Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη Serie A.

18:06
Καλησπέρα σας! Η Ρόμα υποδέχεται τη Γιουβέντους για την 21η αγωνιστική της Serie A, σε ένα ιδιαίτερα κομβικό παιχνίδι που μπορεί να οριοθετήσει τους στόχους των ομάδων για τη συνέχεια της σεζόν. by Αναστασία Βοσνάκη
18:07
Από την εκτός έδρας ήττα από τη Μίλαν με 3-1 προέρχεται η Ρόμα, απογοητεύοντας κυρίως λόγω της εμφάνισής της. Ο Ζοσέ Μουρίνιο το ψάχνει αρκετά, αλλά δεν μπορεί να δώσει λύσεις κυρίως στο αμυντικό κομμάτι, με την ομάδα του να εμφανίζει πολλά κενά και να μην είναι ανταγωνιστική. by Αναστασία Βοσνάκη
18:07
Αήττητη στα έξι τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα παραμένει η Γιουβεντους. Παρόλα αυτά, στο πιο πρόσφατο εντός έδρας ματς με αντίπαλο την αποδεκατισμένη Νάπολι έμεινε στο 1-1 και δεν είχε το καλύτερο δυνατό πρόσωπο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:08
Υπέρ της Γιουβέντους η παράδοση έχοντας 82 νίκες, η Ρόμα έχει 39 και 54 ματς έχουν λήξει ισόπαλα. 5-2-2 το πρόσφατο ρεκόρ της Γιουβέντους απέναντι στην Ρόμα, έχοντας κερδίσει και τα δύο πιο πρόσφατα μεταξύ τους ματς. Η Ρόμα είναι η ομάδα κόντρα στην οποία η Γιουβέντους έχει τις περισσότερες νίκες (84) στη Serie A και η δεύτερη σε γκολ εναντίον της με 270. by Αναστασία Βοσνάκη
18:09
Η Ρόμα από τη μεριά της έχει ρεκόρ 3-2-1 στα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της με τη Γιουβέντους, μόνο απέναντι στη Νάπολι έχει περισσότερες νίκες το ίδιο διάστημα (από το 2015/16 και έπειτα). Επιπλέον, οι Ρωμαίοι ξεκίνησαν το πρωτάθλημα με τέσσερις σερί νίκες εντός έδρας, αλλά έχουν μόλις δύο ακόμη στα έξι επόμενα. Έχουν κρατήσει το μηδέν στα πέντε από τα δέκα ματς εντός, κάτι που καμία άλλη ομάδα φέτος στη Serie A δεν το έχει καταφέρει. by Αναστασία Βοσνάκη
18:10
Η σεζόν 1999/2000 ήταν αυτή που η Γιουβέντους είχε σκοράρει λιγότερα γκολ από τα φετινά 28 (σσ. τότε ειχε 26) στις πρώτες 20 αγωνιστικές. Επίσης, τις τρεις τελευταίες φορές που είχε 35 ή λιγότερους βαθμούς σε αυτό το ιδάστημα, τερμάτισε όλες στην 7η θέση. Ο Αλέγκρι έχει μείνει αήττητος στα 3 από τα 5 ματς απέναντι στον Μουρίνιο, κερδίζοντας τα δύο από αυτά. by Αναστασία Βοσνάκη
18:19
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
18:20
Ρόμα (Ζοσέ Μουρίνιο): Ρουί Πατρίσιο - Κριστάντε, Σμόλινγκ, Ιμπάνιες - Μέιτλαντ-Νάιλς,Βερετού, Μκιταριάν, Πελεγκρίνι, Βίνια - Τζαν, Έιμπραχαμ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:20
Γιουβέντους (Μασιμιλιάνο Αλέγκρι): Σέζνι - Κουαδράδο, Ρουγκάνι, Ντε Λιχτ, Ντε Σίλιο - Μπεντανκούρ, Λοκατέλι - Κιέζα, Ντιμπάλα, ΜακΚένι - Κιν. by Αναστασία Βοσνάκη
19:02
Στις 19:30 το παιχνίδι θα ξεκινήσει! by Αναστασία Βοσνάκη
19:31
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:33
2' Σουτ ο Ντιμπάλα, μπλοκάρει εύκολα ο Ρουί Πατρίσιο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:37
6' Σουτ Πελεγκρίνι, η μπάλα στα σώματα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:38
7' Μεγάλη ευκαιρία για την Ρόμα, όταν μετά από κόρνερ, πήρε πρώτα την κεφαλιά ο Σμόλινγκ, έπειτα ο Έιμπραχαμ, αλλά μπλόκαρε ο Σέζνι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
8' Μακρινό σουτ ο Κιέζα, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:40
9' Κόρνερ για την Ρόμα. Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:42
11' Γκοοολ για την Ρόμα! Ο Έιμπραχαμ με ωραία κοντινή κεφαλιά άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο. Ασίστ ο Βερετού. by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
14' Φωνάζει για πέναλτι η Ρόμα. Σουτ του Πελεγκρίνι, πρώτα στο πόδι και μετά στο χέρι του Ντε Λιχτ, παίζετε λέει ο διαιτητής. by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
16' Σουτ ο Κριστάντε, μπλόκαρε ο Σέζνι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:49
18' Γκοοολ η Γιουβέντους! Ο Ντιμπάλα με ωραίο σουτ νίκησε τον Ρουί Πατρίσιο για το 1-1! by Αναστασία Βοσνάκη
19:53
by Αναστασία Βοσνάκη
19:59
28' Ισορροπημένο το ματς στα τελευταία λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
19:59
20:03
32' Αλλαγή για τη Γιουβέντους, έξω ο Κιέζα που αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού, μέσα ο Κουλουσέφσκι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:09
38' Κόρνερ για τη Γιουβέντους. Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:18
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Αναστασία Βοσνάκη
20:19
45+3' Κάρτα ο Κουαδράδο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:21
45+4' Κεφαλιά ο Σμόλινγκ, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:21
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Ισορροπημένο, αλλά εξαιρετικό παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες και το 1-1 κρίνεται δίκαιο. Η Ρόμα έκανε εξαιρετικό πρώτο τέταρτο στο ματς, βρήκε το γκολ με τον Έιμπραχαμ αλλά η Γιουβέντους στην πρώτη της τελική απάντησε με τον Ντιμπάλα και σιγά-σιγά το έφερε στα μέτρα της. by Αναστασία Βοσνάκη
20:37
Σέντρα στο δεύτερο μέρος! by Αναστασία Βοσνάκη
20:39
48' Γκοοολ η Ρόμα! Ο Μκιταριάν βρήκε τον χώρο έξω από την περιοχή, πιάνει το σουτ που κοντράρει στον Ντε Σίλιο και κρέμασε τον Σέζνι για το 2-1. by Αναστασία Βοσνάκη
20:41
50' Κάρτα στον Βερετού, by Αναστασία Βοσνάκη
20:42
51' Κάρτα και ο Ιμπάνιες. by Αναστασία Βοσνάκη
20:43
52' Εκτελεί το φάουλ ο Ντιμπάλα, η μπάλα πάνω στα σώματα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:43
52' Κίτρινη ο Ντε Λιχτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:45
53' Γκοοοολ η Ρόμα! Τρομερή εκτέλεση φάουλ του Πελεγκρίνι, η μπάλα στο δεξί παραθυράκι της εστίας του Σέζνι για το 3-1. by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
20:55
63' Διπλή αλλαγή για τη Γιουβέντους. Μοράτα, Αρτούρ μέσα, Κιν, Μπεντανκούρ έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
20:56
21:01
70' Γκοοολ η Γιουβέντους! Ο Λοκατέλι με ωραία κεφαλιά μειώνει για το 3-2 και δίνει ελπίδες στη Γηραιά Κυρία! by Αναστασία Βοσνάκη
21:04
72' Φάση διαρκείας στα καρέ της Ρόμα, ο Κουλουσέφσκι σκοράρει αλλά το τέρμα του δεν μετράει για οφσάιντ. Θα δούμε και το VAR τι θα αποφασίσει. by Αναστασία Βοσνάκη
21:05
Περιμένει την απόφαση του VAR ο ρέφερι, Ντεβίντε Μάσα... by Αναστασία Βοσνάκη
21:06
74' Γκοοοολ για τη Γιουβέντους, μετράει τελικά! by Αναστασία Βοσνάκη
21:06
Απίστευτο come-back της Γιουβέντους, κάνει το 3-3 απέναντι στην Ρόμα με δύο γκολ σε τέσσερα λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
21:07
76' Κάρτα στον Κριστάντε. by Αναστασία Βοσνάκη
21:08
77' Γκοοοολ για τη Γιουβέντους! ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ πράγματα, δεν υπάρχει αυτό! Ο Ντε Σίλιο σκοράρει με σουτάρα μέσα από την περιοχή και η Γιουβέντους κάνει απίθανη ανατροπή, 4-3 η Γηραιά Κυριά. by Αναστασία Βοσνάκη
21:09
Σε επτά λεπτά, η Γιουβέντους από εκεί που έμοιαζε ότι θα χάσει και εύκολα το ματς, βρίσκει τρία γκολ σε διάστημα επτά λεπτών και γυρίζει τούμπα το παιχνίδι κόντρα στη Ρόμα! by Αναστασία Βοσνάκη
21:10
78' Πέρεθ αντί Βερετού για τη Ρόμα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:10
21:11
Πιέζει η Ρόμα για να την ισοφάριση, δέκα λεπτά ακόμα... by Αναστασία Βοσνάκη
21:12
Σταματάει το ματς ο Μάσα ενώ παιζόταν, παέι να δει το VAR για πιθανό πέναλτι υπέρ της Ρόμα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:13
81' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗ ΡΟΜΑ, ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΤΕ ΛΙΧΤ με δεύτερη κίτρινη κάρτα για χέρι! by Αναστασία Βοσνάκη
21:13
Ευκαιρία για τη Ρόμα να ισοφαρίσει και να κυνηγήσει την ανατροπή κόντρα στη Γιουβέντους! by Αναστασία Βοσνάκη
21:14
82' Κιελίνι αντί Ντιμπάλα για την Γιουβέντους. by Αναστασία Βοσνάκη
21:14
83' ΤΟ ΕΠΙΑΣΕ ο Σέζνι! Με μεγάλη επέμβαση ο Πολωνός κίπερ, δεν επιτρέπει στον Πελεγκρίνι να ισοφαρίσει! Α-ΠΙ-ΣΤΕΥ-ΤΟ by Αναστασία Βοσνάκη
21:15
Παραμένει το 4-3 υπέρ της Γιουβέντους! Δραματικό ματς, μυθικό! by Αναστασία Βοσνάκη
21:20
88' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τη Ρομα, ένταση ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
21:21
89' Σουτ του Έιμπραχαμ, πάνω στον ΜακΚένι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:23
6 λεπτά ο έξτρα χρόνος! by Αναστασία Βοσνάκη
21:25
93' Σουτάρα του Πέρεθ, η μπάλα κοντράρει και περνάει δίπλα από το δεξί δοκάρι της εστιας. Κόρνερ για τη Ρόμα... by Αναστασία Βοσνάκη
21:25
Ανεκμετάλλευτο πέρασε για τους γηπεδούχους... by Αναστασία Βοσνάκη
21:26
95' Στο έδαφος ο Έιμπραχαμ, φωνάζει για πέναλτι, συνεχίζει το ματς ο διαιτητής. by Αναστασία Βοσνάκη
21:29
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Η Γιουβέντους κάνει την ανατροπή της χρονιάς, επικρατώντας 4-3 της Ρόμα. Προηγήθηκαν με 3-1 οι Ρωμαίοι, αλλά είδαν τους φιλοξενούμενους να κάνουν μυθική ανατροπή με τρία γκολ σε επτά λεπτά και τον Σέζνι να βγάζει το πέναλτι του Πελεγκρίνι για να κρατήσει τη νίκη. by Αναστασία Βοσνάκη