Νότιγχαμ Φόρεστ-Άρσεναλ

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Κύπελλο Αγγλίας.

18:56
18:57
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε Νότιγχαμ Φόρεστ και Άρσεναλ στο «Σίτι Γκράουντ» για τον 3ο γύρο του φετινού Κυπέλλου Αγγλίας! by www.sport-fm.gr
19:01
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: Νότιγχαμ Φόρεστ (Στίβεν Κούπερ, 4-2-3-1): Σαμπά - Σπένς, Γουόραλ, ΜακΚίνα, Κουκ - Γκάρνερ, Κόλμπακ - Τζόνσον, Ζικερνάγκελ, Γέιτς - Ντέιβις Άρσεναλ (Μικέλ Αρτέτα, 4-2-3-1): Λένο - Σοάρες, Γουάιτ, Χόλντινγκ, Ταβάρες - Λοκόνγκα, Πατίνο - Σάκα, Έντεγκαρντ, Μαρτινέλι - Ενκέτια by www.sport-fm.gr
19:03
Ο νικητής της συγκεκριμένης αναμέτρησης θα φιλοξενήσει τη Λέστερ στον επόμενο γύρο της διοργάνωσης. by www.sport-fm.gr
19:05
Την πρώτη τους εμφάνιση με τη φανέλα της Νότιγχαμ θα πραγματοποιήσουν απόψε οι Κέιναν Ντέιβις και Στιβ Κουκ. by www.sport-fm.gr
19:09
Στον πάγκο για την Νότιγχαμ Φόρεστ βρίσκονται οι Μπονγκ, Καφού, Καρβάλιο, Φιγκεϊρέδο, Γκράμπαν, Χόρβαθ, Οτζέντα, Σίλβα και Τέιλορ. by www.sport-fm.gr
19:10
Από την άλλη οι αναπληρωματικοί της Άρσεναλ για την αποψινή αναμέτρηση είναι οι Μπίεριθ, Τσέιμπερς, Χάτσινσον, Κολάσινατς, Λακαζέτ, Μάρι, Μ' Χαντ, Τίρνεϊ και Ράμσντεϊλ. by www.sport-fm.gr
19:11
19:14
Κατάμεστο το «Σίτι Γκράουντ», στο οποίο βρίσκονται και πολλοί φίλοι της Άρσεναλ by www.sport-fm.gr
19:15
4' Πρώτη καλή επιθετική κίνηση στο παιχνίδι για τη Νότιγχαμ, με τους Γκάρνερ και Τζόνσον να προσπαθούν παίξουν το 1-2 μέσα στην μεγάλη περιοχή της Άρσεναλ, αλλά τον Λένο να βγαίνει έγκαιρα και να μπλοκάρει. by www.sport-fm.gr
19:18
7' Πρώτη τελική προσπάθεια στην αναμέτρηση για την Άρσεναλ, με τον προωθημένο λόγω ενός φάουλ κεντρικό αμυντικό Γουάιτ, να σουτάρει δυνατά άουτ. by www.sport-fm.gr
19:20
10' Ντέιβις και Χόλντινγκ διαπληκτίστηκαν μετά από μια δυνατή μονομαχία, με τον διαιτητή της αναμέτρηση να τους κάνει έντονες συστάσεις. by www.sport-fm.gr
19:20
19:21
19:21
19:24
15' Η Άρσεναλ έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, χωρίς ωστόσο να έχει δημιουργήσει φάσεις. by www.sport-fm.gr
19:31
21' Έχει πάρει μέτρα τώρα στον αγωνιστικό χώρο η Νότιγχαμ, κρατάει μπάλα και προσπαθεί να βάλει πίεση στη άμυνα των Λονδρέζων. by www.sport-fm.gr
19:33
24' Χωρίς μεγάλη ευκαιρία στο παιχνίδι έως τώρα, με τις δύο ομάδες να έχουν κάνει από μία τελική προσπάθεια. by www.sport-fm.gr
19:36
19:37
19:38
19:40
30' Η καλύτερη φάση του ματς έως τώρα, με τον Σάκα να σουτάρει, την μπάλα να κοντράρει στον Κουκ και να περνάει λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Σαμπά. by www.sport-fm.gr
19:42
19:44
19:45
Δεν φαίνεται πως υπάρχει τραυματισμός για τον Ταβάρες, ο οποίος μάλιστα έδειξε νευριασμένος κατά την αποχώρησή του από τον αγωνιστικό χώρο. by www.sport-fm.gr
19:46
19:48
19:52
19:54
43' Ο Σάκα κάνει ένα δυνατό μαρκάρισμα στον τερματοφύλακα της Φόρεστ, δεν βγάζει κάρτα ο Πόουσον, δίνει απλά φάουλ. by www.sport-fm.gr
19:56
19:57
19:59
Χωρίς συγκινήσεις το ματς, με την Άρσεναλ να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά να μην μπορεί να δημιουργήσει καλές ευκαιρίες για γκολ. Καλύτερες φάσεις της δύο σουτ από Σάκα και Λοκονγκά, τα οποία όμως κόντραραν και πέρασαν κόρνερ. Καλά οργανωμένη αμυντικά η Φόρεστ, προσπαθεί να απειλήσει με γρήγορες αντεπιθέσεις. by www.sport-fm.gr
20:03
Φωτογραφία από την αναμέτρηση, με τον Σάκα να σουτάρει μέσα σε πέντε αμυντικούς της Φόρεστ! Εικόνα live 21969884/12314.jpg by www.sport-fm.gr
20:13
20:16
49' Έχει μπει δυνατά στο δεύτερο μισό η Φόρεστ, κρατάει μπάλα και προσπαθεί να απειλήσει την εστία του Λένο. by www.sport-fm.gr
20:23
53' Μεγάλη φάση για τη Φόρεστ, με τον Τζόνσον να τρέχει εντυπωσιακά στην αντεπίθεση και να βρίσκει με ωραία σέντρα τον Ζικερνάγκελ, ο οποίος έκανε το σουτ στην κίνηση αλλά ο Λένο να κάνει εντυπωσιακή απόκρουση σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
20:23
56' Καλύτεροι οι γηπεδούχοι στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, με το 0-0 όμως να παραμένει. by www.sport-fm.gr
20:27
58' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Άρσεναλ, με τον Σάκα να κάνει υπέροχη σέντρα προς τον Ενκέτια, αλλά εκείνος δεν βρήκε καλά την μπάλα με το κεφάλι του, στέλνοντας την μπάλα άουτ. by www.sport-fm.gr
20:28
60' Η Άρσεναλ δείχνει να... συνέρχεται μετά το «μουδιασμένο» πρώτο της τέταρτο στο δεύτερο ημίχρονο και παίρνει ξανά τα ηνία του αγώνα. by www.sport-fm.gr
20:29
20:30
20:35
67' Αλλαγή σέντερ φορ για τη Νότιγχαμ, με τον Γκράμπαν να μπαίνει στη θέση του Ντέιβις by www.sport-fm.gr
20:36
68' Ωραία προσπάθεια του Ενκέτια, σούταρε από πλάγια αριστερά αλλά η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Σαμπά. by www.sport-fm.gr
20:37
69' Αλλαγή και για την Άρσεναλ με τον Λακαζέτ να παίρνει τη θέση του 18χρονου Πατίνο. by www.sport-fm.gr
20:40
72' Παραμένει το 0-0, να θυμίσουμε πως υπάρχει παράταση ή και πέναλτι σε περίπτωση ισοπαλίας. by www.sport-fm.gr
20:41
20:42
73' Κάκιστη εκτέλεση από τον Σοάρες, προσπάθησε να κάνει την σέντρα αλλα΄η μπάλα πέρασε μακριά άουτ. by www.sport-fm.gr
20:42
20:43
75' Αλλαγή για τη Νότιγχαμ, αποχωρεί ο Ζιγκερνάγκελ και στη θέση του περνάει ο πρώην μέσος του Ολυμπιακού, Καφού by www.sport-fm.gr
20:46
78' Κίτρινη κάρτα στον Σπενς της Νότιγχαμ μετά από σκληρό μαρκάρισμά του στον Τίρνεϊ. by www.sport-fm.gr
20:47
79' Καλή ευκαιρία για την Άρσεναλ, με τον Σάκα να κάνει τη σέντρα από τα δεξιά και τον Λακαζέτ να μην προλαβαίνει να πεταχτεί στην πορεία της μπάλας. by www.sport-fm.gr
20:49
20:51
83' Γκοοοοολ για τη Νότιγχαμ! Χρυσή αλλαγή ο Γκράμπαν, ο οποίος στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Λένο μετά από υπέροχη σέντρα του Γέιτς! by www.sport-fm.gr
20:52
Προβάδισμα για τους γηπεδούχους, για να δούμε αν η Άρσεναλ θα βρει απάντηση στα τελευταία λεπτά. by www.sport-fm.gr
20:53
Ούτε μία τελική εντός εστίας δεν έχει κάνει έως τώρα στο παιχνίδι η Άρσεναλ. by www.sport-fm.gr
20:54
87' Έχουν ανέβει κατακόρυφα τα ντεσιμπέλ στο «Σίτι Γκράουντ», με τους φίλους της Νότιγχαμ να το απολαμβάνουν! by www.sport-fm.gr
20:56
88' Ωραία αντεπίθεση για τη Νότιγχαμ, το σουτ του Γκράμπαν κόντραρε στον Χόλντινγκ και απομακρύνθηκε. by www.sport-fm.gr
20:58
20:59
21:00
21:01
Τέλος της αναμέτρησης! Η Νότιγχαμ κερδίζει με 1-0 την Άρσεναλ με γκολ του Γκράμπαν στο 83' και παίρνει την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Αγγλίας! by www.sport-fm.gr