Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Super League 1.

Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Άρης-Βόλος, η οποία θα διεξαχθεί στο «Κλ. Βικελίδης» στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
19:12
Σέντρα στις 19:30. by Μανώλης Μουσουράκης
19:13
Παιχνίδι με φόντο και τα Playoffs. Ο Άρης προέρχεται από δύο σερί νίκες, τελευταία το εντός έδρας 2-1 επί της ΑΕΚ (με γκολ του Σάκιτς στο 95') στη μνήμη του αδικοχαμένου Άλκη. Βρίσκεται στην 7η θέση και στο -1 -και με ματς λιγότερο- από τον 6ο ΠΑΣ Γιάννινα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:13
Στους 25 βαθμούς ο 9ος Βόλος, ο οποίος την περασμένη Τετάρτη (2/2) ήρθε ισόπαλος 1-1 με τον Ιωνικό στο Πανθεσσαλικό Στάδιο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:14
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports Prime και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Αλέξη Σαββόπουλου. by Μανώλης Μουσουράκης
19:19
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων: by Μανώλης Μουσουράκης
19:20
Άρης (Άκης Μάντζιος): Σιαμπάνης – Σούντγκρεν, Ασλανίδης, Μπράμπετς, Γκάνεα – Σάσα, Ματίγια – Γκαρσία, Εντιαγέ, Μανσίνι – Καμαρά. by Μανώλης Μουσουράκης
19:20
Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Παπαδόπουλος – Άλχο, Ρίνερ, Γκουλέν, Φεράρι – Τσοκάνης, Μπαριέντος – Ρεγκατέν, Ορός, Μπαρτόλο – Φαν Βέερτ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:20
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Κουέστα, Δεληζήσης, Μάνος, Ντουκουρέ, Ιτούρμπε, Γκάμα, Μπερτόγλιο, Λόπεθ, Σάκιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:20
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Κλέιμαν, Πουρίτα, Νίνης, Φερνάντες, Κορέα, Σιέλης, Σοάρες, Ρομέρο, Ροσέρο by Μανώλης Μουσουράκης
19:21
Ο Άκης Μάντζιος δεν μπορεί να υπολογίζει στους τραυματίες Λούμορ και Ντένις, καθώς και στον τιμωρημένο Φαμπιάνο. Αντίθετα, επιστρέφουν οι Μπερτόγλιο και Γκάνεα. Πρώτη συμμετοχή σε επίπεδο πρωταθλήματος για τον 19χρονο στόπερ, Κυριάκο Ασλανίδη! Χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα οι Βολιώτες. Εκτός μόνο ο Κότνικ, με τον αρχισκόρερ τους Φαν Βέερτ να έχει εκτίσει την ποινή του και να είναι διαθέσιμος, όπως και οι Κλέιμαν και Πουρίτα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:22
Διαιτητής: Κωνσταντίνος Περράκης Α' Βοηθός: Χασάν Κούλα Β' Βοηθός: Δημήτριος Παγουρτζής 4ος Διαιτητής: Κωνσταντίνος Τσέτσιλας VAR: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος by Μανώλης Μουσουράκης
19:24
Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου ο Άρης επικράτησε 2-1 (48' Όρος – 35' Εντιαγιέ, 46' Γαρσία), σε μια αναμέτρηση που στιγματίστηκε από επεισόδια.
by Μανώλης Μουσουράκης
19:24
Η ιστορία στα μεταξύ τους: Νίκες Άρη: 4 Ισοπαλίες: 0 Νίκες Βόλου: 1 Με γηπεδούχο τον Άρη: Νίκες Άρη: 2 Ισοπαλίες: 0 Νίκες Βόλου: 0 by Μανώλης Μουσουράκης
19:24
Να σημειωθεί ότι πριν το παιχνίδι η αποστολή του Βόλου άφησε λουλούδια στο σημείο που δολοφονήθηκε ο Άλκης Καμπανός. by Μανώλης Μουσουράκης
19:29
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:30
Φορούν μπλουζάκια «Σας παρακαλώ. Μην με χτυπάτε άλλο» στη μνήμη του αδικοχαμένου Άλκη Καμπανού. by Μανώλης Μουσουράκης
19:33
Διαμαρτυρόμαστε με τη… σιωπή μας στην έναρξη των ματς της Super League Η δολοφονία του 19χρονου φιλάθλου του Άρη, Αλκιβιάδη Καμπανού, στη Θεσσαλονίκη, μας έχει συγκλονίσει όλους. Η διοίκηση του Πανελλήνιου Συνδέσμου Αθλητικού Τύπου (ΠΣΑΤ) ξεκίνησε σειρά δράσεων και πρωτοβουλιών για να μην ξαναβρεθούμε ποτέ μπροστά σε τέτοια τραγικά συμβάντα, στην… απώλεια μιας ζωής. Σε συνεργασία με τις Ενώσεις Συντακτών και την ΠΟΕΣΥ, ο ΠΣΑΤ καλεί τα μέλη του σε ολιγόλεπτη στάση κατά την έναρξη των αγώνων της 22ης αγωνιστικής της Super League (5-7 Φεβρουαρίου). Για συμβολικούς λόγους, οι αθλητικοί συντάκτες κλείνουμε τα μικρόφωνά μας ή κατεβάζουμε την «πένα» μας και σταματάμε το ρεπορτάζ μας για 2 έως 3 λεπτά στην έναρξη των ματς της Super League στέλνοντας ηχηρό μήνυμα κατά της οπαδικής βίας. Η ολιγόλεπτη στάση μας από το ρεπορτάζ αφορά στις ζωντανές τηλεοπτικές και ραδιοφωνικές μεταδόσεις των αναμετρήσεων, καθώς και στα live/play by play των αγώνων από τις αθλητικές ιστοσελίδες. Η δημοσιογραφία έχει βρεθεί στο στόχαστρο της οπαδικής βίας πολλές φορές και τα μέλη του ΠΣΑΤ με αυτήν τη… σιωπή μας ουσιαστικά φωνάζουμε «ΦΤΑΝΕΙ ΩΣ ΕΔΩ». Ο ΠΣΑΤ θέλει να ευχαριστήσει εκ των προτέρων τους συναδέλφους αθλητικούς συντάκτες και φωτορεπόρτερ για τη στάση που κράτησαν στη μεγάλη αυτή τραγωδία. Υπενθυμίζουμε πως τη Δευτέρα (7/2, 11:00-13:00), ο ΠΣΑΤ διοργανώνει διαδικτυακή ημερίδα με τίτλο «Σας παρακαλώ, μη με χτυπάτε άλλο», η οποία θα καλυφθεί ζωντανά από το κανάλι του Συνδέσμου στο YouTube και από τη σελίδα του στο Facebook. by Μανώλης Μουσουράκης
19:37
Έχει αρχίσει το παιχνίδι. Ευκαιρία του Άρη στο 3' με το σουτ του Μανσίνι εντός της περιοχής να κοντράρει στα σώματα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:38
4' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, ο Μπράμπετς έπιασε την προβολή από το ύψος της μικρής περιοχής, με την μπάλα να φεύγει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:38
Μπαίνουν δυναμικά στο παιχνίδι οι γηπεδούχοι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:40
7' Στο έδαφος ο Ρίνερ, ο οποίος αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού. by Μανώλης Μουσουράκης
19:41
Δεν θα καταφέρει να συνεχίσει στο ματς. Αντιμετωπίζει μυϊκό πρόβλημα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:44
Εδώ και τρία λεπτά ο Βόλος αγωνίζεται με δέκα παίκτες. Οι φιλοξενούμενοι περιμένουν να ανακτήσουν την κατοχή, προκειμένου να προχωρήσουν σε αλλαγή. by Μανώλης Μουσουράκης
19:45
12' Τώρα θα γίνει η αλλαγή. Ο Ρομέρο στη θέση του τραυματία Ρίνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:46
Χωρίς άλλη φάση μετά από εκείνη του 4'. Οι Θεσσαλονικείς κυκλοφορούν την μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:46
13' Ωραία προσποίηση και σέντρα του Ρεγκατέν από δεξιά. Κόρνερ για τον Βόλο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:48
15' Κίτρινη κάρτα στον Φεράρι, ο οποίος τράβηξε από τη φανέλα τον Μανσίνι για να μην τρέξει στην αντεπίθεση. by Μανώλης Μουσουράκης
19:50
Στο 73%-27% υπέρ του Άρη η κατοχή της μπάλας. by Μανώλης Μουσουράκης
19:51
19:51
19:53
19' Το παιχνίδι σταματά: Όλοι όρθιοι για να χειροκροτήσουν. Υψώνεται μια φανέλα με τον αριθμό «19», ηλικία στην οποία έφυγε από τη ζωή ο αδικοχαμένος Άλκης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:55
22' Προσπαθεί να τσιμπήσει την μπάλα και να πατήσει περιοχή ο Ορός, βγαίνει και μπλοκάρει γρήγορα ο Σιαμπάνης. Ωραία κάλυψη και από τον Ματίγια. by Μανώλης Μουσουράκης
19:58
Έχουν αλλάξει πλευρές οι Γκαρσία και Μανσίνι, με τον πρώτο να μεταφέρεται στα δεξιά. by Μανώλης Μουσουράκης
19:59
Κυρίως από τη δεξιά πλευρά αναπτύσσεται μέχρι στιγμής ο Άρης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:06
32' Φάση διαρκείας για τον Άρη. Κοντράρουν τα σουτ των Καμαρά και Γκάνεα σε πρώτους χρόνους, με τον Παπαδόπουλο να μπλοκάρει εν συνεχεία το πλασέ του Εντιαγέ από το ύψος της μικρής περιοχής. by Μανώλης Μουσουράκης
20:07
34' Κίτρινη κάρτα στον Άλχο για μαρκάρισμα στον Γκαρσία. by Μανώλης Μουσουράκης
20:07
Κιτρινισμένοι οι δύο μπακ του Βόλου. by Μανώλης Μουσουράκης
20:11
37' Μεγάλη στιγμή για τον Άρη. Εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά, με τον Ασλανίδη να βρίσκεται ολομόναχος μεταξύ πέναλτι και μεγάλης περιοχής. Έπιασε το μονοκόμματο σουτ ο 19χρονος στόπερ, ωστόσο είδε τον Παπαδόπουλο να αποκρούει. by Μανώλης Μουσουράκης
20:11
Και οι πέντε τελικές των γηπεδούχων έχουν γίνει εντός περιοχής. by Μανώλης Μουσουράκης
20:14
5(4)-0(0) οι τελικές για τις δύο ομάδες. by Μανώλης Μουσουράκης
20:15
Οι φιλοξενούμενοι νωρίτερα διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι σε μαρκάρισμα του Γκουλέν στον Ασλανίδη. Δεν τους δικαιώνει το ριπλέι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:16
Πρόβλημα και με τον Παπαδόπουλο στον Βόλο. Για την ώρα συνεχίζει. by Μανώλης Μουσουράκης
20:19
Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων. Τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:20
Τέλος στο πρώτο μέρος. Οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια χωρίς σκορ. Αρκετά φλύαρος ο Άρης, αλλά ήταν ο μόνος που απειλούσε. by Μανώλης Μουσουράκης
20:22
7(4)-0(0) οι τελικές. by Μανώλης Μουσουράκης
20:34
Οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:35
Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τον Βόλο. Ο Παπαδόπουλος αντιμετωπίζει μυϊκό πρόβλημα τραυματισμού. Στη θέση του θα περάσει ο Κλέιμαν. by Μανώλης Μουσουράκης
20:36
Διπλή θα είναι η αλλαγή για τον Βόλο, με τον Σοάρες να αντικαθιστά τον Ορός. by Μανώλης Μουσουράκης
20:36
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:37
Μόλις υπήρξε ενημέρωση ότι και η τρίτη αλλαγή του Βόλου είναι αναγκαστική! by Μανώλης Μουσουράκης
20:37
Χωρίς αλλαγές ο Άρης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:39
48' Φάουλ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα για τον Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
20:39
Το έκανε απευθείας ο Γκάνεα, ωστόσο μπλόκαρε ο Κλέιμαν! by Μανώλης Μουσουράκης
20:44
52' Ανισορροπία στην άμυνα του Βόλου, φάση διαρκείας για τον Άρη. Ο Γκαρσία όντας ολομόναχος έπιασε το σουτ από το ύψος του πέναλτι, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:48
Ετοιμάζεται ο Μπρούνο Γκάμα σιγά-σιγά για τον Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
20:49
58' Τώρα θα γίνει η αλλαγή: Ο Γκάμα αντί του Γκαρσία. by Μανώλης Μουσουράκης
20:50
59' Κάρτα στον Μπαριέντος, επειδή παρεμπόδισε εκτέλεση φάουλ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:51
Έχει πάει στα αριστερά ο Γκάμα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:52
Πιέζει για το γκολ ο Άρης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:54
63' Κάρτα και στον Γκάνεα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:55
64' Σουτ του Φαν Βέερτ εκτός περιοχής, κοντράρει στα σώματα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:57
65' Ευκαιρία για τον Άρη. Συγκλίνει ο Μανσίνι, πιάνει το σουτ με το αριστερό από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με τον Κλέιμαν να πέφτει και να διώχνει. by Μανώλης Μουσουράκης
20:57
20:57
20:57
20:57
67' Ο Κορέα θα περάσει στη θέση του Μπαρτόλο για τον Βόλο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:00
69' Ως μη γενόμενη η πολύ ωραία προσπάθεια του Σάσα που κατέληξε σε επικίνδυνο σουτ, αφού είχε προηγηθεί φάουλ του Καμαρά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:03
72' Οι Ιτούρμπε και Μπερτόγλιο στις θέσεις των Μανσίνι και Ματίγια για τον Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
21:04
73' Και ο Πουρίτα σ' εκείνη του Άλχο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:08
76' Φάση για τον Άρη. Διπλή απόκρουση από τον Κλέιμαν, πρώτα στο διαγώνιο σουτ του Καμαρά και στην εξέλιξη της φάσης στο πλασέ του Γκάμα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:10
Απίστευτο: Αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και ο Τσοκάνης, αλλά ο Βόλος δεν έχει δικαίωμα για άλλη αλλαγή. Θα σφίξει τα δόντια ο πολύπειρος μέσος. by Μανώλης Μουσουράκης
21:10
Στις 13 τελικές έχει φτάσει ο Άρης. by Μανώλης Μουσουράκης
21:11
80' ΓΚΟΛ ο Βόλος! 0-1! Σκόρερ ο Σοάρες! Ο ηρωικός Τσοκάνης (παίζει τραυματίας) κλέβει από τον Εντιαγέ στον χώρο του κέντρου, βγάζει στον Φαν Βέερτ, ο οποίος έσπασε στον Σοάρες μεταξύ πέναλτι και μεγάλης περιοχής. Έκανε το σουτ ο νεοεισελθών, η μπάλα κόντραρε στον Εντιαγέ και κατέληξε στα δίχτυα! by Μανώλης Μουσουράκης
21:14
Να σημειωθεί ότι ο Σοάρες δεν πανηγύρισε το γκολ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:15
84' Σάκιτς αντί Σούντγκρεν και Μάνος αντί του Εντιαγέ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:17
86' ΓΚΟΛ ο Βόλος! 0-2! Σκόρερ ο Κορέα! Κενό στην άμυνα του Άρη, το βλέπει ο Μπαριέντος που βγάζει σε θέση τετ-α-τετ τον Κορέα, ο οποίος πλάσαρε εύστοχα τον Σιαμπάνη. Δύο γκολ σε τρεις τελικές για τους φιλοξενούμενους! by Μανώλης Μουσουράκης
21:20
Κοντά σε σπουδαίο «διπλό» ο Βόλος! by Μανώλης Μουσουράκης
21:21
90' Περνά άουτ το μακρινό σουτ του Σάσα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:22
91' Κίτρινη στον Ιτούρμπε. by Μανώλης Μουσουράκης
21:23
90'+2' Μπλοκάρει την κεφαλιά του Μάνου ο Κλέιμαν. by Μανώλης Μουσουράκης
21:25
Τέλος! Σπουδαίο «διπλό» (0-2) για τον Βόλο επί του Άρη! Αυτά από εμάς. Καλό σας βράδυ. by Μανώλης Μουσουράκης