Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Super League 1.

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και τον Ατρόμητο, σε ένα παιχνίδι για τη 18η αγωνιστική της Super League 1. by Λουκάς Χατζής
19:00
Μπορεί το παιχνίδι στους «Ζωσιμάδες» να διεξάγεται στην... σκιά του «αιώνιου ντέρμπι», ωστόσο έχει τη δική του βαρύνουσα σημασία στη μάχη που δίνουν οι δύο ομάδες για την επίτευξη των στόχων τους. by Λουκάς Χατζής
19:03
Οι Γιαννιώτες προέρχονται από την εκτός έδρας ισοπαλία με τον ΟΦΗ (1-1), δεχόμενοι μάλιστα την ισοφάριση στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. by Λουκάς Χατζής
19:05
Από την άλλη, η εκτός έδρας ήττα από τον Παναιτωλικό (2-1) αποτέλεσε το... κύκνειο άσμα του Γιώργου Παράσχου στον πάγκο του Ατρόμητου. Μάλιστα, αυτό ήταν και το τελευταίο παιχνίδι της ομάδας, με αποτέλεσμα να έχει να αγωνιστεί από τις 18 Δεκεμβρίου. by Λουκάς Χατζής
19:08
Κάπως έτσι, ο Κρις Κόλμαν κάνει απόψε το ντεμπούτο του στον πάγκο του Ατρόμητου, θέλοντας με το... καλημέρα να φέρει έναν άλλον «αέρα» στην ομάδα του Περιστερίου. by Λουκάς Χατζής
19:09
Όσον αφορά τα αγωνιστικά, ο ΠΑΣ Γιάννινα καλείται να διαχειριστεί τις απουσίες των Λοντίγκιν, Πίρσμαν, Σιόντη, Κόντε, Οικονομόπουλο, όπως και εκείνη του Ντομίνγκεθ. by Λουκάς Χατζής
19:10
Για τον Ατρόμητο, εκτός αποστολής έμειναν οι Κυριάκος Παπαδόπουλος και Κυριάκος Κιβρακίδης, όπως και οι Κλωναρίδης και Νάτσος που κρίθηκαν ανέτοιμοι. by Λουκάς Χατζής
19:12
Στον πρώτο γύρο, Ατρόμητος και ΠΑΣ Γιάννινα έμειναν στο 1-1 στο Περιστέρι, με σκόρερς τους Κλωναρίδη (6') και Μορέιρα (90+1'). by Λουκάς Χατζής
19:14
Πάμε σιγά-σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Λουκάς Χατζής
19:16
ΠΑΣ Γιάννινα (Ηρακλής Μεταξάς): Σούλης, Σάλιακας, Εραμούσπε, Κάργας, Καραχάλιος, Γκαρντάβσκι, Στάνκο, Μπρένερ, Σνάιντερ, Μορέιρα, Περέα. by Λουκάς Χατζής
19:19
Ατρόμητος (Κρις Κόλμαν): Γιαννιώτης, Καστεγιάνο, Βασιλαντωνόπουλος, Γκαλβάο, Στρούγγης, Ντένιτς, Καρτάλης, Σάλομον, Σπιριντόνοβιτς, Μπεντινέλι, Κουλούρης. by Λουκάς Χατζής
19:20
Στον πάγκο του ΠΑΣ: Αθανασίου, Παντελάκης, Καραγιάννης, Τριάδης Α., Ρίζος, Λιάσος, Τριάδης Π., Λώλης, Μίνα. by Λουκάς Χατζής
19:21
Στον πάγκο του Ατρόμητου: Μανδάς, Μουνίθ, Χατζηισαίας, Μαυρομμάτης, Τζαβίδας, Χαρίσης, Αθανασίου, Νταβιώτης, Έρλινγκμαρκ. by Λουκάς Χατζής
19:21
Σε λιγότερο από δέκα λεπτά θα έχουμε σέντρα στην αναμέτρηση. by Λουκάς Χατζής
19:24
Την αναμέτρηση ορίστηκε να διευθύνει ο Μανούχος, με βοηθούς τους Νικολαΐδη, Ψάρρη και τέταρτο τον Τζήλο. Στο VAR θα είναι οι Διαμαντόπουλος και Σπυρόπουλος. by Λουκάς Χατζής
19:24
Λίγο πριν τη σέντρα να θυμίσουμε και τη βαθμολογία των δύο ομάδων... by Λουκάς Χατζής
19:25
Ο ΠΑΣ Γιάννινα βρίσκεται στην 4η θέση με 26 πόντους (7-5-5), με τον Ατρόμητο να βρίσκεται στην 13η και προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με μόλις 9 βαθμούς (2-3-10). by Λουκάς Χατζής
19:28
Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Λουκάς Χατζής
19:31
Ξεκίνησε η αναμέτρηση. by Λουκάς Χατζής
19:32
1' ΓΚΟΟΟΛ για τον Ατρόμητο! by Λουκάς Χατζής
19:33
Πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο αγωνιστικό λεπτό, ο Κουλούρης εκμεταλλεύτηκε τις κόντρες και την «αναμπουμπούλα» στην περιοχή του ΠΑΣ Γιάννινα, και με κοντινό πλασέ άνοιξε το σκορ για τον Ατρόμητο μόλις στα 55 δευτερόλεπτα! by Λουκάς Χατζής
19:34
3' ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΑΣ Γιάννινα για το 1-1! by Λουκάς Χατζής
19:35
Απίστευτο ξεκίνημα στους «Ζωσιμάδες»! Ο ΠΑΣ Γιάννινα δευτερόλεπτα μετά το γκολ του Ατρόμητου βρήκε τον δρόμο της ισοφάρισης με κεφαλιά «ψαράκι» του Περέα στο δεύτερο δοκάρι, έπειτα από σέντρα του Σάλιακα από τα δεξιά. by Λουκάς Χατζής
19:39
8' Επικίνδυνο γύρισμα του Βασιλαντωνόπουλου από τα δεξιά, διώχνει ο Εραμούσπε. by Λουκάς Χατζής
19:41
11' Δυνατό μαρκάρισμα του Στρούγγη στον Περέα. by Λουκάς Χατζής
19:43
19:44
19:46
15' Σωτήρια επέμβαση του Καστεγιάνο πριν γίνει αποδέκτης της μπάλας ο Μορέιρα. by Λουκάς Χατζής
19:48
17' Μεγάλη στιγμή για τον ΠΑΣ Γιάννινα, με τον Μπρέμερ γυρίζει από τα δεξιά, τον Περέα να πιάνει στο πρώτο δοκάρι το πλασέ, όμως η μπάλα έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Γιαννιώτη. by Λουκάς Χατζής
19:48
Αυτή ήταν η πρώτη τελική στο ματς μετά το πρώτο τρίλεπτο και τα δύο γκολ. by Λουκάς Χατζής
19:50
20' Κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Λουκάς Χατζής
19:50
Ακόμα ένα μετά από απομάκρυνση των αμυντικών του Ατρόμητου. by Λουκάς Χατζής
19:50
Καμία ανησυχία για τον Γιαννιώτη. by Λουκάς Χατζής
19:53
19:54
23' Ο Βασιλαντωνόπουλος παραχωρεί κόρνερ μετά από ενέργεια του Σνάιντερ. by Λουκάς Χατζής
19:55
Κάκιστη εκτέλεση από τον Μορέιρα με την μπάλα να φεύγει άουτ. by Λουκάς Χατζής
19:56
25' Φάουλ κοντά στο κόρνερ, από τα αριστερά όπως επιτίθεται ο Ατρόμητος. by Λουκάς Χατζής
19:57
Μπλόκαρε σταθερά ο Σούλης την σέντρα-σουτ του Σπιριντόνοβιτς. by Λουκάς Χατζής
19:58
57%-43% η κατοχή υπέρ των φιλοξενούμενων σε αυτά τα πρώτα 28 αγωνιστικά λεπτά. by Λουκάς Χατζής
20:00
30' Καλό γύρισμα του Καστεγιάνο, έδιωξε ο Κάργας προ του Κουλούρη. by Λουκάς Χατζής
20:01
30' Μακρινό σουτ του Κουλούρη, η μπάλα κόντραρε και βγήκε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
20:02
Ο Σάλομον δοκιμάζει το πόδι του από μακριά, όμως το σουτ του βρήκε τον Κουλούρη στα όρια της μεγάλης περιοχής... by Λουκάς Χατζής
20:05
35' Κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Λουκάς Χατζής
20:06
Μπλοκάρει ψηλά ο Σούλης και καθαρίζει τη φάση. by Λουκάς Χατζής
20:09
38' Ο Στρούγγης έκοψε την σέντρα του Περέα. Επιμένει όμως ο ΠΑΣ. by Λουκάς Χατζής
20:09
39' Φάουλ του Καστεγιάνο πάνω στον Σάλιακα και ευκαιρία για μια στημένη φάση σε καλό σημειο για τους Γιαννιώτες. by Λουκάς Χατζής
20:11
40' Ο Σνάιντερ έπιασε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι μετά από τη σέντρα του Σάλιακα, με την μπάλα να φεύγει δίπλα από την εστία του Γιαννιώτη. by Λουκάς Χατζής
20:11
41' Παρόμοιο σκηνικό τώρα στην άλλη πλευρά του γηπέδου, με τον Ατρόμητο να έχει κερδίσει ένα φάουλ σε καλό σημείο για μια σέντρα στην περιοχή του Σούλη. by Λουκάς Χατζής
20:13
42' Μεγάλη στιγμή για τον Ατρόμητο με τον Στρούγγη να εκμεταλλεύεται την κόντρα στο απευθείας φάουλ του Σπιριντόνοβιτς, να βγαίνει τετ-α-τετ με τον Σούλη, και τον τερματοφύλακα του ΠΑΣ να βγάζει δύσκολα σε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
20:13
43' Άστοχο το γυριστό του Κουλούρη. by Λουκάς Χατζής
20:16
Λήξη πρώτου ημιχρόνου. ΠΑΣ Γιάννινα και Ατρόμητος πηγαίνουν στα αποδυτήρια στο 1-1, με τα δύο τέρματα να έρχονται στο πρώτο τρίλεπτο της αναμέτρησης. by Λουκάς Χατζής
20:17
20:33
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. by Λουκάς Χατζής
20:36
47' Πρώτη κίτρινη κάρτα στο παιχνίδι, τη βλέπει ο Γκαλβάο. by Λουκάς Χατζής
20:38
48' Τρομερή ενέργεια του Μπρένερ που πιάνει ένα δυνατό σουτ από τα αριστερά και τον Γιαννιώτη να βγάζει εντυπωσιακά σε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
20:38
Νέο κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Λουκάς Χατζής
20:38
Περνάει ανεκμετάλλευτο... by Λουκάς Χατζής
20:39
50' Ακόμα ένα κόρνερ μετά την επέμβαση του Βασιλαντωνόπουλου προ του Περέα. by Λουκάς Χατζής
20:45
20:46
57' Δίχως φάση στα τελευταία λεπτά. by Λουκάς Χατζής
20:48
59' Ο Σάλιακας δοκίμασε από μακριά ένα δυνατό σουτ με το δεξί, ο Γιαννιώτης απογειώνεται στην αριστερή γωνία του και παραχώρησε το κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
20:50
61' Κίτρινη κάρτα στον Σάλομον. by Λουκάς Χατζής
20:51
63' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Στη θέση του Μορέιρα περνάει ο Λώλης. by Λουκάς Χατζής
20:53
64' Κίτρινη για τον Κάργα. by Λουκάς Χατζής
20:55
66' Αλλαγές για τον Ατρόμητο. Εκτός οι Καρτάλης και Σπιριντόνοβιτς, μέσα οι Μουνίθ και Χαρίσης. by Λουκάς Χατζής
20:57
Απίστευτο στιγμιότυπο με τον Καρτάλη, ο οποίος κατά την αποχώρησή του από τον αγωνιστικό χώρο κινήθηκε προς τον πάγκο του ΠΑΣ Γιάννινα! Άλλωστε, δύο χρόνια αγωνιζόταν στους Γιαννιώτες, λογικό να μπερδευτεί! by Λουκάς Χατζής
20:57
69' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ατρόμητο. by Λουκάς Χατζής
20:58
Κακή εκτέλεση από τον Μουνίθ, όμως στην εξέλιξη της φάσης ο Κουλούρης έκανε ένα αδύναμο σουτ. by Λουκάς Χατζής
20:59
70' Φάουλ τώρα σε εξαιρετικό σημείο για τον ΠΑΣ Γιάννινα, ελάχιστα πίσω από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής. by Λουκάς Χατζής
21:00
71' Εκπληκτική εκτέλεση από τον Σάλιακα, πέφτει στην κάτω δεξιά γωνία ο Γιαννιώτης και βγάζει εντυπωσιακά! by Λουκάς Χατζής
21:02
73' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα, με τον Γιαννιώτη να νικάει κατά κράτος τον Λώλη, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνας του Ατρόμητου και βγήκε φάτσα φόρα με τον Έλληνα κίπερ. by Λουκάς Χατζής
21:03
Ο Γιαννιώτης εξελίσσεται στον MVP της αναμέτρησης μέχρι στιγμής! by Λουκάς Χατζής
21:04
75' Ακόμα μία απίθανη επέμβαση του Γιαννιώτη, ο οποίος ίπταται στη δεξιά γωνία του για να βγάλει το δυνατό σουτ του Καραχάλιου! by Λουκάς Χατζής
21:04
Καταπληκτικός ο Έλληνας κίπερ! by Λουκάς Χατζής
21:06
76' Σουτ του Κουλούρη, μπλοκάρει σε σώματα. by Λουκάς Χατζής
21:08
79' Επικίνδυνο γύρισμα του Μπεντινέλι, δεν μπόρεσε να κάνει επαφή με την μπάλα και να τη στείλει στα δίχτυα ο Κουλούρης. by Λουκάς Χατζής
21:15
85' Κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Λουκάς Χατζής
21:17
88' Κόρνερ τώρα για τον ΠΑΣ Γιάννινα. by Λουκάς Χατζής
21:17
88' Έξω ο Μπεντινέλι, μέσα ο Νταβιώτης για τον Ατρόμητο. by Λουκάς Χατζής
21:18
89' Απομάκρυνε η άμυνα του Ατρόμητου, στη συνέχεια της φάσης όμως ο Μπρένερ κέρδισε το φάουλ. by Λουκάς Χατζής
21:19
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
21:22
Τέλος της αναμέτρησης. ΠΑΣ Γιάννινα και Ατρόμητος έμειναν στο 1-1, με τον Ανδρέα Γιαννιώτη να αναδεικνύεται σε MVP της αναμέτρησης. by Λουκάς Χατζής