Παρακολουθήστε live την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

14:37
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Παναιτωλικός-Ολυμπιακός για τα προημιτελικά του Κυπέλλου. Πρόκειται για διπλή αναμέτρηση, θα ακολουθήσει ρεβάνς στο Φάληρο. by Αποστόλης Λιβάνιος
14:38
Το παιχνίδι είναι προγραμματισμένο για τις 15:00, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesport 2 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Μπάμπη Τσιρώνη by Αποστόλης Λιβάνιος
14:40
Πάμε αρχικά να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
14:40
Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Ανέστης - Μπακαδήμας, Μαλής, Κορνέλιους και Χουχούμης - Αντούνες και Μάρτενσον - Μεντόσα, Βέργος, Ντουάρτε - Καρέλης Στον πάγκο: Παρδαλός, Αποστολάκης, Λούι, Μπαρμπόσα, Μπελεβώνης, Φλόρες, Περέιρα, Μόρσεϊ, Αγγ. Τσιγγάρας by Αποστόλης Λιβάνιος
14:41
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Κρίστινσον – Μπαγκαλιάνης, Παπαδόπουλος, Μπα – Ανδρούτσος, Ξενιτίδης, Σουρλής, Καρμπόβνικ – Βρουσάι, Βαλμπουενά, Ελ Αραμπί Στον πάγκο: Τζολάκης, Λοβέρα, Λόπες, Παπασταθόπουλος, Φαντιγκά, Λαλά, Τικίνιο, Μαυρουδής, Κίτσος by Αποστόλης Λιβάνιος
14:44
Βασικός ο Γιάννης Ανέστης για πρώτη φορά by Αποστόλης Λιβάνιος
14:45
Διαιτητής ο Αριστομένης Κουτσιαύτης με VAR τους Κουμπαράκη και Πετρόπουλο by Αποστόλης Λιβάνιος
14:48
Με ροτέισον ο Ολυμπιακός ώστε να δώσει ανάσες σε βασικά του εργαλεία ο Πέδρο Μαρτίνς, καθώς έχουν μειωθεί οι επιλογές του -κυρίως στα χαφ- λόγω Κόπα Άφρικα. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:03
2' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. οι γηπεδούχοι έφυγαν σφαίρα στην αντεπίθεση, με τον Μεντόσα να μοιράζει ωραία στον Ντουάρτε, ο οποίος πάτησε περιοχή και τον Ξενιτίδης έδιωξε την τελευταία στιγμή σωτήρια by Αποστόλης Λιβάνιος
15:04
Κερδισμένο φάουλ από τα δεξιά για τον Ολυμπιακό. Το έκανε ο Ντουάρτε στον Βαλμπουενά by Αποστόλης Λιβάνιος
15:04
Εκτέλεσε ο Βαλμπουενά, απομάκρυνε η άμυνα του Παναιτωλικού by Αποστόλης Λιβάνιος
15:05
Εκτέλεση κόρνερ του Βαλμπουενά, έδιωξε ξανά η άμυνα του Παναιτωλικού by Αποστόλης Λιβάνιος
15:08
8' Επικίνδυνη επίθεση του Ολυμπιακού στην αντίπαλη περιοχή, αλλά σταμάτησε άδοξα, καθώς δεν μπόρεσε να κάνει καλό κοντρόλ ο Καρμπόβνικ by Αποστόλης Λιβάνιος
15:12
11' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Έφυγε στην κόντρα, αλλά ο Ελ Αραμπί δεν έκανε καλό κοντρόλ και ο Ανέστης, βγήκε και τον έκλεισε, αλλά δεν μπλόκαρε, αλλά το έκανε σε δεύτερο χρόνο στην προσπάθεια του Βαλμπουενά. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:13
13' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-1! Ωραία κυκλοφορία της μπάλας για τους Πειραιώτες με Βρουσάι, Ελ Αραμπί, Ανδρούτσο και Βαλμπουενά, με τον Γάλλο να σεντράρει γλυκά για τον Μαροκινό, ο οποίος βρήκε δίχτυα με προβολή by Αποστόλης Λιβάνιος
15:16
by Αποστόλης Λιβάνιος
15:17
16' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Κόρνερ του Βαλμπουενά από τα αριστερά, κεφαλιά του Ελ Αραμπί στο πρώτο δοκάρι, έδιωξε ο Ανέστης και στη συνέχεια η μπάλα βρήκε πάνω στον Ξενιτίδη και πέρασε εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:23
21' Επικίνδυνη επίθεση του Παναιτωλικού με τον Βέργο να φεύγει κάθετα και μετά το μαρκάρισμα του Μπα βρέθηκε στο έδαφος. Θα χρειαστούμε το replay, καθώς έγινε σε σημείο του γηπέδου στο οποίο έχει σκία by Αποστόλης Λιβάνιος
15:23
23' ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός, 1-1! Ο Ντουάρτε έφυγε στην πλάτη του Μπαγκαλιάννη και έστειλε την μπάλα στο δοκάρι. Ο Βέργος δεν μπόρεσε να απειλήσει και η μπάλα έφτασε στον Μεντόσα, ο οποίος με συρτό σουτ με το δεξί βρήκε δίχτυα. Η μπάλα πέρασε κάτω από τα πόδια του Μπα. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:26
Τώρα είδαμε τη φάση για την οποία διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι ο Παναιτωλικός. Πάει δυνατά με το σώμα ο Μπα, στα όρια του επιτρεπτού by Αποστόλης Λιβάνιος
15:28
28' Κίτρινη στον Αβραάμ Παπαδόπουλο, ο οποίος κατέβασε τον Καρέλη με τάκλιν by Αποστόλης Λιβάνιος
15:30
30' Κίτρινη στο Μεντόσα by Αποστόλης Λιβάνιος
15:33
43%-57% η κατοχή της μπάλας by Αποστόλης Λιβάνιος
15:34
15:34
15:35
35' Επικίνδυνη σέντρα του Βαλμπουενά από τα αριστερά, διώχνει ο Κορνέλιους προ του Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
15:35
15:36
Ισορροπημένο το παιχνίδι σε αυτό το διάστημα by Αποστόλης Λιβάνιος
15:38
Κερδισμένο φάουλ του Ανδρούτσου. Στημένη μπάλα με τον Βαλμπουενά για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
15:40
39' Ωραία προσπάθεια του Βρουσάι από τα αριστερά, σέρβιρε για τον Ξενιτίδη, αλλά το κοντρόλ του μέσα στην περιοχή δεν ήταν καλό και απομακρύνθηκε η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
15:41
39' Επικίνδυνη κόντρα για τον Παναιτωλικό, την έκοψε η άμυνα του Ολυμπιακού by Αποστόλης Λιβάνιος
15:43
41' Απειλεί ο Παναιτωλικός. Ο Βέργος άδειασε τον Μπα, ο οποίος έπεσε στο έδαφος και στη συνέχεια ο Έλληνας φορ, όντας φάτσα με την εστία, βρέθηκε στο έδαφος σε μονομαχία με τον Παπαδόπουλο. Από το replay φάνηκε ότι αυτός πάει πάνω στον έμπειρο στόπερ by Αποστόλης Λιβάνιος
15:45
Μίνι διακοπή στην αναμέτρηση. Πρόβλημα υγείας με κάποιον φιλάθλο, ο οποίος ένιωσε αδιαθεσία by Αποστόλης Λιβάνιος
15:46
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
15:46
Επιστροφή στη δράση by Αποστόλης Λιβάνιος
15:48
Ο συγκεκριμένος άνθρωπος λιποθύμησε στην εξέδρα. Δεν φαίνεται σε πρώτη φάση να πρόκειται για κάτι ανησυχητικό. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:48
45'+3' Σουτ του Μεντόσα, μπλόκαρε ο Κρίστινσον by Αποστόλης Λιβάνιος
15:49
Φινάλε στο α' μέρος: Παναιτωλικός-Ολυμπιακός 1-1. Οι Πειραιώτες άνοιξαν το σκορ στο 13' με τον Ελ Αραμπί, ενώ η ισοφάριση σημειώθηκε στο 23' με τον Μεντόσα. Λίγο πριν το 1-1 είχε δοκάρι ο Ντουάρτε. Ωραίο παιχνίδι με καλό ρυθμό και φάσεις στο πρώτο ημίχρονο. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:04
Τριπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Τικίνιο, Παπασταθόπουλος και Λόπες αντί Ελ Αραμπί, Μπα και Βαλμπουενά by Αποστόλης Λιβάνιος
16:05
Έναρξη στο β' μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
16:09
Η περίπτωση που σας αναφέραμε νωρίτερα. Τέλος καλό, όλα καλά
16:09
50' Εκτός περιοχής σουτ του Ξενιτίδη, μπλόκαρε ο Ανέστης by Αποστόλης Λιβάνιος
16:11
52' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Τικίνιο κινήθηκε ωραία έπειτα από κάθετη του Λόπες και έπιασε συρτό σουτ, αλλά ο Ανέστης έδιωξε σε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:19
59' Πολύ καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Βρουσάι έστρωσε με το στήθος για τον Τικίνιο, ο οποίος αστόχησε με σουτ. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:20
60' ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός, 2-1! Οι γηπεδούχοι έχτισαν ωραία την επίθεση από πίσω και ο Καρέλης βρέθηκε σε θέση βολής από μπαλιά του Μεντόσα και με ψύχραιμο πλασέ νίκησε τον Κρίστινσον. Πρώτοι σε όλες τις μονομαχίες οι παίκτες του Παναιτωλικού. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:22
62' Τσιγγάρας αντί Καρέλη και Μόρσεϊ αντί Μάρτενσον by Αποστόλης Λιβάνιος
16:23
62' Αλλαγή και για τον Ολυμπιακό: Κίτσος αντί Καρμπόβνικ by Αποστόλης Λιβάνιος
16:24
63' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Σουτ του Λόπες από καλή θέση, η μπάλα κόντραρε και έφυγε πλάγια. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:27
67' Η μπάλα στα δίχτυα από τον Βέργο με σουτάρα, αλλά δόθηκε οφσάιντ. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:29
Οριακή η φάση, είναι λίγο εκτεθειμένος by Αποστόλης Λιβάνιος
16:29
70' Σουτ του Βρουσάι, μπλόκαρε ο Ανέστης by Αποστόλης Λιβάνιος
16:33
16:33
16:34
Δείχνει να έχει... φτερά στα πόδια ο Παναιτωλικός μετά το γκολ του. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:34
Θα μπει ο Λοβέρα σε λίγο by Αποστόλης Λιβάνιος
16:34
75' Σουτ του Ξενιτίδη, μπλόκαρε ο Ανέστης by Αποστόλης Λιβάνιος
16:37
76' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Λοβέρα αντί του Παπαδόπουλου by Αποστόλης Λιβάνιος
16:37
77' Κίτρινη στον Βέργο by Αποστόλης Λιβάνιος
16:43
83' Λούι αντί Μπακαδήμα και Μεντόσα αντί Φλόρες by Αποστόλης Λιβάνιος
16:44
16:45
85' Σουτ του Βέργου, μπλόκαρε ο Κρίστινσον by Αποστόλης Λιβάνιος
16:47
87' Άστοχη κεφαλιά του Τικίνιο, που δεν βρήκε καλά την μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
16:48
89' Περέιρα αντί Χουχούμη για τον Παναιτωλικό by Αποστόλης Λιβάνιος
16:49
89' Κίτρινη ο Μόρσεϊ by Αποστόλης Λιβάνιος
16:50
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
16:55
Τέλος στο Αγρίνιο: Παναιτωλικός-Ολυμπιακός 2-1 Οι Πειραιώτες άνοιξαν το σκορ στο 13' με τον Ελ Αραμπί, ενώ η ισοφάριση σημειώθηκε στο 23' με τον Μεντόσα. Λίγο πριν το 1-1 είχε δοκάρι ο Ντουάρτε. Το νικητήριο γκολ πέτυχε ο Καρέλης στο 60’ από ασίστ του Αργεντινού. by Αποστόλης Λιβάνιος