Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη Super League 1.

16:51
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης στο Ηράκλειο, ανάμεσα στον ΟΦΗ και τον Παναθηναϊκό by www.sport-fm.gr
16:51
16:53
Ο Παναθηναϊκός είναι πλέον στην 5η θέση μετά τη νίκη του Αστέρα επί του ΠΑΣ Γιάννινα, έχοντας 30 βαθμούς by www.sport-fm.gr
16:53
Ο ΟΦΗ που είναι σε περίοδο ντεφορμαρίσματος, είναι στην 8η θέση με 26 βαθμούς by www.sport-fm.gr
16:54
Το ματς του πρώτου γύρου στη Λεωφόρο ολοκληρώθηκε ισόπαλο, χωρίς τέρματα (0-0) by www.sport-fm.gr
16:54
Ας δούμε τις ενδεκάδες που έχουν επιλέξει οι Νίκος Νιόπλιας και Ιβάν Γιοβάνοβιτς by www.sport-fm.gr
16:56
ΟΦΗ: Βάτερμαν – Μαρινάκης, Σελίμοβιτς, Βούρος, Μπαλογιάννης – Μεγιάδο, Γκαγέγος, Τοράλ – Λάμπρου, Ντουρμισάι, Νέιρα by www.sport-fm.gr
16:57
Στον πάγκο: Σωτηρίου, Ουές, Φαν Ντούιντεν, Καμάου, Διαμαντής, Τσιλιανίδης, Φελίπε, Ντε Γκουζμάν, Κοροβέσης by www.sport-fm.gr
16:58
Παναθηναϊκός: Μπρινιόλι – Σάντσες, Σένκεφελντ, Βέλεθ, Χουάνκαρ – Μαουρίσιο, Ρούμπεν, Βιγιαφάνιες – Παλάσιος, Καρλίτος, Βιτάλ. by www.sport-fm.gr
16:59
Στον πάγκο: Διούδης, Αλεξανδρόπουλος, Ιωαννίδης, Αγιούμπ, Χατζηγιοβάνης, Χατζηθεοδωρίδης, Λούντκβιστ, Αϊτόρ, Σάρλια by www.sport-fm.gr
17:05
Διαιτητής: Δημήτρης Καραντώνης Α’ βοηθός: Βασίλειος Μωυσιάδης Β’ βοηθός: Παντελής Σπυρόπουλος 4ος: Αριστείδης Βάτσιος VAR: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος AVAR: Τρύφων Πετρόπουλος by www.sport-fm.gr
17:07
Τα highlights της αναμέτρησης του πρώτου γύρου
17:11
17:14
17:15
17:17
3' Τεράστια ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ωραίο passing game των γηπεδούχων, ο Λάμπρου με κάθετη βρήκε τον Τοράλ που έκανε το σουτ από πλεονεκτική θέση μέσα στην περιοχή, με τον Μπρινιόλι να αποκρούει! by www.sport-fm.gr
17:22
7' Πιέζει ψηλά ο ΟΦΗ και αναγκάζει τον Παναθηναϊκό σε πολλά λάθη στην κυκλοφορία της μπάλας by www.sport-fm.gr
17:25
17:26
12' Αρχίζουν και αλλάζουν οι ρόλοι, με τον Παναθηναϊκό να πιέζει και να κλέβει μπάλες by www.sport-fm.gr
17:28
Η απόκρουση του Μπρινιόλι
17:30
Πτώση του Λάμπρου στην περιοχή από σπρώξιμο του Βέλεθ, αλλά δεν υπάρχει κάτι, αφού ο παίκτης του ΟΦΗ είχε αρχίσει να χάνει την ισορροπία του πριν από τη μονομαχία by www.sport-fm.gr
17:33
18' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΚΑΙ 0-1! Σέντρα του Παλάσιος και ο Μεγιάδο με εντελώς λανθασμένη εκτίμηση της φάσης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του by www.sport-fm.gr
17:34
17:39
25' ΓΚΟΛ Ο ΟΦΗ! 1-1 ΜΕ ΤΟΝ ΣΕΛΙΜΟΒΙΤΣ! Σύγχυση στα καρέ του Παναθηναϊκού, ο Σάντσες καλύπτει τους πάντες και ο Σελίμοβιτς στέλνει την μπάλα στα δίχτυα by www.sport-fm.gr
17:41
17:41
Οι «πράσινοι» διαμαρτύρονται για οφσάιντ, καθώς ο Ντουρμισάι είναι εκτεθειμένος τη στιγμή που γίνεται το σουτ από τον Σελίμοβιτς by www.sport-fm.gr
17:42
17:43
Μετράει το γκολ! Σύμφωνα με την ερμηνεία του Καραντώνη, ο Ντουρμισάι δεν επηρεάζει το οπτικό πεδίο του Μπρινιόλι και το σκορ γίνεται 1-1. by www.sport-fm.gr
17:58
42' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! 1-2 ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΛΑΣΙΟΣ! Ο Χουάνκαρ έκλεψε την μπάλα και έδωσε έτοιμο γκολ στον Παλάσιος που διαμορφώνει το 2-1 για την ομάδα του by www.sport-fm.gr
18:00
Έως και αστεία μπορεί να χαρακτηριστεί η αρχική υπόδειξη του δεύτερου βοηθού, Παντελή Σπυρόπουλου, καθώς δεν υπάρχει ούτε υποψία για οφσάιντ! Για κάτι τέτοιες περιπτώσεις ευγνωμονούμε που υπάρχει ο VAR. by www.sport-fm.gr
18:02
45'+2' Φάουλ για τον Παναθηναϊκό στα όρια της μεγάλης περιοχής. Κίτρινη στον Μεγιάδο. Πάντως το μαρκάρισμα φαίνεται να έχει γίνει εντός περιοχής, αφού ο Βιτάλ πατάει ξεκάθαρα τη γραμμή by www.sport-fm.gr
18:02
18:04
18:07
Σε ένα ματς με τρία γκολ, πρωταγωνιστής της αναμέτρησης είναι ο ρέφερι Καραντώνης. Οι «πράσινοι» διαμαρτύρονται για το γκολ της ισοφάρισης του ΟΦΗ, υποστηρίζοντας ότι πρόκειται για περίπτωση οφσάιντ, ενώ στο φάουλ που δίνεται υπέρ του Βιτάλ στις καθυστερήσεις, φαίνεται ότι είναι πέναλτι. Μάλιστα, λίγα λεπτά νωρίτερα, παραλίγο να έχουμε το απόλυτο φιάσκο με την υπόδειξη οφσάιντ στο δεύτερο γκολ του Παναθηναϊκού, που σημειώθηκε υπόδειξη οφσάιντ από τον δεύτερο βοηθό, αλλά δεν υπήρξε ούτε υποψία παράβασης. by www.sport-fm.gr
18:08
Για την ιστορία, το σκορ άνοιξε ο Μεγιάδο στο 18' με αυτογκόλ για τον Παναθηναϊκό, στο 25' ο Σελίμοβιτς έκανε το 1-1 ενώ το 2-1 διαμορφώθηκε από τον Παλάσιος στο 42'. by www.sport-fm.gr
18:09
Το γκολ της ισοφάρισης από τον ΟΦΗ
18:10
Το γκολ με το οποίο ο Παναθηναϊκός ξαναπήρε το προβάδισμα
18:22
18:26
49' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Βιγιαφάνιες πιάνει ένα δυνατό βολέ μέσα από την περιοχή, αλλά ο Βάτερμαν αποκρούει στην ευθεία του
18:28
18:29
18:32
Αυτή είναι η φάση που ζητάει -και δικαίως- ο Παναθηναϊκός
18:35
58' Πρόβλημα με τον Μαουρίσιο. Ο χαφ του Παναθηναϊκού σταμάτησε την προσπάθειά του έχοντας ενοχλήσεις και ζητάει αλλαγή by www.sport-fm.gr
18:35
18:36
59' Αλλαγές για τον ΟΦΗ. Εκτός οι Ντουρμισάι και Μεγιάδο, μέσα οι Φελίπε και Τσιλιανίδης by www.sport-fm.gr
18:37
60' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Εκτός ο τραυματίας Μαουρίσιο, μέσα ο Αλεξανδρόπουλος by www.sport-fm.gr
18:40
Σπρώξιμο του Τσιλιανίδη στον Χουάνκαρ εκτός φάσης. Θα έπρεπε να δοθεί η κίτρινη κάρτα by www.sport-fm.gr
18:42
18:44
18:46
69' Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Εκτός οι Καρλίτος και Παλάσιος, μέσα οι Ιωαννίδης και Αϊτόρ by www.sport-fm.gr
18:46
69' Αλλαγές και για τον ΟΦΗ. Εκτός οι Μαρινάκης και Λάμπρου, μέσα οι Ουές και Ντε Γκουζμάν by www.sport-fm.gr
18:47
70' Μεγάλες ευκαιρίες για τον Παναθηναϊκό! Μεγάλη επέμβαση του Βάτερμαν σε σουτ του Βιτάλ. Από το κόρνερ, ο Βέλεθ έπιασε την κεφαλιά στέλνοντας τη μπάλα στο δοκάρι. by www.sport-fm.gr
18:50
74' Κόκκινη στον Βιγιαφάνιες! Ο Αργεντινός ανέκοψε τον Τσιλιανίδη ενώ υπήρχε υποσχόμενη επίθεση και δέχεται τη δεύτερη κίτρινη. Ωστόσο, ο Καραντώνης στην αρχή είχε δώσει κίτρινη στον Βέλεθ, κάνοντας λάθος και παίρνοντας πίσω την απόφασή του by www.sport-fm.gr
18:59
83' Κρατάει με ευκολία ο Παναθηναϊκός μέχρι τώρα, παρά το αριθμητικό του μειονέκτημα by www.sport-fm.gr
19:01
85' ΓΚΟΛ Ο ΟΦΗ! 2-2 ΜΕ ΤΟΝ ΛΟΥΙΣ ΦΕΛΙΠΕ! Με την πρώτη ευκαιρία του ΟΦΗ στο δεύτερο ημίχρονο. Σέντρα του Ουές, κεφαλιά του αμαρκάριστου Φελίπε με το σκορ να γίνεται 2-2. by www.sport-fm.gr
19:05
19:06
19:07
19:08
90'+1' Φάση για τον Παναθηναϊκό. Ωραία πάσα του Λούντκβιστ στον Χουάνκαρ, κάνει το γύρισμα στην περιοχή αλλά ο Ιωαννίδης κάνει κάκιστο τελείωμα από καλή θέση. by www.sport-fm.gr
19:08
19:09
90'+2' Δοκάρι για τον ΟΦΗ. Πολύ δυνατό σουτ του Ντε Γκουζμάν, στη συμβολή των δοκών και άουτ η μπάλα. by www.sport-fm.gr
19:11
19:12
90'+5' ΓΚΟΛ Ο ΟΦΗ! 3-2 ΜΕ ΤΟΝ ΤΣΙΛΙΑΝΙΔΗ! Ο Ντε Γκουζμάν σεντράρει, με τον Τσιλιανίδη να νικάει στον αέρα τον Αϊτόρ και με κεφαλιά να γράφει την ανατροπή για τους Κρητικούς! Φωνάζει για φάουλ στο ξεκίνημα της φάσης ο Παναθηναϊκός! by www.sport-fm.gr
19:13
Τέλος στο ματς! Ο ΟΦΗ επικράτησε 3-2 του Παναθηναϊκού, κάνοντας την ανατροπη στα τελευταία λεπτά. Πολλά και δικαιολογημένα τα παράπονα των "πράσινων" για τη διαιτησία του Καραντώνη! by www.sport-fm.gr