Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη Serie A.

18:40
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Μίλαν με την Ρόμα, για την 20η αγωνιστική της Serie A. by Αναστασία Βοσνάκη
18:40
Δεύτερη φορά στην ιστορία τους που κοντράρονται την ημέρα των Θεοφανίων, η πρώτη ήταν το 2004 με τη Μίλαν να επικρατεί 2-1. by Αναστασία Βοσνάκη
18:41
Η Ρόμα έχει σκοράρει 94 γκολ εκτός έδρας απέναντι στη Μίλαν στο πρωτάθλημα, παρότι έχει κερδίσει μόλις τα 19 από τα 86 παιχνίδια (20 ισοπαλίες και 47 ήττες) στο Σαν Σίρο. Έχουν σκοράρει περισσότερα εκτός έδρας παρότι εντός! by Αναστασία Βοσνάκη
18:41
Απέναντι στη Ρόμα, ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς έχει σκοράρει 11 τέρματα. Πρόκειται για την καλύτερή του επίδοση στο ιταλικό πρωτάθλημα απέναντι σε κάθε αντίπαλο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:41
Μόνο απέναντι σε Μίλαν και Φιορεντίνα έχει σκοράρει δύο γκολ ο Τζανιόλο. Σε όσες άλλες ομάδες έχει σκοράρει ως αντίπαλος, έχει πετύχει από ένα τέρμα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:42
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
18:42
Μίλαν (Στέφανο Πιόλι): Μενιάν, Φλορέντσι, Γκάμπια, Καλουλού, Ερναντές, Τονάλι, Κρούνιτς, Μεσίας, Ντίαθ, Σαλεμάκερς, Ζιρού. by Αναστασία Βοσνάκη
18:42
Ρόμα (Ζοσέ Μουρίνιο): Ρουί Πατρίσιο, Σμόλινγκ, Ιμπάνιες, Μαντσίνι, Κάρσντορπ, Βερετού, Βίνια, Πελεγκρίνι, Τζανιόλο, Μκιταριάν, Έιμπραχαμ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:11
Σε 20 λεπτά περίπου θα ξεκινήσει το παιχνίδι! by Αναστασία Βοσνάκη
19:24
Η Μίλαν βρίσκεται στην 2η θέση με 42 βαθμούς και η Ρόμα στην 6η με 32. by Αναστασία Βοσνάκη
19:32
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:35
2' Πιο καλά έχει μπει η Μίλαν στο ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:35
3' Φάουλ για τη Μίλαν. Εκτέλεσε ο Ερναντές, έκοψε ο Σμόλινγκ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
4' Σουτ ο Ερναντές, διώχνει ο Ρουί Πατρίσιο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:38
6' Τσεκάρεται στο VAR για χέρι στον Έιμπραχαμ η προηγούμενη φάση. by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
7' Πέναλτι για τη Μίλαν και κίτρινη στον Έιμπραχαμ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:40
8' Γκοοολ για τη Μίλαν με τον Ολιβιέ Ζιρού! Ο Γάλλος εκτελεί εύστοχα από τα 11 βήματα και κάνει το 1-0 κόντρα στους Ρωμαίους. by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
12' Έχει ανεβάσει ρυθμούς η Ρόμα μετά το γκολ που δέχτηκε. by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
14' Σουτ ο Μκιταριάν μπλόκαρε ο Μενιάν. by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
19:49
17' Γκοοολ η Μίλαν! Ο Ζιρού στέλνει την μπάλα στο δοκάρι, ο Μεσίας παίρνει το ριμπάουντ και κάνει το 2-0! by Αναστασία Βοσνάκη
19:53
by Αναστασία Βοσνάκη
19:57
24' Μεγάλη ευκαιρία για την Ρόμα, σουτ ο Τζανιόλο, διώχνει ο Μενιάν. by Αναστασία Βοσνάκη
19:59
Σαφώς ανώτερη η Μίλαν μέχρι στιγμής, η ομάδα του Μουρίνιο παίζει κυρίως στις αντεπιθέσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
20:01
20:06
20:12
40' Μεγάλη ευκαιρία για την Ρόμα! Σουτ ο Τζανιόλο, κάνει μεγάλη επέμβαση ο Μενιάν. by Αναστασία Βοσνάκη
20:12
40' Γκοοολ η Ρόμα! Ο Πελεγκρίνι σουτάρει έξω από την περιοχή, ο Έιμπραχαμ βάζει την προβολή, αλλάζει την πορεία της μπάλας και σκοράρει. by Αναστασία Βοσνάκη
20:17
44' Κάρτα σε Ερναντές και Κάρσντορπ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:18
Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Αναστασία Βοσνάκη
20:18
Ένταση μεταξύ των παικτών, πολλά νεύρα... by Αναστασία Βοσνάκη
20:23
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Η Μίλαν προηγείται 2-1 της Ρόμα! Σκόρερ για τους γηπεδούχους ο Ζιρού και ο Μεσίας και για τους φιλοξενούμενους ο Έιμπραχαμ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:40
Σέντρα στο δεύτερο μέρος! by Αναστασία Βοσνάκη
20:40
20:46
51' Σουτ ο Ντίαθ, η μπάλα σταματάει στο δοκάρι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:50
55' Μέχρι στιγμής βλέπουμε την ίδια εικόνα με το πρώτο μέρος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:51
56' Κάρτα ο Κρούνιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:53
57' Φάουλ για την Ρόμα, εκτελεί ο Βερετού, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:55
59' Ευκαιρία για την Ρόμα, με τον Μενιάν να κάνει μεγάλη επέμβαση στο σουτ του Έιμπραχαμ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:57
62' Κόρνερ για την Ρόμα, σουτάρει ο Μκιταριάν, ο Μενιάν είπε όχι για ακόμη μια φορά. by Αναστασία Βοσνάκη
21:00
64' Αλλαγή για την Μίλαν, μέσα Μπακαγιόκο, έξω Κρούνιτς, μέσα ο Λεάο, έξω ο Σαλεμάκερς. by Αναστασία Βοσνάκη
21:02
Ο Ζλάταν ετοιμάζεται... by Αναστασία Βοσνάκη
21:02
67' Σουτ ο Ντίαθ μετά από σέντρα του Ζιρού η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:07
71' Τριπλή αλλαγή για την Ρόμα, Ελ Σαράουι αντί Πελεγκρίνι, Κριστάντε και Αφένα - Γκιάν στη θέση των Βίνια και Βερετού. by Αναστασία Βοσνάκη
21:10
73' Με 10 η Ρόμα, είδε τη δεύτερη κίτρινη ο Κάρσντορπ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:10
75' Εκτελεί το φάουλ ο Φλορέντσι, η μπάλα σταματάει στο δοκάρι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:11
76' Αλλαγή για την Ρόμα, έξω ο Έιμπραχαμ, μέσα ο Σομουρόντοβ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:13
77' Μέσα ο Ζλάταν, έξω ο Ζιρού για την Μίλαν. Έξω ο Φλορέντσι, μέσα ο Κόντι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:17
82' Γκοοολ η Μίλαν και 3-1! Τι γκολάρα έβαλε ο Λεάο! by Αναστασία Βοσνάκη
21:21
85' Πέρεθ αντί Τζανιόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:23
88' Μέσα Μαλντίνι, έξω ο Ντίαθ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:26
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:26
21:27
92' Σουτ ο Μκιταριάν, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:29
94' Πέναλτι για τη Μίλαν και κόκκινη ο Μαντσίνι! by Αναστασία Βοσνάκη
21:29
95' Απίστευτο! Εκτέλεσε ο Ζλάταν, του είπε όχι ο Ρουί Πατρίσιο! by Αναστασία Βοσνάκη
21:31
Λήξη της αναμέτρησης. Η Μίλαν επικρατεί 3-1 της Ρόμα και προσωρινά μειώνει τη διαφορά στον έναν βαθμό από την πρωτοπόρο Ίντερ. by Αναστασία Βοσνάκη