Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Super League 1.

Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Λαμία-ΑΕΚ, η οποία θα διεξαχθεί στο «Αθανάσιος Διάκος» στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
Σέντρα στις 17:15. by Μανώλης Μουσουράκης
16:52
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 3 HD, ενώ ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Μανώλης Μουσουράκης
16:55
Κακό φινάλε στο 2021 για την ΑΕΚ, η οποία ηττήθηκε 2-1 από τον ΟΦΗ στο ΟΑΚΑ και έτσι πλέον, ούσα 2η (30β.), βρίσκεται στο -11 από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό και στο +2 από τον 3ο ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:57
Ιδιαίτερα φορτισμένο το κλίμα στις τάξεις της «Ένωσης», η οποία πενθεί για τον χαμό των Κώστα Γενεράκη και Στέλιου Σεραφείδη... by Μανώλης Μουσουράκης
16:59
Η Λαμία βρίσκεται στη 12η θέση (11β.), στο +2 από τον προτελευταίο Ατρόμητο και στο +4 από τον ουραγό Απόλλωνα Σμύρνης (τρία ματς λιγότερα). Στο τελευταίο της παιχνίδι για το 2021 σε ό, τι αφορά το πρωτάθλημα έχασε 1-0 από τον Ολυμπιακό στο «Γ. Καραϊσκάκης». by Μανώλης Μουσουράκης
17:02
Αμφότερες οι ομάδες έχουν εξασφαλίσει την παρουσία τους στους «8» του Κυπέλλου Ελλάδος. by Μανώλης Μουσουράκης
17:02
Να σημειωθεί ότι η ομάδα της Φθιώτιδας αποτελεί τη μοναδική της Super League 1 χωρίς εντός έδρας νίκη. by Μανώλης Μουσουράκης
17:02
Ας δούμε τις αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
17:03
Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Σαράνοφ – Σκόνδρας, Τζανετόπουλος, Γκόλεμιτς, Σαραμαντάς – Τζανδάρης, Μπεχαράνο – Ελευθεριάδης, Νούνιες, Ρόμανιτς – Αραμπούλι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:03
ΑΕΚ (Αργύρης Γιαννίκης): Τσιντώτας – Σβάρνας, Μήτογλου, Τζαβέλλας, Μοχαμάντι – Λε Ταλέκ, Σιμάνσκι – Άμραμπατ, Μάνταλος, Γκαρσία– Ανσαριφάρντ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:03
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Γκαραβέλης, Καραμάνος, Μανουσάκης, Μαρτίνεθ, Μαζουλουξής, Τρούμπουλος, Τσούκαλος, Τάιρον, Βλαχομήτρος. by Μανώλης Μουσουράκης
17:03
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Χατζηεμμανουήλ, Λάτσι, Χατζισαφί, Σιμόες, Γέβτιτς, Σάκχοφ, Αραούχο, Κοσίδης, Γιούσης. by Μανώλης Μουσουράκης
17:04
Διαιτητής: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος Βοηθοί: Γεώργιος Χριστακόγλου, Ηλίας Κωνσταντίνου Τέταρτος: Κωνσταντίνος Τσετσίλας Διαιτητής VAR: Σπυρίδων Ζαμπάλας by Μανώλης Μουσουράκης
17:08
Εκτός για την ΑΕΚ ο ανέτοιμος Στάνκοβιτς, ο τιμωρημένος Βράνιες, αλλά και οι Μισελέν, Ρότα, Μιτάι, Τσούμπερ, Τάνκοβιτς και Γαλανόπουλος. O Αραούχο αντιμετώπισε ενοχλήσεις στη μέση κατά τη διάρκειας της εβδομάδας, γι' αυτό και ξεκινά από τον πάγκο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:09
Κρούσματα κορωνοϊού, πέρα από την ΑΕΚ, έχει και η Λαμία, η οποία την Τρίτη (4/1) ανακοίνωσε τέσσερις σχετικές περιπτώσεις νοσούντων, με τις τρεις να αφορούν ποδοσφαιριστές. by Μανώλης Μουσουράκης
17:10
Υπενθυμίζεται ότι στον αγώνα του πρώτου γύρου η ΑΕΚ είχε επικρατήσει 1-0 χάρη σε τέρμα του Αραούχο στο 67'. by Μανώλης Μουσουράκης
17:10
Η ιστορία στα μεταξύ τους: Νίκες Λαμίας: 0 Ισοπαλίες: 2 Νίκες ΑΕΚ: 7 Με γηπεδούχο τη Λαμία: Νίκες Λαμίας: 0 Ισοπαλίες: 2 Νίκες ΑΕΚ: 2 by Μανώλης Μουσουράκης
17:14
17:14
17:14
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:17
Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη των Κώστα Γενεράκη και Στέλιου Σεραφείδη. by Μανώλης Μουσουράκης
17:17
Όλα έτοιμα για την έναρξη. by Μανώλης Μουσουράκης
17:18
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
17:20
2' Ευκαιρία για τη Λαμία. Ύστερα από ασταθές διώξιμο του Μήτογλου, ο Νούνιες έπιασε το σουτ εκτός περιοχής, με τον Τσιντώτα να αποκρούει. by Μανώλης Μουσουράκης
17:20
O Γκαρσία αρχίζει αριστερά, με τον Άμραμπατ να κινείται δεξιά. by Μανώλης Μουσουράκης
17:24
Ενός λεπτού σιγή για τους Στέλιο Σεραφείδη και Κώστα Γενεράκη πριν τη σέντρα Εικόνα live 21969843/72486.jpg by Μανώλης Μουσουράκης
17:24
7' Λάθος υπολογισμός του Τσιντώτα σε βαθύ γέμισμα προς την περιοχή της ΑΕΚ, διώχνει ο Τζαβέλλας. by Μανώλης Μουσουράκης
17:26
17:26
9' Παράλληλο γύρισμα από τον Σβάρνα, μπλοκάρει ο Σαράνοφ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:28
Ο Μάνταλος πιέζει ψηλά και ανεβαίνει δίπλα στον Ανσαριφάρντ σε φάση άμυνας, με το σύστημα να γυρνά σε 4-4-2. by Μανώλης Μουσουράκης
17:29
by Μανώλης Μουσουράκης
17:30
12' Φάση για την ΑΕΚ. Παράλληλη σέντρα του Άμραμπατ από τα δεξιά, πετάγεται απέναντι στη γωνία της μικρής περιοχής ο Γκαρσία, με το μονοκόμματο σουτ του να καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων. by Μανώλης Μουσουράκης
17:32
17:33
16' Άστοχο το γύρισμα του Σαραμαντά... by Μανώλης Μουσουράκης
17:34
16' Σκοράρει ο Ανσαριφάρντ, ωστόσο έχει προηγηθεί ξεκάθαρο χέρι του Μάνταλου στη φάση. Σωστά δεν μετρά το γκολ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:36
18' Πρώτη κίτρινη στο ματς, την αντικρίζει ο Ανσαριφάρντ για σκληρό μαρκάρισμα στον Ρόμανιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
17:37
Δυσκολεύεται να αναπτυχθεί ορθολογικά η ΑΕΚ, ελάχιστες οι περιπτώσεις που το έχει πράξει στο πρώτο εικοσάλεπτο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:40
17:40
Ωραίες ενέργειες από τον Άμραμπατ μέχρι στιγμής. by Μανώλης Μουσουράκης
17:40
Καλά οργανωμένη πάντως η Λαμία. by Μανώλης Μουσουράκης
17:42
24' Υπέροχη κάθετη του Σιμάνσκι, βρίσκει τον Άμραμπατ στην κίνηση, ωστόσο το γύρισμα του τελευταίου δεν είναι το ενδεδειγμένο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:45
27' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Ανσαριφάρντ υποδέχεται την μπάλα εντός της περιοχής της Λαμίας, γυρνά μέτωπο προς την εστία, όμως το σουτ του κοντράρει σ' ένα από τα πολλά σώματα που βρίσκονταν μπροστά του. by Μανώλης Μουσουράκης
17:46
29' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ! 0-1! Σκόρερ ο Γκαρσία! Η μπάλα πέφτει από μεγάλο ύψος και πριν φτάσει στο έδαφος, ο Γκαρσία πιάνει μονοκόμματο σουτ προς την κάτω αριστερή γωνία ανοίγοντας το σκορ για την «Ένωση». by Μανώλης Μουσουράκης
17:48
Ο Γκαρσία βρίσκει δίχτυα για δεύτερο σερί ματς μετά το παιχνίδι με την Κηφισιά για το Κύπελλο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:48
17:51
Η ΑΕΚ πιέζει και για δεύτερο γκολ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:52
Ο Λιβάι Γκαρσία πανηγυρίζει το 0-1 της ΑΕΚ στη Λαμία Εικόνα live 21969843/15883.jpg by Μανώλης Μουσουράκης
17:53
35' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Δυνατό σουτ εκτός περιοχής από τον Άμραμπατ, περνά ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι. Είχε προηγηθεί εξαιρετικό κατέβασμα από τον Γκαρσία, ο οποίος εν συνεχεία του πέρασε την μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
17:55
38' Ο Σβάρνας διώχνει με το κεφάλι προ του Ελευθεριάδη, ο οποίος ήταν έτοιμος να εκτελέσει από τη μικρή περιοχή της ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:56
17:56
Η ΑΕΚ αύξησε την απόδοσή της μετά το 20', κάτι που εξαργυρώνει με το υπέρ της προβάδισμα. Ωστόσο, πρέπει να «κλειδώσει» το παιχνίδι. Εξάλλου, το έχει πληρώσει φέτος σε περιπτώσεις που δεν το έπραξε. by Μανώλης Μουσουράκης
18:00
41' Κίτρινη κάρτα στον Τζανδάρη. by Μανώλης Μουσουράκης
18:02
44' Φάση για τη Λαμία. Επικίνδυνη σέντρα του Σαραμαντά, δεν βρίσκει καλά τον Ελευθεριάδη, με την άμυνα της ΑΕΚ να προλαβαίνει να απομακρύνει σε κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:03
45' Ευκαιρία για τη Λαμία. Από την εκτέλεση του κόρνερ, ο Τζανδάρης έπιασε το σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής, αλλά η μπάλα κόντραρε πάνω στον Ελευθεριάδη. by Μανώλης Μουσουράκης
18:04
Τέλος στο πρώτο μέρος. Η ΑΕΚ θα πάει στα αποδυτήρια προηγούμενη 1-0 χάρη στο γκολ του Γκαρσία στο 29'. Η «Ένωση» εξαργυρώνει το καλό της διάστημα μετά το 20', ωστόσο η αλήθεια είναι ότι κινδύνεψε στα τελευταία λεπτά του ημιχρόνου. by Μανώλης Μουσουράκης
18:06
18:18
18:18
Οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:19
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:19
Χωρίς αλλαγές από τους δύο προπονητές. by Μανώλης Μουσουράκης
18:21
47' Κίτρινη κάρτα στον Σιμάνσκι για πάτημα στον Τζανδάρη. by Μανώλης Μουσουράκης
18:22
Η φάση του γκολ της ΑΕΚ από τον Λιβάι Γκαρσία Εικόνα live 21969843/122170.jpg by Μανώλης Μουσουράκης
18:23
49' Κίτρινη κάρτα και στον Άμραμπατ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:25
51' Φάση για τη Λαμία. Χωρίς να έχει καλή ισορροπία, ο Τζανδάρης έπιασε το σουτ από το ύψος του πέναλτι, με την μπάλα να φεύγει αρκετά ψηλά. by Μανώλης Μουσουράκης
18:25
51' Επικίνδυνο γύρισμα από τον Άμραμπατ, διώχνει προ του Γκαρσία ο Σαραμαντάς. by Μανώλης Μουσουράκης
18:26
52' Άστοχο το μακρινό σουτ που έπιασε ο Μάνταλος. by Μανώλης Μουσουράκης
18:33
59' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ωραία εκδήλωση αντεπίθεσης από τους φιλοξενούμενους, στην ολοκλήρωση της οποίας ο Σιμάνσκι έπιασε σουτ εκτός περιοχής που πέρασε άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:35
Έχει οπισθοχωρήσει η «Ένωση»... by Μανώλης Μουσουράκης
18:37
63' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Διαγώνιο σουτ από τον Άμραμπατ, αποκρούει ο Σαράνοφ. Είχε και την επιλογή του Μάνταλου δίπλα του. by Μανώλης Μουσουράκης
18:38
64' Ο Τάιρον στη θέση του Τζανδάρη. by Μανώλης Μουσουράκης
18:39
64' Φάση για την ΑΕΚ. Ωραία ατομική ενέργεια από τον Μάνταλο, ο οποίος πιάνει το σουτ από δύσκολη γωνία, με την μπάλα να φεύγει αρκετά ψηλά. by Μανώλης Μουσουράκης
18:39
18:42
67' Τεράστια ευκαιρία για τη Λαμία. Σουτ του Αραμπούλι από δύσκολη γωνία, με την μπάλα να φεύγει δίπλα από το δεξί δοκάρι της εστίας. Ο Γεωργιανός φορ βρισκόταν σε οριακή θέση.
18:43
Πιέζει η Λαμία, με την ΑΕΚ να δίνει δικαιώματα με την ανασταλτική της συμπεριφορά. by Μανώλης Μουσουράκης
18:45
71' Οι Σιμόες και Γέβτιτς στις θέσεις των Λε Ταλέκ και Ανσαριφάρντ, αντίστοιχα. Ο Άμραμπατ θα περάσει στην κορυφή της επίθεσης. Ο Γέβτιτς πηγαίνει στα δεξιά, με τον Μάνταλο να συνεχίζει πίσω από το φορ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:50
76' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία. Φάση διαρκείας στα καρέ της ΑΕΚ, με το σουτ του Τάιρον -όσο ο Τσιντώτας ήταν εξουδετερωμένος- να περνά άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:51
76' Ο Σάκχοφ στη θέση του Σιμάνσκι. by Μανώλης Μουσουράκης
18:51
78' Φάουλ σε καλό σημείο για την ΑΕΚ. Κίτρινη κάρτα στον Τζανετόπουλο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:52
79' Πάνω στα σώματα η εκτέλεση από τον Γέβτιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
18:56
82' Ο Καραμάνος στη θέση του Αραμπούλι και ο Τσούκαλος σ' εκείνη του Νούνιες. Η Λαμία συνεχίζει με 4-4-2. by Μανώλης Μουσουράκης
18:57
83' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ! 0-2! Σκόρερ ο Άμραμπατ! Έφυγε στην κόντρα ο Άμραμπατ, ο οποίος έσπασε στον Γέβτιτς. Ο Σαράνοφ απέκρουσε το σουτ του Ελβετού άσου σε πρώτο χρόνο, αλλά δεν είχε απάντηση και στο πλασέ του πρώτου, ο οποίος πήρε το «ριμπάουντ». Η φάση ελέγχθηκε και για οφσάιντ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:00
86' Ο Χατζισαφί περνά στη θέση του Μάνταλου. by Μανώλης Μουσουράκης
19:02
88' Κόρνερ για την ΑΕΚ με τον Γέβτιτς, πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:02
89' Κίτρινη κάρτα στον Σιμόες για τράβηγμα στον Τσούκαλο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:03
89' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ. Φοβερή αντεπίθεση, με τον Άμραμπατ να πατά για τον Λιβάι, εκείνος σέρβιρε έτοιμο γκολ στον Χατζισαφί, αλλά ο Ιρανός πλάσαρε άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:04
90' Κίτρινη κάρτα στον Σβάρνα για μαρκάρισμα στον Σαραμαντά. by Μανώλης Μουσουράκης
19:04
90' Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων by Μανώλης Μουσουράκης
19:07
Τέλος στο ματς! Η ΑΕΚ περνά από τη Λαμία με 2-0 απέναντι στην τοπική ομάδα. Λιβάι Γκαρσία στο 29' και Άμραμπατ στο 83' τα γκολ για τους «κιτρινόμαυρους», που δέχτηκαν μεγάλη πίεση για ένα διάστημα στο δεύτερο ημίχρονο αλλά μπήκαν με το δεξί στο 2022. by Μανώλης Μουσουράκης
19:08
Στους 33 βαθμούς ανέβηκε η δεύτερη ΑΕΚ, στους 11 έμεινε η δωδέκατη Λαμία. by Μανώλης Μουσουράκης
19:09
Αυτά από μας, καλή συνέχεια. Αναλυτικά το ρεπορτάζ από το ματς στο sport-fm.gr by Μανώλης Μουσουράκης