Κολοσσός Ρόδου-Ολυμπιακός

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Stoiximan Basket League.

16:46
16:48
Μαζί θα παρακολουθήσουμε ζωντανά την αναμέτρηση Κολοσσός Ρόδου-Ολυμπιακός, για την 13η και τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου στην Stoiximan Basket League! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:51
Στην 4η θέση της βαθμολογίας με ρεκόρ 7-4 ο γηπεδούχος απόψε Κολοσσός, 3ος με 9-1 ο Ολυμπιακός. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:53
Αήττητος έως τώρα εντός έδρας στο φετινό πρωτάθλημα ο Κολοσσός, έχει κάνει το 5 στα 5 κόντρα σε Απόλλωνα Πάτρας, Ιωνικό, Λαύριο, Ηρακλή και Περιστέρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:54
Χωρίς ήττα και ο Ολυμπιακός στα 4 παιχνίδια που έχει δώσει μακριά από το ΣΕΦ για την Stoiximan Basket League. Έχει κερδίσει Λαύριο, Ηρακλή, Περιστέρι και Λάρισα. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:56
Εκτός αποστολής έμεινε ο τραυματίας ΜακΚίσικ για τους Πειραιώτες, ενώ δύσκολα θα αγωνιστεί ο Βεζένκοφ, ο οποίος είναι στη δωδεκάδα, αλλά αισθάνθηκε ενοχλήσεις και δύσκολα θα αγωνιστεί. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:57
Ο Ολυμπιακός προέρχεται από βαριά ήττα με 84-69 στην έδρα της Μακάμπι για την 22η αγωνιστική της Ευρωλίγκας, ενώ την ερχόμενη Πέμπτη (27/1) θα φιλοξενήσει τον Ερυθρό Αστέρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:59
Από την άλλη ο Κολοσσός ηττήθηκε με 86-80 στη Θεσσαλονίκη από τον ΠΑΟΚ την προηγούμενη εβδομάδα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:01
Τσαρούχα, Συμεωνίδης και Καρπάνος οι διαιτητές της αναμέτρησης. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:01
Ξεκίνησε το παιχνίδι, πρώτη κατοχή για τον Ολυμπιακό. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:02
Γουόκαπ, Ντόρσεϊ, Παπανικολάου, Ζαν-Σαρλ και Φαλ η πεντάδα των φιλοξενούμενων by Δημήτρης Παπαδήμας
17:02
0-2 Πρώτο καλάθι στο παιχνίδι από τον Ντόρσεϊ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:03
Ποτ, Μομίροφ, Ουίλιαμς, Χατζηδάκης, Τιλί στο παρκέ για τους γηπεδούχους. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:04
0-4 Ο Φαλ σκοράρει από κοντά. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:04
0-6 Ο Παπανικολάου σκοράρει με λέι απ μετά από ασίστ του Φαλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:04
3-6 Πρώτο καλάθι για τον Κολοσσό, τρίποντο του Ουίλιαμς. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:05
Φάουλ του Χατζηδάκη στον Φαλ, στις βολές ο ψηλός του Ολυμπιακού. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:09
5-10 Ωραία επαναφορά για τους φιλοξενούμενους, σκοράρει από κοντά ο Ζαν-Σαρλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:09
5-13 Ευστοχεί σε τρίποντο ο Παπανικολάου. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:10
Εντυπωσιακή τάπα του Παπανικολάου στον Μίλερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:10
Τηλεοπτικό ταϊμ άουτ, με το σκορ στο 5-13 υπέρ του Ολυμπιακού. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:13
Φάουλ του Μίλερ στον Φαλ, 3!51 για τη λήξη του πρώτου δεκαλέπτου. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:13
7-16 με τρίποντο του Γουόκαπ, η μεγαλύτερη διαφορά του Ολυμπιακού απόψε by Δημήτρης Παπαδήμας
17:16
Επιθετικό φάουλ του Φαλ, ο οποίος πάει στον πάγκο για να μπει στη θέση του ο Μάρτιν. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:22
Τρεις συνεχόμενες άστοχες προσπάθειες για τον Ολυμπιακό. Πέρασε στο παρκέ και ο Έισι by Δημήτρης Παπαδήμας
17:23
Το εντυπωσιακό μπλοκ του Παπανικολάου λίγο νωρίτερα
by Δημήτρης Παπαδήμας
17:24
Παίρνει φάουλ στη λήξη του χρόνου επίθεσης ο Γουόκαπ, θα εκτελέσει δύο βολές. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:29
20-26 με τρίποντο του Σλούκα από την κορυφή, κάλεσε τάιμ άουτ ο κόουτς του Κολοσσού. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:30
Πέντε συνεχόμενοι πόντοι του Σλούκα δίνουν διαφορά 6 πόντων στους φιλοξενούμενους, με 6:09 να μένουν για τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:33
27-31 με σουτ του Μαργαρίτη. 4 λεπτά για τη λήξη της δεύτερης περιόδου by Δημήτρης Παπαδήμας
17:34
27-31 Ο Λαρετζάκης παίρνει φάουλ από τον Τιλί και θα εκτελέσει δύο βολές. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:38
Ξανά στο +9 ο Ολυμπιακός, 2 λεπτά για τη λήξη του ημιχρόνου. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:38
30-38 1/2 βολές από τον Τιλί. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:38
Επιστρέφει ο Ντόρσεϊ, στη θέση του Λαρετζάκη που έκανε το δεύτερο προσωπικό του φάουλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:40
30-39 με 1/2 βολές του Μάρτιν. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:41
Μπήκαμε στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:41
30-41 με καλάθι του Μάρτιν από κοντά μετά από επιθετικό ριμπάουντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:42
Τάιμ άουτ κάλεσε ο Καντζούρης, με το ρολόι να δείχνει 29.6'' για τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:42
Αυτό το +11 υπέρ του Ολυμπιακού είναι η μεγαλύτερη διαφορά ως τώρα στο παιχνίδι. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:45
Για τους γηπεδούχους κορυφαίοι οι Φλόιντ (10π.), Ουίλιαμς (8π.) και Μίλερ (7π.), για τον Ολυμπιακό πρώτοι σκόρερ είναι οι Σλούκας (8π.) και Μάρτιν (7π.). by Δημήτρης Παπαδήμας
17:46
38% με 13-34 στην επίθεση οι γηπεδούχοι, 52% με 13/25 οι Πειραιώτες. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:03
Ο Φλόιντ παίρνει φάουλ από τον Ζαν-Σαρλ και θα εκτελέσει δύο ελεύθερες βολές. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:03
34-44 με δύο εύστοχες βολές του Φλόιντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:04
Άστοχος σε τρίποντο ο Παπανικολάου, 2:30 χωρίς να έχει σκοράρει ο Ολυμπιακός στην τρίτη περίοδο. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:05
36-44 με όμορφο κάρφωμα του Ουίλιαμς, by Δημήτρης Παπαδήμας
18:05
Ο Τιλί αντιμετωπίζει ένα πρόβλημα και αποσύρθηκε στα αποδυτήρια. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:06
38-44 με άλεϊ ουπ κάρφωμα του Μίλερ! Υπέροχη πάσα του Ξανθόπουλου. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:09
Τηλεοπτικό τάιμ άουτ. 41-49 το σκορ υπέρ του Ολυμπιακού, με 5:09 να μένουν για τη λήξη της τρίτης περιόδου. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:10
41-51 με κάρφωμα του Φαλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:11
43-51 με εντυπωσιακό κάρφωμα του Μίλερ μπροστά στον Παπανικολάου. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:11
Συνεχόμενες θεαματικές φάσεις στο παρκέ! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:12
43-52 με 1/2 ελεύθερες βολές του Γουόκαπ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:13
43-54 με σουτ του Γουόκαπ από μέση απόσταση, ξανά διψήφια διαφορά για τον Ολυμπιακό. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:13
43-57 με τρίποντο του Γουόκαπ, ο οποίος έχει 6 συνεχόμενους πόντους! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:14
Πήρε τάιμ άουτ ο Κολοσσός, με 2:35 για τη λήξη του τρίτου δεκαλέπτου. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:14
Αυτό το +14 υπέρ του Ολυμπιακού είναι η μεγαλύτερη υπέρ του διαφορά στο παιχνίδι. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:26
49-68 με τρίποντο του Σλούκα. 7:30 λεπτά για το τέλος του παιχνιδιού by Δημήτρης Παπαδήμας
18:28
52-68 με τρίποντο του Φλόιντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:29
52-70 με τον Μάρτιν να φτάνει τους 13 προσωπικούς πόντους. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:30
54-72 με τον Γουόκαπ, ο οποίος έχει κάνει double-double με 13 πόντους και 10 ριμπάουντ! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:42
Τέλος της αναμέτρησης. Ο Ολυμπιακός φεύγει από τη Ρόδο με το ροζ φύλλο αγώνα, επικρατώντας 87-69 του Κολοσσού. by Δημήτρης Παπαδήμας