Παρακολουθήστε live την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

18:22
Καλησπέρα σας! by Μανώλης Μουσουράκης
18:23
Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του ντέρμπι ΠΑΟΚ-ΑΕΚ, στον πρώτο αγώνα των δύο ομάδων για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου Ελλάδος. by Μανώλης Μουσουράκης
18:24
Σέντρα στην Τούμπα στις 19:00. by Μανώλης Μουσουράκης
18:24
Υπενθυμίζεται ότι είναι σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:25
Η αναμέτρηση θα διεξαχθεί κεκλεισμένων των θυρών, καθώς ο ΠΑΟΚ αποφάσισε να μην κάνει χρήση του δικαιώματός του για παρουσία 1.000 φιλάθλων του λόγω αδυναμίας επιλογής τους. by Μανώλης Μουσουράκης
18:25
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1 HD και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Δημήτρη Τσορμπατζόγλου. by Μανώλης Μουσουράκης
18:26
O νικητής του ζευγαριού θα παίξει στα ημιτελικά με τον αντίστοιχο από το Παναιτωλικός-Ολυμπιακός. Θυμηθείτε εδώ τη σπουδαία νίκη της ομάδας του Αγρινίου στην αναμέτρηση που προηγήθηκε. by Μανώλης Μουσουράκης
18:29
Ας δούμε τις συνθέσεις των δύο αντιπάλων: by Μανώλης Μουσουράκης
18:30
ΠΑΟΚ (Ρασβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης – Λύρατζης, Ίνγκασον, Κρέσπο, Σίντκλεϊ – Κούρτιτς, Σβαμπ – Ζαμπά, Αουγκούστο, Α. Ζίβκοβιτς – Άκπομ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:30
ΑΕΚ (Αργύρης Γιαννίκης): Τσιντώτας – Ρότα, Μήτογλου, Τζαβέλλας, Μοχαμάντι – Σιμόες, Σιμάνσκι – Γκαρσία, Γέβτιτς, Τσούμπερ – Ανσαριφάρντ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:31
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Ταλιχμανίδης, Βιεϊρίνια, Μιχαηλίδης, Τσιγγάρας, Μουργκ, Μπίσεσβαρ, Μιτρίτσα, Σβιντέρσκι, Κούτσιας. by Μανώλης Μουσουράκης
18:31
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Χατζηεμμανουήλ, Σβάρνας, Μισελέν, Χατζισαφί, Μιτάι, Λε Ταλέκ, Μάνταλος, Κοσίδης, Γιούσης. by Μανώλης Μουσουράκης
18:33
Έκπληξη από τον Ρασβάν Λουτσέσκου με τη χρησιμοποίηση του Λέο Ζαμπά στην αρχική ενδεκάδα των Θεσσαλονικιών. Εκτός για τους γηπεδούχους ο Τσόλακ, ο οποίος αντιμετωπίζει ενοχλήσεις στη μέση, ενώ στα «πιτς» παραμένουν και οι τραυματίες Ελ Καντουρί και Ολιβέιρα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:36
Αντίθετα, οι «κιτρινόμαυροι» αντιμετωπίζουν περισσότερες και σημαντικές απουσίες. Συγκεκριμένα, ο Αργύρης Γιαννίκης δεν θα έχει στη διάθεσή του τους τραυματίες Άμραμπατ και Σάκχοφ (αμφότεροι τραυματίστηκαν στο ματς με τον Παναιτωλικό), τον Αραούχο που δεν έχει ξεπεράσει το πρόβλημα στη μέση, τον Στάνκοβιτς που προφυλάσσεται, τον ανέτοιμο Λάτσι, καθώς και τους δύο παίκτες, οι οποίοι νοσούν από κορωνοϊό. Εκτός φυσικά και ο Γαλανόπουλος. by Μανώλης Μουσουράκης
18:38
Να σημειωθεί ότι σε μια κίνηση με… σημασία, οι Αραούχο, Άμπραμπατ, Στάνκοβιτς και Σάκχοφ φρόντισαν να πραγματοποιήσουν νωρίς σήμερα το πρωί τις θεραπείες τους και τα ατομικά τους προγράμματα κι εν συνεχεία (κατόπιν συνεννόησης με το τεχνικό και ιατρικό επιτελείο) πήραν την πρώτη πτήση για Θεσσαλονίκη, προκειμένου να βρεθούν στο πλευρό των συμπαικτών τους. by Μανώλης Μουσουράκης
18:39
Σε εντελώς διαφορετικό αγωνιστικό μομέντουμ βρίσκονται οι δύο «δικέφαλοι». Από τη μία, ο ΠΑΟΚ προέρχεται από επτά σερί νίκες σ' όλες τις διοργανώσεις, τελευταία το 3-0 (15/1) επί του ΟΦΗ στην Τούμπα. Βρίσκεται σε διαρκή άνοδο, ενώ συνολικά μετρά έξι συνεχόμενες νίκες στην έδρα του. Στην προηγούμενη φάση του Κυπέλλου απέκλεισε την ΑΕΛ με συνολικό σκορ 4-2 (1-1 το πρώτο ματς στη Λάρισα). by Μανώλης Μουσουράκης
18:40
Από την άλλη, η ΑΕΚ καλείται να βγάλει αντίδραση, καθώς προέρχεται από ακόμα μία ήττα-σοκ (η δεύτερη σερί εντός έδρας μετά το παιχνίδι με τον ΟΦΗ), εκείνη της περασμένης Κυριακής (16/1), όπου έχασε 2-1 από τον Παναιτωλικό. Έτσι, ο ΠΑΟΚ την προσπέρασε στη βαθμολογία όντας στη 2η θέση (34β.) και στο +1 από την «Ένωση» (3η, 33β.). Στη προηγούμενη φάση η ομάδα του Αργύρη Γιαννίκη απέκλεισε την Κηφισιά με συνολικό σκορ 5-1 (4-0 το πρώτο παιχνίδι στο ΟΑΚΑ). by Μανώλης Μουσουράκης
18:41
Στην αναμέτρηση που έδωσαν οι δύο ομάδες στην Τούμπα στις 26 Σεπτέμβρη, στο πλαίσιο του πρώτου γύρου του πρωταθλήματος, ο ΠΑΟΚ επικράτησε 2-0 (42' Μπίσεσβαρ, 79' πέν. Κούρτιτς). Μάλιστα, πρόκειται για τη μοναδική εκτός έδρας ήττα της ΑΕΚ σε ό, τι αφορά τις εγχώριες διοργανώσεις. Το παιχνίδι του δεύτερου γύρου, το οποίο ήταν προγραμματισμένο για τις 9 Ιανουαρίου αναβλήθηκε λόγω κρουσμάτων στις τάξεις των Θεσσαλονικιών. by Μανώλης Μουσουράκης
18:42
Τεράστια η πρόσφατη παράδοση των δύο «δικεφάλων» στον θεσμό του Κυπέλλου. Συγκριμένα, αναμετρήθηκαν σε τελικό σε τρεις διαδοχικές σεζόν, από το 2017 έως το 2019, ενώ πέρσι βρέθηκαν αντίπαλοι στα ημιτελικά. Και στις τέσσερις αυτές περιπτώσεις ο ΠΑΟΚ ήταν η ομάδα που πανηγύρισε! Η ΑΕΚ έχει να πάρει πρόκριση επί του ΠΑΟΚ από το 2011, όταν έφτασε και στην κατάκτηση του τροπαίου. by Μανώλης Μουσουράκης
18:43
Ο ΠΑΟΚ έχει επικρατήσει της ΑΕΚ στις πέντε τελευταίες τους συναντήσεις σ' όλες τις διοργανώσεις. Είχαν προηγηθεί τρεις σερί ισοπαλίες, με την «Ένωση» να νικά για τελευταία φορά τον Ιούλιο του 2020, στο 0-2 στην Τούμπα για τα Playoffs της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
18:44
Διαιτητής: Ίστβαν Βαντ (Ουγγαρία) Α' Βοηθός: Μεχμέτ Τσουλούμ (Σουηδία) Β' Βοηθός: Φρέντρικ Κλίβερ (Σουηδία) Τέταρτος: Ανδρέας Γκάμαρης (Αθηνών) VAR: Βίτορ Φερέιρα (Πορτογαλία) Υπενθυμίζεται ότι αρχικά ως πρώτος διαιτητής είχε οριστεί ο Σουηδός Αντρέας Έκμπεργκ. Ωστόσο, ανιχνεύθηκε θετικός στον κορωνοϊό. Ως εκ τούτου, τον αντικατέστησε ο Ίστβαν Βαντ, ο οποίος έχει σφυρίξει σε αγώνα Super League (Άρης-Παναθηναϊκός 0-0, 12/5/21) και πέρυσι και σε αρκετά ματς ελληνικών ομάδων στην Ευρώπη, αλλά για πρώτη φορά διαιτητεύει αγώνα στο Κύπελλο Ελλάδος. by Μανώλης Μουσουράκης
18:46
Θυμηθείτε τις καλύτερες στιγμές από το παιχνίδι των δύο ομάδων στον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος:
by Μανώλης Μουσουράκης
18:48
18:49
18:50
Εικόνα live 21969998/115556.jpg (ο Στάνκοβιτς που βρίσκεται στην Τούμπα -μαζί με τους Αραούχο, Άμραμπατ και Σάκχοφ- παρά το γεγονός ότι δεν είναι στην 20άδα) by Μανώλης Μουσουράκης
18:57
Η ρεβάνς των δύο ομάδων έχει οριστεί για την επόμενη Τετάρτη (26/1). by Μανώλης Μουσουράκης
18:59
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:02
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
19:02
Παρέα μαζί μας θα είναι και ο Γιώργος Τσανάκας, ο οποίος θα είναι στο σχόλιο του αγώνα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:03
19:05
Μικρή διακοπή στο παιχνίδι για χτύπημα του Τζαβέλλα στο κεφάλι. Όλα καλά θα συνεχίσει. by Μανώλης Μουσουράκης
19:06
Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά. Η ΑΕΚ κυκλοφορεί την μπάλα, με τον ΠΑΟΚ να πιέζει ψηλά. by Μανώλης Μουσουράκης
19:07
5' Πολύ ωραία ατομική ενέργεια του Γέβτιτς από τα αριστερά, δεν είναι καλό όμως το γύρισμά του. by Μανώλης Μουσουράκης
19:08
6' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Στην εξέλιξη της προηγούμενης φάσης, ο Κούρτιτς κουβάλησε την μπάλα στην αντεπίθεση, έπιασε το σουτ εκτός περιοχής, με τον Τσιντώτα να διώχνει σε κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:10
8' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ωραία κυκλοφορία της μπάλας στην περιοχή του ΠΑΟΚ, ωστόσο το γύρισμα του Τσούμπερ κόβεται από την άμυνα των Θεσσαλονικιών. Υπερβολικός αλτρουισμός από τον Ελβετό άσο, ο οποίος θα μπορούσε να είχε εκτελέσει. by Μανώλης Μουσουράκης
19:10
Η πρώτη φάση του αγώνα είναι με τον… συνήθη ύποπτο Κούρτιτς. Δεν τιμάει την ΑΕΚ πως έχασε ο Γέβτιτς την μπάλα στο κόρνερ και δέχτηκε με σχετική ευκολία κόντρα, θα πρέπει να μην δίνει τόσους χώρους και να έχει πιο κοντά τις γραμμές της η ομάδα του Γιαννίκη, με τον ΠΑΟΚ στο ξεκίνημα να δίνει την μπάλα στον αντίπαλο. Απάντησε με τεράστια φάση η Ένωση, ο Τσούμπερ χωρίς λόγο αντί να πλασάρει στο τετ-α-τετ δείχνει υπερβάλλοντα ζήλο και πάει να τροφοδοτήσει τον Λιβάι. Απορίας άξιον γιατί δεν εκτέλεσε ο Ελβετός… Ωραίος πάντως ο ρυθμός στο ξεκίνημα. by Γιώργος Τσανάκας
19:12
19:13
Αρκετά νεύρα και διακοπές στα τελευταία λεπτά... by Μανώλης Μουσουράκης
19:15
13' Ο ΠΑΟΚ προσπάθησε να εκμεταλλευτεί το κενό της ΑΕΚ στον χώρο του κέντρου, αλλά στην εξέλιξη της φάσης το γύρισμα του Ζαμπά από τα αριστερά δεν είναι καλό. by Μανώλης Μουσουράκης
19:15
14' Φάση για το ΠΑΟΚ. Πιάνει το σουτ εκτός περιοχής ο Ζίβκοβιτς, στην αγκαλιά του Τσιντώτα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:16
14' Πολύ κακό το μακρινό σουτ του Κούρτιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:16
Περισσότερο απειλητικός ο ΠΑΟΚ στο πρώτο τέταρτο. Ο «δικέφαλος του βορρά» κερδίζει τη μάχη του κέντρου. by Μανώλης Μουσουράκης
19:19
Πολλά λάθη των παικτών της «Ένωσης» στον χώρο του κέντρου. by Μανώλης Μουσουράκης
19:19
Έχει αναλάβει την πρωτοβουλία των κινήσεων ο ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:20
18' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Έφυγαν δύο με έναν στην κόντρα οι παίκτες της ΑΕΚ, ο Ανσαριφάρντ πέρασε προωθημένη στον Τσούμπερ, με τον Πασχαλάκη να διαβάσει τη φάση, βγαίνοντας να καθαρίσει πριν προλάβει να τσιμπήσει την μπάλα ο Ελβετός άσος. by Μανώλης Μουσουράκης
19:22
20' Γύρισμα του Ζίβκοβιτς από τα αριστερά, μπλοκάρει ο Τσιντώτας. Ο Σβαμπ βρήκε με υπέροχο σκάψιμο τον Σέρβο εξτρέμ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:24
Η τριάδα στα χαφ του ΠΑΟΚ έχει πάρει τη μάχη του κέντρου, με τους μέσους της Ένωσης να έχουν αποστάσεις και συχνά-πυκνά δημιουργείται μια «τρύπα». Ανεβάζουν αρκετούς παίκτες στο αντίπαλο μισό οι γηπεδούχοι, ψάχνονται με κύριο εκφραστή τον Τσούμπερ οι φιλοξενούμενοι. by Γιώργος Τσανάκας
19:24
23' Παράλληλη σέντρα του Ανσαριφάρντ από τα δεξιά, μπλοκάρει ο Πασχαλάκης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:25
19:25
24' Φάουλ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα για τον ΠΑΟΚ. Περνά ανεκμετάλλευτο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:34
32' Σέντρα του Λύρατζη από τα δεξιά, διώχνει σε κόρνερ ο Τζαβέλλας. by Μανώλης Μουσουράκης
19:35
Μέχρι στιγμής ο ΠΑΟΚ δεν έχει εκμεταλλευτεί τις αρκετές στατικές φάσεις που έχει κερδίσει. by Μανώλης Μουσουράκης
19:35
19:36
34' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Τσούμπερ περνά στον Γέβτιτς, ο οποίος πλάσαρε με το δεξί πόδι από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με τον Πασχαλάκης να αποκρούει. by Μανώλης Μουσουράκης
19:37
35' Απαντά ο ΠΑΟΚ! Σωτήρια παρέμβαση του Μήτογλου που διώχνει σε κόρνερ το σουτ του Αουγκούστο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:38
Στο transition προσπάθησαν να χτυπήσουν και οι δύο ομάδες. Ο Γέβτιτς παρότι πατάει καλά ως τώρα, δεν είναι ο ποδοσφαιριστής που έχει καλά τελειώματα και το γκολ και το αποδεικνύει ξανά. Ο ΠΑΟΚ αντιμετωπίζει ζητήματα στο κέντρο της άμυνάς του και προσπαθεί να τα καλύψει με την ταχύτητα και την ποιότητα που έχει μεσοεπιθετικά. Ο ρυθμός είναι καλός, αλλά τα τελειώματα των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων άσχημα. by Γιώργος Τσανάκας
19:42
40' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Ωραία κυκλοφορία από τους γηπεδούχους, βγάζει τη σέντρα από τα δεξιά ο Λύρατζης, με την κεφαλιά του Αουγκούστο να φεύγει αρκετά ψηλά. by Μανώλης Μουσουράκης
19:42
40' Αρκετά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι το σουτ του Ζίβκοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:43
Πρώτη κίτρινή στο ματς, την αντικρίζει ο Σιμόες για μαρκάρισμα στον Σίντκλεϊ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:44
Έχουμε μπει στην τελική ευθεία του πρώτου μέρους. Ακόμα δύο λεπτά για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειάς του. by Μανώλης Μουσουράκης
19:45
Νεύρα μεταξύ των παικτών! Όλα ξεκίνησαν για μαρκάρισμα του Κούρτιτς πάνω στον Γκαρσία (πήγε με τον αγκώνα πάνω στη μέση του) by Μανώλης Μουσουράκης
19:46
Τώρα θα σηκωθεί ο Γκαρσία, με τον Κούρτιτς να του δίνει το χέρι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:47
Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων. Το διανύουμε. by Μανώλης Μουσουράκης
19:49
45'+1' Φάση για την ΑΕΚ. Συγκλίνει ο Ρότα, πιάνει το μακρινό σουτ με το αριστερό, με την μπάλα να φεύγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:49
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Οι δύο ομάδες θα πάνε στα αποδυτήρια χωρίς σκορ. Καλός ρυθμός στο παιχνίδι, είχαν τις στιγμές τους οι δύο ομάδες, με τον ΠΑΟΚ να είναι περισσότερο απειλητικός. by Μανώλης Μουσουράκης
19:50
6(3)-2(1) οι τελικές μέχρι στιγμής για ΠΑΟΚ και ΑΕΚ, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:51
19:51
Καλό πρώτο ημίχρονο, με γρήγορο τέμπο σε ορισμένες στιγμές και ευκαιρίες εκατέρωθεν. Φλύαρος ο ΠΑΟΚ που πατάει πιο εύκολα στην αντίπαλη περιοχή αλλά δεν έχει καλές επιλογές, δύο φορές απέναντι στον Πασχαλάκη βρέθηκαν οι παίκτες της ΑΕΚ αλλά έκαναν κακά τελειώματα. Πρέπει να περιορίσει τη δημιουργία του Σβαμπ η Ένωση, ο Γέβτιτς κάνει καλό ματς από τους φιλοξενούμενους, ενώ και ο Τσούμπερ παίρνει μπάλες. by Γιώργος Τσανάκας
20:04
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:07
Κυκλοφορεί την μπάλα ο ΠΑΟΚ στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους. by Μανώλης Μουσουράκης
20:07
Χαμηλό το τέμπο... by Μανώλης Μουσουράκης
20:10
52' Σέντρα του Λύρατζη από τα δεξιά, κατεβάζει ο Ζίβκοβιτς μέσα στην περιοχή, με το σουτ του να απομακρύνεται σε κόρνερ από τον Ρότα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:11
53' Πιάνει το μακρινό σουτ ο Λύρατζης μετά την εκτέλεση του κόρνερ, με την μπάλα να περνά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:11
Αρκετά δραστήριος ο νεαρός δεξιός μπακ του ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:14
56' Ακυρώνεται ως οφσάιντ γκολ του Τσούμπερ! Εξετάζεται η φάση. by Μανώλης Μουσουράκης
20:16
Οριστικό: Δεν μετράει το γκολ. Οριακή η φάση, η οποία εξετάστηκε. by Μανώλης Μουσουράκης
20:16
Πάντως ήταν εξαιρετική η μακρινή μεταβίβαση του Γέβτιτς στον Τσούμπερ, ο οποίος συνέκλινε και με ωραίο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:17
58' Φάουλ σε καλό σημείο για την ΑΕΚ. Κοντά στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής. Αρκετά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η εκτέλεση από τον Τζαβέλλα. Θύμισε αρκετά το σημείο, από το οποίο ο Έλληνας άσος είχε δοκάρι με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο περασμένο ματς με τον Παναιτωλικό. by Μανώλης Μουσουράκης
20:17
Υπέροχη η δημιουργία του Γέβτιτς, που όταν γυρίζει πίσω να πάρει μπάλες και να φτιάξει παιχνίδι, μπορεί να δώσει μεγάλες λύσεις. Οριακά αλλά οφσάιντ ο Τσούμπερ, με την ΑΕΚ να βγαίνει μπροστά μετά το πρώτο δεκάλεπτο που είχε μείνει αρκετά πίσω στο γήπεδο. by Γιώργος Τσανάκας
20:21
62' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ! ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ κάθετη του Γέβτιτς, βγάζει σε θέση τετ-α-τετ τον Τσούμπερ, με τον Πασχαλάκη να βάζει καίριο «στοπ». by Μανώλης Μουσουράκης
20:24
20:25
Τσαμπουκάς μεταξύ Μήτογλου και Άκπομ! Στο έδαφος ο Άγγλος φορ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:26
Κίτρινη σε Τσιντώτα, Άκπομ και Μήτογλου! by Μανώλης Μουσουράκης
20:28
Ετοιμάζονται οι Βιεϊρίνια και Μπίσεσβαρ για τον ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:28
Ο ΠΑΟΚ μετά το πρώτο δεκάλεπτο του δευτέρου μέρους που είχε τον απόλυτο έλεγχο, στη συνέχεια δείχνει να μην είναι συγκεντρωμένος και να έχει πολλά κενά μεσοαμυντικά. Η ΑΕΚ προσπάθησε να τα εκμεταλλευτεί δις, με τον Τσούμπερ στο δεύτερο τετ-α-τετ να κάνει κακό τελείωμα. Το μομέντουμ αυτή τη στιγμή είναι με την Ένωση, με τον Λουτσέσκου να προσπαθεί να το αλλάξει με τον Μπίσεσβαρ που περνάει στο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
20:29
70' Προϋποθέσεις για αντεπίθεση για την ΑΕΚ. Καθυστέρησε να ενεργήσει ο Ανσαριφάρντ (του έφυγε και η μπάλα), μετά την πάσα του Γέβτιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
20:30
71' Ο Μπίσεσβαρ περνά στη θέση του Ζαμπά και ο Βιεϊρίνια σ' εκείνη του Σίντκλεϊ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:30
20:30
20:34
Στο 55%-45% η κατοχή της μπάλας. by Μανώλης Μουσουράκης
20:35
76' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ! Σέντρα-σουτ του Λύρατζη, με την μπάλα να σταματά στο πάνω μέρος του οριζόντιου δοκαριού. Αιφνιδιάστηκε ο Τσιντώτας. Βέβαια, έχει βρει η μπάλα και στον Μοχαμάντι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:36
77' Ο Μιτρίτσα αντί του Αουγκούστο και ο Σφιντέρσκι αντί Άκπομ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:37
Τέσσερις αλλαγές για τον ΠΑΟΚ, καμία για την ΑΕΚ! by Μανώλης Μουσουράκης
20:38
20:39
Οπισθοχώρησε η ΑΕΚ και δίνει χώρους στον ΠΑΟΚ. Ο Γιαννίκης επεμβαίνει στο 80ο λεπτό για να φρεσκάρει και να γεμίσει τον άξονά του με τον Λε Ταλέκ, αλλά η αλλαγή του Γέφτιτς μπορεί να αποδυναμώσει την Ένωση δημιουργικά. by Γιώργος Τσανάκας
20:39
80' Τώρα θα γίνει η πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Θα βγει ο καλύτερος παίκτης της «Ένωσης», Ντάρκο Γέβτιτς, για να μπει ο Λε Ταλέκ. Γυρνά σε 4-3-3 το σύστημα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:40
81' Ωραία κεφαλιά του Σφιντέρσκι, φεύγει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:41
82' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ, ως μη γενόμενη όμως η φάση. Έφυγε από θέση οφσάιντ στην κόντρα ο Γκαρσία, ο οποίος έσπασε στον Ανσαριφάρντ, το σουτ του οποίου μπλόκαρε ο Πασχαλάκης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:45
Μπαίνουμε στην τελική ευθεία του ματς. Έχει πέσει ο ρυθμός, αλλά είναι από τα παιχνίδια, που μπορούν ανά πάσα στιγμή να μπει γκολ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:45
87' Έξω ο Ανσαριφάρντ, στη θέση του ο Χατζισαφί, ο οποίος θα παίξει στα άκρα της επίθεσης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:46
20:47
Πλέον, στην κορυφή για την ΑΕΚ ο Τσούμπερ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:48
90' Ωραίο τάκλιν προ του Μιτρίτσα που έφευγε στην κόντρα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:49
90' Φάουλ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα για τον ΠΑΟΚ. Ολοκληρώνεται η φάση με φάουλ πάνω στον Τσιντώτα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:49
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων. Τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:50
90'+2' Κίτρινη κάρτα στον Κούρτιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
20:51
90'+2' Ο Σβάρνας θα περάσει στη θέση του Σιμόες. by Μανώλης Μουσουράκης
20:51
Μάλιστα, ο Έλληνας στόπερ θα πάρει και το περιβραχιόνιο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:53
Νέος τσαμπουκάς μεταξύ Ρότα και Σφιντέρσκι! Κίτρινη στον επιθετικό του ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:53
Φάουλ για τον ΠΑΟΚ. Δεν είναι καλή η εκτέλεση. by Μανώλης Μουσουράκης
20:53
Ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
20:53
Τέλος στο ματς! Χωρίς σκορ (0-0) ολοκληρώνεται το ντέρμπι, με τους δύο «δικεφάλους» να αφήνουν ανοιχτούς λογαριασμούς εν όψει της ρεβάνς της επόμενης Τετάρτης (26/1). 9(3)-4(2) οι τελικές για τις δύο ομάδες. Περισσότερες ευκαιρίες για τον ΠΑΟΚ, πιο επικίνδυνες εκείνες της ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης