Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του ντέρμπι ανάμεσα στον Άρη και στην ΑΕΚ στο «Κλ. Βικελίδης», στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
Σέντρα στις 19:30. by Μανώλης Μουσουράκης
Στη σκιά της στυγερής δολοφονίας του Άλκη Καμπανού θα διεξαχθεί το αποψινό παιχνίδι. Τα λόγια στερεύουν… by Μανώλης Μουσουράκης
Στο σημείο της δολοφονίας του Άλκη πήγαν Καρυπίδης, Μάντζιος και παίκτες του Άρη. Δείτε εδώ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:04
Μεσίστιες οι σημαίες στο «Κλ. Βικελίδης»: «Έφυγες άνανδρα και άδικα, η ψυχή σου οδηγός μας». Δείτε εδώ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:05
Να σημειωθεί ότι λίγες ώρες πριν το ματς, οι φιλοξενούμενοι άφησαν μέσω του φροντιστή τους, Γιάννη Κορομηλά, μια φανέλα του κλαμπ στο σημείο της δολοφονίας. Στο πλάι του Κορομηλά και ο φροντιστής του Άρη, Δημήτρης Τσακίρης. Δείτε εδώ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:06
Ας δούμε τις αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
19:06
Άρης (Άκης Μάντζιος): Σιαμπάνης - Σούντγκρεν, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Λούμορ - Ματίγια, Σάσα - Ιτούρμπε, Εντιαγέ, Μανσίνι - Καμαρά. by Μανώλης Μουσουράκης
19:06
ΑΕΚ (Αργύρης Γιαννίκης): Τσιντώτας - Ρότα, Μήτογλου, Τζαβέλλας, Χατζισαφί - Σιμάνσκι, Σιμόες, Σάκχοφ - Γκαρσία, Αραούχο, Τσούμπερ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:07
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Κουέστα, Γκαρσία, Γκάμα, Σάκιτς, Δεληζήσης, Μάνος, Ασλανίδης, Λόπεθ, Πάλμα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:07
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Χατζηεμμανουήλ, Σβάρνας, Μισελέν, Βράνιες, Μιτάι, Λε Ταλέκ, Μάνταλος, Ανσαριφάρντ, Τάνκοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:07
Εκτός οι Ντένις, Μπερτόγλιο και Γκάνεα για τους Θεσσαλονικείς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:08
Πιο πολλά τα προβλήματα για την «Ένωση», η οποία δεν υπολογίζει στους Στάνκοβιτς, Άμραμπατ, Μοχαμάντι, Λάτσι και Γαλανόπουλο. Στα ευχάριστα για τον Αργύρη Γιαννίκη, ότι ο Ανσαριφάρντ αποδεσμεύτηκε από τις υποχρεώσεις του με την εθνική Ιράν και θα βρίσκεται στον πάγκο. Να σημειωθεί ότι ο 41χρονος τεχνικός παρατάσσει τους φιλοξενούμενους με τριάδα στα χαφ και χωρίς δεκάρι. Εκτός αποστολής έμεινε ο Γέβτιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:09
Ο Άρης προέρχεται από το «διπλό» (0-2) επί του Παναιτωλικού και αναζητά τη νίκη που θα τον κρατήσει σε τροχιά εξάδας. Αυτή τη στιγμή βρίσκεται στην 7η θέση (26β.) και στο -4 από τον 6ο -αλλά και με δύο παιχνίδια περισσότερα- ΠΑΣ Γιάννινα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:09
Από την άλλη, η ΑΕΚ στο πλαίσιο της 20ής αγωνιστικής γνώρισε ακόμα μια οδυνηρή εντός έδρας ήττα -την τρίτη σερί- αυτή τη φορά από τον Βόλο (1-2). Έτσι, δεν εκμεταλλεύτηκε το «Χ» στο ντέρμπι της Τούμπας, μένοντας η ίδια στην 3η θέση, στο -2 από τον 2ο ΠΑΟΚ και στο -14 από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό (υπολογίζεται και η νίκη των «ερυθρολεύκων» επί του Παναιτωλικού). by Μανώλης Μουσουράκης
19:10
Διαιτητής: Αντριάν Κορδέρο Βοηθοί: Αντόνιο Λουίς Σερέθο, Αϊτόρ Βιγιάτε 4ος Διαιτητής: Μαλούτας VAR: Σαντιάγο Χάιμε, AVAR Μεϊντάνας by Μανώλης Μουσουράκης
19:11
Η αναμέτρηση θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports Prime και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Αλέξη Σαββόπουλου. by Μανώλης Μουσουράκης
19:12
Η ΑΕΚ προέρχεται από τέσσερα σερί «διπλά» στο «Κλ. Βικελίδης»! by Μανώλης Μουσουράκης
19:12
Η ιστορία στα μεταξύ τους: Νίκες Άρη: 27 Ισοπαλίες: 32 Νίκες ΑΕΚ: 60 Με γηπεδούχο τον Άρη: Νίκες Άρη: 23 Ισοπαλίες: 18 Νίκες ΑΕΚ: 18 by Μανώλης Μουσουράκης
19:13
Στο ματς του πρώτου γύρου (31.10.2021): ΑΕΚ-Άρης 2-1 (16' Μήτογλου, 37' πέναλτι Μάνταλος – 73' Ματέο Γκαρσία. Στο 71' κόκκινη ο Μήτογλου) by Μανώλης Μουσουράκης
19:30
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:33
Να σημειωθεί ότι υπήρξε ένταση μεταξύ οπαδών του Άρη και της Αστυνομίας πίσω από τον πάγκο της ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:37
1' Σέντρα στο ματς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:38
Με μαύρες εμφανίσεις ο Άρης, με μπλε η ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:41
Πιέζει ψηλά η ΑΕΚ στα πρώτα λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
19:41
5' Μάλιστα, από την πίεση του Σάκχοφ κερδίζει κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:41
Περνά ανεκμετάλλευτο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:43
6' Ωραία κάθετη του Εντιαγέ, κόβει σε κόρνερ προ του Καμαρά ο Μήτογλου. by Μανώλης Μουσουράκης
19:44
Ο Σάκχοφ κινείται μπροστά από τους Σιμόες και Σιμάνσκι στα πρώτα λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
19:47
10' Ευκαιρία για τον Άρη. Μακρινό σουτ του Σάσα, διώχνει σε κόρνερ με δυσκολία ο Τσιντώτας. by Μανώλης Μουσουράκης
19:47
Ο Άρης έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων κατά βάση στα πρώτα λεπτά. Αμύνεται με μεγάλη ένταση η ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:49
19:50
14' Κάνει το γύρισμα από τα αριστερά της περιοχής ο Ιτούρμπε, έδιωξε ο Τζαβέλλας. by Μανώλης Μουσουράκης
19:51
Παρά την τριάδα κεντρικών ή αμυντικών χαφ από την ΑΕΚ, ο Άρης έχει βρει διαδρόμους από τον άξονα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:53
Με 4-4-2 η ΑΕΚ σε φάση άμυνας, με τον Σάκχοφ να κινείται στο πλάι του Αραούχο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:53
Ο Άρης αναπτύσσεται κυρίως από τα αριστερά. by Μανώλης Μουσουράκης
19:54
3-1 τα κόρνερ υπέρ του Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
19:55
Δυσκολεύονται να κρατήσουν μπάλα οι φιλοξενούμενοι, πόσω μάλλον να αναπτυχθούν. by Μανώλης Μουσουράκης
19:56
19' Φάση για τον Άρη. Σουτ του Εντιαγέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, μπλόκαρε ο Τσιντώντας. by Μανώλης Μουσουράκης
19:58
21' Κι άλλο μακρινό σουτ για τον Άρη. Αυτή τη φορά από τον Ιτούρμπε (με το δεξί), με την μπάλα να καταλήγει αρκετά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:59
22' Άστοχο σουτ από τον Τσούμπερ εκτός της περιοχής. by Μανώλης Μουσουράκης
20:00
Τώρα θα γίνει αλλαγή στη διάταξη της ΑΕΚ, με τον Σιμόες να γίνεται καθαρό εξάρι και τους Σιμάνσκι και Σάκχοφ να κινούνται μπροστά του ως εσωτερικοί μέσοι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:00
24' Σέντρα του Χατζισαφί από τα αριστερά, δεν ανησυχεί ο Σιαμπάνης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:01
24' Ακόμα μία σέντρα του Ιρανού μπακ από το ίδιο σημείο. Μπλοκάρει εκ νέου ο πορτιέρε των γηπεδούχων. by Μανώλης Μουσουράκης
20:02
25' Φάση για την ΑΕΚ. Σουτ του Τσούμπερ από τα όρια της μεγάλης περιοχής, δίπλα από το δεξί δοκάρι φεύγει η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:02
Σαν να... ξυπνά σιγά-σιγά η ΑΕΚ. Η αλήθεια είναι ότι δεν δέχθηκε σε κανένα σημείο αφόρητη πίεση, ωστόσο κινδύνεψε. by Μανώλης Μουσουράκης
20:04
27' Κι άλλο σουτ του Τσούμπερ από το ύψος της μεγάλης περιοχής -ύστερα από ωραία ατομική ενέργεια του Γκαρσία- μπλοκάρει ο Σιαμπάνης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:05
Με μακρινά σουτ απειλούν μέχρι στιγμής οι δύο ομάδες. Κύριος εκφραστής των επιθέσεων της ΑΕΚ -η οποία κρατά μπάλα στα τελευταία λεπτά- ο Τσούμπερ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:06
Στο 54%-46% η κατοχή υπέρ της ΑΕΚ πλέον. by Μανώλης Μουσουράκης
20:06
30' Πέναλτι για τον Άρη! Έντονες διαμαρτυρίες από τον Τζαβέλλα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:07
Πέφτει μόνος του ο Σάσα (προ του μαρκαρίσματος του Τζαβέλλα), δεν υπάρχει παράβαση. by Μανώλης Μουσουράκης
20:10
Να πούμε την αλήθεια ότι σε κανονική ροή φάνηκε για παράβαση. Το ριπλέι, ωστόσο, ήταν ξεκάθαρο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:20
43' Φάση για τον Άρη. Ύστερα από πολύ ωραία κυκλοφορία των γηπεδούχων, ο Ματίγια έπιασε μακρινή βολίδα, με τον Τσιντώτα να εκτινάσσεται και να διώχνει εντυπωσιακά! by Μανώλης Μουσουράκης
20:20
Φάση μετά από αρκετή ώρα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:21
44' ΓΚΟΛ ο Άρης! 1-0! Σκόρερ ο Εντιαγέ! ΓΚΟΛΑΡΑ! Σέντρα-σουτ του Λούμορ από τα αριστερά, τακουνάκι του Εντιαγέ από τη γωνία της μικρής περιοχής και η μπάλα στη δεξιά κάτω γωνία! by Μανώλης Μουσουράκης
20:22
Ο σκόρερ σήκωσε ψηλά τη φανέλα με το όνομα του αδικοχαμένου Άλκη. by Μανώλης Μουσουράκης
20:23
45'+1' Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Αναμπουμπούλα στην περιοχή του Άρη, ύστερα από στραβοκλωτσιά του Σιμάνσκι η μπάλα φτάνει κοντά στον Σάκχοφ, ο οποίος όμως δεν μπορεί να σουτάρει με προϋποθέσεις από δύσκολη γωνία. by Μανώλης Μουσουράκης
20:24
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Ο Άρης θα πάει στα αποδυτήρια προηγούμενος 1-0 χάρη στην γκολάρα του Εντιαγέ στο 44'. Η ΑΕΚ προσπάθησε να απαντήσει στο 45'+1' με τον Σάκχοφ και την κεφαλιά του Αραούχο στο 45'+2'. Αρκετά ισορροπημένο το πρώτο ημίχρονο, με τις δύο ομάδες να απειλούν κατά βάση με μακρινά σουτ. 5(2)-5(4) οι τελικές για Άρη και ΑΕΚ, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:28
20:28
20:40
Οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:41
Αλλαγή για την ΑΕΚ: Ο Μάνταλος στη θέση του Σάκχοφ και η ΑΕΚ γυρνά σε 4-2-3-1. by Μανώλης Μουσουράκης
20:42
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:45
48' Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά για διαμαρτυρία. Η πρώτη στο ματς. by Μανώλης Μουσουράκης
20:46
49' Φάση για τον Άρη. Απευθείας εκτέλεση φάουλ από αρκετά πλαϊνή θέση από τον Ιτούρμπε. Φιλόδοξη προσπάθεια, αλλά η μπάλα κατέληξε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:48
51' Πολύ άστοχο το μακρινό σουτ από τον Σιμόες. Χωρίς καλή θέση σώματος ο Πορτογάλος χαφ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:50
54' Σέντρα του Χατζισαφί από τα αριστερά, μπλοκάρει ο Σιαμπάνης. Την έχουμε δει αρκετές φορές αυτή τη φάση. by Μανώλης Μουσουράκης
20:50
Αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού ο Σιαμπάνης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:51
Τώρα θα σηκωθεί, όλα καλά. by Μανώλης Μουσουράκης
20:53
Συνεχόμενα άστοχα γεμίσματα των παικτών της ΑΕΚ προς την περιοχή του Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
20:55
58' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ωραία πάσα του Τζαβέλλα στον χώρο, έφυγε στην κόντρα ο Τσούμπερ, πέρασε (κοντρά στη γραμμή του άουτ) τον Σιαμπάνη που είχε βγει εκτός εστίας, ωστόσο εν συνεχεία το γύρισμά του προς την περιοχή του Άρη κόπηκε. by Μανώλης Μουσουράκης
20:56
60' Διαμαρτυρίες της ΑΕΚ για πέναλτι σε μαρκάρισμα του Φαμπιάνο στον Αραούχο. Τον βρήκε τον παίκτη της ΑΕΚ ο Φαμπιάνο, ωστόσο δεν φαίνεται καθαρά εάν ο Αργεντινός άσος έχει βρει και μπάλα. Δύσκολη φάση. Δεν βοήθησε το ριπλέι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:58
62' Πρώτη αλλαγή για τον Άρη: Ο Γκαρσία στη θέση του Ιτούρμπε. by Μανώλης Μουσουράκης
21:01
65' Κίτρινη κάρτα στον Τζαβέλλα για αψιμαχία με τον Καμαρά. Ο δεύτερος -ο οποίος είχε ήδη κάρτα- δεν αντίκρισε... by Μανώλης Μουσουράκης
21:03
67' Και στον Σιμόες τώρα κάρτα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:08
Χωρίς ρυθμό το ματς. Κάτι που βολεύει τους γηπεδούχους... by Μανώλης Μουσουράκης
21:09
73' Μπλοκάρει το σουτ του Σάσα ο Τσιντώτας. by Μανώλης Μουσουράκης
21:09
73' Κεφαλιά εκτός εστίας από τον Τσούμπερ από τη σέντρα του Ρότα. Τέταρτη τελική για τον Ελβετό μεσοεπιθετικό. by Μανώλης Μουσουράκης
21:10
74' Κίτρινη κάρτα στον Χατζισαφί για σκληρό μαρκάρισμα στον Μανσίνι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:14
77' Ο Ανσαριφάρντ στη θέση του Χατζισαφί και ο Λε Ταλέκ σ' εκείνη του Ρότα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:15
Με σύστημα 3-4-1-2 η ΑΕΚ, τον Λε Ταλέκ στα στόπερ και τους Γκαρσία και Τσούμπερ να παίρνουν όλη την πλευρά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:17
81' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Σουτ του Τσούμπερ από το ύψος του πέναλτι, κοντράρει στα σώματα η μπάλα! by Μανώλης Μουσουράκης
21:18
21:19
82' Φάση για τον Άρη. Έφυγε στην κόντρα ο Εντιαγέ και αφού δεν τον μάρκαρε κανείς, έπιασε το σουτ εκτός περιοχής, με τον Τσιντώτα να αποκρούει. by Μανώλης Μουσουράκης
21:20
83' Ο Εντιαγέ εκτός, ο Σάκιτς στη θέση του. Ο Μάνος αντί του Μανσίνι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:21
85' Αλλαγή για την ΑΕΚ: Τάνκοβιτς αντί Σιμάνσκι by Μανώλης Μουσουράκης
21:21
85' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ, 1-1! Τρομερή γκολάρα του Αραούχο με ψαλιδάκι, έπειτα από γέμισμα του Λιβάι, που έκανε στραβοκλωτσιά. Το έψαξε και με τον Βόλο, το βρήκε με τον Άρη ο Αργεντινός. Το αφιέρωσε στον αδικοχαμένο Άλκη by Μανώλης Μουσουράκης
21:23
Εχει κοντράρει και στον Σάκιτς η μπάλα by Μανώλης Μουσουράκης
21:24
87' Κίτρινη στον Τάνκοβιτς by Μανώλης Μουσουράκης
21:24
88' Σουτ του Σιμόες από το ημικύκλιο, η μπάλα στα σώματα by Μανώλης Μουσουράκης
21:27
Ροντέο το παιχνίδι, πάνω-κάτω η μπάλα by Μανώλης Μουσουράκης
21:27
Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις by Μανώλης Μουσουράκης
21:27
90'+1' Λόπεθ αντί Λούμορ για τον Άρη by Μανώλης Μουσουράκης
21:29
Θα περάσει ο Βράνιες αντί του Γκαρσία by Μανώλης Μουσουράκης
21:31
90'+5' ΓΚΟΛ ο Άρης, 2-1! Ο Σάκιτς με γλυκό πλασέ από τα αριστερά, έπειτα από ασίστ του Λόπεθ, εκτέλεσε τον Τσιντώτα by Μανώλης Μουσουράκης
21:34
Φάουλ σε πολύ καλή θέση για την ΑΕΚ. Στο ημικύκλιο η μπάλα by Μανώλης Μουσουράκης
21:34
Στο τείχος η μπάλα by Μανώλης Μουσουράκης
21:35
Τέλος στη Θεσσαλονίκη: Άρης-ΑΕΚ 2-1! Ο Εντιαγέ άνοιξε το σκορ στο 44’, ισοφάρισε με ψαλιδάκι ο Αραούχο στο 85’ και ο Σάκιτς πέτυχε νικητήριο γκολ στο 90’+5’ by Μανώλης Μουσουράκης