Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη Super League 1.

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση για την 16η αγωνιστική της Super League, ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και τον ΟΦΗ! by Αναστασία Βοσνάκη
18:15
Οι περισσότερες ομάδες έχουν χτυπηθεί από τον κορωνοϊό, όπως και ο Αστέρας και ο ΟΦΗ. Οι Αρκάδες έχουν συνολικά σε τρεις ελέγχους 6 κρούσματα στο ποδοσφαιρικό τμήμα, ενώ οι Κρητικοί μετρούν 5 κρούσματα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:16
Η ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς θέλει τη νίκη στη σημερινή αναμέτρηση, καθώς εάν επικρατήσει του ΟΦΗ θα πλησιάσει σε απόσταση αναπνοής την εξάδα, που είναι και ο στόχος άλλωστε. by Αναστασία Βοσνάκη
18:17
Στα τελευταία τους ματς πριν τις γιορτές, οι μεν γηπεδούχοι είχαν ηττηθεί δύσκολα με 3-2 από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα, ενώ ο ΟΦΗ είχε πάρει τεράστια, εκτός έδρας νίκη, 2-1, επί της ΑΕΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:17
Διαιτητής: Παπαδόπουλος Ιωάννης (Μακεδονίας) Βοηθοί: Παγουρτζής Δημήτριος (Πειραιά), Γεωργακόπουλος Τιμολέων (Πειραιά) 4ος: Τσακαλίδης Αλέξανδρος (Χαλκιδικής) VAR: Παπαπέτρου Αναστάσιος (Αθηνών) by Αναστασία Βοσνάκη
18:20
Η ιστορία: Νίκες Αστέρα Τρίπολης: 8, Ισοπαλίες: 8, Νίκες ΟΦΗ: 3 Με γηπεδούχο τον Αστέρα Τρίπολης: Νίκες Αστέρα Τρίπολης: 5, Ισοπαλίες: 4, Νίκες ΟΦΗ: 0 by Αναστασία Βοσνάκη
18:24
Το ματς θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports Prime και ραδιοφωνικά με μετάδοση του Γιώργου Τσανάκα στον BwinΣΠΟΡ FM 94, 6! by Αναστασία Βοσνάκη
18:37
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
18:37
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος - Καρμόνα, Άλβαρες, Χριστόπουλος, Πίτσου - Μουνάφο, Κανελλόπουλος - Σίτο, Ριέρα, Καπίγια – Μπαράλες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:37
Στον πάγκο οι Σγουρής, Γκαρθία, Αντζουλάς, Ιγκλέσιας, Βαλιέντε, Κρέσπι, Σονί, Μπενίτο, Τιλίκα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:37
ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Βάτερμαν - Βούρος, Πασαλίδης, Γιαννούλης, Μπαλογιάννης – Ντε Γκουζμάν, Γκαγιέγος, Ναμπί – Καμάου, Καστάνιος, Λάμπρου. by Αναστασία Βοσνάκη
18:38
Στον πάγκο οι Σωτηρίου, Λυμπεράκης, Σελίμοβιτς, Νέιρα, Φαν Ντάινεν, Τσιλιανίδης, Σταϊκος, Γρίβας, Κοροβέσης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:41
Στις 19:30 το παιχνίδι θα ξεκινήσει! by Αναστασία Βοσνάκη
19:30
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:31
Φάουλ για τον Αστέρα στα πρώτα δευτερόλεπτα, κεφαλιά ο Μπαράλες, η μπάλα λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:34
5' Πιέζουν οι γηπεδούχοι στα πρώτα λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
19:35
6' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
Μάζεψε εύκολα ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:38
9' Κίτρινη ο Καμάου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
10' Μακρινό σουτ ο Άλβαρες, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:41
12' Φάουλ του Αστέρα σε πολύ καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:42
Εκτελεί ο Ριέρα η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:50
21' Φάουλ για τον ΟΦΗ σε καλό σημείο. Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:51
22' Σέντρα του Σίτο, διώχνει ο Πασαλίδης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:52
23' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Γύρισμα του Κανελλόπουλου, κεφαλιά ο Σίτο, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:55
26' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Βάτερμαν έκανε πολύ ωραία επέμβαση στην κοντινή κεφαλιά του Μπαράλες. by Αναστασία Βοσνάκη
19:58
28' Συρτό σουτ ο Ναμπί, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:59
30' Σουτ ο Ριέρα, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:00
31' Σουτ ο Άλβαρες, η μπάλα χτυπάει πάνω στον Πασαλίδη. by Αναστασία Βοσνάκη
20:00
20:01
20:07
37' Κακό σουτ του Άλβαρες, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:08
38' Γκοοολ ο Αστέρας με σουτ του Ριέρα! by Αναστασία Βοσνάκη
20:11
42' Σουτ ο Ριέρα η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:15
45' Τετ-α-τετ του Καστάνιος, προλαβαίνει και μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:15
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Ο Αστέρας προηγείται 1-0 του ΟΦΗ με γκολ του Ριέρα στο 38'. Οι Αρκάδες ήταν καλύτεροι και μετουσίωσαν την υπεροχή τους σε γκολ στο φινάλε του πρώτου μέρους. by Αναστασία Βοσνάκη
20:20
20:32
Σονί μέσα, Καπίγια έξω για τον Αστέρα, Καμάου έξω Τσιλιανίδης μέσα για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:32
Σέντρα στο δεύτερο μέρος του αγώνα! by Αναστασία Βοσνάκη
20:33
47' Σουτ του Σονί, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:34
48' Σουτ ξανά ο Σονί, μπλοκάρει ο Βάτερμαν. by Αναστασία Βοσνάκη
20:40
54' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:42
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:43
Η ομάδα του Νίκου Νιόπλια έχει ανεβάσει ρυθμούς στο δεύτερο μέρος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:44
57' Κάρτα ο Γιαννούλης. by Αναστασία Βοσνάκη
20:44
58' Αλλαγή για τον ΟΦΗ, μέσα ο Φαν Ντάινεν, έξω ο Ναμπί. by Αναστασία Βοσνάκη
20:45
59' Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους. by Αναστασία Βοσνάκη
20:46
Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:47
60' Κίτρινη ο Καστάνιος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
62' Μεγάλη ευκαιρία του ΟΦΗ! Σουτ ο Λάμπρου, η μπάλα στο δοκάρι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:49
62' Κίτρινη ο Βούρος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:51
64' Μέσα Γρίβας, έξω Γκαγιέγος, μέσα Νέιρα, έξω Καστάνιος για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:53
66' Εκτός Ριέρα, Σίτο, μέσα Κρέσπι, Τιλίκα για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:54
68' Κίτρινη ο Μουνάφο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:57
71' Σέντρα του Άλβαρες, παίρνει την κεφαλιά ο Μπαράλες με την μπάλα να περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:59
72' Φάουλ για τον ΟΦΗ σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:59
73' Κάρτα ο Κανελλόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:00
73' Εκτελεί ο Λάμπρου η μπάλα στα σώματα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:03
77' Αλλαγή για τον Αστέρα, μέσα Βαλιέντε, έξω ο Κανελλόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:05
79' Ωραίο σουτ ο Σονί, διώχνει ο Βάτερμαν. by Αναστασία Βοσνάκη
21:05
80' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:06
21:09
83' Φάουλ για τον ΟΦΗ σε πολύ καλό σημείο. Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:12
86' Αλλαγή για τον ΟΦΗ, μέσα ο Σταϊκος, έξω ο Ντε Γκούζμαν. by Αναστασία Βοσνάκη
21:16
90' Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Ιγκλέσιας στη θέση του Moυνάφο by Αναστασία Βοσνάκη
21:17
Τρία λεπτά καθυστερήσεων by Αναστασία Βοσνάκη
21:21
93' Δοκάρι από τον Άλβαρεζ σε εκτέλεση φάουλ! by Αναστασία Βοσνάκη
21:21
Λήξη της αναμέτρησης! Ο Αστέρας Τρίπολης παίρνει μια σπουδαία νίκη με σκορ 1-0 επί του ΟΦΗ καi φτάνει στους 20 βαθμούς. by Αναστασία Βοσνάκη