φαλτσαριστό σουτ εκτός περιοχής από τον Ντάλσιο, αρκετά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:45
5(3)-4(0) οι τελικές για τις δύο ομάδες. Χωρίς σουτ στον στόχο μέχρι στιγμής οι φιλοξενούμενοι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:48
Στο 49%-51% η κατοχή της μπάλας. by Μανώλης Μουσουράκης
17:51
34' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Δυνατό σουτ του Μπρένερ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, μπλοκάρει ο Χουτεσιώτης. by Μανώλης Μουσουράκης
17:52
36' Ευκαιρία για τον Ιωνικό. Γλυκιά σέντρα του Λένις από τα δεξιά, δεν πρόλαβε να κάνει την προβολή ο Άοσμαν. by Μανώλης Μουσουράκης
17:55
Στο έδαφος ο Βαλεριάνος, ύστερα από σύγκρουση με τον Σνάιντερ. Φαίνεται να έχει χτυπήσει στο γόνατο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:57
Όλα καλά θα συνεχίσει κανονικά... by Μανώλης Μουσουράκης
17:57
17:57
Ακόμα τέσσερα λεπτά για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του πρώτου μέρους. by Μανώλης Μουσουράκης
18:02
Τρέχουμε το ένα λεπτό των καθυστερήσεων. by Μανώλης Μουσουράκης
18:03
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Οι δύο ομάδες θα πάνε στα αποδυτήρια χωρίς σκορ (0-0). by Μανώλης Μουσουράκης
18:04
6(4)-4(0) οι τελικές στο πρώτο μέρος. Στο 47%-53% η κατοχή της μπάλας. by Μανώλης Μουσουράκης
18:17
Οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:19
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
18:19
46' Πρώτη αλλαγή στο ματς, ο Μορέιρα στη θέση του Σνάιντερ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:22
47' Φάση διαρκείας από τον ΠΑΣ, έχει τις απαντήσεις η άμυνα του Ιωνικού. Στην τελευταία περίπτωση ο Σάντσες απομάκρυνε με κεφαλιά, ύστερα από τη σέντρα του Σάλιακα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:23
48' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Μπλοκάρει την προβολή του Μιλιντσεάνου ο Χουτεσιώτης. by Μανώλης Μουσουράκης
18:23
49' Κι άλλη φάση για τον ΠΑΣ! Διαγώνια προβολή από τον Περέα, περνά άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:24
Οι γηπεδούχοι έχουν μπει φουριόζοι στο δεύτερο μέρος, εν αντιθέσει με τους Νικαιώτες που παρουσιάζουν έλλειψη συγκέντρωσης. by Μανώλης Μουσουράκης
18:25
51' ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ! 1-0! Σκόρερ ο Περέα! Τεράστια τα κενά στην άμυνα των φιλοξενούμενων, με τον ΠΑΣ να τα εκμεταλλεύεται και να φεύγει στην αντεπίθεση με δύο κόντρα σ' έναν. Σε πρώτο χρόνο ο Χουτεσιώτης απέκρουσε το σουτ του Μιλιντσεάνου, αλλά σε δεύτερο ο Περέα πήρε το «ριμπάουντ» και όντας ολομόναχος πλάσαρε για το 1-0. by Μανώλης Μουσουράκης
18:30
56' Τεράστια ευκαιρία για τον Ιωνικό. Ο Λένις βρέθηκε ολομόναχος σε πλεονεκτική θέση, αλλά το πλασέ του κατέληξε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
18:32
59' Τριπλή αλλαγή για τον Ιωνικό: Ο Τουράμ αντί του Μάναλη, ο Καμπράλ αντί του Λένις και ο Μάντζης αντί του Κιάκου. by Μανώλης Μουσουράκης
18:35
Παραμένει προς το παρόν το 4-2-3-1 για τον Ιωνικό, με τον Μάντζη να πηγαίνει στα δεξιά. Ο Έλληνας φορ πραγματοποιεί το ντεμπούτο του με τα κυανόλευκα, τη στιγμή που ο Τουράμ επιστρέφει στην αγωνιστική δράση μετά τη θλάση που είχε υποστεί. by Μανώλης Μουσουράκης
18:43
70' Κάρτα στον Λιάσο για φάουλ στον Άοσμαν. by Μανώλης Μουσουράκης
18:44
71' Φάση για τον ΠΑΣ. Περνά άουτ το σουτ του Μιλιντσεάνου. Πολύ κακή η άμυνα από τον Σάντσες. by Μανώλης Μουσουράκης
18:45
18:45
18:49
75' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Μιλιντσεάνου πιάνει την προβολή όντας ολομόναχος, ύστερα από σέντρα του Μπρένερ, αλλά η μπάλα περνά άουτ. Τεράστια ευκαιρία, αλλά δεν ήταν καλή η θέση σώματός του. by Μανώλης Μουσουράκης
18:49
75' Ο Κάνιας στη θέση του Σάντσες, με τον Ρομαό να περνά στα στόπερ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:50
77' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ιωνικό. by Μανώλης Μουσουράκης
18:51
Πάνω στο τείχος η εκτέλεση του Άοσμαν. by Μανώλης Μουσουράκης
18:55
82' Ο Μίνα στη θέση του Μιλιντσεάνου. by Μανώλης Μουσουράκης
18:58
85' Γκολ του Περέα που ακυρώνεται ως οφσάιντ. Ο Μίνα ήταν εκτεθειμένος κατά την πάσα, γι' αυτό και άφησε στον Περέα, ο οποίος ολοκλήρωσε τη φάση. Σύμφωνα με τον VAR ήταν και ο Κολομβιανός σε θέση οφσάιντ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:03
90' Κίτρινη κάρτα στον Ρομαό για τάκλιν στον Περέα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:04
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος by Μανώλης Μουσουράκης
19:05
90'+2' Μέσα ο Σιόντης, έξω ο Περέα για τον ΠΑΣ. by Μανώλης Μουσουράκης