Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη Super League

16:46
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της εξ αναβολής αναμέτρησης για την 13η αγωνιστική της Super League ανάμεσα στον Απόλλωνα Σμύρνης και τον ΟΦΗ. by Γιώργος Τσανάκας
16:49
Ο Απόλλων προέρχεται από την εντός έδρας ισοπαλία (0-0) με τον Ολυμπιακό, ενώ χρωστάει άλλα δύο ματς (εκτός του σημερινού) με Παναθηναϊκό εντός και Βόλο εκτός. Ουραγός με 8 βαθμούς, στο -1 από Ατρόμητο και στο -3 από τη Λαμία. by Γιώργος Τσανάκας
16:50
Στην 6η θέση ο ΟΦΗ, χρωστάει μόνο το σημερινό παιχνίδι. Με 23 βαθμούς και στο -3 από τον ΠΑΣ, οι Κρητικοί θέλουν να επιστρέψουν στα θετικά αποτελέσματα μετά την ήττα από τον Αστέρα στην Τρίπολη (1-0) και από την εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με τον ΠΑΣ Γιάννινα. by Γιώργος Τσανάκας
16:53
Ντεμπούτο στο σημερινό παιχνίδι για τον Μάρκο Γκρότε, ο οποίος είναι ο τρίτος τεχνικός που αναλαμβάνει φέτος τον Απόλλωνα. Διάδοχος του Τζανλούκα Φέστα, ενώ η Ελαφρά Ταξιαρχία ξεκίνησε το πρωτάθλημα με τον Γιάννη Πετράκη στον πάγκο. by Γιώργος Τσανάκας
16:54
Αήττητος είναι ο Απόλλων Σμύρνης στις πέντε τελευταίες συναντήσεις του με τον ΟΦΗ. Το 2018-19 έφεραν δύο φορές 0-0, ενώ πέρσι ο Απόλλων κέρδισε και τα δύο παιχνίδια στην κανονική διάρκεια, ενώ ήρθαν ισόπαλοι (0-0) στη Ριζούπολη στα playouts. by Γιώργος Τσανάκας
16:54
Ο ΟΦΗ νίκησε για τελευταία φορά στις 15 Μαρτίου 2014, 2-0 στο Ηράκλειο, συμπληρώνοντας μάλιστα τότε τέσσερις νίκες στη σειρά για το πρωτάθλημα επί του Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
16:55
Η παράδοση μεταξύ των δύο ομάδων Νίκες Απόλλωνα Σμύρνης: 16 Ισοπαλίες: 15 Νίκες ΟΦΗ: 26 Με γηπεδούχο τον Απόλλωνα Σμύρνης Νίκες Απόλλωνα Σμύρνης: 13 Ισοπαλίες: 10 Νίκες ΟΦΗ: 6 by Γιώργος Τσανάκας
16:56
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Γιώργος Τσανάκας
16:57
Απόλλων Σμύρνης (Μάρκο Γκρότε): Βέρχουλστ – Ντεντάκης, Μπρούνο Άλβες, Λισγάρας, Γιακιμόφσκι – Φατιόν, Σλίβκα, Φαν Λα Πάρα, Γιαννιώτας – Σίγκνιεβιτς, Ιωαννίδης. by Γιώργος Τσανάκας
16:58
Στον πάγκο οι Κότσαρης, Μουστάκας, Μαρτίνες, Παπαγεωργίου, Ράιλι, Κραγιόπουλος, Σαχλί, Ρόγκνε και Παμλίδης. by Γιώργος Τσανάκας
16:59
ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Βάτερμαν – Βούρος, Πασαλίδης, Γιαννούλης, Μπαλογιάννης – Γκαγιέγος, Ντε Γκουζμάν – Τσιλιανίδης, Τοράλ, Νέιρα – Λάμπρου. by Γιώργος Τσανάκας
16:59
Στον πάγκο οι Σηφάκης, Σελίμοβιτς, Φαν Ντάινεν, Ναμπί, Καμάου, Διαμαντής, Ντουρμισάι, Καστάνιος και Κοροβέσης. by Γιώργος Τσανάκας
17:00
Διαιτητής στο ματς είναι ο Μανούχος, με βοηθούς τους Τζιουβάρα, Παγουρτζή, τέταρτος ο Γκάμαρης και στο VAR οι Μπέμπεκ (Κροατία), Μωυσιάδης. by Γιώργος Τσανάκας
17:00
«Θα δείτε τις πρώτες μικρές ιδέες μου αύριο, φυσικά χρειάζεται ακόμη χρόνος», ανέφερε μεταξύ άλλων ο Μάρκο Γκρότε στην κάμερα της Cosmote και στην καθιερωμένη συνέντευξη, πριν το ντεμπούτο του απέναντι στον ΟΦΗ. by Γιώργος Τσανάκας
17:01
Σε ένα τέταρτο ξεκινάει το ματς. Τηλεοπτικά από το Cosmote Sports 1 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM στους 94,6 σε περιγραφή Κώστα Μιαούλη. by Γιώργος Τσανάκας
17:12
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, παρέα με το διαιτητικό τρίο. by Γιώργος Τσανάκας
17:15
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
17:18
3' Υπέροχο πλασέ του Ιωαννίδη πάνω από τον Βάτερμαν, σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Έλληνας φορ του Απόλλωνα. Σωστός ο βοηθός, επικυρώνεται τώρα και από το VAR. by Γιώργος Τσανάκας
17:20
5' Γρήγορη κόντρα του ΟΦΗ με τον Λάμπρου, σπάει στον Τσιλιανίδη που κάνει το διαγώνιο σουτ το οποίο κοντράρει στον Γιακιμόφσκι. by Γιώργος Τσανάκας
17:23
8' Πρώτη φάση στο ματς, για τον Απόλλωνα. Κακή αντίδραση της άμυνας του ΟΦΗ, ο Γιαννιώτας στπάρει με το στήθος και πιάνει το βολέ από τα όρια της περιοχής αλλά η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
17:25
9' Υπέροχη ντρίμπλα του Ιωαννίδη πάνω στον Πασαλίδη, πάει να κάνει το γύρισμα με το εξωτερικό και ο Βάτερμαν μπλοκάρει. by Γιώργος Τσανάκας
17:27
12' Ο Λάμπρου χτυπάει στα... πόδια τον Λισγάρα, τον περνάει και πάει να κάνει το γύρισμα αλλά ο Βέρχουλστ ταχύτατα θα τον σταματήσει. by Γιώργος Τσανάκας
17:28
by Γιώργος Τσανάκας
17:29
Πρώτο τέταρτο στο ματς, παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Απόλλωνα και ΟΦΗ. Δείχνει διάθεση να παίξει με κάτω την μπάλα η ομάδα του Γκρότε αλλά και όποτε χάνει την μπάλα να πιέζει ψηλά, δυσκολεύοντας την κυκλοφορία των Κρητικών, by Γιώργος Τσανάκας
17:29
15' Ωραίο σουτ του Λάμπρου εκτός περιοχής, η μπάλα λίγο άουτ. Πρώτη φάση για τον ΟΦΗ. by Γιώργος Τσανάκας
17:33
18' Πίεση του ΟΦΗ, μένει... ζωντανή μέσα στην περιοχή η μπάλα και τελικά κέρδος ένα κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
17:33
19' Πέναλτι για τον ΟΦΗ! Η μπάλα μένει... ζωντανή μέσα στην περιοχή μετά τη σέντρα του Γιαννούλη, ο Γιακιμόφσκι αγκαλιάζει τον Τοράλ και δεν του επιτρέπει να πλασάρει. Κόκκινη για τον Γιακιμόφσκι, με δέκα συνεχίζει ο Απόλλων! by Γιώργος Τσανάκας
17:34
Ευκαιρία για τον ΟΦΗ να προηγηθεί, παίζει και με παίκτη παραπάνω. by Γιώργος Τσανάκας
17:35
21' Στο οριζόντιο δοκάρι η εκτέλεση πέναλτι του Νέιρα, χαμένη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! by Γιώργος Τσανάκας
17:36
Ο Απόλλων γλιτώνει, η εκτέλεση του Νέιρα ήταν στο κέντρο αλλά ψηλή και σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι! by Γιώργος Τσανάκας
17:37
22' Τρομερό βολέ-αντεπίθεση του Βάτερμαν, ο Βέρχουλστ βγαίνει από την εστία του και απομακρύνει με τα πόδια προ του ταχύτατου Λάμπρου. by Γιώργος Τσανάκας
17:38
23' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Εκτέλεση κόρνερ του Λάμπρου, ο Τοράλ πετάγεται και πιάνει το πλασέ στην κίνηση που περνάει δίπλα από το αριστερό δοκάρι της εστίας. by Γιώργος Τσανάκας
17:39
24' Γκοοοολ για τον ΟΦΗ! by Γιώργος Τσανάκας
17:40
Η άμυνα του Απόλλωνα μαρκάρει με τα... μάτια, με τον Γκαγιέγος να σερβίρει και τον Λάμπρου να κάνει φοβερό πλασέ στην κίνηση και να εκτελεί τον Βέρχουλστ. 1-0 οι Κρητικοί, ότι δεν έκαναν νωρίτερα από την άσπρη βούλα, το έκαναν τώρα... by Γιώργος Τσανάκας
17:41
26' Γκοοοολ για τον ΟΦΗ! by Γιώργος Τσανάκας
17:42
Ο Βέρχουλστ βγαίνει αλλά δεν προλαβαίνει τον Τοράλ, ο οποίος γυρίζει στον Λάμπρου που χτυπάει για δεύτερη φορά σε δύο λεπτά και γράφει το 2-0. by Γιώργος Τσανάκας
17:42
28' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Μέσα ο Παπαγεωργίου, έξω ο Σίγκνιεβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
17:43
Δείχνει να καθαρίζει από νωρίς το ματς ο ΟΦΗ, ο Απόλλων με την πλάτη στον τοίχο. Πίσω στο σκορ με δύο τέρματα αλλά και με ποδοσφαιριστή λιγότερο. by Γιώργος Τσανάκας
17:44
Ουσιαστικά 4-4-1 παίζει πλέον ο Απόλλων μετά την αποβολή του Γιακιμόφσκι. by Γιώργος Τσανάκας
17:47
17:47
33' Κόρνερ για τον Απόλλωνα που προσπαθεί να βγάλει αντίδραση. Ανεκμετάλλευτο πέρασε. by Γιώργος Τσανάκας
17:48
Πάλι ίδια εκτέλεση του Γιαννιώτα, ψάχνοντας τον Λισγάρα, πάλι κερδισμένο κόρνερ... by Γιώργος Τσανάκας
17:51
34' Πλασέ του Γκαγιέγος, μπλοκάρει ο Βέρχουλστ. by Γιώργος Τσανάκας
17:52
Το 1-0 του ΟΦΗ:
17:52
Το 2-0 του ΟΦΗ:
17:54
39' Μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ. Διαδοχικές προσποιήσεις του Λάμπρου και σουτ, δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Βέρχουλστ. Άγγιξε το χατ-τρικ ο Έλληνας φορ. by Γιώργος Τσανάκας
17:55
40' Στο έδαφος ο Λάμπρου μετά από μονομαχία με τον Φατιόν, υπερβολικός ο Έλληνας φορ... by Γιώργος Τσανάκας
17:58
44' Πηδάει για κεφαλιά ο Ιωαννίδης και πέφτει στο έδαφος ζητώντας πέναλτι σε επαφή με τον Πασαλίδη, «παίζετε» από τον διαιτητή. by Γιώργος Τσανάκας
17:59
Συνεχίζεται κανονικά το παιχνίδι... by Γιώργος Τσανάκας
18:00
45' Ωραίο πλασέ του Τοράλ, η μπάλα λίγο άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
18:00
2 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
18:03
Τέλος στο πρώτο μέρος! Ο ΟΦΗ προηγείται 2-0 του Απόλλωνα Σμύρνης στη Ριζούπολη, χάρη στα δύο τέρματα του Λάμπρου σε δύο λεπτά (24', 26'). Έχασε πέναλτι πριν (21') τα δύο γκολ ο ΟΦΗ με τον Νέιρα, ενώ η Ελαφρά Ταξιαρχία παίζει με ποδοσφαιριστή λιγότερο λόγω αποβολής του Γιακιμόφσκι. by Γιώργος Τσανάκας
18:04
18:04
18:19
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Γιώργος Τσανάκας
18:20
47' Ο Λάμπρου σπάει στον Τοράλ που κάνει κακό πλασέ και στέλνει την μπάλα άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
18:22
48' Κακό γύρισμα του Πασαλίδη, ο Φαν Λα Πάρα προσπαθεί να επωφεληθεί, πέφτει και ζητάει αποβολή αλλά συνεχίζεται το ματς. Έβαλε τα χέρια του ο Γιαννούλης,πάντως... by Γιώργος Τσανάκας
18:22
49' Σουτ του Λάμπρου, η μπάλα λίγο άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
18:24
50' Μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ. Ταχύτατα στην κόντρα ο Λάμπρου, ο Τοράλ σπάει στον Τσιλιανίδη που κάνει το πλασέ στην κίνηση αλλά δεν βρίσκει στόχο. Φλύαροι οι Κρητικοί. by Γιώργος Τσανάκας
18:24
51' Φάουλ για τον Απόλλωνα παράλληλα με την αντίπαλη περιοχή, ευκαιρία για ένα γέμισμα. by Γιώργος Τσανάκας
18:25
52' Κακή εκτέλεση του Γιαννιώτα, στη συνέχεια και το σουτ που επιχείρησε με το αριστερό δεν βρίσκει καν στόχο... by Γιώργος Τσανάκας
18:27
53' Σέντρα-σουτ του Φαν Λα Πάρα, μπλόξαρε ο Βάτερμαν. by Γιώργος Τσανάκας
18:29
55' Καλή φάση για τον Απόλλωνα! Ο Παπαγεωργίου κάνει το γύρισμα, ο Γιαννιώτας αποφεύγει τον Βούρο, αλλά το διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή πέρασε ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
18:32
O Απόλλων βγήκε μπροστά στο πρώτο δεκάλεπτο του δευτέρου μέρος, προσπάθησε να απειλήσει και να βρει κάποιο γκολ αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Να δούμε πόσο θα έχει τρεξίματα η ομάδα του Γκρότε, που παίζει με δέκα και έχει ταλαιπωρηθεί καιρό από τον κορωνοϊό. by Γιώργος Τσανάκας
18:35
62' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον ΟΦΗ. by Γιώργος Τσανάκας
18:36
63' Γκοοοολ για τον ΟΦΗ! by Γιώργος Τσανάκας
18:37
Ο Γκαγιέγος με τρομερή εκτέλεση φάουλ, δεν αφήνει κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Βέρχουλστ για το 3-0 του ΟΦΗ! Τελειώνει ουσιαστικά το ματς πλέον η ομάδα του Νιόπλια... by Γιώργος Τσανάκας
18:37
64' Διπλή αλλαγή για τον Απόλλωνα. Μέσα οι Κραγιόπουλος, Παμλίδης, έξω οι Φατιόν, Φαν Λα Πάρα. by Γιώργος Τσανάκας
18:38
65' Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Μέσα οι Ντουρμισάι, Ναμπί, έξω οι Νέιρα, Τσιλιανίδης. by Γιώργος Τσανάκας
18:43
69' Φάουλ σε αντίστοιχο σημείο με αυτό που σκόραρε νωρίτερα ο Γκαγιέγος, περίπου 5-6 μέτρα πιο πίσω. by Γιώργος Τσανάκας
18:44
70' Εκτέλεση του Λάμπρου, στην αγκαλιά του Βέρχουλστ. by Γιώργος Τσανάκας
18:44
71' Σουτ του Παμλίδη υπό πίεση και μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ. Έχει κοντράρει στον Γιαννούλη και έφυγε κόρνερ, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιώργος Τσανάκας
18:46
73' Σουτ του Ναμπί, έπεσε και έδιωξε ο Βέρχουλστ. by Γιώργος Τσανάκας
18:47
73' Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Έξω οι Τοράλ, Μπαλογιάννης, μέσα οι Καμάου, Κοροβέσης. by Γιώργος Τσανάκας
18:47
74' Κεφαλιά του Λάμπρου, στην αγκαλιά του Βέρχουλστ. by Γιώργος Τσανάκας
18:50
77' Μέσα Ρόγκνε, Μαρτίνες, έξω Λισγάρας, Γιαννιώτας για τον Απόλλωνα. Ντεμπούτο για τον Ρόγκνε. by Γιώργος Τσανάκας
18:51
78' Σελίμοβιτς αντί Γκαγιέγος για τον ΟΦΗ. by Γιώργος Τσανάκας
18:51
18:56
Δέκα λεπτά ακόμα για να ολοκληρωθεί και τυπικά το παιχνίδι... by Γιώργος Τσανάκας
19:04
90' Τρομερή κάθετη του Μαρτίνες στον Παμλίδη που από θέση τετ-α-τετ πλασάρει πάνω στον Βάτερμαν! by Γιώργος Τσανάκας
19:04
Συμπληρώθηκαν τα 90', δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
19:06
Τέλος στο ματς! Ο ΟΦΗ πέρασε με εμφατικό τρόπο από τη Ριζούπολη, επικρατώντας 3-0 του Απόλλωνα Σμύρνης στο ντεμπούτο του Μάρκο Γκρότε στον πάγκο. Δύο γκολ ο Λάμπρου και ένα ο Γκαγιέγος με φοβερή εκτέλεση φάουλ, διαμόρφωσαν το σκορ υπέρ των Κρητικών, που είχαν χαμένο πέναλτι στο 21' με τον Νέιρα, φάση στην οποία είχε αποβληθεί ο Γιακιμόφσκι. by Γιώργος Τσανάκας