Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το ισπανικό Super Cup

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε το clasico της Μπαρτσελόνα με την Ρεάλ Μαδρίτης! by Αναστασία Βοσνάκη
Ο Τσάβι δίνει φανέλα βασικού στον Φεράν Τόρες, ο οποίος κάνει το ντεμπούτο του με τα «μπλαουγκράνα», ενώ ο Κάρλο Αντσελότι δεν επεφύλασσε κάποια έκπληξη στο αρχικό του σχήμα. by Αναστασία Βοσνάκη
Μπαρτσελόνα (Τσάβι): Τερ Στέγκεν – Ντάνι Άλβες, Πικέ, Αραούχο, Άλμπα - Μπουσκέτς, Φ. Ντε Γιονγκ, Γκάβι – Φεράν Τόρες, Λ. Ντε Γιονγκ, Ντεμπελέ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:11
Ρεάλ Μαδρίτης (Αντσελότι): Κουρτουά - Καρβαχάλ, Μιλιτάο, Νάτσο, Μεντί - Κρόος, Μόντριτς, Κασεμίρο - Βινίσιους, Μπενζεμά, Ασένσιο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:12
Ο νικητής θα αντιμετωπίσει την Κυριακή στον τελικό Αθλέτικ Μπιλμπάο ή Ατλέτικο Μαδρίτης, που παίζουν αύριο στο ίδιο γήπεδο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:19
Η Ρεάλ Μαδρίτης μετράει 4 διαδοχικές νίκες εναντίον της Μπαρτσελόνα και αήττητο 5 αγώνων. by Αναστασία Βοσνάκη
20:19
Οι «μπλαουγκράνα» δεν έχουν υποστεί ήττα στις 5 τελευταίες αναμετρήσεις. Από την άλλη, η «βασίλισσα» σκοράρει στα 14 από τα 15 εκτός έδρας ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:27
by Αναστασία Βοσνάκη
20:35
21:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! Καλό... clasico!! by Αναστασία Βοσνάκη
21:02
3' Σουτ ο Μπενζεμά, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:06
6' Κόρνερ για την Μπαρτσελόνα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:06
Ο διαιτητής έδειξε κόρνερ και τελικά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:07
8' Σουτ Ασένσιο, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:10
10' Σουτ του Λουκ Ντε Γιόνγκ, η μπάλα στα σώματα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:12
12' Σουτ ο Βινίσιους, μπλοκάρει ο Τερ Στέγκεν. by Αναστασία Βοσνάκη
21:16
16' Η Ρεάλ έχει μπει πιο καλά στο ματς, με την ομάδα του Τσάβι να παίζει κυρίως στις αντεπιθέσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
21:18
18' Γύρισμα ο Ντεμπελέ, έδιωξε με κεφαλιά ο Νάτσο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:18
19' Κόρνερ για την Μπαρτσελόνα. Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:19
20' Σουτ ο Ασένσιο η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:22
23' Κάρτα ο Τόρες. by Αναστασία Βοσνάκη
21:24
25' Γκολ η Ρεάλ Μαδρίτης! Ο Βινίσιους με πολύ όμορφο σουτ ανοίγει το σκορ για την ομάδα του Κάρλο Αντσελότι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:29
30' Κεφαλιά ο Λουκ Ντε Γιόνγκ, μπλοκάρει ο Κουρτουά. by Αναστασία Βοσνάκη
21:32
32' Ξανά το ίδιο σκηνικό. Ο Λουκ Ντε Γιόνγκ στην κεφαλιά, ο Κουρτουά του λέει όχι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:33
21:34
34' Σουτ ο Ντεμπελέ, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:37
21:37
21:38
Ο Ντάνι Άλβες είναι ο γηραιότερος ποδοσφαιριστής που αγωνίζεται σε «clasico» σε ηλικία 38 ετών και 251 ημερών. by Αναστασία Βοσνάκη
21:41
42' Γκολ η Μπαρτσελόνα! Ισοφαρίζει με τυχερό τρόπο η Μπαρτσελόνα. Μετά από γύρισμα του Ντεμπελέ, ο Μιλιτάο διώχνει πάνω στον Λουκ Ντε Γιονγκ, με την μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι και να καταλήγει στα δίχτυα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:46
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Μπαρτσελόνα-Ρεάλ Μαδρίτης: 1-1! Η βασίλισσα άνοιξε το σκορ στο 25' με τον Βινίσιους, με τους μπλαουγκράνα να φέρνουν το ματς στα ίσα στο 42' με τον Ντε Γιόνγκ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:04
Σέντρα στο δεύτερο μέρος του αγώνα! by Αναστασία Βοσνάκη
22:04
46' Διπλή αλλαγή για την Μπαρτσελόνα. Αμπντέ και Πέδρι μέσα, Φεράν Τόρες και Φ. Ντε Γιονγκ έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
22:05
47' Σουτ ο Ντεμπελέ, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:08
49' Ωραίο σουτ του Πέδρι, η μπάλα δίπλα από την εστία του Κουρτουά. by Αναστασία Βοσνάκη
22:08
50' Σουτ ο Ντεμπελέ, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:09
51' Κάρτα ο Ντάνι Άλβες. by Αναστασία Βοσνάκη
22:12
54' Μεγάλη ευκαιρία η Μπαρτσελόνα! Το σουτ του Ντεμπελέ πέρασε ξυστά από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
22:20
61' Ισορροπημένο το ματς στα τελευταία λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
22:25
66' Μέσα ο Φάτι, έξω ο Ντε Γιόνγκ για την Μπαρτσελόνα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:26
68' Έξω Ασένσιο, μέσα Ροντρίγκο για την Ρεάλ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:28
69' Μεγάλη ευκαιρία για την Ρεάλ, σουτ ο Μπενζεμά, η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι. by Αναστασία Βοσνάκη
22:30
72' Γκολ η Ρεάλ με τον Μπενζεμά να γράφει το 2-1! by Αναστασία Βοσνάκη
22:34
75' Κάρτα ο Κασεμίρο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:37
78' Έξω ο Γκάβι και ο Ντάνι Άλβες, μέσα ο Μέμφις και ο Νίκο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:41
83' Βαλβέρδε αντί Μόντριτς για τη Ρεάλ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:42
84' Κόρνερ για την Μπαρτσελόνα που ψάχνει την ισοφάριση. by Αναστασία Βοσνάκη
22:42
84' Γκολ η Μπαρτσελόνα, 2-2! Τρομερή σέντρα του Άλμπα, ο Φάτι με κεφαλιά εκτελεί τον Κουρτουά για να ισοφαρίσει. by Αναστασία Βοσνάκη
22:45
86' Τετ-α-τετ του Φάτι με τον Κουρτουά, δεν μπορεί να το τελειώσει, πέφτει και στο έδαφος ζητώντας παράβαση. Συνεχίζεται το ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
22:45
87' Τρομερή προβολή του Νάτσο, στερεί στον Πέδρι το τελείωμα εξ επαφής. by Αναστασία Βοσνάκη
22:47
Να δούμε τι άλλο θα δούμε σήμερα στο ματς, θέλει λίγα λεπτά ακόμη συν τις καθυστερήσεις. Τρομερό ματς, στο 2-2 το σκορ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:49
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
22:51
Τέλος, έχουμε παράταση! Μπαρτσελόνα και Ρεάλ Μαδρίτης ήρθαν ισόπαλες με σκορ 2-2 και θα λύσουν τις διαφορές τους στο έξτρα μισάωρο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:57
Σέντρα στην παράταση! by Αναστασία Βοσνάκη
22:58
92' Κόρνερ για την Μπαρτσελόνα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:59
93' Σέντρα του Ντεμπελέ, κεφαλιά του Πέδρι, άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:04
98' Γκολ για τη Ρεάλ Μαδρίτης, 2-3! Απίθανη αντεπίθεση από τους Μαδριλένους, ο Ροντρίγκο κάνει το γύρισμα, με την μπάλα να φτάνει στον Βαλβέρδε που με ψύχραιμο πλασέ εκτέλεσε τον Τερ Στέγκεν. by Αναστασία Βοσνάκη
23:05
98' Κίτρινη στον Βαλβέρδε γιατί έβγαλε τη φανέλα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:07
Άλλα πέντε λεπτά στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης... by Αναστασία Βοσνάκη
23:07
101' Διπλή φάση με Μπουσκέτς, Ντεμπελέ για την Μπαρτσελόνα, τα έβγαλε και τα δύο ο Κουρτουά. by Αναστασία Βοσνάκη
23:13
Τέλος στο πρώτο μέρος της παράτασης, η Ρεάλ Μαδρίτης προηγείται 3-2 της Μπαρτσελόνα. Ένα τέταρτο ακόμη... by Αναστασία Βοσνάκη
23:15
Σέντρα στο δεύτερο μέρος της παράτασης. Ένα τέταρτο να δούμε αν θα έχουμε νικητή. by Αναστασία Βοσνάκη
23:16
106' Κάτι σαν σουτ του Κασεμίρο, μπλόκαρε εύκολα ο Τερ Στέγκεν... by Αναστασία Βοσνάκη
23:18
109' Απειλεί η Μπαρτσελόνα με σουτ του Αμπντέ, που γλύφει το δεξί δοκάρι. by Αναστασία Βοσνάκη
23:20
110' Καμαβινγκά αντί Βινίσους για τη Ρεάλ, Ζουτγκλά αντί Πέδρι για την Μπαρτσελόνα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:24
Στο 114', δεν έχει αλλάξει κάτι... by Αναστασία Βοσνάκη
23:25
Μεγάλη η κούραση, όπως είναι λογικό, με την Μπαρτσελόνα να ψάχνεται αλλά να μην φτιάχνει κάποια φάση για την ισοφάριση. by Αναστασία Βοσνάκη
23:28
Στο 118' είμαστε, νέα διακοπή λόγω τραυματισμού... by Αναστασία Βοσνάκη
23:31
Φτάσαμε στο 120', δύο λεπτα ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
23:31
121' Μεγάλη φάση για την Μπαρτσελόνα, ο Φάτι επιχειρεί το ψαλιδάκι από πλεονεικτκή θέση αλλά δεν σκοράρει. Τρομερή φάση στα καπάκια για τη Ρεάλ με τον Ροδρίγο, πλασάρει άουτ στο τετ-α-τετ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:32
Τέλος στο ματς! Η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε 3-2 της Μπαρτσελόνα στην παράταση και πήρε το εισιτήριο για τον τελικό του Λιγκ Καπ! by Αναστασία Βοσνάκη