Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη Super League 1.

18:54
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον ΠΑΣ Γιάννινα στο «Γ. Καραϊσκάκης» για την 19η αγωνιστική της Super League. by Γιώργος Τσανάκας
18:56
Στην πρώτη θέση ο Ολυμπιακός, θέλει να επαναφέρει τη διαφορά των 9 βαθμών από τον ΠΑΟΚ ο οποίος πέρασε εύκολα από τον Βόλο. Παράλληλα οι Πειραιώτες αναζητούν την πρώτη τους νίκη μέσα στο 2022, έχοντας δύο λευκές ισοπαλίες με Απόλλωνα και Παναθηναϊκό, αλλά και μία ήττα (2-1) από τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο για το Κύπελλο. by Γιώργος Τσανάκας
18:57
Στην 5η θέση ο ΠΑΣ Γιάννινα, έχει 27 βαθμούς και στόχος του είναι να πάρει κάτι αν μπορεί από το σημερινό παιχνίδι. Παρόλα αυτά παρατάσσεται στο Φάληρο με πολλές απουσίες στο μεσοεπιθετικό κομμάτι αφού του λείπουν οι Περέρα, Μιλιντσεάνου, αλλά και ο βασικός κίπερ, Λοντίγκιν. by Γιώργος Τσανάκας
18:57
Ο Ολυμπιακός έμεινε στο 0-0 με τον Παναθηναϊκό στο πρωτάθλημα και έχασε στο Αγρίνιο για το Κύπελλο, κάτι που σημαίνει πώς ενώ το 2021 έφυγε με 10 διαδοχικές νίκες, το 2022 μπήκε με τρεις αγώνες χωρίς νίκη. Κάτι που έχει να συμβεί στον Ολυμπιακό από το 1971! Εδώ και 51 χρόνια! by Γιώργος Τσανάκας
18:57
Την δεύτερη ισοπαλία του στη σειρά έκανε ο ΠΑΣ Γιάννινα, αφού έμεινε στο 1-1 με τον Ατρόμητο. Δεν είχε ισοπαλία σε οκτώ διαδοχικά παιχνίδια, μέχρι να κάνει με ΟΦΗ και Ατρόμητο. Και οι πέντε τελευταίες ισοπαλίες του είναι με 1-1. by Γιώργος Τσανάκας
18:58
Είναι αήττητος στα τρία παιχνίδια του 2022 και βρίσκεται στην πέμπτη θέση, κυνηγώντας τα Playoffs. Ο ΠΑΣ έχει πέντε ήττες, τέσσερις από τους τέσσερις πρώτους της βαθμολογίας και μια από τον τελευταίο Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
18:59
Η παράδοση Νίκες Ολυμπιακού: 33 Ισοπαλίες: 11 Νίκες ΠΑΣ Γιάννινα: 7 Με γηπεδούχο τον Ολυμπιακό Νίκες Ολυμπιακού: 21 Ισοπαλίες: 4 Νίκες ΠΑΣ Γιάννινα: 0 by Γιώργος Τσανάκας
18:59
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Γιώργος Τσανάκας
19:00
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Τζολάκης - Ο. Μπα, Παπαδόπουλος, Μανωλάς - Ανδρούτσος, Εμβιλά, Μ. Καμαρά, Ρέαμπτσουκ - Βαλμπουενά, Ελ Αραμπί, Μασούρας. by Γιώργος Τσανάκας
19:00
Στον πάγκο οι Κρίστινσον, Λόπες, Βρουσάι, Ξενιτίδης, Λαλά, Τικίνιο, Μπαγκαλιάνης, Κίτσος, Σουρλής. by Γιώργος Τσανάκας
19:00
ΠΑΣ Γιάννινα (Ηρακλής Μεταξάς): Σούλης - Σάλιακας, Κάργας, Εραμούσπε, Οικονομόπουλος - Καραχάλιος, Στάνκο, Σιόντης - Μπρένερ, Παντελάκης, Π. Τριάδης. by Γιώργος Τσανάκας
19:01
Στον πάγκο οι Αθανασίου, Ρίζος, Καραγιάννης, Α. Τριάδης, Λιάσος, Μορέιρα, Λώλης, Μίνα. by Γιώργος Τσανάκας
19:02
Διαιτητής είναι ο Κωνσταντίνος Περράκης. Βοηθοί του Περράκη θα είναι οι Πέτρος Πάτρας (Μακεδονίας) και Ηλίας Παπαδόπουλος (Μακεδονίας). Τέταρτος ο Δημήτριος Μαλούτας (Ημαθίας). VAR είναι ο Ανδρέας Γκάμαρης (Αθηνών) και AVAR η Χρυσούλα Κουρομπύλια (Δυτ. Αττικής). by Γιώργος Τσανάκας
19:02
19:04
Από το Novasports Prime μπορείτε να παρακολουθήσετε τηλεοπτικά το ματς, από τον bwinΣΠΟΡ FM στους 94,6 και σε μετάδοση Νίκου Σταματέλου να το ακούσετε ραδιοφωνικά. by Γιώργος Τσανάκας
19:04
Σε 25 λεπτά περίπου η σέντρα... by Γιώργος Τσανάκας
19:16
19:16
19:16
19:29
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, παρέα με το διαιτητικό τρίο. by Γιώργος Τσανάκας
19:30
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
19:33
3' Παρακινδυνευμένο γύρισμα του Σάλιακα προς τον Σούλη, πρόλαβε και μπλόκαρε προ του Αραμπί ο Έλληνας πορτιέρε. by Γιώργος Τσανάκας
19:33
4' Γκοοοολ για τον Ολυμπιακό! Κάκιστο γύρισμα του Σάλιακα με το κεφάλι, ουσιαστικά βγάζει τον Μασούρα απέναντι στον Σούλη και με προβολή ανοίγει το σκορ. Το έκανε πριν λίγο ο Σάλιακας και του έπιασε, τώρα δεν είχε αντιληφθεί τον Μασούρα. by Γιώργος Τσανάκας
19:38
Ο Παντελάκης σε ρόλο σέντερ φορ σήμερα, μπας και πάρει κάποιες πρώτες μπάλες και βοηθήσει στις αντεπιθέσεις της ομάδας του. Σε νέο ρόλο ο Έλληνας στόπερ, έχει παίξει εκ νέου σε... ειδικές καταστάσεις όταν η ομάδα του έψαχνε το γκολ αλλά ποτέ ως βασικός. by Γιώργος Τσανάκας
19:42
12' Nέα επίθεση του Ολυμπιακού από τα δεξιά, δεύτερο κερδισμένο κόρνερ στο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
19:45
19:45
19:49
Πρώτο εικοσάλεπτο στο παιχνίδι, ο Ολυμπιακός προηγείται 1-0 του ΠΑΣ Γιάννινα με το γκολ του Μασούρα. Ακίνδυνη η ομάδα του Ηρακλή Μεταξά, δυσκολεύεται να δημιουργήσει. by Γιώργος Τσανάκας
19:52
19:52
19:52
2-0 οι τελικές, 66%-34% η κατοχή. by Γιώργος Τσανάκας
19:54
24' Δυνατό μαρκάρισμα του Σιόντη στον Μασούρα, γλιτώνει την κάρτα. Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ολυμπιακό, το οποίο τελικά περνάει ανεκμετάλλευτο. by Γιώργος Τσανάκας
19:55
26' Πήγε να βγάλει την κόντρα με τον Παντελάκη ο ΠΑΣ, σωστά ανακόπηκε με υπόδειξη οφσάιντ. by Γιώργος Τσανάκας
19:57
27' Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό, με Μασούρα-Ελ Αραμπί να παίζουν το ένα-δύο κα τον πρώτο να αστοχεί από πλεονεκτική θέση. Υποδείχτηκε σε θέση οφσάιντ ο Ελ Αραμπί, λανθασμένη η υπόδειξη ήταν ένα μέτρο πίσω. by Γιώργος Τσανάκας
20:01
Μισάωρο στο «Γ. Καραϊσκάκης» δεν έχει αλλάξει κάτι, με τον ΠΑΣ να έχει αναθαρρίσει και να προσπαθεί να βγει μπροστά. by Γιώργος Τσανάκας
20:02
32' Ωραία κυκλοφορία του ΠΑΣ, ο Μπρένερ γυρίζει μέσα στην περιοχή αλλά η άμυνα του Ολυμπιακού απομακρύνει. by Γιώργος Τσανάκας
20:03
33' Σουτ του Κάργα τώρα, η μπάλα 2-3 μέτρα από το δεξί δοκάρι. by Γιώργος Τσανάκας
20:04
35' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Τρομερή κυκλοφορία της μπάλας που περνάει από Μασούρα, Βαλμπουενά, Ελ Αραμπί και καταλήγει στον Ανδρούτσο, ο οποίος από καλή θέση μέσα από την περιοχή δεν θα βρει εστία. by Γιώργος Τσανάκας
20:04
Αν έμπαινε, θα μιλάγαμε για φοβερό γκολ... by Γιώργος Τσανάκας
20:05
36' Κάρτα στον Μπρένερ. by Γιώργος Τσανάκας
20:08
38' Η μπάλα στρώνεται στον Εμβιλά στα όρια της περιοχής, κακό τελείωμα με την μπάλα να φεύγει ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:10
40' Νέα μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό, ο Μασούρας από θέση τετ-α-τετ προσπαθεί να τροφοδοτήσει τον Ελ Αραμπί αλλά κόβεται από τον Σούλη. Οφσάιντ υποδείχτηκε εκ νέου ο Έλληνας εξτρέμ, εδώ φαίνεται να είναι λίγο πιο μπροστά. by Γιώργος Τσανάκας
20:12
20:15
2 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
20:16
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Ο Ολυμπιακός προηγείται του ΠΑΣ με 1-0, χάρη στο τέρμα του Μασούρα από το 4ο λεπτό. Ανώτεροι οι Πειραιώτες, είχαν τον έλεγχο του αγώνα και δεν έχουν απειληθεί από τους Ηπειρώτες που ψάχνονται περισσότερο στην κόντρα-επίθεση αλλά δεν έχουν καταφέρει να φτιάξουν κάποια φάση ως τώρα. by Γιώργος Τσανάκας
20:33
46' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΣ. Μέσα οι Μορέιρα, Λιάσος, έξω οι Σιόντης, Παντελάκης. Πιο ορθολογικό το πλάνο της ομάδας του Μεταξά πλέον, με το σκορ στο 1-0 οι Ηπειρώτες είναι πάντα μέσα στο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
20:33
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Γιώργος Τσανάκας
20:34
20:37
Πρώτο πεντάλεπτο στο δεύτερο ημίχρονο, δεν έχει συμβεί το παραμικρό... by Γιώργος Τσανάκας
20:43
Ο ΠΑΣ προσπαθεί να πιέσει και να κλέψει μπάλες, αλλά ακόμη δεν το έχει καταφέρει. Ο Ολυμπιακός κοντρολάρει τον ρυθμό, θέλει να βρει ένα δεύτερο γκολ για να διώξει το άγχος. by Γιώργος Τσανάκας
20:44
Στο έδαφος ο Οικονομόπουλος, ζητάει αλλαγή δεν μπορεί να συνεχίσει... by Γιώργος Τσανάκας
20:45
57' Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό! Κόρνερ του Βαλμπουενά, παίρνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι ο Μανωλάς αλλά απομακρύνεται πάνω στη γραμμή η μπάλα από τον Σάλιακα. by Γιώργος Τσανάκας
20:47
60' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ρίζος και Λώλης μέσα, έξω οι Οικονομόπουλος, Παναγιώτης Τριάδης. by Γιώργος Τσανάκας
20:48
61' Γλυκιά σέντρα του Μασούρα, δεν πρόλαβε να μπει στην πορεία της μπάλας ο Αραμπί. by Γιώργος Τσανάκας
20:50
63' Κίτρινη στον Καραχάλιο. by Γιώργος Τσανάκας
20:51
Αργός ρυθμός στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός έχει... παγώσει το ματς. by Γιώργος Τσανάκας
20:53
66' Στο έδαφος ο Μανωλάς, πιάνει τον αστράγαλό του. by Γιώργος Τσανάκας
20:57
70' Ο Λαλά στη θέση του Μανωλά, ο Τικίνιο σε αυτή του Ελ Αραμπι για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
21:03
Τελευταίο τέταρτο στο Φάληρο, παραμένει το 1-0 του Ολυμπιακού απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα. by Γιώργος Τσανάκας
21:06
77' Πέσιμο του Μασούρα στην περιοχή σε μονομαχία με τον Εραμούσπε, συνεχίζεται το ματς. by Γιώργος Τσανάκας
21:06
79' Βρουσάι αντί Βαλμπουενά για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
21:07
Επτά επεμβάσεις στο σημερινό ματς ο Κάργας. Εξαιρετικός και σήμερα! by Γιώργος Τσανάκας
21:07
80' Μίνα αντί Μπρένερ για τον ΠΑΣ. by Γιώργος Τσανάκας
21:11
84' Σουτ του Καραχάλιου, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια. by Γιώργος Τσανάκας
21:12
21:12
21:12
21:14
86' Έξω ο Μασούρας, μέσα ο Λόπες για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
21:14
87' Φάση για τον ΠΑΣ. Σουτ του Καραχάλιου, το έβγαλε εντυπωσιακά ο Τζολάκης. by Γιώργος Τσανάκας
21:15
88' Γκοοολ για τον Ολυμπιακό! Σουτ του Ανδρούτσου από τα όρια της περιοχής, μπαίνει στην πορεία της μπάλας ο Τικίνιο και με κεφαλιά σκοράρει. Να δούμε μήπως είναι εκτεθειμένος ο Βραζιλιάνος. by Γιώργος Τσανάκας
21:16
Καλύπτεται από τον Σάλιακα, μετράει κανονικά το γκολ. 2-0 ο Ολυμπιακός, καθαρίζει το ματς. by Γιώργος Τσανάκας
21:18
3 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
21:18
90'+1' Σουτ του Καμαρά, λίγο άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:21
Τέλος στο ματς! Ο Ολυμπιακός επικράτησε 2-0 του ΠΑΣ Γιάννινα, παίρνοντας την πρώτη του νίκη μέσα στο 2022. Μασούρας στο 4' και Τικίνιο στο 88' τα γκολ των Πειραιωτών που επέστρεψαν στα τρίποντα. by Γιώργος Τσανάκας