Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Βόλος-ΠΑΟΚ, η οποία θα διεξαχθεί στο Πανθεσσαλικό Στάδιο στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
Σέντρα στις 17:15. by Μανώλης Μουσουράκης
Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Κλέιμαν - Πουρίτα, Ρομέρο, Γκουλέν, Φεράρι - Τσοκάνης, Μπαριέντος - Μπαρτόλο, Ορός, Φερνάντες - Φαν Βέερτ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:57
ΠΑΟΚ (Ρασβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης - Σάστρε, Ίνγκασον, Μιχαηλίδης, Σίντκλεϊ - Κούρτιτς, Τσιγγάρας - Α. Ζίβκοβιτς, Μπίσεσβαρ, Μιτρίτσα - Άκπομ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:57
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Παπαδόπουλος, Ρινέρ, Σιέλης, Τερεζίου, Σοάρες, Ρεγκατέν, Ροσέρο. by Μανώλης Μουσουράκης
16:57
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Ζ. Ζίβκοβιτς, Λύρατζης, Μιχάι, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Εσίτι, Αουγκούστο, Ζαμπά, Τσόλακ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:59
Όπως αναμενόταν ο Γιόαν Σάστρε θα πραγματοποιήσει το ντεμπούτο του με τους Θεσσαλονικείς, αρχίζοντας ως βασικός στο δεξί άκρο της άμυνας. by Μανώλης Μουσουράκης
17:03
Εκτός για τους «ασπρόμαυρους» ο τιμωρημένος Σβαμπ, καθώς και οι Τέιλορ, Μουργκ, Ελ Καντουρί και Ολιβέιρα. Από την άλλη, οι γηπεδούχοι δεν μπορούν να υπολογίζουν στους τραυματίες Κότνικ, Άλχο και Νίνη. by Μανώλης Μουσουράκης
17:07
Ο ΠΑΟΚ προέρχεται από τη «λευκή» ισοπαλία με την ΑΕΚ για το Κύπελλο, ενώ την ερχόμενη Τετάρτη (26/1) ακολουθεί η ρεβάνς στο ΟΑΚΑ. Είχε προηγηθεί η εντός έδρας νίκη (3-0) επί του ΟΦΗ, η πέμπτη σερί στο πρωτάθλημα. Πλέον, η ομάδα του Ρασβάν Λουτσέσκου βρίσκεται στη 2η θέση και στο +1 από την 3η ΑΕΚ. Στόχος της να έχει διατηρήσει ή και να αυξήσει την εν λόγω διαφορά και μετά το τέλος της αγωνιστικής. by Μανώλης Μουσουράκης
17:08
Από την άλλη, ο Βόλος προέρχεται από δύο σερί εντός έδρας νίκες, τελευταία το 1-0 με τον Απόλλωνα. Βρίσκεται στη 10η θέση και στο -5 από την εξάδα. by Μανώλης Μουσουράκης
17:09
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1 HD και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Μανώλης Μουσουράκης
17:10
Οι φιλοξενούμενοι ψάχνουν και την άτυπη... εκδίκηση για το παιχνίδι του πρώτου γύρου, όπου είδαν τον Βόλο να επιστρέφει από το εις βάρος του 4-1, παίρνοντας ψυχωμένη ισοπαλία (4-4). by Μανώλης Μουσουράκης
17:13
Διαιτητής: Παπαπέτρου A' Βοηθός: Σαμοΐλης Β' Βοηθός: Νιδριώτης 4ος Διαιτητής: Τσακαλίδης VAR: Κουμπαράκης by Μανώλης Μουσουράκης
17:14
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:15
Η ιστορία στα μεταξύ τους: Νίκες Βόλου: 0 Ισοπαλίες: 2 Νίκες ΠΑΟΚ: 3 Με γηπεδούχο το Βόλο: Νίκες Βόλου: 0 Ισοπαλίες: 1 Νίκες ΠΑΟΚ: 1 by Μανώλης Μουσουράκης
17:16
Όλα έτοιμα για την έναρξη. by Μανώλης Μουσουράκης
17:16
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
17:17
2' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Διαγώνιο πλασέ στην κίνηση από τον Ζίβκοβιτς, μπλοκάρει ο Κλέιμαν. by Μανώλης Μουσουράκης
17:21
Κυκλοφορούν την μπάλα οι γηπεδούχοι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:23
7' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ! Σε μια κατά τα άλλα ακίνδυνη φάση, αφού ο Κούρτιτς έκανε το παράλληλο γύρισμα από αριστερά, με την μπάλα να κυλά πάνω στην τελική γραμμή και να προσκρούει στο δοκάρι, για να περάσει άουτ. Δεν έδειξε να ανησυχεί ο Κλέιμαν, ο οποίος βέβαια θα μπορούσε να είχε μπλοκάρει για μεγαλύτερη ασφάλεια. by Μανώλης Μουσουράκης
17:27
Πιέζει ψηλά ο ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:30
Στο Πανθεσσαλικό Στάδιο βρίσκονται και φίλοι του ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:32
16' Μακρινό σουτ του Κούρτιτς, δεν ανησυχεί ο Κλέιμαν. by Μανώλης Μουσουράκης
17:35
Τώρα προσπαθεί να γίνει απειλητικός ο Βόλος κυκλοφορώντας την μπάλα στο επιθετικό του τρίτο. Δεν έχουν ανησυχήσει μέχρι στιγμής οι γηπεδούχοι σε ό, τι αφορά το ανασταλτικό κομμάτι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:36
20' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ! Ο Φερνάντες φαίνεται έστω και στιγμιαία να βρίσκει το καλάμι του Μιτρίτσα σε προσπάθεια μπουκαρίσματος του τελευταίου στην περιοχή. by Μανώλης Μουσουράκης
17:37
Πάνω από την μπάλα ο Κούρτιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
17:37
21' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ! 0-1! Εύστοχος ο Κούρτιτς! Στη μία γωνία η μπάλα, στην άλλη ο Κλέιμαν. Κλασική κίνηση του Σλοβένου χαφ, ο οποίος έφτασε τα 14 τέρματα τη φετινή σεζόν. by Μανώλης Μουσουράκης
17:40
24' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Ζίβκοβιτς με γλυκό γέμισμα βρίσκει στην «καρδιά» της περιοχής τον Άκπομ, ο οποίος με κεφαλιά στέλνει την μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:43
26' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Άκπομ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, μπλόκαρε ο Κλέιμαν. by Μανώλης Μουσουράκης
17:44
28' Κίτρινη κάρτα στον Φερνάντες. by Μανώλης Μουσουράκης
17:45
17:45
29' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ! 0-2! Σκόρερ ο Ίνγκασον! Εκτέλεση κόρνερ από τον Ζίβκοβιτς, κεφαλιά-πάσα του Κούρτιτς από το πρώτο δοκάρι, δεύτερη κεφαλιά από τον ολομόναχο Ίνγκασον από το δεύτερο και γκολ. Πολύ ωραία φάση, ξεκάθαρα δουλεμένη στην προπόνηση. by Μανώλης Μουσουράκης
17:48
by Μανώλης Μουσουράκης
17:48
17:50
17:54
38' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Υπέροχη κλειστή ντρίπλα από τον Ζίβκοβιτς μέσα στην αντίπαλη περιοχή, ωστόσο εν συνεχεία το σουτ του θα κοντράρει. Πολύ δραστήριος μέχρι στιγμής ο Σέρβος άσος. by Μανώλης Μουσουράκης
17:59
Ελέγχει τον ρυθμό του παιχνιδιού ο ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:00
44' Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο. Ο Βόλος ξεκλειδώνει την άμυνα του ΠΑΟΚ με πολύ ωραία συνεργασία, η μπάλα φτάνει στον ολομόναχο Μπαρτόλο στο ύψος της μικρής περιοχής, με τον Πασχαλάκη να αποκρούει το σουτ του. Η πρώτη καλή στιγμή του Βόλου στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
18:01
Τέλος στο πρώτο μέρος. Δεν κρατήθηκαν καθυστερήσεις. Καλό πρόσωπο από τον ΠΑΟΚ στο πρώτο ημίχρονο, με τον «δικέφαλο του Βορρά» να προηγείται 2-0 του Βόλου με την εκτέλεση πέναλτι από τον Κούρτιτς στο 21' και την κεφαλιά του Ίνγκασον στο 29', ύστερα από ωραία κομπίνα σε εκτέλεση κόρνερ. Έπρεπε να φτάσει το 44' για να πραγματοποιήσουν την πρώτη τους καλή στιγμή στο ματς οι γηπεδούχοι. by Μανώλης Μουσουράκης
18:18
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:21
48' Φάουλ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα για τον ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:22
49' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Τσίμπημα του Άκπομ από διαγώνια θέση εντός της περιοχής του Βόλου, με τον Ρομέρο να προλαβαίνει να διώξει προ του ολομόναχου Μιτρίτσα. Ελεγχόμενη η θέση, από την οποία έφυγε ο Άκπομ, ύστερα από την ωραία κάθετη του Ζίβκοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
18:25
52' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Μακρινό σουτ του Μπίσεσβαρ, ύστερα από αντεπίθεση, με τον Κλέιμαν να αποκρούει. by Μανώλης Μουσουράκης
18:32
Ο Βόλος προσπαθεί -ανεπιτυχώς- να βρει διαδρόμους. by Μανώλης Μουσουράκης
18:34
60' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Τρομερή... πάρε-βάλε παράλληλη σέντρα του Ζίβκοβιτς από τα αριστερά, με τον Άκπομ να κάνει την προβολή από πλεονεκτική θέση, αλλά να στέλνει την μπάλα πάνω από το δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
18:35
60' Κι άλλη φάση για τον ΠΑΟΚ! Γρήγορη αντεπίθεση από τους Θεσσαλονικείς, ο Μιτρίτσα σπάει στον Ζίβκοβιτς, με τον Κλέιμαν να αποκρούει το σουτ του. by Μανώλης Μουσουράκης
18:35
Τρομερή εμφάνιση από τον Ζίβκοβιτς, αξίζει ένα τρίτο γκολ ο ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:36
63' Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΠΑΟΚ. Βρίσκει στο τείχος η μπάλα από την εκτέλεση του Κούρτιτς, κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:37
64' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ! 0-3! Σκόρερ ο Σάστρε στο ντεμπούτο του! Εκτέλεση κόρνερ από τον Ζίβκοβιτς, με την μπάλα να φτάνει στην «καρδιά» της περιοχής, εκεί όπου ο Όρος δεν κατάφερε να μαρκάρει τον Σάστρε, με τον τελευταίο να κάνει μονοκόμματο σουτ με το μυτάκι, που κατέληξε στο αριστερό παραθυράκι. by Μανώλης Μουσουράκης
18:40
67' Δοκάρι για τον Βόλο με αριστερό δυνατό σουτ από τον Φεράρι! Η μπάλα έχει βρει και στον Πασχαλάκη και περνά κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:42
Πάντως είναι εντυπωσιακό ότι ο ΠΑΟΚ έχει βρει και τα τρία γκολ από στατικές φάσεις. by Μανώλης Μουσουράκης
18:45
72' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Αουγκούστο στη θέση του Μπίσεσβαρ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:46
73' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ! 0-4! Σκόρερ ο Άκπομ! Ωραίο σπάσιμο της μπάλας του Μιτρίτσα, τελειώνει τη φάση από κοντά ο Άγγλος φορ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:48
18:50
76' Οι Βιεϊρίνια και Ζαμπά στις θέσεις των Σάστρε και Ζίβκοβιτς, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:50
77' Ο Σοάρες στη θέση του Ορός. by Μανώλης Μουσουράκης
18:52
Έχουμε μπει στην τελική ευθεία, με τον ΠΑΟΚ να ελέγχει το ματς. Βέβαια, με τα όσα είδαμε στην αναμέτρηση των δύο ομάδων στον πρώτο γύρο καλύτερα να μη βγάζουμε «πρόωρα» συμπεράσματα... by Μανώλης Μουσουράκης
18:53
80' Ο Εσίτι αντί του Κούρτιτς και ο Τσόλακ αντί του Άκπομ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:54
Τα λένε αγκαλιασμένοι τώρα οι Άκπομ και Λουτσέσκου. by Μανώλης Μουσουράκης
18:57
84' Φάση για τον Βόλο. Διαγώνιο σουτ του Ρεγκατέν, με τον Πασχαλάκη να διώχνει σε κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:00
87' Ο Μπαριέντος στη θέση του Τερεζίου. by Μανώλης Μουσουράκης
19:03
Δύο λεπτά έξτρα χρόνος, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:06
Τέλος στο παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:06
Παίρνοντας τρία γκολ από στατικές φάσεις και με τον Σάστρε να σκοράρει στο ντεμπούτο του, ο ΠΑΟΚ διέλυσε 4-0 τον Βόλο στο Πανθεσσαλικό, έκανε το 6/6 στο πρωτάθλημα και παρέμεινε στη δεύτερη θέση! Αυτά από εμάς. Καλό σας βράδυ! by Μανώλης Μουσουράκης