Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη Super League 1.

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε live την αναμέτρηση ΠΑΣ Γιάννινα-Απόλλων Σμύρνης, για την 20ή αγωνιστική της Superleague Interwetten! by Δημήτρης Παπαδήμας
Οι ενδεκάδες της αναμέτρησης: ΠΑΣ Γιάννινα (4-5-1): Λοντίκγιν - Πίρσμαν, Κάργας, Εραμούσπε, Σάλιακας - Γκαρντάφσκι, Καραχάλιος, Ντομίνγκες, Στάνκο, Λιάσος - Περέα Απόλλων Σμύρνης (4-2-3-1): Βέρλχουστ - Τουτουαρίμα, Λισγάρας, Ρόγκνε, Ντεντάκης - Φατιόν, Κάστρο - Παπαγεωργίου, Παμλίδης, Κραγιόπουλος, Ιωαννίδης by Δημήτρης Παπαδήμας
Στον πάγκο για τον ΠΑΣ βρίσκονται οι: Σούλης, Παντελάκης, Οικονομόπουλος, Ποζνάνσκι, Τριάδης, Μπρένερ, Μέντες Μορέιρα, Λώλης και Μίνα by Δημήτρης Παπαδήμας
14:54
Οι αναπληρωματικοί του Απόλλωνα: Κοτσαρης, Τσιλούλης, Γιαννιώτας, Μαρτίνες, Ντάουτα, Σίγκνεβιτς, Γιακιμόβσκι, Φαν Λα Πάρα, Δούμας by Δημήτρης Παπαδήμας
14:55
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο κ. Ευαγγέλου, με βοηθούς τους Τριανταφύλλου και Σινιοράκη. Τέταρτος ο Βάτσιος και VAR ο Γκορτσίλας. by Δημήτρης Παπαδήμας
14:57
Ηλιόλουστος ο καιρός στα Ιωάννινα. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:02
Ξεκίνησε το παιχνίδι, με τους φιλοξενούμενους στη σέντρα! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:04
Να θυμίσουμε ότι στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, ο Απόλλων είχε κερδίσει με 1-0, χάρη σε ένα γκολ του Ιωαννίδη και με τον Περέα να χάνει πέναλτι στα τελευταία λεπτά για τον ΠΑΣ. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:05
4' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Απόλλων, το οποίο κέρδισε ο Ιωαννίδης από τον Κάργα. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:06
5' Πολύ καλή εκτέλεση του Κραγιόπουλου, με ωραία επέμβαση ο Λοντίγκιν διώχνει σε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:07
6' Δεν μπόρεσαν να απειλήσουν από το κόρνερ οι φιλοξενούμενοι. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:10
9' Ένα συρτό σουτ του Κραγιόπουλου έξω από τη μεγάλη περιοχή, μπλοκάρει εύκολα ο Λοντίγκιν. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:12
11' Τώρα ο ΠΑΣ πιέζει και προσπαθεί να βρει τρόπο να απειλήσει την εστία των φιλοξενούμενων. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:16
Αρκετά γρήγορος ο ρυθμός στο πρώτο τέταρτο της αναμέτρησης. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:18
Μοναδική καλή φάση για γκολ ως τώρα, η εκτέλεση φάουλ του Κραγιόπουλου που απέκρουσε εντυπωσιακά ο Λοντίγκιν. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:18
17' Φάουλ σε καλή θέση για τον ΠΑΣ τώρα, το έκανε ο Ντεντάκης στον Λιάσο. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:20
18' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ, με τον Σάλιακα να στέλνει την μπάλα στο δεξί δοκάρι του Βέρλχουστ. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:22
21' Ο ΠΑΣ μπαίνει απειλητικά στην μεγάλη περιοχή του Απόλλωνα, διώχνει η άμυνα των φιλοξενούμενων. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:23
15:27
26' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:28
Ο Πίρσμαν είναι ο σκόρερ, πήρε την μπαλιά του Γκαρντάφσκι και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με πολύ όμορφο διαγώνιο σουτ από τα αριστερά της μεγάλης περιοχής. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:30
Αυτό ήταν το πρώτο του γκολ με τη φανέλα του ΠΑΣ, στην 53η εμφάνισή του. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:30
29' Ένα συρτό σουτ του Περέα, μπλοκάρει εύκολα ο Βέρλχουστ. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:32
31' Ο ΠΑΣ συνεχίζει να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, με τον Απόλλωνα να έχει παθητικό ρόλο. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:33
57%-43% η κατοχή υπέρ των γηπεδούχων. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:33
15:38
37' Ο Πίρσμαν τροφοδότησε τον Περέα, ο οποίος πλάσαρε από πλάγια θέση, ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:40
39' Φάουλ σε καλή θέση για τον Απόλλωνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:42
41' Από μία κίτρινη κάρτα σε Κάργα και Φατιόν, για νεύρα πριν την εκτέλεση του φάουλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:42
41' Ο Τουτουαρίμα εκτέλεσε με πάσα και ο Κραγιόπουλος έκανε ωραίο σουτ, ο Λοντίγκιν απέκρουσε στην αριστερή του γωνία. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:44
42' Ο Περέα ζήτησε πέναλτι σε επαφή του με τον Ρόγκνε. Πάει να το δει στο VAR ο Ευαγγέλου. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:45
Επιθετικό φάουλ στην αρχή της φάσης, πάνω στον Ντεντάκη δίνεται. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:47
Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:48
Λήξη πρώτου ημιχρόνου. ΠΑΣ Γιάννινα-Απόλλων Σμύρνης 1-0, με το γκολ του Πίρσμαν στο 26'. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:51
Επιστρέφουμε σε περίπου δέκα λεπτά, για το δεύτερο μέρος από τους «Ζωσιμάδες» των Ιωαννίνων. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:05
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:06
Δύο αλλαγές για τον Απόλλωνα, ο Μαρτίνες παίρνει τη θέση του Λισγάρα και ο Φαν Λα Πάρα μπαίνει αντί του Φατιόν. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:08
Αλλάζει το σύστημά του ο Γκρότε, με την ομάδα του να παίζει πλέον 4-4-2 σε ρόμβο. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:12
52' Χωρίς φάση και με αργό ρυθμό το ματς στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:16
56' Κίτρινη κάρτα στον Ιωαννίδη για σκληρό μαρκάρισμα στον Πίρσμαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:18
57' Κίτρινη κάρτα και στον Κάστρο, για φράγμα στον Πίρσμαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:19
59' Κίτρινη κάρτα στον Εραμούσπε για φάουλ στον Παμλίδη. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:20
60' Πολλές οι διακοπές στα τελευταία λεπτά, τώρα βρίσκεται στο έδαφος ο Λοντίγκιν, μετά από μία εναέρια σύγκρουση με τον Ρόγκνε. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:22
62' Αλλαγές για τον Απόλλωνα, Γιακιμόφσκι αντί του Κραγιόπουλου και Τσιλούλης αντί του Παμλίδη. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:25
65' Ένα σουτ του Τσιλούλη, η μπάλα μακριά από την εστία του Λοντίγκιν. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:27
67' Κίτρινη κάρτα στον Ντομίνγκες by Δημήτρης Παπαδήμας
16:28
68' Αλλαγή για τον ΠΑΣ, με τον Μπρένερ να μπαίνει αντί του Γκαρντάφσκι by Δημήτρης Παπαδήμας
16:31
71' Ο Απόλλωνας προσπαθεί να φανεί απειλητικός, χωρίς όμως να δημιουργεί φάσεις μπροστά στην εστία των γηπεδούχων. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:36
75' Αλλαγή σέντερ φορ για τον Απόλλωνα, ο Ντάουντα παίρνει τη θέση του Ιωαννίδη. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:36
Ο Πίρσμαν πανηγυρίζει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης. Εικόνα live 21970147/6897.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
16:37
77' Πέναλτι για τον ΠΑΣ by Δημήτρης Παπαδήμας
16:38
Ο Μπρένερ έκανε σέντρα από τα αριστερά, η μπάλα βρήκε στο χέρι του Φαν Λα Πάρα και ο Ευαγγέλου έδειξε τη βούλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:39
79' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:39
Ο Εραμούσπε εκτέλεσε στη δεξιά γωνία του Βέρλχουστ, ο οποίος έπεσε σωστά, αλλά δεν μπόρεσε να αποκρούσει. 2-0 ο ΠΑΣ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:40
80' Αλλαγή για τον ΠΑΣ, ο Λιάσος πάει στον πάγκο για να μπει στη θέση του ο Οικονομόπουλος. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:48
87' Καλή ευκαιρία για τον Απόλλωνα, ο Παπαγεωργίου σούταρε, αλλά ο Λοντίκγιν έδιωξε σε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:49
89' Αλλαγή για τον ΠΑΣ, ο Λώλης παίρνει τη θέση του Ντομίνγκες. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:50
90' Κίτρινη κάρτα στον Λώλη, λίγα δευτερόλεπτα μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:51
Τρία τα λεπτά τω καθυστερήσεων. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:53
90'+3' Πέναλτι για τον Απόλλωνα by Δημήτρης Παπαδήμας
16:54
Ο Τσιλούλης το κέρδισε, μετά από λάθος συνεννόηση των Λοντίγκιν και Κάργα. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:55
90'+4' Το πιάνει ο Λοντίγκιν, δεν καταφέρει να σκοράρει ο Τσιλούλης από τα 11 βήματα. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:56
Τέλος της αναμέτρησης. ΠΑΣ Γιάννινα-Απόλλων Σμύρνης 2-0, με τους Γιαννιώτες να φτάνουν τους 30 βαθμούς και να ανεβαίνουν στην 5η θέση της βαθμολογίας. by Δημήτρης Παπαδήμας