Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr. την αναμέτρηση για το Κύπελλο Ελλάδας.

21:18
Καλησπέρα σας! by Μανώλης Μουσουράκης
21:19
Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Άρης-Λαμία, η οποία θα διεξαχθεί στις 21:30 στο «Κλεάνθης Βικελίδης». by Μανώλης Μουσουράκης
21:20
Πρώτο παιχνίδι των δύο ομάδων για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος. Ακολουθεί ρεβάνς στην πόλη της Φθιώτιδας, πιθανότατα την επόμενη Τετάρτη (26/1, δεν έχει οριστεί ακόμη). by Μανώλης Μουσουράκης
21:20
Σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:21
Ας δούμε τις αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
21:21
Άρης (Άκης Μάντζιος): Κουέστα - Σούντγκρεν, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Λούμορ - Τζέγγο, Σάσα - Μανσίνι, Μπερτόγλιο, Γκάμα - Μάνος. by Μανώλης Μουσουράκης
21:22
Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Σαράνοφ - Προβυδάκης, Γκόλεμιτς, Τζανετόπουλος, Σαραμαντάς - Μπεχαράνο, Νούνιες - Καραμάνος, Τάιρον, Ρόμανιτς - Αραμπούλι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:24
Διαιτητής: Κωνσταντίνος Περράκης Α' Βοηθός: Ανδρέας Μεϊντάνας Β' Βοηθός: Παντελής Σπυρόπουλος 4ος Διαιτητής: Αλέξανδρος Τσακαλίδης VAR: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος by Μανώλης Μουσουράκης
21:26
Σε κακό μομέντουμ βρίσκεται ο Άρης, ο οποίος προέρχεται από την ήττα από τον Παναθηναϊκό (2-0, 5/1) και τη «λευκή» ισοπαλία με τον Απόλλωνα (0-0, 15/1). Απόψε ψάχνει αφενός την αντίδραση, κάνοντας το πρώτο βήμα για την πρόκρισή του στην επόμενη φάση. Εξάλλου, αποτελεί μεγάλο του στόχο η διάκριση στον θεσμό. Παράλληλα, αναζητά την πρώτη του νίκη μέσα στο 2022. by Μανώλης Μουσουράκης
21:27
Από την άλλη, η Λαμία προέρχεται από τη σημαντική εντός έδρας νίκη (2-1, 15/1) επί του Ιωνικού. by Μανώλης Μουσουράκης
21:28
Πρόκειται για το τελευταίο παιχνίδι της 1ης αγωνιστικής της φάσης των «8». by Μανώλης Μουσουράκης
21:28
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:29
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Ντένις, Μαρμαρίδης, Ασλανίδης, Εντιαγέ, Ματίγια, Γκαρσία, Λόπεθ, Ιτούρμπε, Σάκιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
21:30
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Τρόπουλος, Νικολόπουλος, Αντέτζο, Μπαγκουρά, Τσούκαλος, Μαρτίνες, Τζανδάρης, Βύντρα, Σκόνδρας. by Μανώλης Μουσουράκης
21:30
Όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:31
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
21:33
2' Ευκαιρία για τον Άρη. Κλέψιμο ψηλά από τον Μαντσίνι, βγαίνει στην κόντρα με προϋποθέσεις, με τον Προβυδάκη να κόβει το γύρισμά του προς την περιοχή. by Μανώλης Μουσουράκης
21:36
Έχει μπει καλά στο ματς ο Άρης από άποψη ρυθμού και έντασης. Δεν έχει καταφέρει να σημειώσει ακόμη την πρώτη του τελική, αλλά δείχνει να θέλει να βρει γρήγορα το πρώτο γκολ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:37
Οι «κίτρινοι» αναπτύσσονται κυρίως από τα δεξιά με τους Σούντγκρεν και Μανσίνι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:39
8' Φάση για τον Άρη. Καλό μακρινό σουτ από τον Φαμπιάνο, διώχνει σε κόρνερ ο Σαράνοφ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:40
9' Υπέροχο τάκλιν του Σάσα προ του Τάιρον που έβγαινε από τα δεξιά όπως επιτίθεται η Λαμία. by Μανώλης Μουσουράκης
21:43
11' Ευκαιρία για τον Άρη. Γλυκιά σέντρα του Γκάμα, βρίσκει στην «καρδιά» της περιοχής τον Μπερτόγλιο, η κεφαλιά του οποίου περνά άουτ. Πολύ καλή στιγμή για τους γηπεδούχους. by Μανώλης Μουσουράκης
21:44
Καλή κυκλοφορία για τους Θεσσαλονικείς στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης. Είχαν αντιμετωπίσει σχετικό πρόβλημα στην πρόσφατη αναμέτρησή τους με τον Απόλλωνα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:44
21:49
18' Καίρια παρέμβαση του Σαραμαντά προ του Μανσίνι. Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Μανώλης Μουσουράκης
21:51
Πιέζει για το γκολ ο Άρης. by Μανώλης Μουσουράκης
21:51
20' Ωραίο φαλτσαριστό σουτ από τον Μπερτόγλιο, περνά άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:54
23' Δοκιμάζει εκ νέου το πόδι του ο Μπερτόγλιο, με το μακρινό του σουτ να καταλήγει έξω. by Μανώλης Μουσουράκης
21:55
Ο Άρης προσπαθεί να παίζει γρήγορα την μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:56
21:56
by Μανώλης Μουσουράκης
22:00
29' Άστοχο το μακρινό σουτ από τον Σάσα. Δεν είχε καλό οπτικό πεδίο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:00
Πάντως, ο Άρης έχει κερδίσει πολλές μπάλες πρεσάροντας ψηλά. by Μανώλης Μουσουράκης
22:02
Συνολικά, είναι πολύ καλά οργανωμένος, καθώς δεν επιτρέπει στη Λαμία να κρατήσει πολλή μπάλα, πόσω μάλλον να βρει διαδρόμους. Ταυτόχρονα, έχει «απενεργοποιηθεί» πλήρως ο Ρόμανιτς, όπως και ο Τάιρον. by Μανώλης Μουσουράκης
22:05
34' Φάση για τον Άρη. Φαλτσαριστό σουτ του Μάνου από το ύψος της μεγάλης περιοχής, φεύγει έξω η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:07
Δείχνει να... γυροφέρνει το γκολ ο Άρης μέχρι στιγμής. Όμως, χρειάζεται να γίνει πιο απειλητικός μέσα στο «κουτί». Αναμφίβολα είναι πολύ σημαντική η απουσία του Καμαρά, με τον Μάνο να καλύπτει απόψε το κενό του. by Μανώλης Μουσουράκης
22:08
22:09
Έχει πέσει ο ρυθμός από πλευράς Άρη στα τελευταία λεπτά, με τη Λαμία να προσπαθεί να ισορροπήσει. by Μανώλης Μουσουράκης
22:10
39' Ο Μπερτόγλιο κερδίζει φάουλ σε εξαιρετικό σημείο. Στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής. by Μανώλης Μουσουράκης
22:11
Στα χέρια του Σαράνοφ η εκτέλεση από τον Γκάμα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:14
42' Ευκαιρία για τον Άρη. Επικίνδυνο γύρισμα από τον Μανσίνι στη, γεμάτη με συμπαίκτες του, περιοχή της Λαμίας, απομακρύνει ο Προβυδάκης. by Μανώλης Μουσουράκης
22:14
43' Φάση για τον Άρη. Ωραίος ελιγμός από τον Γκάμα που θα πιάσει και το σουτ. Δεν θα βρει στόχο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:16
45' Μεγάλη στιγμή για τον Άρη. Ωραία κυκλοφορία και συνεργασία των γηπεδούχων από τα δεξιά, ο Γκάμα πιάνει το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με τον Σαράνοφ να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:17
Τέλος στο πρώτο μέρος. Χωρίς καθυστερήσεις. Πολύ καλό πρόσωπο από τον Άρη, ο οποίος όμως δεν έχει καταφέρει να σκοράρει. Στο 0-0 οι δύο ομάδες. by Μανώλης Μουσουράκης
22:34
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
22:39
50' Ευκαιρία για τον Άρη. Εκπληκτικός συνδυασμός μεταξύ Σούντγκρεν και Μάνου, με τον πρώτο να βγαίνει σε θέση τετ-α-τετ, βλέποντας τον Σαράνοφ να διώχνει σε κόρνερ. Τρομερό τακουνάκι από τον Μάνο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:40
Έξι τα κόρνερ για τον Άρη, κανένα για τη Λαμία. by Μανώλης Μουσουράκης
22:40
51' Καίρια παρέμβαση από τον Κουέστα, ο οποίος βγήκε πολύ ψηλά κόβοντας επίθεση που πήγε να βγάλει από το... πουθενά η Λαμία. by Μανώλης Μουσουράκης
22:41
Μάλιστα, ο πορτιέρε του Άρη έχει τραυματιστεί στην προσπάθειά του. by Μανώλης Μουσουράκης
22:42
Του προσφέρονται οι πρώτες βοήθειες. by Μανώλης Μουσουράκης
22:43
Θα συνεχίσει κανονικά προς το παρόν. by Μανώλης Μουσουράκης
22:45
Με περισσότερο επιθετικές διαθέσεις στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:46
Δεν θα καταφέρει να συνεχίσει ο Κουέστα. Ζήτησε αλλαγή. Σε λίγο θα μπει ο Ντένις. by Μανώλης Μουσουράκης
22:46
57' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τη Λαμία. Το κερδίζει ο Ρόμανιτς. Στη γωνία της μεγάλης περιοχής. by Μανώλης Μουσουράκης
22:47
Εκτέλεση από τον Τάιρον, με τον Μπράμπετς να διώχνει σε κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:48
Σηκώνεται ψηλά και μπλοκάρει ο Κουέστα σε γέμισμα της Λαμίας παρά το γεγονός ότι είναι τραυματίας! by Μανώλης Μουσουράκης
22:49
60' Τριπλή αλλαγή για τον Άρη: Ο Ντένιτς αντί του Κουέστα, αλλά και οι Εντιαγέ και Γκαρσία αντί των Τζέγγο και Γκάμα, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:52
64' Ο Τζανδάρης θα περάσει στη θέση του Τάιρον για τη Λαμία. by Μανώλης Μουσουράκης
22:54
Ο Νούνιες θα παίξει σε ελεύθερο ρόλο, έχοντας πίσω του τους Τζανδάρη και Μπεχαράνο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:55
65' Ο κ. Περράκης ανακόπτει αντεπίθεση με τεράστιες προϋποθέσεις για τον Άρη, προκειμένου να δείξει κίτρινη στον Γκόλεμιτς. Τρομερά νεύρα από τον πάγκο των γηπεδούχων. by Μανώλης Μουσουράκης
22:57
68' Φάση για τον Άρη. Μακρινό βολ-πλανέ από τον Σούντγκρεν, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:59
Τρομερό: Αντιμετωπίζει πρόβλημα και ο Ντένις! by Μανώλης Μουσουράκης
22:59
Έχει μπει το ιατρικό επιτελείο, προκειμένου να του προσφέρει τις πρώτες βοήθειες. by Μανώλης Μουσουράκης
23:00
Δεν υπάρχει άλλος τερματοφύλακας στον πάγκο των «κιτρίνων». by Μανώλης Μουσουράκης
23:01
71' Ο Μπαγκουρά στη θέση του Καραμάνου. by Μανώλης Μουσουράκης
23:01
Δέθηκε το πόδι του Ντένις και θα συνεχίσει. by Μανώλης Μουσουράκης
23:03
74' Έξω ο Μάνος, μέσα ο Λόπεθ. Έξω και ο Μπερτόγλιο, στη θέση του ο Ιτούρμπε. by Μανώλης Μουσουράκης
23:07
79' Κοντράρει το μακρινό σουτ του Μανσίνι, κόρνερ για τον Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
23:09
Λιγοστεύει ο χρόνος για τον Άρη, ο οποίος δεν έχει καλό πρόσωπο στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
23:10
81' Κίτρινη στον Σούντγκρεν. by Μανώλης Μουσουράκης
23:14
85' Κίτρινη και στον Νούνιες, ο οποίος παρεμπόδισε εκτέλεση φάουλ από τον Εντιαγέ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:14
85' Φάουλ για τον Άρη και ευκαιρία για ένα γέμισμα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:15
Περνά ανεκμετάλλευτο... by Μανώλης Μουσουράκης
23:17
88' Σέντρα του Σάσα από τα δεξιά, παρεμβαίνει ο Τζανετόπουλος που περισσότερο μπέρδεψε τον Σαράνοφ. Μπλόκαρε εντέλει ο πορτιέρε των φιλοξενούμενων. by Μανώλης Μουσουράκης
23:20
Επτά τα λεπτά των καθυστερήσεων. Λογικό. Πέρασε πολύς χρόνος με τους τραυματισμούς των Κουέστα και Ντένις. by Μανώλης Μουσουράκης
23:20
Τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:23
90'+4' Ο Αντέτζο στη θέση του Νούνιες. Με τρία στόπερ στα τελευταία λεπτά οι φιλοξενούμενοι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:24
Δύο λεπτά ακόμη... by Μανώλης Μουσουράκης
23:28
90'+8' Τρομερή ευκαιρία για τον Άρη. Αποκρούει ο Σαράνοφ το διαγώνιο σουτ του Λόπεθ, ως μη γενόμενη η εξέλιξη της φάσης (δόθηκε οφσάιντ στον Σάσα, ο οποίος πήρε το «ριμπάουντ»). by Μανώλης Μουσουράκης
23:28
Τέλος στο παιχνίδι! Οι δύο ομάδες αφήνουν ανοιχτούς λογαριασμούς (0-0) εν όψει της ρεβάνς της επόμενης εβδομάδας! Καταιγιστικός ο Άρης στο πρώτο μέρος, χωρίς να καταφέρει να σκοράρει. Ισορρόπησε στο δεύτερο η Λαμία παίρνοντας σημαντικό αποτέλεσμα. by Μανώλης Μουσουράκης