Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη Serie A.

21:23
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Γιουβέντους και τη Νάπολι, στο μεγάλο ντέρμπι της... λειψής της 20ής αγωνιστικής της Serie A. by Λουκάς Χατζής
21:24
Η Γιουβέντους προέρχεται από τη νίκη 2-0 επί της Κάλιαρι στις 21 Δεκεμβρίου, φτάνοντας έτσι τα πέντε παιχνίδια πρωταθλήματος χωρίς ήττα (4 νίκες). by Λουκάς Χατζής
21:26
Αποτελέσματα τα οποία ανέβασαν την ομάδα του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι στην 5η θέση με 34 πόντους και στο -4 από την τετράδα. by Λουκάς Χατζής
21:27
Από την άλλη, η Νάπολι έκλεισε το 2021 με το χειρότερο δυνατό τρόπο, γνωρίζοντας την εντός έδρας ήττα σοκ 1-0 από την Σπέτσια. by Λουκάς Χατζής
21:28
Με μόλις μία νίκη στις πέντε πιο πρόσφατες αγωνιστικές, οι «παρτενοπέι» έχουν οπισθοχωρήσει στην τρίτη θέση και στο -7 από την πρωτοπόρο Ίντερ. by Λουκάς Χατζής
21:30
Στο μεταξύ τους παιχνίδι του πρώτου γύρου, η Νάπολι είχε επικρατήσει 2-1 της Γιούβε και μάλιστα με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο με τέρματα των Πολιτάνο (57') και Κουλιμπαλί (85') και ενώ στο 10ο λεπτό ο Μοράτα είχε ανοίξει το σκορ για τους φιλοξενούμενους. by Λουκάς Χατζής
21:31
by Λουκάς Χατζής
21:32
Στα αγωνιστικά τώρα, αμφότερες οι δύο ομάδες καλούνται να αντιμετωπίσουν αρκετές και σημαντικές απουσίες. by Λουκάς Χατζής
21:33
Συγκεκριμένα, η Γιουβέντους θα στερηθεί τις υπηρεσίες των Πελεγκρίνι, Ντανίλο, Κάιο και Μπονούτσι, αλλά και τον Κιελίνι ο οποίος βρέθηκε θετικός στον κορωνοϊό. by Λουκάς Χατζής
21:36
Από την άλλη, για τη Νάπολι θα απουσιάσουν λόγω κορωνοϊού οι Μερέτ, Μαλκουίτ, Λοσάνο, Οσιμέν και Ρουί, όπως και ο προπονητής, Λουτσιάνο Σπαλέτι. Στο Κόπα Άφρικα βρίσκονται οι Κουλιμπαλί, Ουνάς και Ανγκισά. by Λουκάς Χατζής
21:39
Πάμε να δούμε τώρα τις ενδεκάδες... by Λουκάς Χατζής
21:40
Γιουβέντους: Σέζνι, Ντε Λιχτ, Κουαδράδο, Σάντρο, Ρουγκάνι, ΜακΚίνι, Ραμπιό, Λοκατέλι, Μοράτα, Μπερναντέσκι, Κιέζα. by Λουκάς Χατζής
21:42
Νάπολι: Οσπίνα, Ντι Λορέντζο, Ραχμάνι, Ζέσους, Γκουλάμ, Ντέμε, Λομπότκα, Πολιτάνο, Ζιελίνσκι, Ινσίνιε, Μέρτενς by Λουκάς Χατζής
21:42
Αυτή τη στιγμή γίνεται η παρουσίαση των δύο ομάδων. by Λουκάς Χατζής
21:45
Ξεκίνησε η αναμέτρηση. by Λουκάς Χατζής
21:48
3' Μικρή διακοπή στην αναμέτρηση, καθώς ο Μοράτα βρίσκεται στο έδαφος μετά από μαρκάρισμα. by Λουκάς Χατζής
21:49
4' Κόρνερ για τη Γιουβέντους, μετά τη σωτήρεια προβολή του Ντι Λορέντζο στο σουτ του Κιέζα. by Λουκάς Χατζής
21:50
Μεγάλη στιγμή για τη Γιουβέντους, με την κεφαλιά του ΜακΚένι από το ύψος της μικρής περιοχής να περνάει ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι της Νάπολι. by Λουκάς Χατζής
21:53
9' Η Γιουβέντους ελέγχει πλήρως τον ρυθμό, με τη Νάπολι να αδυνατεί να περάσει το κέντρο. by Λουκάς Χατζής
21:55
10' Τρίτη καλή στιγμή για τη Γιουβέντους, με το σουτ του Ραμπιό από δύσκολη θέση να φεύγει άουτ. by Λουκάς Χατζής
21:56
12' Μακρινό άστοχο σουτ του Ινσίνιε. by Λουκάς Χατζής
21:57
13' Συρτό σουτ του Κιέζα, μπλοκάρει με τη δεύτερη ο Οσπίνα. by Λουκάς Χατζής
22:00
15' Μακρινό σουτ του Ινσίνιε, λίγο πάνω από την εστία του Σέζνι. by Λουκάς Χατζής
22:01
16' Τρομερό σόλο του Κιέζα, με το σουτ του να περνάει δίπλα από το τέρμα της Νάπολι. by Λουκάς Χατζής
22:01
Καλός ο ρυθμός σε αυτό το πρώτο κομμάτι του αγώνα. by Λουκάς Χατζής
22:05
20' Κόρνερ για τη Νάπολι. by Λουκάς Χατζής
22:08
23' ΓΚΟΟΟΛ για τη Νάπολι! by Λουκάς Χατζής
22:09
Κόντρα στη ροή του αγώνα, οι «παρτενοπέι» άνοιξαν το σκορ με δυνατό συρτό σουτ του Μέρτενς μετά από «πάτημα» του Πολιτάνο! by Λουκάς Χατζής
22:11
26' Η Γιουβέντους απειλεί ξανά με τον Κιέζα, κέρδος το κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
22:14
28' Διακοπή στο ματς, με τον Μέρτενς να βρίσκεται στο έδαφος και να δέχεται τις πρώτες βοήθειες. Δείχνει να πονάει αρκετά στον αστράγαλο. by Λουκάς Χατζής
22:16
Συνεχίζει κανονικά το παιχνίδι ο Μέρτενς. by Λουκάς Χατζής
22:17
32' Η Νάπολι έχει κερδίσει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο και πλέον παίζει με αυτοπεποίθηση. by Λουκάς Χατζής
22:17
Το γκολ της Νάπολι:
22:23
38' Τεράστια ευκαιρία για τη Νάπολι, με τον Σέζνι να βγάζει με εντυπωσιακό τρόπο το σουτ του Ζιελίνσκι. Κόρνερ για τη Νάπολι. by Λουκάς Χατζής
22:24
40' Φάουλ τώρα για τη Γιουβέντους σε καλό σημείο για ένα γέμισμα στην περιοχή του Οσπίνα. by Λουκάς Χατζής
22:25
Ο κίπερ της Νάπολι μάζεψε εύκολα την μπάλα. by Λουκάς Χατζής
22:26
41' Ακόμα ένα φάουλ σε καλό σημείο για τη Γιούβε. by Λουκάς Χατζής
22:27
Το φάουλ του Κουαδράδο κόντραρε στα σώματα, ο ΜακΚένι πήρε το ριμπάουντ με το πλασέ του να βρίσκει και να καταλήγει σε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
22:28
43' Αντεπίθεση τώρα για τη Νάπολι. by Λουκάς Χατζής
22:29
Ο Ντέμερ κέρδισε φάουλ 1-2 μέτρα έξω από την περιοχή της Γιούβε μετά από μαρκάρισμα του Σάντρο. by Λουκάς Χατζής
22:29
Κίτρινη κάρτα στον άσο της Γιούβε. by Λουκάς Χατζής
22:30
Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τη Νάπολι, με τον Μέρτενς πάνω από την μπάλα. by Λουκάς Χατζής
22:30
Καλή εκτέλεση, η μπάλα έφυγε ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Σέζνι. by Λουκάς Χατζής
22:31
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
22:32
Ημίχρονο στο Τορίνο με τη Νάπολι να πηγαίνει στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ χάρη στο τέρμα του Μέρτενς στο 23'. Αποδοκιμασίες από τους φίλους της Γιούβε προς την ομάδα! by Λουκάς Χατζής
22:47
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου. by Λουκάς Χατζής
22:50
49' Κακό και βιαστικό σουτ του Μοράτα. by Λουκάς Χατζής
22:55
53' Η Νάπολι έχει ανεβάσει τις γραμμές της και πιέζει ψηλά τη Γιουβέντους. by Λουκάς Χατζής
22:55
54' ΓΚΟΟΟΟΛ για τη Γιουβέντους για το 1-1! by Λουκάς Χατζής
22:56
Ο Κιέζα με ένα δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής (κόντραρε και στον Λομπότα η μπάλα) έφερε το ματς στα ίσα, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση. by Λουκάς Χατζής
22:57
55' Διπλή μεγάλη ευκαιρία για τη Γιούβε! Πήρε «φωτιά» το ματς. by Λουκάς Χατζής
23:01
60' Κόρνερ για τη Νάπολι. by Λουκάς Χατζής
23:01
61' Πολύ καλό σουτ του Μέρτενς, μπλοκάρει σταθερά στη δεξιά κάτω γωνία ο Σέζνι. by Λουκάς Χατζής
23:02
61' «Κεραυνός» του Κιέζα βγάζει με τις γροθιές ο Οσπίνα! by Λουκάς Χατζής
23:02
Στην εξέλιξη της φάσης το συρτό σουτ του ΜακΚένι περνάει δίπλα από το τέρμα της Νάπολι. by Λουκάς Χατζής
23:05
64' Ο Σέζνι έβγαλε με τα πόδια το σουτ του Μέρτενς. by Λουκάς Χατζής
23:06
Η μπάλα πηγαίνει πάνω-κάτω! by Λουκάς Χατζής
23:06
Το γκολ της ισοφάρισης για τη Γιουβέντους:
23:07
65' Αλλαγές για τη Γιούβε, Μπερναντέσκι και Ραμπιό δίνουν τις θέσεις τους σε Μπεντακούρ και Ντιμπάλα. by Λουκάς Χατζής
23:08
67' Μακρινό σουτ του Ντιμπάλα, έπεσε ο Οσπίνα και έβγαλε δύσκολα στη δεξιά γωνία του. by Λουκάς Χατζής
23:15
72' Επιμένει η Γιουβέντους που θέλει να εκμεταλλευτεί την κόπωση που παρουσιάζει στα τελευταία λεπτά η Νάπολι. by Λουκάς Χατζής
23:16
75' Αλλαγές για τη Γιουβέντους. Μοράτα και Σάντρο εκτός, μέσα οι Κεάν και Ντε Σίλιο. by Λουκάς Χατζής
23:17
76' Αλλαγή και για τη Νάπολι. Ο Ελμάς στη θέση του Πολιτάνο. by Λουκάς Χατζής
23:21
79' Η Νάπολι κυκλοφορεί την μπάλα, παγώνοντας τώρα τον ρυθμό. by Λουκάς Χατζής
23:23
81' Ο Κουλουσέφσκι στη θέση του Κιέζα. by Λουκάς Χατζής
23:24
83' Αντεπίθεση για τη Γιουβέντους. by Λουκάς Χατζής
23:25
Το γύρισμα του Ντιπάλα πέρασε από τους Κεν και Κουαδράδο. by Λουκάς Χατζής
23:26
85' Φάουλ τώρα για τη Γιουβέντους σε καλό σημείο για ένα γέμισμα. by Λουκάς Χατζής
23:28
Δεν βγήκε κάτι καλό για τη Γιούβε. by Λουκάς Χατζής
23:29
88' Ο Μέρτενς αποχωρεί από τον αγωνιστικό χώρο, με τον Πετάνια να περνάει στη θέση του. by Λουκάς Χατζής
23:32
Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
23:32
90+1' Κόρνερ για τη Γιουβέντους. by Λουκάς Χατζής
23:33
Αδύναμη κεφαλιά του Ντε Λιχτ, μπλοκάρει εύκολα ο Οσπίνα. by Λουκάς Χατζής
23:36
90+5' Η κεφαλιά του Κιν πέρασε πάνω από την εστία της Νάπολι. by Λουκάς Χατζής
23:37
90+6' Φάουλ για τη Γιουβέντους σε πολύ καλό σημείο! Λογικά, η τελευταία φάση του ματς. by Λουκάς Χατζής
23:38
Ο Ντιμπάλα εκτέλεσε απευθείας, η μπάλα κόντραρε σε σώματα και βγήκε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
23:39
Λήξη της αναμέτρησης, καθώς ο διαιτητής δεν άφησε το κόρνερ να εκτελεστεί. by Λουκάς Χατζής