Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη Super League 1.

14:49
Καλησπέρα σας! by Χρήστος Κατριμουστάκης
14:50
Σε ένα ματς που είναι σαφώς σημαντικότερο για τους φιλοξενούμενους που προέρχονται από έναν αποκλεισμό σοκ, ο Παναιτωλικός υποδέχεται στο Αγρίνιο τον Άρη, για την 20η αγωνιστική της Super League 1, ένα ματς που όπως τα έφερε ο… καιρός, έχει χαρακτήρα ντέρμπι για τα μέσα της βαθμολογίας. by Χρήστος Κατριμουστάκης
14:52
Μαζί θα παρακολουθήσουμε το συγκεκριμένο παιχνίδι που είναι προγραμματισμένο να ξεκινήσει στις 15:00 (Cosmote Sport 2, bwinΣΠΟΡ FM 94,6, sport-fm.gr). by Χρήστος Κατριμουστάκης
14:53
Η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου αποτελεί μια από τις ευχάριστες εκπλήξεις του πρωταθλήματος, προέρχεται από ένα τεράστιο «διπλό» στην έδρα του ΟΦΗ, ενώ το σύνολο του Άκη Μάντζιου μετρά τρεις σερί λευκές ισοπαλίες με τη Λαμία, με την τελευταία να συνοδεύεται από τον αποκλεισμό στο Κύπελλο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
14:53
Όσον αφορά τις απουσίες, οι γηπεδούχοι είναι σε πιο δύσκολη κατάσταση. Οι Ντίας, Λάρσον προπονήθηκαν αλλά κρίθηκαν ανέτοιμοι, ο Κορνέλιους απουσιάζει με την εθνική ομάδα του Καναδά, ενώ φυσικά δεν υπολογίζονται οι τραυματίες Λιάβας και Βαρόνε. by Χρήστος Κατριμουστάκης
14:53
Για τους φιλοξενούμενους είναι λίγο πιο απλά τα πράγματα αλλά και σημαντικά, αφού ο Μπερτόγλιο δεν προπονήθηκε και έτσι δεν είναι στις επιλογές. by Χρήστος Κατριμουστάκης
14:53
Διαιτητής: Αθανάσιος Τζήλος, Βοηθοί: Βασίλειος Νικολακάκης, Άγγελος Κολλιάκος 4ος Διαιτητής: Παναγιώτης Κουκούλας VAR: Σπυρίδων Ζαμπαλας AVAR: Παντελής Σπυρόπουλος by Χρήστος Κατριμουστάκης
14:54
Η ενδεκάδα του Παναιτωλικού: Μελίσσας, Αποστολάκης, Χουχούμης, Μάλης, Βργκοτς, Αντούνες, Φλόρες, Μεντόσα, Ντουάρτε, Μπαρμπόσα, Καρέλης. by Χρήστος Κατριμουστάκης
14:54
Στον πάγκο οι: Ανέστης, Βέργος, Μάρτενσον, Μπελεβώνης, Μόρσεϊ, Τσιγγάρας, Λουϊ, Μπακαδήμας, Περέιρα by Χρήστος Κατριμουστάκης
14:54
Η ενδεκάδα του Άρη: Σιαμπάνης, Σούντγκρεν, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Γκάνεα, Σάσα, Ματίγια, Μαντσίνι, Εντιαγέ, Γκάμα, Καμαρά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
14:54
Στον πάγκο είναι οι: Κουέστα, Λούμορ, Δεληζήσης, Μάνος, Γκαρσία, Ιτούρμπε, Λόπεθ, Ασλανίδης, Σάκιτς by Χρήστος Κατριμουστάκης
14:57
Μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες σιγά σιγά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
14:58
Όρκος νίκης από τους ποδοσφαιριστές. by Χρήστος Κατριμουστάκης
14:59
Ξεκίνησε το παιχνίδι! by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:01
2' Χτυπά με το χέρι τον Γκάνεα στο πρόσωπο ο Μπαρμπόσα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:02
3' Πέναλτι για τον Άρη! by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:03
Ο Φλόρες μαρκάρει τον Καμαρά και ο Τζήλος δίνει πέναλτι, αν και φαίνεται ο παίκτης του Άρη περισσότερο να γλιστράει. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:06
Νωρίς νωρίς λοιπόν οι Θεσσαλονικείς παίρνουν σημαντικό προβάδισμα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:07
8' Ξανά παράπονα στον Τζήλο για ένα πλάγιο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:08
Έντονες διαμαρτυρίες από του Γιάννη Αναστασίου προς διαιτητές, μεγάλη ένταση στο ματς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:09
10' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναιτωλικό. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:09
Ο Καρέλης σκοράρει με κεφαλιά αλλά ο βοηθός δίνει οφσάιντ! by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:10
Όπως βλέπουμε και το replay, όντως ο Έλληνας επιθετικός είναι εκτεθειμένος. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:11
12' Ένα σουτ του Εντιαγέ... στον Θεό. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:12
13' Ένα φαλτσαριστό σουτ του Γκάμα περνάει άουτ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:13
Το γκολ για το 1-0
by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:14
Γρήγορος ρυθμός στο ματς, εξαιρετικά ανοιχτό παιχνίδι μέχρι στιγμής. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:17
18' Πέναλτι για τον Άρη ξανά! by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:18
Ο Μαντσίνι κάνει εξαιρετική κίνηση και ο Μελίσσας βουτάει στα πόδια του και τον ανατρέπει. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:19
20' ΓΚΟΛ για τον Άρη με τον Καμαρά! by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:20
Δείτε το ακυρωθέν γκολ του Καρέλη:
15:21
Πλέον ο Παναιτωλικός έχει να ανέβει ένα βουνό. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:23
23' Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη, μια ανάσα από το 3-0 οι Θεσσαλονικείς με πρωταγωνιστή τον Καμαρά! by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:23
Στη συνέχεια της φάσης, ο Καρέλης πατά περιοχή αλλά ο Σιαμπάνης διώχνει σε κόρνερ τη μπάλα και σώζει τον Άρη! by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:23
Ματσάρα στο Αγρίνιο με φοβερό ρυθμό. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:24
Λίγο νωρίτερα, στο 15', ο Χουχούμης δέχτηκε κίτρινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:25
15:25
26' Πολιορκεί ο Παναιτωλικός την περιοχή του Σιαμπάνη. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:26
Ο τερματοφύλακας του Άρη δείχνει να έχει ένα πρόβλημα, οπότε έχουμε διακοπή. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:27
28' Συνέχεια στο παιχνίδι. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:28
15:29
Δείτε το 2-0 του Καμαρά:
15:32
33΄Ο Αποστολάκης πάτησε περιοχή αλλά το σουτ του βρήκε στο δοκάρι του Σιαμπάνη! by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:33
34΄Πέφτει και μπλοκάρει το σουτ του Καρέλη ο Σιαμπάνης. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:34
Η μεγάλη στιγμή του Καρέλη στο 23':
15:35
36' Απίθανη χαμένη ευκαιρία του Καρέλη, που φωνάζει για πέναλτι! by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:35
Ο Χουχούμης σεντράρει αλλά ο Έλληνας επιθετικός δεν πετυχαίνει τη μπάλα την κατάλληλη στιγμή μπροστά από τον Σιαμπάνη. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:38
38' Φωνές του Παναιτωλικού για πέναλτι σε χέρι των αμυντικών του Άρη! by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:38
Όπως φάνηκε και από το replay πιθανότατα ο Εντιαγέ σταματά τη μπάλα με την κοιλιά, όπως και να έχει συνεχίζεται το ματς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:42
42΄Ο Άρης φαίνεται να έχει διάθεση να κρατήσει το σκορ και να πάει έτσι στα αποδυτήρια χωρίς να κινδυνέψει. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:43
44΄Ο Μπράμπετς κόβει τον Καρέλη και παραχωρεί κόρνερ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:43
Μπλοκάρει εύκολα ο Σιαμπάμνης. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:45
45+1' Δοκάρι για τον Άρη με το σουτ εκτός περιοχής του Γκάμα! by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:46
Έχει βρει την μπάλα ο Μελίσσας με αυτοθυσία. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:46
Διαμαρτυρίες από το γήπεδο προς τον Τζήλο που έχει «χάσει» λίγο το ματς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:48
45+3' Εντυπωσιακό γυριστό ο Ντουάρτε, στην αγκαλιά του Σιαμπάνη η μπάλα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:48
Τέλος πρώτου ημιχρόνου! by Χρήστος Κατριμουστάκης
15:49
Οι Αγρινιώτες έχουν πέσει όλοι πάνω στον Τζήλο. Ακόμα και ο Αναστασίου εκεί! by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:05
Χωρίς αλλαγές αλλά με κόκκινη κάρτα στον τεχνικό διευθυντή του Παναιτωλικού που δεν βγαίνει από το γήπεδο! by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:05
Προσπαθεί να τον πείσει ο Τζήλος να αποχωρήσει. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:06
Ξανά σέντρα στο ματς λοιπόν! by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:06
16:07
46' Φάουλ για τον Παναιτωλικό σε καλό σημείο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:08
47' Τρομερή επέμβαση του Σιαμπάνη, διώχνει σε κόρνερ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:12
51' Ο Άρης έχει την κατοχή και προσπαθεί να δημιουργήσει προϋποθέσεις. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:15
55' Φάουλ για τον Άρη τώρα σε καλό σημείο για γέμισμα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:16
Στην αγκαλιά του Μελίσσα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:19
58' Πολλά φάουλ, έχει χαλάσει ο ρυθμός. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:21
60' Απίθανη ευκαιρία με την σουτάρα του Μεντόσα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι του Σιαμπάνη! by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:23
16:23
62' Αλλαγές για τον Άρη, στη θέση του Γκάμα, ο Ιτούρμπε και στη θέση του Μαντσίνι, ο Γκαρσία. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:24
63' Τριπλή αλλαγή για Παναιτωλικό, μέσα Βέργος, Μάρτενσον, Μόρσεϊ, έξω Ντουάρτε, Βργκοτς, Καρέλης. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:26
65' Σκληρό φάουλ του Μόρσεϊ στον Σούντγκρεν. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:27
66' Μια ανάσα από το 3-0 ο Γκάμα, που αστοχεί σε τετ-α-τετ με τον Μελίσαα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:29
68' Ξανά μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, με τον Ιτούρμπε να κάνει κάκιστο σουτ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:30
16:33
72' Έχει κλείσει στο μισό γήπεδο τον Άρη ο Παναιτωλικός αλλά τίποτα το ουσιαστικό. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:38
77' Σουτ του Φλόρες, φεύγει έξω από το γήπεδο, τραγικό. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:41
80' Στο έδαφος ο Γκάμα και διακοπή. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:42
Τώρα συνεχίζεται το ματς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:44
83' 'Εξω ο Ματίγια και ο Εντιαγέ, μέσα Σάκιτς και Μάνος. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:45
84' Τσιγγάρας, Μπελεβώνης μέσα, Φλόρες και Μπαρμπόσα έξω. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:46
85' Άσχημη σύγκρουση του Μαλή και του Αντούνες! by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:46
Λίγο νωρίτερα, ο Σιαμπάνης έπεσε και έδιωξε το σουτ του Βέργου. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:50
90' Μια ακόμα αλλαγή ο Άρης. Έξω Καμαρά, μέσα Λόπεθ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:51
Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:53
Στο έδαφος ο Μεντόσα. Φάουλ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:53
93' Ξανά φάουλ σε καλό σημείο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:55
Δεν μπορεί να κερδίσει κάτι η ομάδα του Αναστασίου στη φάση. by Χρήστος Κατριμουστάκης
16:56
Τέλος! Ο Άρης νικά τον Παναιτωλικό 2-0 στο Αγρίνιο και επιστρέφει στις νίκες! by Χρήστος Κατριμουστάκης