Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη Super League 1.

18:52
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Βόλο και τον Ιωνικό στο Πανθεσσαλικό, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Super League 1. by Λουκάς Χατζής
18:58
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από τη μεγάλη εκτός έδρας νίκη επί της ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ (1-2), τρίποντο με το οποίο έφτασαν τους 24 πόντους. Το σύνολο του Κώστα Μπράτσου βρίσκεται στην 9η θέση και στο -6 από τον ΠΑΣ Γιάννινα, έχοντας μάλιστα και δύο ματς λιγότερα. by Λουκάς Χατζής
18:59
Από την άλλη, ο Ιωνικός έβαλε τέλος σε ένα σερί έξι συνεχόμενων ηττών, επικρατώντας 2-1 του Ατρόμητου την περασμένη αγωνιστική. Νίκη που τον έφερε στο +7 από τους Περιστεριώτες και στο +8 από τον ουραγό, Απόλλωνα Σμύρνης. by Λουκάς Χατζής
19:03
Στα αγωνιστικά, ο Βόλος καλείται να διαχειριστεί την τεράστια απώλεια του αρχισκόρερ Φαν Βέερτ, ο οποίος είναι εκτός λόγω τιμωρίας. Παράλληλα εκτός έμειναν και οι Κότνικ, Κλέιμαν και Πουρίτα, με τους Νίνη και Άλχο να επιστρέφουν στην αποστολή. Για ακόμα μία φορά, ο Κώστας Μπράτσος θα έχει στη διάθεσή του έναν τερματοφύλακα. by Λουκάς Χατζής
19:05
Για τον Ιωνικό θα απουσιάσουν οι Γκοτσούλιας, Τουράμ, Καμπράλ, Βαλέντε, Χριστοδουλής και Μπάσα. Αντιθέτως, εξέτισε και επιστρέφει ο Ρομαό, ενώ ο Θεοδόσης Μαχαίρας συμπεριλήφθηκε για πρώτη φορά φέτος στην αποστολή μετά τον σοβαρό τραυματισμό που υπέστη τον Αύγουστο. by Λουκάς Χατζής
19:06
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Λουκάς Χατζής
19:08
Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Παπαδόπουλος, Άλχο, Ρίνερ, Γκουλέν, Φεράρι, Τσοκάνης, Μπαριέντος, Ρεγκατέν, Ορόζ, Φερνάντες, Μπαρτόλο. by Λουκάς Χατζής
19:10
Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Χουτεσιώτης, Βαλεριάνος, Τσιγκρίνσκι, Μύγας, Σάντσες, Ντάλσιο, Πλατέλλας, Κάνιας, Λένις, Άοσμαν, Μάντζης. by Λουκάς Χατζής
19:10
Στον πάγκο για τον Βόλο: Λογάρας, Μεταξάς, Σιέλης, Τερεζίου, Σοάρες, Ροσέρο, Ρομέρο, Κορέα, Νίνης. by Λουκάς Χατζής
19:11
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Ρόκου, Βαφέας, Τσιριγώτης, Μάναλης, Ματσούκας, Πογκοσιάν, Ρομαό, Κιάκος. by Λουκάς Χατζής
19:12
Διαιτητής: Σπυρίδων Ζαμπαλάς. Βοηθοί: Λάζαρος Δημητριάδης, Γεώργιος Στεφανής 4ος Διαιτητής: Γεώργιος Βρέσκας by Λουκάς Χατζής
19:13
Σε περίπου ένα τέταρτο θα έχουμε την πρώτη σέντρα στην αναμέτρηση. by Λουκάς Χατζής
19:14
Για τον Ιωνικό κάνει ντεμπούτο απόψε ο Βαγγέλης Πλατέλλας, στη δεύτερη θητεία του στην ομάδα της Νίκαιας. by Λουκάς Χατζής
19:19
Δείτε τα στιγμιότυπα από τη νίκη του Βόλου επί της ΑΕΚ:
by Λουκάς Χατζής
19:26
Στον πρώτο γύρο (01/11) έμειναν στο 1-1 στη Νίκαια, χάρη στα τέρματα των Βαφέα (51') και Ορόζ στο 86ο λεπτό. by Λουκάς Χατζής
19:34
3' Ο Βόλος κυκλοφορεί την μπάλα σε αυτά τα πρώτα λεπτά. by Λουκάς Χατζής
19:35
4' Ο Σάντσες έκοψε σωτήρια μια κάθετη προς τον Φερνάντες. by Λουκάς Χατζής
19:37
6' Μεγάλη επέμβαση του Παπαδόπουλου στο τετ-α-τετ του Λένις μετά από εξαιρετική μπαλιά στην πλάτη της άμυνας. by Λουκάς Χατζής
19:38
Κόρνερ για τον Ιωνικό. by Λουκάς Χατζής
19:38
Κερδίζει επιθετικό φάουλ ο κίπερ των γηπεδούχων. by Λουκάς Χατζής
19:43
11' ΔΟΚΑΡΙ για τον Ιωνικό! Ο Μάντζης δοκίμασε το πόδι του από μεγάλη απόσταση, με την μπάλα πάντως να τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι! by Λουκάς Χατζής
19:44
13' Σέντρα-σουτ του Φεράρι από τον άξονα, η μπάλα έφυγε πολλά μέτρα άουτ... by Λουκάς Χατζής
19:46
15' Φάουλ σε καλό σημείο τώρα για τον Βόλο. by Λουκάς Χατζής
19:46
Καλή εκτέλεση από τον Μπαριέντος, με την μπάλα να κοντράρει σε σώματα και τον Χουτεσιώτη να βγάζει δύσκολα σε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
19:49
18' Ωραία ατομική ενέργεια του Λένις από τα δεξιά, η σέντρα του όμως κόντραρε σε σώμα αντιπάλου και μετά στο δικό του και βγήκε άουτ. by Λουκάς Χατζής
19:52
20' Σέντρα του Μάντζη από τα αριστερά, διώχνει προ του Άοσμαν ο Φεράρι. by Λουκάς Χατζής
19:52
Το δοκάρι του Μάντζη:
19:54
22' Ακόμα μία μεγάλη στιγμή για τον Ιωνικό! Ο Λένις βρήκε πολύ χώρο έξω από την περιοχή του Βόλου, δοκίμασε ένα πλασέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με τον Παπαδόπουλο να βγάζει εντυπωσιακά σε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
20:01
29' Μακρινό σουτ του Ορόζ, μπλοκάρει σταθερά ο Χουτεσιώτης. Πρώτη τελική στην εστία και δεύτερη συνολικά για τον Βόλο στο ματς. by Λουκάς Χατζής
20:03
31' Γύρισμα του Μπαρτόλο από τα αριστερά, κοντρολάρει ανενόχλητος ο Φερνάντες στα δεξιά, το δυνατό του σουτ όμως έβγαλε με δυσκολία σε κόρνερ ο Χουτεσιώτης. by Λουκάς Χατζής
20:06
20:07
20:07
36' Φάουλ του Τσοκάνη πάνω στον Άοσμαν στον χώρο του κέντρου. by Λουκάς Χατζής
20:08
37' Μεγάλη στιγμή για τον Βόλο! Υπέροχη κάθετη του Μπαρτόλο στον Ορόζ, με τον δεύτερο να κάνει ένα συρτό σουτ από τα αριστερά και τον Χουτεσιώτη να βγάζει δύσκολα. by Λουκάς Χατζής
20:11
40' ΓΚΟΟΛ για τον Βόλο! Ο Μπαρτόλο που έκανε μια υπέροχη κούρσα από τα αριστερά, πάτησε περιοχή, γύρισε στην «καρδιά» της άμυνας του Ιωνικού, εκεί όπου ο Ορόζ με πλασέ έκανε το 1-0. by Λουκάς Χατζής
20:14
20:18
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Ο Βόλος πηγαίνει στα αποδυτήρια με το υπέρ του 1-0 χάρη στο τέρμα του Ορόζ στο 40ο λεπτό της αναμέτρησης. Καλός ο ρυθμός στα πρώτα 45 λεπτά με εκατέρωθεν ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες. by Λουκάς Χατζής
20:24
Το γκολ του Βόλου για το 1-0
20:34
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
20:37
49' Φάουλ του Τσιγκρίνσκι πάνω στον Μπαρτόλο, στα αριστερά όπως επιτίθεται ο Βόλος. by Λουκάς Χατζής
20:38
Απευθείας εκτέλεση του Μπαριέντος, περνάει πάνω από την εστία. by Λουκάς Χατζής
20:40
20:42
Μικρή διακοπή στο ματς, με τον Μύγα να βρίσκεται στο έδαφος και να ζητάει αλλαγή λόγω μυϊκού προβλήματος. by Λουκάς Χατζής
20:42
Να θυμίσουμε πως ο Ιωνικός δεν έχει άλλο δεξί μπακ... by Λουκάς Χατζής
20:44
55' Απειλεί ο Ιωνικός με την κεφαλιά του Άοσμαν να περνάει δύο μέτρα δίπλα από το δοκάρι. by Λουκάς Χατζής
20:45
56' Αναγκαστική αλλαγή για τον Ιωνικό. Στη θέση του τραυματία Μύγα περνάει ο Ματσούκας. by Λουκάς Χατζής
20:46
57' Κίτρινη κάρτα στον Πλατέλλα για διαμαρτυρίες. by Λουκάς Χατζής
20:46
Σύμφωνα με τα όσα αναφέρει το ιατρικό τιμ του Ιωνικού, ο Μύγας έχει πρόβλημα στον αριστερό προσαγωγό. by Λουκάς Χατζής
20:47
58' Κόρνερ για τον Ιωνικό, με τον Παπαδόπουλο να νικάει από κοντά τον Άοσμαν. by Λουκάς Χατζής
20:48
59' Κίτρινη κάρτα στον Βαλεριάνο για σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Φερνάντες. Χρήσιμο φάουλ για τον Ιωνικό πάντως αφού σταμάτησε την αντεπίθεση των γηπεδούχων. by Λουκάς Χατζής
20:50
Στο έδαφος ο Μπαρτόλο από μαρκάρισμα του Τσιγκρίνσκι. by Λουκάς Χατζής
20:51
Οι άνθρωποι του Βόλου διαμαρτύρονται για αγκωνία του στόπερ του Ιωνικού. by Λουκάς Χατζής
20:52
63' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Βόλο από τα αριστερά όπως επιτίθεται. by Λουκάς Χατζής
20:53
Ο Φερνάντες έκανε το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με την μπάλα να φεύγει άουτ. by Λουκάς Χατζής
20:55
66' Αδύναμο πλασέ από τον Πλατέλλα. Καμιά ανησυχία για τον Παπαδόπουλο. by Λουκάς Χατζής
20:58
69' Ακόμα ένα φάουλ για τον Βόλο σε καλό σημείο για μια σέντρα, ακόμα και για απευθείας εκτέλεση. by Λουκάς Χατζής
20:59
Ο Ρεγκατέν το πήγε απευθείας, έδιωξε με γροθιές ο κίπερ του Ιωνικού. by Λουκάς Χατζής
20:59
70' Αλλαγή για τον Βόλο. Ο σκόρερ Ορόζ περνάει εκτός, στη θέση του ο Σοάρες. by Λουκάς Χατζής
21:00
71' Ο Χουτεσιώτης μπλόκαρε το μακρινό σουτ του Φερνάντες. by Λουκάς Χατζής
21:00
72' ΓΚΟΟΛ για τον Ιωνικό για το 1-1! Σε μια φάση που δεν προμήνυε κάτι, ο Παπαδόπουλος έκανε κάκιστη έξοδο χάνοντας την μπάλα μέσα από τα χέρια του, με τον Μάντζη να το εκμεταλλεύεται στο έπακρο και να κάνει το 1-1! by Λουκάς Χατζής
21:06
77' Σουτ του Άοσμαν, κόντραρε πάνω σε σώματα. by Λουκάς Χατζής
21:08
79' Δύο αλλαγές για τον Βόλο. Κορέα και Ροσέρο περνούν στις θέσεις τον Μπαρτόλο και Ρεγκατέν. by Λουκάς Χατζής
21:09
80' Κίτρινη κάρτα για τον Γκιουλέν. by Λουκάς Χατζής
21:14
85' ΔΟΚΑΡΙ για τον Βόλο με τον «κεραυνό» του Μπαριέντος από τα δεξιά της περιοχής να σταματάει στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Χουτεσιώτη. by Λουκάς Χατζής
21:15
Το γκολ του Ιωνικού:
21:17
88' Κόρνερ για τον Βόλο. by Λουκάς Χατζής
21:17
Διώχνει δύσκολα ο Χουτεσιώτης. by Λουκάς Χατζής
21:19
90' Μακρινό σουτ του Ρεγκατέν. by Λουκάς Χατζής
21:19
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
21:21
90+1' Μεγάλη στιγμή για τον Ιωνικό με τον Κιάκο να βγάζει την μπαλιά στην πλάτη της άμυνας, και τον Παπαδόπολο να βγάζει το πλασέ του Μάντζη από κοντά! by Λουκάς Χατζής
21:22
90+3' Έξω Μάντζης και Λένις , μέσα οι Βαφέας και Μάναλης για τον Βόλο. by Λουκάς Χατζής
21:23
90+4' Κακό σουτ του Νίνη. by Λουκάς Χατζής
21:24
Τέλος της αναμέτρησης, Βόλος και Ιωνικός έμειναν στο 1-1 σε ένα αρκετά καλό παιχνίδι με γρήγορο ρυθμό στη μεγαλύτερη διάρκειά του. by Λουκάς Χατζής