Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Super League 1.

17:45
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Αστέρα Τρίπολης με τον Ιωνικό, για την 23η αγωνιστική της Super League! by Αναστασία Βοσνάκη
17:46
Οι Αρκάδες βρίσκονται στην 5η θέση της βαθμολογίας με 32 βαθμούς, θέλοντας να εδραιωθούν στην εξάδα και γιατί όχι να πάνε ακόμη πιο ψηλά. Η ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς μετράει 7 σερί ματς χωρίς ήττα στην έδρα της και μέσα στο 2022 δεν έχει δεχτεί κανένα γκολ, έχοντας 5 διαδοχικές νίκες. by Αναστασία Βοσνάκη
17:46
Ο Αστέρας ανακοίνωσε ένα κρούσμα κορωνοϊού, χωρίς να έχει γίνει γνωστό το όνομα του ποδοσφαιριστή. Εκτός από τον συγκεκριμένο παίκτη, ο Σέρβος τεχνικός δεν έχει να αντιμετωπίσει κανένα άλλο πρόβλημα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:46
Ο Ιωνικός προέρχεται από την ήττα στο ματς με τον Ολυμπιακό (0-3) και βρίσκεται στην 12η θέση με 18 βαθμούς, όντας στο +9 από τον τελευταίο Απόλλωνα και στο +5 από τον προτελευταίο Ατρόμητο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:47
Η ομάδα του Δημήτρη Σπανού αναζητά το αποτέλεσμα στην Τρίπολη ώστε να βάλει κι άλλους βαθμούς στο σακούλι της και στην προσπάθεια αποφυγής του υποβιβασμού, θέλοντας να συγκεντρώσει όσο το δυνατόν περισσότερους μέχρι το τέλος της κανονικής διάρκειας και να μπει πιο άνετα στα playouts της Super League. Εκτός για τους Νικαιώτες είναι οι τιμωρημένοι Τσιγκρίνσκι, Μύγας αλλά και οι Βαλέντε, Τουράμ. Αντιθέτως, επιστρέφουν οι Βαλεριάνος, Γκοτσούλιας και Καμπράλ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:48
Διαιτητής: Στέφανος Κουμπαράκης (Κυκλάδων), Βοηθοί: Χρυσούλα Κουρομπύλια (Δυτ. Αττικής), Αθανάσιος Θανασιάς (Ηπείρου), Τέταρτος: Βασίλειος Φωτιάς (Πέλλας), VAR: Αθανάσιος Τζήλος (Λάρισας), AVAR: Πέτρος Πάτρας (Μακεδονίας). by Αναστασία Βοσνάκη
18:32
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
18:33
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής, Καρμόνα, Χριστόπουλος, Καστάνιο, Άλβαρες, Βαλιέντε, Μουνάφο, Ριέρα, Καπίγια, Σίτο, Σονί. by Αναστασία Βοσνάκη
18:33
Στον πάγκο οι Παπαδόπουλος, Τασουλής, Αντζουλάς, Γκαρθία, Σανταφέ, Κανελλόπουλος, Κρέσπι, Μπενίτο, Τιλίκα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:33
Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Χουτεσιώτης, Ματσούκας, Βαφέας, Σάντσεζ, Ρομαό, Κιάκος, Κάνιας, Ντάλσιο, Άοσμαν, Λένις, Μάντζης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:34
Στον πάγκο οι Βίντμαρ, Τσιριγώτης, Βαλεριάνος, Γκοτσούλιας, Πογοσιάν, Μαχαίρας, Μάναλης, Καμπράλ, Πλατέλλας. by Αναστασία Βοσνάκη
18:35
Για τον Αστέρα Τρίπολης εκτός αποστολής έχουν μείνει ο Ματίας Ιγκλέσιας, ο Χερόνιμο Μπαράλες και ο Πίτσου Ατιένθα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:30
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:32
3' Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
19:34
4' Κεφαλιά ο Μάντζης, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
6' Γκοοολ ο Αστέρας με κοντινή προβολή του Καπίγια και 1-0! by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
10' Σουτ ο Σονί, μπλόκαρε ο Χουτεσιώτης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:41
11' Γύρισμα του Μουνάφο, κάνει το σουτ ο Σίτο και στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:42
12' Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα! Ωραίο σουτ ο Καπίγια, η μπάλα ξυστά από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
15' Αδύναμο σουτ ο Σονί, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
18' Κίτρινη ο Κιάκος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:58
28' Ωραία κυκλοφορία της μπάλας, ο Χριστόπουλος προλαβαίνει την τελευταία στιγμή τον Λένις. by Αναστασία Βοσνάκη
19:59
Συμπληρώσαμε μισή ώρα στην Τρίπολη, ο Αστέρας προηγείται από το 6ο λεπτό με γκολ του Καπίγια. by Αναστασία Βοσνάκη
20:00
31' Σουτ ο Λένις, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:01
58%-42% η κατοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
20:07
37' Σουτ ο Άοσμαν, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:08
39' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:08
Εκτέλεσε ο Άλβαρες, έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:12
42' Πάει να κάνει το γύρισμα ο Λένις, αλλά δεν βρίσκει καλά την μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:14
45' Κάρτα ο Σονί. by Αναστασία Βοσνάκη
20:15
45+1' Κεφαλιά ο Ρομαό, η μπάλα άουτ. Η καλύτερη φάση του Ιωνικού μέχρι στιγμής. by Αναστασία Βοσνάκη
20:16
Τέλος στο πρώτο μέρος! Αστέρας-Ιωνικός 1-0 με γκολ του Καπίγια στο 6'. by Αναστασία Βοσνάκη
20:32
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
20:33
46' Φάουλ για τον Ιωνικό σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:34
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:36
49' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:36
Σουτ ο Σονί η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:42
56' Φάουλ για τον Ιωνικό σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:44
57' Ο Βαφέας στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, αλλά το τέρμα του ακυρώνεται σωστά για επιθετικό φάουλ πάνω στον Τσιφτσή. Πήρε και κάρτα ο στόπερ του Ιωνικού. by Αναστασία Βοσνάκη
20:45
58' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ιωνικό. Τετ-α-τετ του Λένις, τον σπρώχνει λίγο ο Καστάνιο, κάνει το πλασέ ο παίκτης του Ιωνικού που βρίσκει πρώτα στον Τσιφτσή και μετά στο αριστερό δοκάρι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:46
Ελέγχεται από το VAR η φάση. by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΩΝΙΚΟ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
61' Κόκκινη ο Καστάνιο. Με 10 συνεχίζει ο Αστέρας Τρίπολης. by Αναστασία Βοσνάκη
20:50
63' Γκοοολ ο Ιωνικός, ο Άοσμαν εκτελεί εύστοχα και 1-1! by Αναστασία Βοσνάκη
20:51
64' Έξω ο Καπίγια, μέσα ο Αντζουλάς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:54
67' Γκολ ο Ιωνικός και 1-2! Σκόρερ ο Λένις. by Αναστασία Βοσνάκη
20:59
72' Αλλαγή για τον Ιωνικό, Λένις, Ματσούκας έξω, Γκοτσούλιας, Βαλεριάνος μέσα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:03
76' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:04
Εκτέλεσε ο Ριέρα, μπλόκαρε ο Χουτεσιώτης. by Αναστασία Βοσνάκη
21:07
81' Μέσα Τιλίκα, Μπενίτο, Κρέσπι, έξω Χριστόπουλος, Ριέρα, Σίτο. Τριπλή αλλαγή για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:09
82' Κεφαλιά ο Μπενίτο, μπλοκάρει ο Χουτεσιώτης. by Αναστασία Βοσνάκη
21:12
85' Μέσα ο Πλατέλλας, έξω ο Άοσμαν για τους φιλοξενούμενους. by Αναστασία Βοσνάκη
21:14
87' Φάουλ που δεν δίνεται έξω ακριβώς από την περιοχή του Ιωνικού για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:16
89' Τι έχασε ο Κρέσπι! Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα με το σουτ του Ισπανού να σταματάει στο δοκάρι. Στην συνέχεια της φάσης ο Μάντζης έκανε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε ξυστά από την εστία του Τσιφτσή. by Αναστασία Βοσνάκη
21:18
Εννιά λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:19
90+2' Φάουλ για τον Ιωνικό. by Αναστασία Βοσνάκη
21:20
Εκτελεί ο Κάνιας, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:22
Τέσσερα λεπτά ακόμα, κρατάει ο Ιωνικός ψάχνει ένα γκολ ο Αστέρας. by Αναστασία Βοσνάκη
21:23
90'+6' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:23
Μπροστά και ο Τσιφτσής. by Αναστασία Βοσνάκη
21:23
90'+6' Απίστευτη φάση! Δεν μπορεί να σκοράρει σε κενή εστία ο Ιωνικός, απίστευτα πράγματα και ενώ έφυγαν τρεις σε κενή εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
21:24
90'+7' Κάρτα στον Μάναλη. by Αναστασία Βοσνάκη
21:24
Πάλι μπροστά ο Τσιφτσής, όλα για όλα ο Αστέρας. by Αναστασία Βοσνάκη
21:25
90'+8' Γκολ ο Ιωνικός με τον Μάναλη να περνάει τον Τσιφτσή και να γράφει το 3-1. by Αναστασία Βοσνάκη
21:27
90'+10' Γκοοολ ο Αστέρας, με τον Κρεσπί να κάνει το σουτ που κοντράρει και να μειώνει σε 3-2. by Αναστασία Βοσνάκη
21:28
Τέλος στο ματς! Ο Ιωνικός επικράτησε 3-2 του Αστέρα Τρίπολης με ανατροπή, παίρνοντας σπουδαία νίκη και σταματώντας το σερί των Αρκάδων. by Αναστασία Βοσνάκη