Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Super League 1.

17:03
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε live την αναμέτρηση ανάμεσα σε ΟΦΗ και Παναιτωλικό στο «Γεντί Κουλέ», στο παιχνίδι που «ανοίγει την αυλαία» της 19ης αγωνιστικής στη Superleague! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:07
Στην 6η θέση της βαθμολογίας με 26 βαθμούς βρίσκονται οι Κρητικοί, έναν βαθμό πίσω από Παναθηναϊκό και ΠΑΣ Γιάννινα. Θέλουν να επιστρέψουν στα θετικά αποτελέσματα μετά την ήττα με 3-0 από τον ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:08
Στους 18 βαθμούς και τη 10η θέση ο Παναιτωλικός, ο οποίος προέρχεται από δύο σπουδαίες νίκες κόντρα σε ΑΕΚ (1-2) για το πρωτάθλημα και Ολυμπιακό (2-1) για το Κύπελλο. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:09
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: ΟΦΗ (4-3-3): Βάτερμαν - Μπαλογιάννης, Διαμαντής, Βούρος, Μαρινάκης - Μεγιάδο, Τοράλ, Ντε Γκουζμάν - Νέιρα, Τσιλιανίδης, Λάμπρου Παναιτωλικός (4-2-3-1): Μελίσσας - Λούι, Μαλής, Κορνέλιους, Χουχούμης - Μάρτεσον, Φλόρες - Μπαρμπόσα, Μεντοσα, Μόρσεϊ - Καρέλης by Δημήτρης Παπαδήμας
17:10
Στον πάγκο για τον ΟΦΗ βρίσκονται οι: Σιφάκης, Καμάου, Λυμπεράκης, Ναμπί, Σελίμοβιτς, Φαν Ντούινεν και Ντουρμισάι by Δημήτρης Παπαδήμας
17:12
Από την άλλη, οι αναπληρωματικοί του Παναιτωλικού είναι οι: Ανέστης, Ντουάρτε, Αντούνες, Μπελεβώνης, Περέιρα, Τσιγγάρας και Βέργος. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:13
Αλλαγή της τελευταίας στιγμής για τον Γιάννη Αναστασίου στην ενδεκάδα του Παναιτωλικού, με τον Αντούνες να ξεκινάει στη βασική ενδεκάδα αντί του Μάρτεσον. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:15
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Σιδηρόπουλος, με βοηθούς τους Θανασιά, Μωυσιάδη και τέταρτο τον Τσαγκαράκη. Στο VAR είναι οι κ.κ. Καραντώνης και Μπουξμπάουμ by Δημήτρης Παπαδήμας
17:16
Ξεκίνησε το παιχνίδι! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:17
Αρκετά έντονη η βροχόπτωση στο Ηράκλειο, ωστόσο ο αγωνιστικός χώρος του «Γεντί Κουλέ» δείχνει σε καλή κατάσταση. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:18
Ο Μάρτεσον ένιωσε ενοχλήσεις στον προσαγωγό λίγα λεπτά πριν τη σέντρα της αναμέτρησης, για αυτό και αντικαταστάθηκε από τον Αντούνες. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:19
3' Πρώτη επίσκεψη του ΟΦΗ στην περιοχή των φιλοξενούμενων, ο Λάμπρου δεν κατάφερε να βρει χώρο για να κάνει τελική προσπάθεια, με την άμυνα του Παναιτωλικού να διώχνει τον κίνδυνο. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:20
4' Η πρώτη τελική στο παιχνίδι είναι για τον Παναιτωλικό, με ένα σουτ του Καρέλη από πλάγια θέση να περνάει άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:22
7' Πέναλτι για τον Παναιτωλικό. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:23
8' ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό by Δημήτρης Παπαδήμας
17:24
Ο Βάτερμαν απέκρουσε το πέναλτι του Μεντόσα στην αριστερή του γωνία, αλλά ο ίδιος πήρε το ριμπάουντ και άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:25
Ο Μαρινάκης ήταν εκείνος που έκανε το πέναλτι, ανατρέποντας τον Μόρσεϊ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:27
11' Ο ΟΦΗ τώρα προσπαθεί να πιέσει, στην προσπάθεια να απειλήσει ψάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:27
12' Πρώτη τελική για τον ΟΦΗ στο ματς, με τον Τσιλανίδη να σεντράρει συρτά από τα δεξιά και τον Τοράλ να σουτάρει με τη μία, ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:30
14' Δοκάρι για τον ΟΦΗ, με τον Μαρινάκη να σεντράρει από δεξιά, τον Ντε Γουζμάν να βρίσκει με κεφαλιά πάσα τον Λάμπρου και εκείνος να σουτάρει στην κίνηση στέλνοντας την μπάλα στο δεξί δοκάρι του Μελίσσα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:31
Η φάση ελέγχθηκε στο VAR για πιθανό πέναλτι του Κορνέλιους στον Λάμπρου, παίζετε έδειξε ο Σιδηρόπουλος. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:32
17' Μετά το «μουδιασμένο» ξεκίνημα και το γκολ του Παναιτωλικού, ο ΟΦΗ αντιδρά και δημιουργεί τις προϋποθέσεις για την ισοφάριση. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:33
Η βροχή δυναμώνει ξανά, ενώ πολύ δυνατός είναι και ο αέρας στο «Γεντί Κουλέ». by Δημήτρης Παπαδήμας
17:34
18' Κίτρινη κάρτα στον σκόρερ της αναμέτρησης, Μεντόσα, για δυνατό μαρκάρισμα στον Τοράλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:35
Το γκολ του Μεντόσα με το οποίο ο Παναιτωλικός προηγείται με 0-1 από το 8ο λεπτό!
by Δημήτρης Παπαδήμας
17:37
21' Πολύ καλή ευκαιρία για τον ΟΦΗ, ωραία εκτέλεση κόρνερ από τον Λάμπρου, ο Νέιρα παίρνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μελίσσα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:39
24' Μετά από ώρα ο Παναιτωλικός στην επίθεση, ο Καρέλης με δυνατό γυριστό σουτ στέλνει την μπάλα άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:42
26' Ο Λάμπρου εκτέλεσε ένα φάουλ από καλή θέση για τον ΟΦΗ, μπλόκαρε εύκολα ο Μελίσσας. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:44
28' Μακρινό συρτό σουτ του Ντε Γκουζμάν, αδύναμο όμως, φτάνει αργά στα χέρια του γκολκίπερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:44
29' Καλή σέντρα του Λουί από τα δεξιά, ο Βούρος διώχνει με κεφαλιά σε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:45
29' Στην εξέλιξη της φάσης ο προωθημένος Μαλής έπιασε ωραίο γυριστό σουτ, με την μπάλα όμως να φεύγει ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:48
33' Ο Τσιλιανίδης βρέθηκε μόνος του στο ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά το σουτ του ήταν αδύναμο και δεν προβλημάτισε τον Μελίσσα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:50
35' Ο Μπαλογιάννης κάνει σέντρα, παρεμβαίνει ο Φλόρες και παραχωρεί κόρνερ από τα αριστερά για τον ΟΦΗ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:51
36' Φάση διαρκείας στην περιοχή του Παναιτωλικού, τα σουτ των Βούρου και Ντε Γκουζμάν κόντραραν στα σώματα που ήταν μπροστά τους. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:52
37' Κίτρινη κάρτα στον Νέιρα για διαμαρτυρία. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:54
38' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ, με τον Νέιρα να κάνει ωραία ατομική προσπάθεια και να σουτάρει φαλτσαριστά με το δεξί λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:57
41' Κίτρινη κάρτα στον Μπαρμπόσα για μαρκάρισμα στον Λάμπρου. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:58
43' ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:00
Οι γηπεδούχοι ισοφαρίζουν σε 1-1 με τον Βούρο να κάνει κάθετη πάσα, την μπάλα να βρίσκει στον Φλόρες μπερδεύοντας τους αμυντικούς του Παναιτωλικού και τον Νέιρα να επωφελείται και να «σκάβει» ιδανικά την μπάλα πάνω από τον Μελίσσα. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:00
45' ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:01
Από εκτέλεση φάουλ του Μπαρμπόσα, ο Κορνέλιους πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Βάτερμαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:02
45' Εχει δεχθεί κίτρινη κάρτα ο Μεγιάδο, για το φάουλ που οδήγησε στο δεύτερο γκολ του Παναιτωλικού. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:02
Η φάση του γκολ ελέγχεται από το VAR. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:03
Δύο λεπτά καθυστερήσεων έχουν δοθεί, περιμένουμε την απόφαση του VAR για το αν θα μετρήσει το γκολ του Κορνέλιους. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:04
Σέντρα δείχνει ο Σιδηρόπουλος, το γκολ μετράει και ο Παναιτωλικός προηγείται με 1-2. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:05
Λήξη πρώτου ημιχρόνου. ΟΦΗ - Παναιτωλικός 1-2 by Δημήτρης Παπαδήμας
18:09
Σε ένα ματς με πολύ καλό ρυθμό και τρία γκολ, οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν το «μουδιασμένο» ξεκίνημα του ΟΦΗ και προηγήθηκαν στο 8' με τον Μεντόσα να εκτελεί πέναλτι που κέρδισε ο Μόρσεϊ από τον Μαρινάκη, τον Βάτερμαν να αποκρούει, αλλά τον Μεντόσα να παίρνει ξανά την μπάλα στα πόδια του κάνοντας το 0-1. Οι γηπεδούχοι πίεσαν στη συνέχεια, φτάνοντας τελικά στην ισοφάριση με τον Νέιρα στο 43', ωστόσο ο Παναιτωλικός ξαναπήρε το προβάδισμα στο 45', μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπαρμπόσα και κεφαλιά του Κορνέλιους, ο οποίος «έγραψε» το 1-2. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:10
Το γκολ του Νέιρα με το οποίο ισοφάρισε προσωρινά ο ΟΦΗ.
18:18
Το 1-2 του Παναιτωλικού με την κεφαλιά του Κορνέλιους
18:21
Αλλαγή για τον ΟΦΗ με το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου, ο Ντουρμισάι αντικαθιστά τον Τσιλιανίδη. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:22
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο Ηράκλειο! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:23
Ο Λάμπρου περνάει στο δεξιό άκρο της επίθεσης για τους γηπεδούχους, με τον Ντουρμισάι να πηγαίνει στην κορυφή. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:24
12 τελικές με 3 εντός στόχου για τον ΟΦΗ, 6 με τις 2 από αυτές να βρίσκουν στόχο για τον Παναιτωλικό. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:25
48' Η πρώτη τελική στο δεύτερο ημίχρονο είναι για τον ΟΦΗ, με τους Μαρινάκη και Ντουρμισάι να παίζουν το ένα-δύο και τον τελευταίο να πλασάρει αδύναμα στα χέρια του Μελίσσα. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:27
52' Ένα σουτ του Ντε Γκουζμάν έξω από την περιοχή, στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:29
52' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ, με τον Ντουρμισάι να βρίσκεται απέναντι στον Μελίσσα και τον γκολκίπερ του Παναιτωλικού να βγαίνει νικητής. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:29
53' Συρτό σουτ του Χουχούμη, η μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Βάτερμαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:30
53' ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:31
Οι φιλοξενούμενοι κάνουν το 1-3, με τον Μεντόσα να σεντράρει από τα αριστερά και τον Καρέλη να πλασάρει με την μία, νικώντας τον Βάτερμαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:32
55' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ, εντυπωσιακή επέμβαση του Μελίσσα σε σουτ του Λάμπρου. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:32
Φοβερός ρυθμός στο ματς, με την μία φάση να διαδέχεται την άλλη! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:37
60' Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ, με τον Φαν Ντάινεν να περνάει στη θέση του Ντε Γκουζμάν. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:38
18:38
62' Ο Μαρινάκης κάνει σέντρα από τα δεξιά, η κεφαλιά του Ντουρμισάι περνάει άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:40
Το γκολ του Καρέλη για το 1-3 του Παναιτωλικού.
18:42
65' Ακόμα μία εντυπωσιακή επέμβαση για τον Μελίσσα, από σέντρα του Μαρινάκη, ο Λούι παραλίγο να στείλει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του με κεφαλιά, αλλά ο γκολκίπερ του Παναιτωλικού «δήλωσε παρών». by Δημήτρης Παπαδήμας
18:43
66' ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:44
Ο Νέιρα βάζει το δεύτερο αποψινό του γκολ με έξοχο πλασέ λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή και ξαναβάζει τον ΟΦΗ στο ματς. 2-3! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:45
69' Πολύ καλό σουτ του Λάμπρου από μακριά, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το δοκάρι του Μελίσσα. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:46
69' Ακόμα ένα άστοχο μακρινό σουτ, από τον Μεγιάδο αυτή τη φορά. Αυτή ήταν η τελική νούμερο 22 για τον ΟΦΗ, ο οποίος πιέζει ασφυκτικά. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:47
70' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ, με τον Τοράλ να παίρνει την κεφαλιά και την μπάλα να περνάει ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:47
71' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό, με τον Τσιγγάρα να μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο αντί του κουρασμένου Μπαρμπόσα. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:51
75' Όλος ο Παναιτωλικός πίσω από την μπάλα, με τον ΟΦΗ να έχει την κατοχή και να πιέζει για το γκολ της ισοφάρισης. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:52
Το έξοχο πλασέ του Νέιρα για το 2-3 του ΟΦΗ.
18:56
80' Πέναλτι για τον ΟΦΗ by Δημήτρης Παπαδήμας
18:56
Ο Κορνέλιους ανέτρεψε τον Ντουρμισάι, δέχθηκε και την κίτρινη κάρτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:57
81' Ο Μελίσσας απέκρουσε το πέναλτι του Νέιρα, με την μπάλα να βρίσκει και στο δοκάρι και να περνάει κόρνερ! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:59
81' Αλλαγές για τον Παναιτωλικό, ο Βέργος στη θέση του Καρέλη και ο Αποστολάκης αντί του Μόρσεϊ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:59
82' Αλλαγές και για τον ΟΦΗ, Στάικος αντί του Μαρινάκη και Ναμπί στη θέση του Τοράλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:04
86' Ο ΟΦΗ συνεχίζει να πιέζει, με τον ρυθμό όμως να έχει πέσει μετά τις συνεχόμενες αλλαγές. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:06
89' Ακόμα μία χαμένη ευκαιρία για τον ΟΦΗ, με τον Ναμπί να εκτελεί φάουλ, τον Μελίσσα να κάνει άστοχη έξοδο, αλλά τον Ντουρμισάι να μην μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:07
90' Σουτ του Ναμπί, ο Μαλής πετάγεται στην πορεία της μπάλας και διώχνει. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:07
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:08
90'+2' ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:09
Οι φιλοξενούμενοι βγήκαν στην αντεπίθεση, με τον Βέργο να τριπλάρει δις τον Διαμαντή και να πλασάρει εύστοχα για το 2-4! by Δημήτρης Παπαδήμας