Παναθηναϊκός-Αναγέννηση Καρδίτσας

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Κύπελλο Ελλάδας.

16:13
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε τον πρώτο προημιτελικό ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και την Αναγέννηση Καρδίτσας για το Κύπελλο Ελλάδος. by Αναστασία Βοσνάκη
16:14
Το «τριφύλλι» αποκλείστηκε πέρυσι στην προημιτελική φάση από τον ΠΑΣ Γιάννενα, ενώ η θεσσαλική ομάδα βρίσκεται για πρώτη φορά στους «8» και ζει μεγάλες στιγμές. Κοινός παρονομαστής των δύο ομάδων ο Τάσος Λαγός, που αγωνίστηκε με τη φανέλα των «πρασίνων» στο τελευταίο Κύπελλο που κατέκτησαν το 2014. by Αναστασία Βοσνάκη
16:15
Διαιτητής της συνάντησης ορίσθηκε ο κ.Παπαπέτρου του συνδέσμου Αθηνών, με βοηθούς τους κ. Κωσταρά και Δημητριάδη. Τέταρτος θα είναι ο κ.Καραντώνης, VAR ο κ.Σιδηρόπουλος και AVAR ο κ.Πάτρας. by Αναστασία Βοσνάκη
16:16
Παναθηναϊκός (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Διούδης, Κώτσιρας, Σάρλια, Σένκεφελντ, Χουάνκαρ, Ρουμπέν, Μαουρίσιο, Βιτάλ, Βιγιαφάνιες, Αϊτόρ, Καρλίτος. by Αναστασία Βοσνάκη
16:23
Αναγέννηση Καρδίτσας (Περικλής Αμανατίδης): Γκέκας, Κουτρουμάνος, Σταμόπουλος, Πλέγας, Βιδάλ, Γκόλιας, Μπενγκόα, Γκίνη, Μανιός, Κοτσώνης, Μπραμπίγια. by Αναστασία Βοσνάκη
16:25
Στις 17:00 θα ξεκινήσει το παιχνίδι! by Αναστασία Βοσνάκη
16:53
Στον πάγκο για τον Παναθηναϊκό βρίσκονται οι Μπρινιόλι, Αλεξανδρόπουλος, Ιωαννίδης, Μακέντα, Σάντσες, Λούντκβιστ, Σιδεράς, Παλάσιος και Πούγγουρας by Αναστασία Βοσνάκη
16:54
Από την άλλη, οι αναπληρωματικοί της Αναγέννησης είναι οι Θεολόγης, Ξέρρας, Ζάγγος, Μπάλλας, Πολίτης, Καρανίκας, Θεολόγης, Γκουγκούδης και Λαρρέα by Αναστασία Βοσνάκη
16:58
Για να φτάσει ως εδώ ο Παναθηναϊκός απέκλεισε Ατρόμητο και Βόλο, ενώ η Αναγέννηση Καρδίτσας Βέροια, Αλμοπό, Καλλιθέα και Άγιο Νικόλαο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:59
Οι δύο ομάδες έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο και σε λίγα δευτερόλεπτα θα έχουμε σέντρα στο «Απόστολος Νικολαΐδης» by Αναστασία Βοσνάκη
17:00
Ξεκίνησε το παιχνίδι! by Αναστασία Βοσνάκη
17:03
Αυτή είναι η πρώτη εμφάνιση στην ιστορία της Αναγέννησης Καρδίτσας στην προημιτελική φάση του Κυπέλλου. by Αναστασία Βοσνάκη
17:04
4' Ο Παναθηναϊκός ελέγχει το παιχνίδι στα πρώτα λεπτά του αγώνα, έχοντας την πρωτοβουλία των κινήσεων. by Αναστασία Βοσνάκη
17:06
6' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό by Αναστασία Βοσνάκη
17:07
Πολύ ωραία συνεργασία των «πράσινων», με κάθετη πάσα του Βιγιαφάνιες, συρτή σέντρα του Αϊτόρ και εύκολο τελείωμα από τον Ματέους Βιτάλ από κοντά, ο οποίος σκοράρει για δεύτερη φορά με τη φανέλα του Παναθηναϊκού. by Αναστασία Βοσνάκη
17:10
11' Ο Παναθηναϊκός έχει μπει «φουριόζος» στο παιχνίδι, άνοιξε το σκορ νωρίς και έχει συνεχώς την μπάλα στα πόδια του. by www.sport-fm.gr
17:12
12' Ένα φάουλ σε καλή θέση τώρα για την Αναγέννηση. by Αναστασία Βοσνάκη
17:13
13' Πρώτη καλή ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους, με τον Κοτσώνη να βρίσκει την μπάλα με το γόνατο και να στέλνει την μπάλα λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:16
16' Σέντρα του Βιγιαφάνιες από τα δεξιά και πλασέ του Καρλίτος στην κίνηση, άουτ. Αργότερα σηκώθηκε και η σημαία του βοηθού για οφσάιντ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:18
18' Δυνατό σουτ του Αϊτόρ από πολύ πλάγια θέση στα δεξιά, ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων, Γκέκας, αντιδράει σωστά και διώχνει τον κίνδυνο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:20
20' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό! by Αναστασία Βοσνάκη
17:21
Ακόμα μια ασίστ από τον Αϊτόρ και ακόμα ένα γκολ του Βιτάλ, με παρόμοιο μάλιστα τρόπο. Ο Αϊτόρ σέντραρε ξανά συρτά από τα δεξιά και ο Βιτάλ με δυνατό σουτ στην κίνηση έκανε το 2-0! by Αναστασία Βοσνάκη
17:22
Το 1-0 από τον Ματέους Βιτάλ.
by Αναστασία Βοσνάκη
17:28
28' Σουτ ο Καρλίτος, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:30
17:31
32' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός! Ο Καρλίτος έκανε την κάθετη, ο Αϊτόρ πλάσαρε μέσα από την περιοχή και 3-0. by Αναστασία Βοσνάκη
17:32
17:33
34' Κίτρινη ο Πλέγας. by Αναστασία Βοσνάκη
17:34
34' Σουτ του Μπενγκόα μέσα από την περιοχή η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:35
17:39
17:41
42' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός! Φοβερή λόμπα του Καρλίτος και 4-0 το τριφύλλι! by Αναστασία Βοσνάκη
17:43
43' Σουτ ο Καρλίτος, μπλοκάρει ο Γκέκας. by Αναστασία Βοσνάκη
17:43
17:46
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Ο Παναθηναϊκός έχει πετύχει τέσσερα γκολ κόντρα στην Αναγέννηση Καρδίτσας, παίρνοντας ισχυρό προβάδισμα για την πρόκριση στην επόμενη φάση. by Αναστασία Βοσνάκη
17:56
18:02
46' Οι Παλάσιος και Αλεξανδρόπουλος παίρνουν τις θέσεις των Βιτάλ και Μαουρίσιο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:03
Σέντρα στο δεύτερο μέρος! by Αναστασία Βοσνάκη
18:04
46' Για την Αναγέννηση Καρδίτσας ο Καρανίκας πήρε την θέση του Μπραμπίγια, ο Λαρέα αυτή του Μάνιου και ο Μπάλλας του Βιδάλ by Αναστασία Βοσνάκη
18:08
50' Σουτ του Καρλίτος, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:10
52' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. by Αναστασία Βοσνάκη
18:10
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:11
18:12
54' Σέντρα του Καρανίκα, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:16
18:17
59' Σουτ ο Καρανίκας, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:20
62' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, μέσα Λούντκβιστ, έξω Βιγιαφάνιες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:22
64' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός και 5-0! Γύρισμα του Παλάσιος, αμαρκάριστος ο Καρλίτος σκοράρει. by Αναστασία Βοσνάκη
18:23
Ελέγχεται το γκολ στο VAR για οφσάιντ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:24
ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΟ ΓΚΟΛ! Παραμένει το 4-0. by Αναστασία Βοσνάκη
18:26
67' Αλλαγή για τους γηπεδούχους, μέσα ο Ιωαννίδης, έξω ο Καρλίτος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:28
69' Αλλαγή για την Αναγέννηση, μέσα Ξέρρας, Πολίτης, έξω Μπενγκόα, Κουτρομάνος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:29
71' Πλασέ με το εξωτερικό ο Χουάνκαρ, μπλόκαρε ο Γκέκας. by Αναστασία Βοσνάκη
18:35
76' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, έξω ο Αϊτόρ, μέσα ο Σάντσες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:38
80' Σουτ ο Ιωαννίδης, διώχνει με το πόδι ο Γκέκας. by Αναστασία Βοσνάκη
18:44
85' Σκοράρει ο Παλάσιος, ο βοηθός είχε σηκώσει το σημαιάκι. by Αναστασία Βοσνάκη
18:47
Πλησιάζουμε το 90', τυπική διαδικασία το ματς πλέον αλλά και η ρεβάνς... by Αναστασία Βοσνάκη
18:48
2 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:50
Τέλος στο ματς! Ο Παναθηναϊκός διέλυσε 4-0 την Αναγέννηση Καρδίτσας και ουσιαστικά εξασφάλισε από σήμερα την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας, αφού το σκορ δεν αφήνει περιώρια για ανατροπή ή για ελπίδες προς τους φιλοξενούμενους ενόψει της ρεβάνς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:50
Δύο γκολ ο Βιτάλ, ένα ο Αϊτόρ (με δύο ασίστ) και άλλο ένα ο Καρλίτος για τους νικητές, που καθάρισαν από ημίχρονο το παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη