Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Super League 1.

18:44
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Απόλλωνα Σμύρνης και στον Παναιτωλικό για την 23η αγωνιστική της Super League. by Γιώργος Τσανάκας
18:44
Ουραγός με 9 βαθμούς ο Απόλλων, δεν έχει σκοράρει στα 8 τελευταία παιχνίδια κάτι που αποτελεί αρνητικό ρεκόρ στην ιστορία του συλλόγου. by Γιώργος Τσανάκας
18:45
Στην 10η θέση με 21 βαθμούς ο Παναιτωλικός, έχει ξεμακρύνει από την ζώνη του υποβιβασμού και μπορεί να νιώθει πιο άνετος. Μεσοβδόμαδα αποκλείστηκε στην παράταση από τον Ολυμπιακό στο Κύπελλο. by Γιώργος Τσανάκας
18:47
Το πέμπτο παιχνίδι στη σειρά έχασε ο Απόλλων, αυτή τη φορά από την ΑΕΚ. Μετά τη νίκη του Ατρομήτου την Πέμπτη από τη Λαμία, έμεινε τέσσερις βαθμούς πίσω με ένα παιχνίδι περισσότερο. by Γιώργος Τσανάκας
18:47
Ο Απόλλων στην έδρα του έχει χάσει το τελευταίο από τον ΠΑΟΚ, ενώ έχει τέσσερις ισοπαλίες και δύο ήττες από τότε που έκανε τη μοναδική του νίκη επί του ΠΑΣ Γιάννινα. by Γιώργος Τσανάκας
18:47
Στην παράταση του δεύτερου προημιτελικού στο Νέο Φάληρο ολοκληρώθηκε η σημαντική πορεία του Παναιτωλικού στο Κύπελλο Ελλάδας και τώρα επιστρέφει στη μάχη του πρωταθλήματος. Μετά από τέσσερις ήττες σε όλες τις διοργανώσεις και τρεις από αυτές στο πρωτάθλημα, θα επιδιώξει να γυρίσει στις νίκες. Παρά τις αποτυχίες, έχει τρεις νίκες στα επτά τελευταία για το πρωτάθλημα, ενώ είχε τρεις στα 14 πρώτα. by Γιώργος Τσανάκας
18:47
Εκτός έδρας ο Παναιτωλικός έχει κάνει τέσσερις νίκες, μεγάλος αριθμός σε σχέση με άλλες σεζόν, αλλά έχει δεχτεί γκολ σε όλα τα ματς. Έχασε το τελευταίο από τον Ολυμπιακό, αφού είχε κάνει δύο διαδοχικές νίκες με ΑΕΚ και ΟΦΗ! by Γιώργος Τσανάκας
18:48
Και τα πέντε τελευταία παιχνίδια τους έχουν τελειώσει με 1-0. Τα δύο τελευταία τα κέρδισε ο Παναιτωλικός στην έδρα του. Νικητή έχουν και τα τελευταία επτά, τέσσερις φορές τον Παναιτωλικό και τρεις τον Απόλλωνα. Και τα οκτώ τελευταία που είχαν νικητή, αυτός κέρδισε με ένα γκολ διαφορά. Στη Ριζούπολη ο Παναιτωλικός έχει μια νίκη, τον Απρίλιο του 2019, με τον Απόλλωνα να έχει υποβιβαστεί. Ο Απόλλων κέρδισε τα δύο από τα τρία τελευταία by Γιώργος Τσανάκας
18:48
Η ιστορία Νίκες Απόλλωνα: 4 Ισοπαλίες: 3 Νίκες Παναιτωλικού: 7 Με γηπεδούχο τον Απόλλωνα Σμύρνης Νίκες Απόλλωνα: 3 Ισοπαλίες: 2 Νίκες Παναιτωλικού: 1 by Γιώργος Τσανάκας
18:49
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Γιώργος Τσανάκας
18:49
Απόλλων (Τζανλούκα Φέστα): Βέρχουλστ – Ντεντάκης, Ντομίνγκες, Ρόγκνε, Βιτλής – Σλίβκα, Τσίμπσαχ – Τσιλούλης, Μαρτίνες, Παμλίδης – Σίγνκεβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
18:49
Στον πάγκο οι Κότσαρης, Τουτουαρίμα, Γιαννιώτας, Κάστρο, Μπαξεβανίδης, Παπαγεωργίου, Ντάουντα, Ράιλι, Ιωαννίδης. by Γιώργος Τσανάκας
18:49
Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Ανέστης – Μαλής, Κορνέλιους, Λάρσον, Χουχούμης – Αντούνες, Φλόρες – Ντίας, Μεντόσα, Νταγκό – Καρέλης. by Γιώργος Τσανάκας
18:49
Στον πάγκο οι Μελίσσας, Μπακαδήμας, Βργκοτς, Μπελεβώνης, Λούι, Τσιγγάρας, Μπαρμπόσα, Βέργος. by Γιώργος Τσανάκας
18:52
Διαιτητής ο Μανούχος, βοηθοί του οι Λ.Δημητριάδης, Ψαρρής. Τέταρτος είναι ο Κουτσιαύτης και στο VAR οι Μιγκέλ, Νικολαΐδης. by Γιώργος Τσανάκας
19:28
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με το διαιτητικό τρίο. by Γιώργος Τσανάκας
19:30
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
19:33
Προσπαθεί να πάρει τα ηνία του αγώνα και να δημιουργήσει ο Απόλλων, κρατώντας στο μισό γήπεδο τον Παναιτωλικό... by Γιώργος Τσανάκας
19:35
Μονομαχία του Σίγκνιεβιτς με τον Κορνέλιους, κερδίζει το φάουλ ο πρώτος και διαμαρτύρεται έντονα για κάρτα. Παρατηρήσεις και στους δύο από τον διαιτητή. by Γιώργος Τσανάκας
19:38
8' Πάει να βγάλει εξαιρετική συνεργασία ο Απόλλων, κόβει τελευταία στιγμή ο Κορνέλιους. Στην κόντρα ο Παναιτωλικός, το σουτ του Νταγκό κοντράρει και περνάει κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
19:42
12' Φάση για τον Παναιτωλικό. Κάτι σαν σουτ του Ντίαζ που βγαίνει σε γύρισμα, δεν προλαναίνει να σκοράρει με προβολή ο Μαλής που βρέθηκε σε ρόλο φορ. by Γιώργος Τσανάκας
19:47
Φουλ ισορροπημένο το ματς στο πρώτο τέταρτο, με τον Παναιτωλικό να έχει μία καλή φάση ως τώρα για να σκοράρει. Προσπαθεί να παίξει κάθετο ποδόσφαιρο ο Απόλλων, αλλά ακόμη δεν έχει καταφέρει να τρυπήσει την αντίπαλη άμυνα. by Γιώργος Τσανάκας
19:48
19' Δοκάρι για τον Απόλλωνα! Καλοζυγισμένη σέντρα του Ντεντάκη, ο Σίγκνεβιτς πιάνει την κεφαλιά που τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι. Αγγίζει το προβάδισμα η ομάδα του Φέστα. by Γιώργος Τσανάκας
19:53
23' Σέντρα ξυραφιά του Ντεντάκη, περνάει απ' όλους η μπάλα... by Γιώργος Τσανάκας
19:58
29' Κλέβει ο Σίγκνεβιτς και κάνει το διαγώνιο τελείωμα, πολύ κακό, άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
19:59
19:59
19:59
20:05
35' Κάρτα στον Βιτλή. by Γιώργος Τσανάκας
20:10
41' Τεράστια φάση για τον Παναιτωλικό! Σέντρα στο δεύτερο δοκάρι από τον Αντούνες, ο Ντίας ήταν ολομόναχος απέναντι από τον Βέρχουλστ αλλά το πλασέ στην κίνηση που έκανε πέρασε άουτ! by Γιώργος Τσανάκας
20:11
by Γιώργος Τσανάκας
20:12
42' Βρήκε τον χώρο και δοκίμασε τα πόδια του ο Σλίβκα, μπλόκαρε ο Ανέστης που είχε καλή θέση. by Γιώργος Τσανάκας
20:14
44' Νέα τεράστια φάση για τον Παναιτωλικό! Ο Νταγκό κάνει τρομερή ατομική ενέργεια, γυρίζει στον Ντίας που από πλεονεκτική θέση πλασάρει αλλά βλέπει τον Βιτλή να του στερί το γκολ με την προβολή που έβαλε. by Γιώργος Τσανάκας
20:16
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Απόλλων και Παναιτωλικός πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν το παιχνίδι, χωρίς σκορ (0-0). Ήλεγχαν το παιχνίδι σε γενικές γραμμές οι γηπεδούχοι και είχαν δοκάρι με τον Σίγκνεβιτς, αλλά οι φιλοξενούμενοι ανέβηκαν μετά το 25λεπτο και είχαν δύο τεράστιες φάσεις να σκοράρουν. by Γιώργος Τσανάκας
20:27
20:27
20:27
20:27
20:28
20:30
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές συνεχίζει ο Παναιτωλικός. by Γιώργος Τσανάκας
20:32
46' Μέσα ο Μπαξεβανίδης, έξω ο Βίτλης για τον Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
20:35
49' Τεράστια φάση για τον Παναιτωλικό! Ο Νταγκό βγαίνει απέναντι στον Βέρχουλστ, τον περνάει αλλά καθυστερεί να πλασάρει και κόβεται. by Γιώργος Τσανάκας
20:35
50' Απειλεί ο Απόλλων. Κάθετη του Μαρτίνες στον Παμλίδη, δεν μπορεί να νικήσει από πλάγια θέση τον Ανέστη. by Γιώργος Τσανάκας
20:36
51' Απειλεί τώρα ο Παναιτωλικός. Σουτ του Νταγκό, έδιωξε ο Βέρχουλστ σε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
20:37
52' Νέα μεγάλη φάση για τον Παναιτωλικό! Ο Νταγκό γυρίζει στον αμαρκάριστο Καρέλη στο ύψος του πέναλτι, το σουτ του Έλληνα φορ είναι κακό και ο Ρόγκνε διώχνει σε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
20:38
52' Πέσιμο του Παμλίδη στην περιοχή, «παίζετε» από τον διαιτητή. by Γιώργος Τσανάκας
20:38
53' Κάρτα στον Ντεντάκη. by Γιώργος Τσανάκας
20:41
56' Γρήγορη κόντρα του Απόλλωνα, ο Παμλίδης δεν μπορεί με κάθετη να βρει τον Μαρτίνες αφού ο Κορνέλιους έκοψε. Κόρνερ κερδίζει στην εξέλιξη της φάσης ο Παναιτωλικός. by Γιώργος Τσανάκας
20:49
63' Δύο μεγάλες φάσεις σε δύο λεπτά για τον Απόλλωνα! Πρώτα οι Σίγκνεβιτς, Παμλίδης δεν μπορούν να σκοράρουν. Λίγο αργότερα, ο Μαρτίνες πιάνει το πλασέ που βρίσκει στο δεξί δοκάρι! by Γιώργος Τσανάκας
20:49
64' Βέργος αντί Νταγκό για τον Παναιτωλικό. Κάστρο αντί Τσιμπσάχ για τον Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
20:51
67' Ο Ντάουντα στη θέση του Παμλίδη. by Γιώργος Τσανάκας
20:58
73' Ο Μπαρμπόσα αντί του Ντίας. by Γιώργος Τσανάκας
20:59
Ο Απόλλων έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο και ψάχνει το γκολ για να φτάσει στο τρίποντο. by Γιώργος Τσανάκας
21:02
77' Μεγάλη φάση για τον Απόλλωνα! Φοβερή μπαίά του Ντάουντα, βγάζει τετ-α-τετ τον Τσιλούλη που δεν μπορεί να νικήσει τον Ανέστη! by Γιώργος Τσανάκας
21:03
78' Νέα πολύ μεγάλη φάση για τον Απόλλωνα! Ωραία σέντρα του Ντεντάκη, ο Ντάουντα κάνει τραγική κεφαλιά από τη μικρή περιοχή και δεν μπορεί να σκοράρει. by Γιώργος Τσανάκας
21:08
83' Γιαννιώτας αντί Τσιλούλη στο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
21:09
83' Σουτ του Μαρτίνες, ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
21:10
85' Μεγάλη φάση για τον Παναιτωλικό, ο Βέρχουλστ βγάζει το τετ-α-τετ του Καρέλη. by Γιώργος Τσανάκας
21:15
90' Φάουλ για τον Παναιτωλικό σε καλό σημείο. by Γιώργος Τσανάκας
21:15
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
21:16
Εκτέλεση του Μπαρμπόσα, μπλόκαρε ο Βέρχουλστ. by Γιώργος Τσανάκας
21:19
Τέλος στο ματς. Απόλλων και Παναιτωλικός ήρθαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα (0-0). by Γιώργος Τσανάκας