Ίντερ-Γιουβέντους

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Super Cup Ιταλίας.

21:32
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολόυθήσουμε live την εξέλιξη του μεγάλου τελικού του ιταλικού Super Cup, ανάμεσα στην Ίντερ και τη Γιουβέντους στο Μιλάνο! by Λουκάς Χατζής
21:34
Η Ίντερ έρχεται στον τελικό ως πρωταθλήτριας Ιταλίας, για πρώτη φορά μετά από 11 χρόνια, ενώ από την άλλη, οι «μπιανκονέρι» έρχονται ως Κυπελλούχοι. by Λουκάς Χατζής
21:37
Αυτή θα είναι η δεύτερη φορά φέτος που τίθεται αντιμέτωπες οι δύο ομάδες, μετά την ισοπαλία (1-1) στο «Τζουζέπε Μεάτσα» για το πρωτάθλημα στις 24 Οκτωβρίου. by Λουκάς Χατζής
21:41
Στα αγωνιστικά τώρα, ο Σίμονε Ιντζάκι δεν αντιμετωπίζει σημαντικά προβλήματα, κατεβάζοντας την καλύτερη δυνατή ενδεκάδα. by Λουκάς Χατζής
21:42
Από την άλλη, ο Μασιμιλιάνο Αλέγκρι θα στερηθεί τις υπηρεσίες των βασικών Κιέζα, Κουαδράδο και Ντε Λιχτ. by Λουκάς Χατζής
21:42
Πάμε να δούμε τις αρχικές ενδεκάδες... by Λουκάς Χατζής
21:42
Ίντερ (Σίμονε Ιντζάκι): Χαντάνοβιτς, Σκρίνιαρ, Ντε Φράι, Μπαστόνι, Ντάμφρις, Μπαρέλα, Μπρόζοβιτς, Τσαλχάνογλου, Πέρισιτς, Τζέκο, Λαουτάρο. Γιουβέντους (Μασιμιλιάνο Αλέγκρι): Περίν, Ντε Σίλιο, Κιελίνι, Σάντρο, Ρουγκάνι, ΜακΚένι, Μπερναντέσκι, Ραμπιό, Λοκατέλι, Κουλουσέφσκι, Μοράτα. by Λουκάς Χατζής
21:45
Η Ίντερ βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση, καθώς στα 16 τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις μετράει μόλις μία ήττα (από τη Ρεάλ Μαδρίτης), έχοντας 13 νίκες και δύο ισοπαλίες. by Λουκάς Χατζής
21:46
Όσον αφορά τη Γιουβέντους τώρα διατηρεί αήττητο οκτώ αγώνων σε όλες τις διοργανώσεις (6 νίκες), με την τελευταία της ήττα να χρονολογείται στις 27 Νοεμβρίου και στο εντός έδρας από την Αταλάντα. by Λουκάς Χατζής
21:50
21:50
21:51
Σε περίπου δέκα λεπτά θα αρχίσει το μεγάλο ντέρμπι! by Λουκάς Χατζής
21:51
21:53
Αυτή τη στιγμή τοποθετείται στην ειδική βάση το βαρύτιμο τρόπαιο! by Λουκάς Χατζής
22:02
1' Πρώτη στιγμή στο ματς, με τον Τζέκο να στέλνει την μπάλα με κεφαλιά ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια της Γιουβέντους! by Λουκάς Χατζής
22:05
5' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την Ίντερ. by Λουκάς Χατζής
22:05
Εκτελεί ο Τσαλχάνογλου πάνω στα σώματα. by Λουκάς Χατζής
22:06
6' Κόρνερ για την Ίντερ. by Λουκάς Χατζής
22:07
6' Μεγάλη στιγμή για την Ίντερ, με την κεφαλιά του Ντε Φράι να περνάει ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Περίν. by Λουκάς Χατζής
22:08
Και οι δύο φάσεις των «νερατζούρι» έχουν προέλθει από... αέρος. by Λουκάς Χατζής
22:09
8' Άστοχο σουτ του Λαουτάρο Μαρτίνεζ από πλεονεκτική θέση. by Λουκάς Χατζής
22:09
Δυσκολεύεται να αναπτυχθεί η Γιουβέντους. by Λουκάς Χατζής
22:10
10' Επικίνδυνο γύρισμα Τσαλχάνογλου, απομακρύνει σωτήρια ο Ρουγκάνι. by Λουκάς Χατζής
22:12
11' Διαμαρτυρίες από πλευράς Ίντερ για πέναλτι πάνω σε μαρκάρισμα του Κιελίνι πάνω στον Μπαρέλα. by Λουκάς Χατζής
22:12
Η φάση ελέγχεται από το VAR. by Λουκάς Χατζής
22:12
Παίζεται από τον ρέφερι. by Λουκάς Χατζής
22:16
Συμπληρώθηκε το πρώτο τέταρτο της αναμέτρησης, με την Ίντερ να έχει τον απόλυτο έλεγχο της αναμέτρησης, αλλά και τρεις καλές στιγμές για να ανοίξει το σκορ. by Λουκάς Χατζής
22:16
16' Κόρνερ για την Ίντερ, καμιά ανησυχία για τον Περίν... by Λουκάς Χατζής
22:19
22:22
20' Πρώτη φάση για τη Γιουβέντους με κοντινή προβολή του ΜακΚένι. by Λουκάς Χατζής
22:25
25' ΓΚΟΟΟΛ για τη Γιουβέντους! by Λουκάς Χατζής
22:27
Ουσιαστικά στην πρώτη κλασική ευκαιρία της στον τελικό, η Γιούβε άνοιξε το σκορ με κοντινή κεφαλιά του ΜακΚένι έπειτα από σέντρα του Μοράτα, με τον 23χρονο Αμερικανό να σηκώνεται ανενόχλητος ανάμεσα στο κεντρικό δίδυμο της Ίντερ. by Λουκάς Χατζής
22:28
27' Μακρινό σουτ από τον Λοκατέλι, βγάζει δύσκολα ο Χαντάνοβιτς. by Λουκάς Χατζής
22:30
29' Πολύ άστοχο το μακρινό σουτ του Τσαλχάνογλου. by Λουκάς Χατζής
22:32
31' Ο Περίν μπλοκάρει σταθερά στο κέντρο της εστίας του το μακρινό πλασέ του Τσαλχάνογλου. by Λουκάς Χατζής
22:35
34' Πέναλτι για την Ίντερ σε μαρκάρισμα πάνω στον Τζέκο. by Λουκάς Χατζής
22:35
35' ΓΚΟΟΟΛ για την Ίντερ που ισοφαρίζει σε 1-1! by Λουκάς Χατζής
22:36
Ο Λαουτάρο Μαρτίνεζ ανέλαβε την εκτέλεση και με δυνατό σουτ στην πάνω αριστερή γωνία του Περίν έφερε τον τελικό στα ίσα! by Λουκάς Χατζής
22:41
40' Διαμαρτυρίες της Ίντερ για νέο πέναλτι. by Λουκάς Χατζής
22:42
42' Παραλίγο να έχουμε ένα απίστευτο αυτογκόλ από τον Ραμπιό. Κέρδος το κόρνερ για την Ίντερ. by Λουκάς Χατζής
22:43
Δεύτερο κερδισμένο κόρνερ για την Ίντερ. by Λουκάς Χατζής
22:44
44' Κίτρινη κάρτα στον Μπερναντέσκι για διαμαρτυρίες. by Λουκάς Χατζής
22:46
45' Η Ίντερ απειλεί με τον Πέρισιτς, τελευταία στιγμή ο Ραμπιό βάζει το πόδι και διώχνει σε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
22:46
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
22:47
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Ίντερ και Γιουβέντους πηγαίνουν ισόπαλες στα αποδυτήρια (1-1) σε ένα εξαιρετικό από πλευράς ρυθμού πρώτο 45λεπτο, με τους «νερατζούρι» πάντως να είναι εκείνοι που αδικούνται από το σκορ. by Λουκάς Χατζής
23:03
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου. by Λουκάς Χατζής
23:06
48' Μεγάλη στιγμή για τη Γιουβέντους, με το συρτό σουτ του Μπερναντέσκι να περνάει δίπλα από την εστία του Χαντάνοβιτς. by Λουκάς Χατζής
23:07
23:07
50' Νέα απειλή για τη Γιούβε και πάλι με τον Μπερναντέσκι. by Λουκάς Χατζής
23:10
52' Μικρή διακοπή στο ματς καθώς Μοράτα βρίσκεται στο έδαφος μετά από μαρκάρισμα. by Λουκάς Χατζής
23:15
56' Πιέζει η Ίντερ, χωρίς ωστόσο να έχει απειλήσει στο δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
23:17
59' Τεράστια ευκαιρία για την Ίντερ, με την κεφαλιά του Ντάμφρις να σταματάει στο αριστερό δοκάρι και εν συνεχεία τον Περίν να μπλοκάρει την μπάλα. by Λουκάς Χατζής
23:20
62' Κόρνερ τώρα για τη Γιουβέντους. by Λουκάς Χατζής
23:21
Νέο κόρνερ για τους «μπιανκονέρι». by Λουκάς Χατζής
23:24
66' Φάουλ σε καλό σημείο για την Ίντερ. by Λουκάς Χατζής
23:24
Απομάκρυνε η άμυνα της Γιουβέντους. by Λουκάς Χατζής
23:27
69' Εξαιρετική κεφαλιά του Λαουτάρο Μαρτίνεζ, μπλόκαρε δύσκολα και με υπερένταση ο Περίν. by Λουκάς Χατζής
23:30
72' Καλό σουτ του Πέρισιτς, και πάλι όμως ο Περίν πέφτει και μπλοκάρει την μπάλα. by Λουκάς Χατζής
23:33
75' Αλλαγή για την Ίντερ. Μαρτίνες και Τζέκο αποχωρούν, στις θέσεις τους οι Κορέα και Σάντσες. by Λουκάς Χατζής
23:34
76' Ακίνδυνο σουτ του Σάντρο από μεγάλη απόσταση. Η πρώτη στιγμή της Γιούβε μετά από 21 λεπτά. by Λουκάς Χατζής
23:42
84' Απομάκρυνε η άμυνα της Γιούβε την προσπάθεια του Ντάμφρις. by Λουκάς Χατζής
23:45
87' Επικίνδυνο γύρισμα του Ντάμφρις, δεν μπόρεσε κανένας παίκτης της Ίντερ να μπει στην πορεία της μπάλας. by Λουκάς Χατζής
23:46
88' Αλλαγή για τη Γιουβέντους. Ο Κεν στη θέση του Μοράτα. by Λουκάς Χατζής
23:47
89' Αλλαγές για την Ίντερ. Μπαρέλα και Ντάμφρις βγαίνουν εκτός με τους Βιδάλ και Νταρμιάν να περνούν στον αγωνιστικό χώρο. by Λουκάς Χατζής
23:48
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
23:49
23:50
90+3' Μακρινό σουτ του Λοκατέλι, μπλοκάρει σε σώματα αμυντικών. by Λουκάς Χατζής
23:52
Τέλος της αναμέτρησης, πάμε σε παράταση! by Λουκάς Χατζής
23:53
Ίντερ και Γιουβέντους έμειναν στο 1-1 μετά τη συμπλήρωση του 90λεπτου, και πλέον το παιχνίδι θα οδηγηθεί στο έξτρα μισάωρο και αν χρειαστεί στη συνέχεια και πέναλτι. by Λουκάς Χατζής
23:57
Ξεκίνησε η παράταση. by Λουκάς Χατζής
00:03
95' Μεγάλη ευκαιρία για την Ίντερ, ο Σάντσες μετά από κόρνερ έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα πέρασε εκατοστά δίπλα από το αριστερό δοκάρι! by Λουκάς Χατζής
00:06
100' Εκτός ο Πέρισιτς, μέσα ο Ντιμάρκο. by Λουκάς Χατζής
00:08
102' Μακρινό άστοχο σουτ του Ντιμπάλα. by Λουκάς Χατζής
00:11
104' Φάουλ για τη Γιουβέντους ΄σε καλό σημείο για ένα γέμισμα στην περιοχή της Ίντερ. by Λουκάς Χατζής
00:11
105' Κίτρινη κάρτα στον Μπεντακούρ. by Λουκάς Χατζής
00:13
Λήξη πρώτου ημιχρόνου της παράτασης. by Λουκάς Χατζής
00:15
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. by Λουκάς Χατζής
00:16
107' Κίτρινη κάρτα στον Κορέα. by Λουκάς Χατζής
00:18
109' Κίτρινη κάρτα και στον Ρουγκάνι. by Λουκάς Χατζής
00:20
Αργός ο ρυθμός στο ματς, κάτι απόλυτα φυσιολογικό μιας και φτάσαμε αισίως στο 110'. by Λουκάς Χατζής
00:21
111' Συρτό σουτ του Τσαλχάνογλου, βρίσκει σε σώμα αμυντικού. by Λουκάς Χατζής
00:26
116' Ο Περίν πρόλαβε τελευταία στιγμή τον Σάντσες πριν γίνει απειλητικός, μετά το σοβαρό λάθος σε γύρισμα του Κιελίνι. by Λουκάς Χατζής
00:28
00:28
118' Κίτρινη κάρτα στον Βιδάλ. by Λουκάς Χατζής
00:30
121' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για την Ίντερ!!! by Λουκάς Χατζής
00:31
Στην εκπνοή της παράτασης, ο Νταρμιάν εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Σάντρο, «τσίμπησε» την μπάλα για τον Αλέξις Σάντσες ο οποίος από κοντά έγραψε το 2-1!!! by Λουκάς Χατζής
00:33
Τέλος το παιχνίδι! Η Ίντερ κατακτάει το Super Cup Ιταλίας με μαγικό τρόπο, επικρατώντας 2-1 της Γιουβέντους στην παράταση! by Λουκάς Χατζής