Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη Super League 1.

21:05
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Απόλλωνα και στον ΠΑΟΚ για την 21η αγωνιστική της Super League. by Γιώργος Τσανάκας
21:05
Κομβικό ματς για τις δύο ομάδες, αφού ο Απόλλων Σμύρνης θέλει να ξεκολλήσει από τον πάτο της βαθμολογίας, ενώ ο ΠΑΟΚ να εδραιωθεί στη 2η θέση και να απομακρυνθεί απο τις υπόλοιπες ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
21:08
Όλα τα παιχνίδια διεξάγονται υπό τη σκιά της δολοφονίας του 19χρονου Αλκιβιάδη στη Θεσσαλονίκη, αλλά και του θανάτου του 22χρονου Αλέξανδρου Λάμπη που έφυγε μέσα στο γήπεδο σήμερα στο Ηλιούπολη-Ερμιονίδα. by Γιώργος Τσανάκας
21:09
Δύο θλιβερά και στενάχωρα γεγονότα, αν μη τι άλλο... Δύναμη και κουράγιο στις οικογένειές τους, αφού βιώνουν στιγμές πόνου... by Γιώργος Τσανάκας
21:10
Ο Απόλλων θα αγωνιστεί με μαύρα περιβραχιόνια απέναντι στον ΠΑΟΚ αφού ο Αλέξανδρος Λάμπη είχε αγωνιστεί στις ακαδημίες της ομάδας... by Γιώργος Τσανάκας
21:12
Η παράδοση Νίκες Απόλλωνα: 22 Ισοπαλίες: 20 Νίκες ΠΑΟΚ: 41 Με γηπεδούχο τον Απόλλωνα Νίκες Απόλλωνα: 20 Ισοπαλίες: 11 Νίκες ΠΑΟΚ: 10 by Γιώργος Τσανάκας
21:15
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... Ο Φέστα θυμίζουμε επέστρεψε ξανά στον πάγκο του Απόλλωνα μετά από σχεδόν ένα μήνα. by Γιώργος Τσανάκας
21:15
Απόλλων Σμύρνης (Τζανλούκα Φέστα): Βέρχουλστ, Ντεντάκης, Λισγάρας, Γιακιμόφσκι, Τουτουαρίμα, Φατιόν, Κάστρο, Μπαξεβανίδης, Παμλίδης, Γιαννιώτας, Σίγκνεβιτς by Γιώργος Τσανάκας
21:15
Στον πάγκο είναι οι Κότσαρης, Παπαγεωργίου, Μαρτίνες, Ιωαννίδης, Τσιλούλης, Κραγιόπουλος, Βιτλής, Ράιλι, Λα Πάρα. by Γιώργος Τσανάκας
21:16
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Σάστρε, Ίνγκασον, Μιχαηλίδης, Σίντκλεϊ, Τσιγγάρας, Κούρτιτς, Ζίβκοβιτς, Μουργκ, Βιεϊρίνια, Άκπομ. by Γιώργος Τσανάκας
21:17
Στον πάγκο είναι οι Ζ. Ζίβκοβιτς, Τέιλορ, Λύρατζης, Μιχάι, Εσίτι, Σβαμπ, Σοάρες, Τσόλακ. by Γιώργος Τσανάκας
21:19
Διαιτητής ο Τάσος Σιδηρόπουλος, βοηθοί του οι Κουρομπύλια και Μπουξμπάουμ με τέταρτο τον Ευαγγέλου. Στο VAR οι Περράκης και Νικολακάκης. by Γιώργος Τσανάκας
21:27
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, παρέα με το διαιτητικό τρίο... Σε λίγο η έναρξη του αγώνα. by Γιώργος Τσανάκας
21:29
Ενός λεπτού σιγή για τον 19χρονο Άλκη... by Γιώργος Τσανάκας
21:30
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
21:31
Με μπορντό μπλούζα και μπλε σορτσάκι ο Απόλλων, με τις κλασικές ασπρόμαυρες εμφανίσες ο ΠΑΟΚ. by Γιώργος Τσανάκας
21:34
3' Πρώτη φάση, είναι για τον ΠΑΟΚ. Σέντρα του Ζίβκοβιτς, ο Βιεϊρίνια έπιασε την κεφαλιά που μπλόκαρε ο Βέρχουλστ. by Γιώργος Τσανάκας
21:37
6' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Υποδειγματική κυκλοφορία της μπάλας, που φτάνει στον Κούρτιτς ο οποίος πιάνει το διαγώνιο σουτ μέσα και αριστερά από την περιοχή που περνάει λίγο άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:39
9' Κάρτα στον Φατιόν, πήγε πολύ δυνατά πάνω στον Σάστρε. by Γιώργος Τσανάκας
21:42
Να πούμε πως τελείωσε το ματς και στο Κλεάνθης Βικελίδης, με τον Άρη να επικρατεί 2-1 της ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
21:43
12' Κάρτα στον Λισγάρα τώρα, την... έφαγε ο Μουργκ από τον έμπειρο στόπερ. by Γιώργος Τσανάκας
21:46
by Γιώργος Τσανάκας
21:47
17' Τεράστια φάση για τον ΠΑΟΚ! Εξαιρετική ατομική ενέργεια του Σάστρε, μπαίνει στην περιοχή και γυρίζει αλλά ο Βιεϊρίνια δεν μπορεί εξ επαφής να νικήσει τον Βέρχουλστ. Άγγιξε το γκολ ο αρχηγός του ΠΑΟΚ, του το στέρησε ο τερματοφύλακας της Ελαφράς Ταξιαρχίας. by Γιώργος Τσανάκας
21:49
18' Νέα απίθανη φάση για τον ΠΑΟΚ! Τρομερό τρίγωνο των φιλοξενούμενων, ο Άκπομ δεν μπορεί να σκοράρει προ κενής εστίας και υπό την πίεση του Λισγάρα να σκοράρει. by Γιώργος Τσανάκας
21:49
19' Φάουλ για κάρτα στον Κάστρο από τον Τσιγγάρα, αυτή την χαρίζει ο Σιδηρόπουλος... by Γιώργος Τσανάκας
21:50
20' Σουτ του Ντεντάκη, η μπάλα κοντράρει και περνάει κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
21:51
21' Φάση για τον Απόλλωνα. Εκτέλεση κόρνερ του Γιακιμόφσκι, ο Λισγάρας πιάνει ανενόχλητος την κεφαλιά αλλά δεν βρίσκει εστία. by Γιώργος Τσανάκας
21:52
22' Κλείνει προς τα μέσα και σουτάρει ο Σίντκλεϊ, έδιωξε ο Βέρχουλστ. by Γιώργος Τσανάκας
21:53
Στα μισά του πρώτου μέρους, ο ΠΑΟΚ κυριαρχεί στον αγωνιστικό χώρο και έχει φτιάξει ορισμένες μεγάλες φάσεις για να βρει το γκολ απέναντι στον Απόλλωνα που παίζει κλειστά. Εμφανέστατες οι απουσίες στο κέντρο της άμυνας των γηπεδούχων, αφού δεν αγωνίζονται οι Μπρούνο Άλβες, Ρόγκνε. by Γιώργος Τσανάκας
21:57
27' Πρώτο κόρνερ του ΠΑΟΚ στο ματς. Ανεκμετάλλευτο πέρασε, με τον Μιχαηλίδη να πέφτει χωρίς λόγο στο έδαφος... by Γιώργος Τσανάκας
22:00
30' Κι άλλη φάση για τον ΠΑΟΚ. Ωραία σέντρα του Ζίβκοβιτς, κακή η κεφαλιά του Κούρτιτς σχεδόν από τη μικρή περιοχή. by Γιώργος Τσανάκας
22:00
8-1 υπέρ του ΠΑΟΚ οι τελικές στο μισάωρο. by Γιώργος Τσανάκας
22:01
31' Γκοοοολ για τον ΠΑΟΚ! Ακόμη μία ολιγωρία στην άμυνα του Απόλλωνα, η μπάλα φτάνει στον Μουργκ που είχε άπλετο χρόνο να κοντρολάρει, να σημαδέψει και να εκτελέσει τον Βέρχουλστ για το 1-0. by Γιώργος Τσανάκας
22:03
33' Πρώτη κάρτα για τον ΠΑΟΚ, ο Άκπομ πήγε δυνατά από πίσω στον Φατιόν. by Γιώργος Τσανάκας
22:07
36' Φάση για τον Απόλλωνα! Στην κόντρα οι γηπεδούχοι, ο Γιαννιώτας κάνει μια ντρίπμπλα στον Ίγνκασον και το δυνατό σουτ από τα όρια της περιοχής που μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Πασχαλάκης! by Γιώργος Τσανάκας
22:11
Έχουν ξεθαρρέψει οι γηπεδούχοι, προσπαθούν να απειλήσουν τους αντιπάλους τους... Τελευταίο πεντάλεπτο στο πρώτο μέρος. by Γιώργος Τσανάκας
22:13
43' Φοβερό σουτ του Γιακιμόφσκι που κοντράρει και αλλάζει πορεία, σε κόρνερ ο Πασχαλάκης! by Γιώργος Τσανάκας
22:13
43' Κεφαλιά του Παμλίδη, μπλόκαρε ο Πασχαλάκης. by Γιώργος Τσανάκας
22:16
Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο! Ο ΠΑΟΚ προηγείται 1-0 του Απόλλωνα στη Ριζούπολη χάρη στο γκολ του Μουργκ στο 30'. Καλύτεροι ως το 35' οι φιλοξενούμενοι, ανέβηκαν στο τελευταίο δεκάλεπτο και έφτιαξαν δυο φάσεις οι γηπεδούχοι αλλά ο Πασχαλάκης ήταν εκεί για να κρατήσει το προβάδισμα της ομάδας του. by Γιώργος Τσανάκας
22:17
22:17
22:32
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος! Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
22:34
48' Σουτ του Φατιόν, χωρίς δύναμη στα χέρια του Πασχαλάκη. by Γιώργος Τσανάκας
22:40
53' Κόρνερ για τον Απόλλωνα... Ανεκμετάλλευτο πέρασε. by Γιώργος Τσανάκας
22:42
55' Πλασέ του Σίντκλεϊ, άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
22:45
58' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Γύρισμα στην περιοχή που περνάει απ' όλους, ο Βιεϊρίνια πιάνει το σουτ που περνάει λίγο άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
22:45
59' Μέσα οι Τσιλούλης, Ιωαννίδης για τον Απόλλωνα, έξω οι Γιαννιώτας, Σίγκνεβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
22:48
61' Απειλεί ο Απόλλων. Σουτ του Τσιλούλη, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Πασχαλάκης. by Γιώργος Τσανάκας
22:49
63' Φάουλ σε καλό σημείο, από πλάγια θέση, για τον ΠΑΟΚ. Ανεκμετάλλευτο πέρασε και αυτό. by Γιώργος Τσανάκας
22:50
63' Κάρτα στον Ίνγκασον, έκοψε την αντεπίθεση του Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
22:51
64' Τέιλορ αντί Βιεϊρίνια για τον ΠΑΟΚ. Το περιβραχιόνιο στον Πασχαλάκη. by Γιώργος Τσανάκας
22:53
67' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, το δεύτερό του στο ματς. Εκτέλεσε ο Μουργκ, ο Άκπομ έβαλε την προβολή που πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι. by Γιώργος Τσανάκας
22:58
72' Παπαγεωργίου και Μαρτίνες μέσα, έξω οι Παμλίδης, Μπαξεβανίδης για τον Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
22:59
73' Μέσα Τσόλακ, Σβαμπ έξω οι Μουργκ, Άκπομ για τον ΠΑΟΚ. by Γιώργος Τσανάκας
23:00
73' Κόρνερ για τον Απόλλωνα, που ψάχνεται μπας και βρει το γκολ της ισοφάρισης. Ανεκμετάλλευτο και αυτό. by Γιώργος Τσανάκας
23:03
76' Κάρτα στον Κάστρο. by Γιώργος Τσανάκας
23:07
79' Φάουλ του Γιακιμόφσκι, κάκιστη έξοδος του Πασχαλάκη αλλά δεν την εκμεταλλεύεται ο Απόλλων. Στη συνέχεια ο ΠΑΟΚ βγαίνει στην κόντρα, αλλά ο Ζίβκοβιτς δεν μπορεί να νικήσει τον Βέρχουλστ. by Γιώργος Τσανάκας
23:08
81' Τεράστια φάση για τον Απόλλωνα! Σέντρα πάρε-βάλε του Μαρτίνες, ο Τσιλούλης δεν μπορεί να σκοράρει εξ επαφής, στέλνοντας την μπάλα ελάχιστα άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
23:09
23:13
86' Κάκιστο τελείωμα του Τσόλακ, η μπάλα άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
23:13
87' Μέσα ο Φαν Λα Πάρα, έξω ο Τουτουαρίμα για τον Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
23:15
87' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ! Ο Βέρχουλστ γλιστράει, βρίσκει χαμηλά τον Σίντκλεϊ και ο Σιδηρόπουλος δείχνει την άσπρη βούλα. by Γιώργος Τσανάκας
23:15
88' Πάει να το δει ο Σιδηρόπουλος... On field review. Περισσότερο το κερδίζει ο Σίντκλεϊ, λιγότερο το κάνει Βέρχουλστ. Να δούμε τι θα πει ο ρέφερι, ο Σίντκλεϊ φαίνεται να αρχίσει να πέφτει λίγο νωρίτερα. Ας δούμε την απόφασή του... by Γιώργος Τσανάκας
23:17
90' Πέναλτι δίνει τελικά ο Σιδηρόπουλος. by Γιώργος Τσανάκας
23:18
90'+1' Γκοοοολ για τον ΠΑΟΚ! Ο Κούρτιτς εκτελεί δεξιά, ο Βέρχουλστ πέφτει αριστερά και γράφει το 2-0. by Γιώργος Τσανάκας
23:18
6 λεπτά ο επιπλέον χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
23:21
94' Ντεπούτο για τον Σουάρες, παίρνει τη θέση του Τσιγγάρα. by Γιώργος Τσανάκας
23:22
95' Μεγάλη φάση για να πετύχει το γκολ της τιμής ο Απόλλων, αλλά η κεφαλιά του Λισγάρα γλύφει το αριστερό δοκάρι της εστίας. by Γιώργος Τσανάκας
23:24
Τέλος στο ματς. Ο ΠΑΟΚ επικράτησε 2-0 του Απόλλωνα Σμύρνης στη Ριζούπολη, ξεφεύγοντας στο +5 από την τρίτη ΑΕΚ. Ο Μουργκ στο 31' και ο Κούρτιτς με πέναλτι στο 90'+2' διαμόρφωσαν το τελικό σκορ. by Γιώργος Τσανάκας