Παρακολουθήστε live την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη Super League 1.

19:12
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Απόλλωνα Σμύρνης και στον Άρη για την 18η αγωνιστική της Super League. by Γιώργος Τσανάκας
19:15
Στην τελευταία θέση με 8 βαθμούς οι γηπεδούχοι, χρωστάνε τρία ακόμη παιχνίδια, ενώ ο Άρης βρίσκεται στο -5 από την εξάδα. by Γιώργος Τσανάκας
19:15
Ο Απόλλων παίζει το τρίτο παιχνίδι στην έδρα του μετά την αλλαγή του χρόνου. Πήρε ένα βαθμό από τον Ολυμπιακό, αλλά δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα από τον ΟΦΗ στο ντεμπούτο του Μάρκο Γκρότε στον πάγκο του. Είναι επτά αγώνες χωρίς νίκη, μετά τη μοναδική στο πρωτάθλημα επί του ΠΑΣ Γιάννινα. by Γιώργος Τσανάκας
19:16
Ο αγώνας στην έδρα του με τον Ατρόμητο δεν έγινε, οπότε ο Άρης παίζει και πάλι εκτός έδρας, μετά την ήττα από τον Παναθηναϊκό. Με αυτή την ήττα έμεινε στην έβδομη θέση της βαθμολογίας. Έχει ένα βαθμό στα τρία τελευταία εκτός έδρας, αυτόν που πήρε στο Ηράκλειο, ενώ έχασε τα άλλα δύο. by Γιώργος Τσανάκας
19:16
Η ομάδα της Θεσσαλονίκης συνεχίζει να δείχνει το ίδιο πρόσωπο, να κρίνονται τα παιχνίδια της δηλαδή από το ποιος θα προηγηθεί. Όταν ο Άρης προηγείται πάντοτε κερδίζει, ενώ όταν βρίσκεται πίσω στο σκορ χάνει, με μοναδική εξαίρεση το παιχνίδι στο Ηράκλειο, που ισοφάρισε με πέναλτι στο 90’. by Γιώργος Τσανάκας
19:16
Η ιστορία Νίκες Απόλλωνα Σμύρνης: 18 Ισοπαλίες: 21 Νίκες Άρη: 40 Με γηπεδούχο τον Απόλλωνα Σμύρνης Νίκες Απόλλωνα Σμύρνης: 12 Ισοπαλίες: 14 Νίκες Άρη: 13 by Γιώργος Τσανάκας
19:17
Απόλλων Σμύρνης (Μάρκο Γκρότε): Βέρχουλστ, Ντεντάκης, Ρόγκνε, Άλβες, Μπαξεβανίδης, Κάστρο, Σλίβκα, Παπαγεωργίου, Παμλίδης, Ιωαννίδης, Γιαννιώτας. by Γιώργος Τσανάκας
19:18
Άρης (Άκης Μάντζιος): Κουέστα, Σούντγκρεν, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Γκάνεα, Σάσα, Ματίγια, Μπερτόγλιο, Γκαρσία, Γκάμα, Μαντσίνι. by Γιώργος Τσανάκας
19:19
Δαιτητής είναι ο Καραντώνης (Ημαθίας), μια απόφαση που είχε ξεσηκώσει διαμαρτυρίες από την πλευρά του Απόλλωνα. Βοηθοί του οι Κωσταράς (Αιτωλοακαρνανίας), Παπαδάκης (Ηρακλείου) και 4ος διαιτητής ο Κουμπαράκης (Κυκλάδων). Όσον αφορά το VAR, εκεί θα βρεθεί ο Ζαμπάλας (Ηπείρου) με AVAR τον Φωτόπουλο (Αθηνών). by Γιώργος Τσανάκας
19:28
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες... by Γιώργος Τσανάκας
19:31
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
19:35
4' Φάουλ για τον Άρη έξω από την περιοχή, σε καλό σημείο. by Γιώργος Τσανάκας
19:36
5' Εκτέλεσε ο Γκάμα, μπλόκαρε ο Βέρχουλστ. by Γιώργος Τσανάκας
19:41
10' Κάτι σαν σουτ του Μαντσίνι, με το ζόρι έφτασε στον Βέρχουλστ η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
19:46
Συμπληρώσαμε ένα τέταρτο στον αγώνα, παραμένει το 0-0. Ισορροπημένο το παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
19:47
16' Πρώτη φάση για τον Απόλλωνα. Ωραία κυκλοφορία της μπάλας, ο Μπαξεβανίδης κάνει τη σέντρα και ο Σλίβκα την κεφαλιά κάτω από δύσκολες συνθήκες, άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
19:50
19' Ζητάει φάουλ σε καλό σημείο ο Απόλλων, είχαν δίκιο καθώς είχε κάνει χέρι ο Γκάνεα. by Γιώργος Τσανάκας
19:51
21' Παρατηρήσεις του Καραντώνη στον Μπράμπετς... by Γιώργος Τσανάκας
19:55
19:55
19:55
19:55
19:56
Έχει πρόβλημα ο Φαμπιάνο, να δούμε αν μπορέσει να συνεχίσει... by Γιώργος Τσανάκας
19:58
Με την τριάδα Κάστρο, Παπαγεωργίου, Σλίβκα στον άξονα ο Απόλλων αποκτά τρεξίματα. Ο Άρης δείχνει να μην έχει ρυθμό και δυσκολεύεται να κυκλοφορήσει με ωραίο τρόπο την μπάλα στο δεύτερο μισό του γηπέδου. by Γιώργος Τσανάκας
19:59
28' Απίθανη τριπλή φάση για τον Άρη! Ως μη γενόμενη τελικά, αλλά ο Μαντσίνι είχε δοκάρι αρχικά και στα καπάκια έχασε το... άχαστο σε κενή εστία από την επέμβαση του Βέρχουλστ σε σουτ του Σάσα. by Γιώργος Τσανάκας
20:02
30' Φάση διαρκείας στα καρέ του Άρη, κανείς εκ των Μπρούνο Άλβες και Σλίβκα δεν μπορούν να τελειώσουν τη φάση. by Γιώργος Τσανάκας
20:06
Φτάσαμε στο 35' δεν έχει αλλάξει κάτι στο παιχνίδι (0-0). Διαρκώς όρθιοι οι δύο προπονητές, ο Μάρκο Γκρότε και ο Άκης Μάντζιος. by Γιώργος Τσανάκας
20:07
36' Ταχύτατη κόντρα του Απόλλωνα, ο Γιαννιώτας πάει στο ένας με έναν με τον Σούντγκρεν, κάνει και το σουτ από θέση μέσα και αριστερά από την περιοχή, στην εξωτερική πλευρά των διχτυών η μπάλα... by Γιώργος Τσανάκας
20:08
37' Μεγάλη φάση για τον Άρη! Τρομερή κυκλοφορία της μπάλας, ο Γκάμα έτοιμος να εκτελέσει από το σημείο του πέναλτι αλλά ο Ντεντάκης με απίθανο τάκλιν δεν θα του επιτρέψει να κάνει τελική προς την εστία. by Γιώργος Τσανάκας
20:09
38' Γρήγορη εκτέλεση φάουλ από τους παίκτες του Άρη, γρήγορη και η έξοδος του Βέρχουλστ που περιορίζει τον Γκάνεα και δεν του επιτρέπει να τελειώσει καλά τη φάση. by Γιώργος Τσανάκας
20:16
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
20:17
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Απόλλων και Άρης πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν το ματς, χωρίς σκορ (0-0). Φουλ ισορροπημένο το παιχνίδι, λείπει η μεγάλη φάση προς τις δύο εστίες. by Γιώργος Τσανάκας
20:23
20:33
by Γιώργος Τσανάκας
20:34
46' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Μέσα ο Μαρτίνες, έξω ο Γιαννιώτας. by Γιώργος Τσανάκας
20:35
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. Χωρίς αλλαγές συνεχίζει ο Άρης. by Γιώργος Τσανάκας
20:35
20:37
48' Τρομερή κάθετη του Μαρτίνες στον Ιωαννίδη, ο οποίος βγαίνει απέναντι στον Κουέστα και με πλασέ σκοράρει αλλά υποδεικνύεται σωστά σε θέση οφσάιντ. by Γιώργος Τσανάκας
20:43
53' Γρήγορη κόντρα του Άρη, γύρισμα του Ματέο παράλληλα με την εστία αλλά κανείς συμπαίκτης του δεν μπορεί να επωφεληθεί. Στην εξέλιξη της φάσης ο Ματίγια κάνει ένα πλασέ εκτός περιοχής, μπλοκάρει ο Βέρχουλστ. by Γιώργος Τσανάκας
20:45
55' Μεγάλη φάση για τον Απόλλωνα. Τρομερή κάθετη του Σλίβκα, ο Μπαξεβανίδης κάνει τη λόμπα στο τετ-α-τετ αλλά δεν μπορεί να νικήσει τον Κουέστα που κρατάει το 0-0. by Γιώργος Τσανάκας
20:49
Σαφώς καλύτερος ο ρυθμός του αγώνα στο δεύτερο μέρος, πάνω-κάτω η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
20:49
60' Κάκιστο διώξιμο του Κουέστα, μπερδεύονται Ιωαννίδης και Παπαγεωργίου και δεν μπορούν να απειλήσουν. by Γιώργος Τσανάκας
20:52
62' Κακό σουτ του Γκάμα, η μπάλα άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:54
64' Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Μέσα οι Τζέγκο, Εντιαγέ, έξω οι Σάσα, Ματίγια. by Γιώργος Τσανάκας
20:55
20:56
Ο Απόλλων βγαίνει με προϋποθέσεις διαρκώς στην κόντρα, αλλά δεν μπορεί να εκμεταλλευτεί τα κενά του Άρη. Δεν είναι καλή η ομάδα του Μάντζιου, δεν έχει φτιάξει καν καθαρή τελική. by Γιώργος Τσανάκας
20:57
68' Σίγκνιεβιτς αντί Ιωαννίδη για τον Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
20:58
20:59
70' Μέσα ο Λόπεθ, έξω ο Γκαρσία για τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
21:00
71' Ωραία προσπάθεια και γύρισμα του Εντιαγέ στην περιοχή, έδιωξε ο Ρόγκνε. by Γιώργος Τσανάκας
21:03
74' Σέντρα του Μπρούνο Γκάμα, κάκιστο τσίμπημα της μπάλας από τον Μπερτόγλιο και ενώ ήταν αμαρκάριστος. by Γιώργος Τσανάκας
21:06
77' Φαν Λα Πάρα αντί Παμλίδη για τον Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
21:07
78' Κάρτα στον Μπαξεβανίδη, φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
21:08
79' Εκτελεί ο Γκάμα, διώχνει με τις γροθιές ο Βέρχουλστ. by Γιώργος Τσανάκας
21:10
80' Στο έδαφος ο Παπαγεωργίου με πρόβλημα... by Γιώργος Τσανάκας
21:13
83' Έχει ανέβει στο γήπεδο ο Άρης, πιέζει τον Απόλλωνα αλλά δεν φτιάχνει φάσεις. by Γιώργος Τσανάκας
21:15
85' Φατιόν αντί Παπαγεωργίου για τον Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
21:15
86' Χαϊροβιτς αντί Μπερτόγλιο για τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
21:17
88' Ψαλιδάκι του Λόπεθ, μπλόκαρε ο Βέρχουλστ. by Γιώργος Τσανάκας
21:20
90' Τρομερή ντρίμπλα ανάμεσα σε δύο αντιπάλους του Φαν Λα Πάρα, μπαίνει στην περιοχή αλλά κάνει αδύναμο τελείωμα και ο Κουέστα μπλοκάρει. by Γιώργος Τσανάκας
21:21
90'+1' Τεράστια ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Κάθετη του Μαρτίνες στον Σίγκνιεβιτς, αυτός υπό την πίεση του Μπράμπετς δεν τελειώνει καλά το τετ-α-τετ. Φώναξαν για πέναλτι στον Απόλλωνα, συνεχίστηκε το ματς. by Γιώργος Τσανάκας
21:22
90'+2' Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη! Σέντρα πάρε-βάλε του Σούντγκρεν, ο Μπαξεβανίδης παίρνει την μπουκιά από το στόμα του Χαΐροβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
21:22
90'+3' Κόρνερ για τον Άρη που πιέζει. by Γιώργος Τσανάκας
21:23
90'+4' Νέα τεράστια φάση για τον Άρη! Ο Βέρχουλστ με τεράστια επέμβαση δεν επιτρέπει στον Μπράμπετς να σκοράρει με κεφαλιά! by Γιώργος Τσανάκας
21:26
Τέλος στο ματς! Απόλλων και Άρης έμειναν στο 0-0, όπως ακριβώς είχε συμβεί και στον πρώτο γύρο! by Γιώργος Τσανάκας