Λαμία-Άρης

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Κύπελλο Ελλάδας.

19:38
Καλησπέρα σας! by Μανώλης Μουσουράκης
19:41
Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Λαμία-Άρης, τον αγώνα ρεβάνς μεταξύ των δύο ομάδων για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος. by Μανώλης Μουσουράκης
19:41
Στις 20:00 η σέντρα στο ΔΑΚ Λαμίας. by Μανώλης Μουσουράκης
19:42
Υπενθυμίζεται ότι το πρώτο παιχνίδι στο «Κλ. Βικελίδης» την περασμένη Πέμπτη (20/1) είχε ολοκληρωθεί χωρίς τέρματα (0-0). by Μανώλης Μουσουράκης
19:44
Μάλιστα, τρεις μέρες αργότερα αναμετρήθηκαν στο ίδιο γήπεδο και για το πρωτάθλημα, με τη συνάντησή τους να ολοκληρώνεται εκ νέου χωρίς τέρματα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:44
Ο Άρης δεν έχει σκοράρει ακόμη (σε τέσσερα ματς) μέσα στο 2022! by Μανώλης Μουσουράκης
19:45
Ας δούμε τις αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
19:46
Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Σαράνοφ - Προβυδάκης, Τζανετόπουλος, Αντέντζο, Σαραμαντάς - Μπεχαράνο, Τζανδάρης - Μπανγκουρά, Τάιρον, Ρόμανιτς - Καραμάνος. by Μανώλης Μουσουράκης
19:48
Άρης (Άκης Μάντζιος): Σιαμπάνης - Σούντγκρεν, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Γκάνεα - Σάσα, Εντιαγέ - Ματέο Γκαρσία, Μπερτόγλιο, Μανσίνι - Καμαρά. by Μανώλης Μουσουράκης
19:52
Διαιτητής: Δημήτριος Καραντώνης Α' Βοηθός: Αθανάσιος Κόλλιας Β' Βοηθός: Βασίλειος Μωϋσιάδης 4ος Διαιτητής: Μιχαήλ Ματσούκας VAR: Ανδρέας Γκάμαρης by Μανώλης Μουσουράκης
19:54
Η αναμέτρηση θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 3 HD και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Δημήτρη Λάιου. by Μανώλης Μουσουράκης
19:55
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Τρόπουλος, Αραμπούλι, Μαρτίνεθ, Νικολόπουλος, Μαζουλουξής, Νούνιες, Σκόνδρας, Τσούκαλος, Βύντρα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:56
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Κουέστα, Μαρμαρίδης, Ασλανίδης, Ιτούρμπε, Γκάμα, Ματίγια, Σάκιτς, Μάνος, Δεληζήσης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:57
Οι καλύτερες στιγμές από το πρώτο παιχνίδι:
by Μανώλης Μουσουράκης
19:59
Υπενθυμίζεται ότι επιθυμία των δύο ομάδων ήταν η αναβολή του αγώνα λόγω της κακοκαιρίας. Κάτι που, βέβαια, δεν είχε τη σύμφωνη γνώμη της ΕΠΟ, με το παιχνίδι -το μόνο από τις ρεβάνς της προημιτελικής φάσης- να διεξάγεται κανονικά. Ο αγωνιστικός χώρος πάντως φαίνεται σε καλή κατάτασταση, δεδομένων και των συνθηκών. by Μανώλης Μουσουράκης
19:59
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:02
Όρκος νίκης από τους παίκτες των ομάδων. Στη σέντρα ο Άρης. Όλα έτοιμα για την έναρξη. by Μανώλης Μουσουράκης
20:03
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
20:04
1' Σέντρα του Ρόμανιτς από τα αριστερά, μπλοκάρει ο Σιαμπάνης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:06
Αναλαμβάνει την πρωτοβουλία των κινήσεων από τα πρώτα λεπτά ο Άρης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:08
Κυκλοφορούν την μπάλα οι παίκτες του Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
20:09
7' Πατά με προϋποθέσεις την αντίπαλη περιοχή η Λαμία, με τον Ρόμανιτς να καθυστερεί να εκτελέσει και να κλείνεται. by Μανώλης Μουσουράκης
20:10
20:13
10' Ως μη γενόμενη η μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Βγήκε ολομόναχος -όντας εκτεθειμένος- ο Μανσίνι, ο οποίος πλάσαρε πάνω από τον Σαράνοφ, με την μπάλα να καταλήγει άουτ. Μετά την ολοκλήρωση της φάσης σηκώθηκε και το σημαιάκι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:14
20:15
Σε σχέση με το προηγούμενο ματς των δύο ομάδων (για το Κύπελλο), η Λαμία δεν επιτρέπει στον Άρη να βρίσκει εύκολα διαδρόμους. Υπενθυμίζεται ότι οι «κίτρινοι» ήταν αρκετά δραστήριοι επιθετικά, χωρίς ωστόσο να μπορούν να απειλήσουν με προϋποθέσεις μέσα από το «κουτί». Την ίδια στιγμή δεν ήταν κυνικοί στις ευκαιρίες που δημιούργησαν. by Μανώλης Μουσουράκης
20:16
14' Πέναλτι για τον Άρη! Τάκλιν του Μπεχαράνο σε προσπάθεια του Μπερτόγλιο μέσα στην περιοχή των γηπεδούχων. Πολύ αυστηρή απόφαση. Ο μεσοεπιθετικός του Άρη κέρδισε αρκετά έξυπνα το πέναλτι πέφτοντας προς το μέρος του αντίπαλού του. by Μανώλης Μουσουράκης
20:18
Πάνω από την μπάλα ο Καμαρά. by Μανώλης Μουσουράκης
20:18
16' Αστοχεί ο Καμαρά! Στην απέναντι γωνία έπεσε ο Σαράνοφ, αλλά η μπάλα πήγε αρκετά μακριά από τη ρίζα του δεξιού δοκαριού. by Μανώλης Μουσουράκης
20:20
Έχει δει την κίτρινη κάρτα ο Μπεχαράνο για διαμαρτυρία στην προηγούμενη φάση. by Μανώλης Μουσουράκης
20:20
Παραμένει χωρίς γκολ στο 2022 ο Άρης! Απίστευτα πράγματα... by Μανώλης Μουσουράκης
20:22
20' Φάση για τη Λαμία. Αδύναμο γύρισμα του Μπανγκουρά, μπλοκάρει ο Σιαμπάνης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:25
21' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία. Διαγώνιο σουτ του Τάιρον εντός της περιοχής των «κιτρίνων», με τον Σιαμπάνη να αποκρούει. Εκπληκτικό πάτημα της μπάλας από τον Μπεχαράνο, ο οποίος έβγαλε σε πλεονεκτική θέση τον συμπαίκτη του. by Μανώλης Μουσουράκης
20:26
Υπάρχει πρόβλημα τραυματισμού με τον Τάιρον. Να δούμε εάν θα μπορέσει να συνεχίσει. Προς το παρόν η Λαμία παίζει με παίκτη λιγότερο και τον Νούνιες να ετοιμάζεται. by Μανώλης Μουσουράκης
20:27
Επέστρεψε ο Τάιρον. by Μανώλης Μουσουράκης
20:30
Ο Καμαρά μετά το χαμένο του πέναλτι για τον Άρη Εικόνα live 21970104/36719.jpg by Μανώλης Μουσουράκης
20:30
Στο 40%-60% η κατοχή της μπάλας. by Μανώλης Μουσουράκης
20:31
20:33
31' Δεν θα καταφέρει να συνεχίσει ο Τάιρον. Θα περάσει εκτός αγωνιστικού χώρου υποβασταζόμενος. Στη θέση του μπαίνει ο Νούνιες. by Μανώλης Μουσουράκης
20:36
34' Πάνω στα σώματα το σουτ του Μανσίνι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:39
36' Ευκαιρία για τη Λαμία. Έτρεξε στην αντεπίθεση ο Καραμάνος που έπιασε το μακρινό σουτ, αφού τον έκλεισε η αντίπαλη άμυνα, με τον Σιαμπάνη να μπλοκάρει. by Μανώλης Μουσουράκης
20:41
Ανάρτηση της Λαμία για τη φάση του πέναλτι: «Αίσχη Καραντώνη στη Λαμία! κ. Κλάντεμπεργκ το βλέπεις το παιχνίδι? Βλέπεις τα χάλια?» by Μανώλης Μουσουράκης
20:41
20:43
Περισσότερο επιθετική η Λαμία σε σχέση με το πρώτο ματς, σε συνέχεια της εικόνας της στην αναμέτρηση των δύο ομάδων για το πρωτάθλημα. Βρίσκει και χώρους στην κόντρα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:50
45'+2' Φάση για τον Άρη. Μακρινό δυνατό σουτ του Εντιαγέ, μπλοκάρει ο Σαράνοφ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:52
Τέλος στο πρώτο μέρος. Ακόμα ένα ημίχρονο ανάμεσα στις δύο ομάδες που λήγει χωρίς τέρματα. Στο 16' ο Καμαρά αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι, σε μια αρκετά αυστηρή απόφαση. 4(3)-2(1) υπέρ της Λαμίας οι τελικές. by Μανώλης Μουσουράκης
21:07
Οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:07
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. Δεν υπάρχει κάποια αλλαγή με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου. by Μανώλης Μουσουράκης
21:10
48' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Εκτέλεση φάουλ από τον Μανσίνι από τα δεξιά, βρίσκει τον Εντιαγέ στην «καρδιά» της περιοχής, ο οποίος -εάν και ολομόναχος- έστειλε την μπάλα με κεφαλιά πάνω στον Σαράνοφ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:14
52' Βγήκε με προϋποθέσεις στην κόντρα ο Σαραμαντάς, με τον Σούντγκρεν να επιστρέφει για να καλύψει. by Μανώλης Μουσουράκης
21:14
52' Κίτρινη κάρτα στον Τζανδάρη για μαρκάρισμα στον Μπερτόγλιο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:18
55' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία. Πίεσε ψηλά η Λαμία, έκλεψε την μπάλα και στην εξέλιξη της φάσης το πλασέ του Σαραμαντά με το δεξί έφυγε δίπλα από το αριστερό δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:19
57' Κίτρινη και στον Νούνιες, ο οποίος εμπόδισε τον Μπερτόγλιο να εκτελέσει γρήγορα φάουλ για τους φιλοξενούμενους. by Μανώλης Μουσουράκης
21:21
58' Εκτέλεση φάουλ για τον Άρη από το ίδιο σημείο με τη φάση του 48'. Εκ νέου εκτέλεση από τον Μανσίνι, έπιασε την κεφαλιά ο Μπράμπετς, ωστόσο δεν ήταν τόσο απειλητική. Μπλόκαρε εύκολα ο Σαράνοφ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:25
63' Αρκετά άστοχο το μονοκόμματο σουτ του Σαραμαντά από το ύψος της μεγάλης περιοχής. by Μανώλης Μουσουράκης
21:26
64' Τεράστια ευκαιρία για Άρη και απόκρουση από Σαράνοφ! Ο τερματοφύλακας της Λαμίας καταφέρνει να πιάσει την μπάλα πάνω στη γραμμή, ύστερα από το γύρισμα του Τζανδάρη προς την εστία της ομάδας του! by Μανώλης Μουσουράκης
21:28
66' Πρώτη αλλαγή για τον Άρη: Ο Ιτούρμπε στη θέση του Μπερτόγλιο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:28
21:29
67' Κίτρινη στον Εντιαγέ για έντονη διαμαρτυρία. by Μανώλης Μουσουράκης
21:34
Τρέχουμε το τελευταίο 20λεπτο. Ο Άρης συνεχίζει να έχει την κατοχή, με τη Λαμία να ψάχνει τις ευκαιρίες της στις αντεπιθέσεις. by Μανώλης Μουσουράκης
21:35
Υπενθυμίζεται ότι εφόσον οι δύο ομάδες μείνουν στο 0-0 θα ακολουθήσει παράταση κι εν συνεχεία εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι. Σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:36
Πάντως, είναι πράγματι εκπληκτικό ότι σε δύο παιχνίδια (για Κύπελλο και πρωτάθλημα) και 73' μέχρι στιγμής στον αποψινό αγώνα καμία εκ των δύο ομάδων δεν έχει βρει δίχτυα! by Μανώλης Μουσουράκης
21:37
75' Ο Γκάμα περνά στη θέση του Γκαρσία. by Μανώλης Μουσουράκης
21:40
78' Ο Αραμπούλι στη θέση του Καραμάνου για τη Λαμία. by Μανώλης Μουσουράκης
21:40
21:42
79' Καλή στιγμή με τον Γκάμα για τον Άρη. Ο εξτρέμ των γηπεδούχων ξαφνιάστηκε που πέρασε η μπάλα από τον Σαραμαντά και εκτέλεσε αρκετά άστοχα (ήταν και σε δύσκολη γωνία). by Μανώλης Μουσουράκης
21:47
85' Εκτός ο αρκετά δραστήριος Σαραμαντάς, στη θέση του ο Μαρτίνεθ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:49
87' Πτώση του Καμαρά στην αντίπαλη περιοχή. Δεν φαίνεται να υπάρχει κάποια παράβαση. by Μανώλης Μουσουράκης
21:52
Οι δύο ομάδες μοιάζουν συμβιβασμένες με την προοπτική της παράτασης... by Μανώλης Μουσουράκης
21:53
90'+1' Φάση για τον Άρη. Σουτ του Μανσίνι από τα αριστερά της περιοχής, μπλοκάρει ο Σαράνοφ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:54
Είμαστε στο τρίτο από τα τέσσερα λεπτά των καθυστερήσεων. by Μανώλης Μουσουράκης
21:55
Ο Ματίγια πέρασε στη θέση του Εντιαγέ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:57
Ολοκληρώθηκαν και οι καθυστερήσεις. Παρέμειναν στο 0-0 οι δύο ομάδες, οι οποίες οδηγούνται στην παράταση! by Μανώλης Μουσουράκης
21:58
21:59
Ανάσες για τις δύο ομάδες και οδηγίες από Γρηγορίου και Μάντζιο πριν την ημίωρη παράταση. by Μανώλης Μουσουράκης
22:00
Ήταν το τρίτο σερί 90λεπτο χωρίς γκολ για Λαμία και Άρη, αφού είχαν προηγηθεί τα δύο 0-0 στο «Βικελίδης» σε Κύπελλο (πρώτο ματς) και Super League. by Μανώλης Μουσουράκης
22:00
22:01
Όρκος νίκης-πρόκρισης από τις δύο ομάδες! by Μανώλης Μουσουράκης
22:02
91' Έναρξη παράτασης! by Μανώλης Μουσουράκης
22:03
Δεν υπάρχει κάποια άλλη αλλαγή προς το παρόν. Σίγουρα θα υπάρχει κούραση, μετά και από τόσα μαζεμένα παιχνίδια... by Μανώλης Μουσουράκης
22:07
Κυκλοφορεί την μπάλα ο Άρης. by Μανώλης Μουσουράκης
22:08
96' Φάση για τον Άρη. Ο Μανσίνι επωφελήθηκε από τις κόντρες, ωστόσο το σουτ που έπιασε από τα όρια της περιοχής πέρασε άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:09
Ο Μανσίνι είναι ο πιο δραστήριος μεσοεπιθετικός του Άρη στο αποψινό ματς. Είχε καλή παρουσία και στην αναμέτρηση του «Κλ. Βικελίδης» (για το Κύπελλο). by Μανώλης Μουσουράκης
22:10
98' Φάουλ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα για τον Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
22:11
Ύστερα από το γέμισμα του Γκάμα, ο Φαμπιάνο έπιασε την κεφαλιά, χωρίς να ανησυχήσει όμως ο Σαράνοφ που μπλόκαρε. by Μανώλης Μουσουράκης
22:13
22:14
22:15
103' Ευκαιρία για τον Άρη. Ωραία εκδήλωση αντεπίθεσης από τους φιλοξενούμενους. Ο Καμαρά κουβάλησε την μπάλα, έσπασε διαγώνια μέσα στην περιοχή στον Γκάμα, με το σουτ του Πορτογάλου εξτρέμ να περνά άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:16
104' Κίτρινη στον Μπανγκουρά για μαρκάρισμα στον Ιτούρμπε και φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Άρη. Στα 2-3 μέτρα από τα όρια της περιοχής. by Μανώλης Μουσουράκης
22:17
105' Ευκαιρία για τον Άρη. Πολύ ωραία η απευθείας εκτέλεση του Ματίγια, με τον Σαράνοφ να αποκρούει. by Μανώλης Μουσουράκης
22:17
Τελευταία σφύριγμα στο πρώτο μέρος της παράτασης. by Μανώλης Μουσουράκης
22:19
106' Ο Τσούκαλος στη θέση του Ρόμανιτς που ενώ περνά εκτός αγωνιστικού χώρου προσπαθεί να ξεσηκώσει τον κόσμο! by Μανώλης Μουσουράκης
22:19
106' Σέντρα και στο δεύτερο μέρος της παράτασης. by Μανώλης Μουσουράκης
22:23
109' Κίτρινη κάρτα στον Τζανετόπουλο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:23
109' Μάνος αντί Μανσίνι για τον Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
22:25
Ο Άρης έχει τις ευκαιρίες στην παράταση. Να δούμε εάν τελικά θα καταφέρει να σκοράρει ή το ματς θα πάει στα πέναλτι. Υπενθυμίζεται ότι η Λαμία έχει στο τέρμα τον εξαιρετικό Σαράνοφ! by Μανώλης Μουσουράκης
22:27
112' Ευκαιρία για τον Άρη! Ο Ιτούρμπε βρήκε χώρο, συνέκλινε και σούταρε, όμως είδε την μπάλα να φεύγει αρκετά ψηλά από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:32
118' ΓΚΟΛ η Λαμία! 1-0! Σκόρερ ο Τζανετόπουλος! Εκτέλεση κόρνερ από τον Προβυδάκη, ο στόπερ της Λαμίας σηκώνεται πιο ψηλά από όλους και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά! by Μανώλης Μουσουράκης
22:35
120' Κίτρινη στον Μπράμπετς by Μανώλης Μουσουράκης
22:35
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις by Μανώλης Μουσουράκης
22:36
120'+2' ΜΕΓΑΛΗ ευκαιρία για τον Άρη. Ο Ιτούρμπε βρέθηκε φάτσα με τον Σαράνοφ, αλλά έκανε το σουτ πάνω του, με τον Σέρβο πορτιέρε να παραχωρεί κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:37
120'+3' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Άρη! Ο Τζανδάρης ανέτρεψε τον Γκάμα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:39
120'+4' ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! Ο Σαράνοφ απέκρουσε την εκτέλεση του Γκάμα, ενώ στη συνέχεια αστόχησε από κοντά ο Γκάνεα! by Μανώλης Μουσουράκης
22:40
Τέλος στο ΔΑΚ! Λαμία-Άρης 1-0 στην παράταση και ΕΠΙΚΗ πρόκριση για τους Φθιωτούς. Σκόρερ ο Τζανετόπουλος στο 118', ενώ έξι λεπτά αργότερα ο Σαράνοφ έπιασε πέναλτι του Γκάμα. Στο 16' είχε χάσει πέναλτι ο Καμαρά για τους φιλοξενούμενους. Ήρωας ο Σέρβος πορτιέρε, όπως πριν λίγα χρόνια κόντρα στον Ολυμπιακό. Αυτά από εμάς. Καλό σας βράδυ! by Μανώλης Μουσουράκης