Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ΟΦΗ-Βόλος, η οποία θα διεξαχθεί στο «Θ. Βαρδινογιάννης» στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
Σέντρα στις 15:00. by Μανώλης Μουσουράκης
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 2 HD και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Μάνου Σουργιά. by Μανώλης Μουσουράκης
ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Επασί, Μαρινάκης, Βούρος, Γιαννούλης, Μπαλογιάννης, Μεγιάδο, Ντε Γκουζμάν, Νέιρα, Τοράλ, Λάμπρου, Ντουρμισάι. by Μανώλης Μουσουράκης
14:50
Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Κλέιμαν, Άλχο, Ρομέρο, Γκιουλέν, Φεράρι, Τσοκάνης, Μπαριέντος, Φερνάντες, Σοάρες, Ρεγκατέν, Φαν Βέερτ. by Μανώλης Μουσουράκης
14:53
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Βάτερμαν, Ουές, Πασαλίδης, Σελίμοβιτς, Φαν Ντάινεν, Μπουζούκης, Γκαγέγκος, Στάικος, Λουίζ Φελίπε. by Μανώλης Μουσουράκης
14:54
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Κότνικ, Πουρίτα, Σιέλης, Λογαράς, Μπαρτόλο, Ροσέρο, Κορέα, Νίνης, Τερεζίου. by Μανώλης Μουσουράκης
14:55
Παιχνίδι με φόντο τα Playoffs. Στην 8η θέση οι γηπεδούχοι, στην 9η οι φιλοξενούμενοι, με τις δύο ομάδες να τις χωρίζει ένας βαθμός και να θέλουν το «τρίποντο» στην προσπάθειά τους να μπουν εξάδα. Στο -1 από την 6η θέση οι Κρητικοί. by Μανώλης Μουσουράκης
14:56
Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου ο ΟΦΗ είχε επικρατήσει 2-0 στην έδρα του Βόλου. by Μανώλης Μουσουράκης
14:57
Η ιστορία: Νίκες ΟΦΗ: 2 Ισοπαλίες: 1 Νίκες Βόλου: 3 Με γηπεδούχο τον ΟΦΗ: Νίκες ΟΦΗ: 0 Ισοπαλίες: 0 Νίκες Βόλου: 2 by Μανώλης Μουσουράκης
14:58
Διαιτητική ομάδα: Παπαδόπουλος (Μπουξμπάουμ, Τριανταφύλλου, 4ος Αγγελάκης, VAR: Τσακαλίδης, Απτόσογλου) by Μανώλης Μουσουράκης
14:58
Οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
15:00
Όλα έτοιμα για την έναρξη. by Μανώλης Μουσουράκης
15:00
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
15:03
3' Επικίνδυνη σέντρα του Μαρινάκη από δεξιά, δεν καταφέρνει να μπει στην τροχιά της μπάλας ο Ντουρμισάι. Υπήρξε και τσεκ από το VAR για πιθανή παράβαση. by Μανώλης Μουσουράκης
15:04
Ανοιχτό παιχνίδι στα πρώτα λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
15:05
5' Βαθιά μεταβίβαση από τον Ρομέρο, ο οποίος είδε την κάθετη κίνηση του Μπαριέντος. Δεν μπόρεσε να κάνει καλό κοντρόλ ο δεύτερος. by Μανώλης Μουσουράκης
15:08
8' Άστοχο το μακρινό σουτ από τον Ντε Γκουζμάν. by Μανώλης Μουσουράκης
15:11
Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο. Πάντα στο 0-0. Καλός ο ρυθμός στο παιχνίδι, αλλά χωρίς κάποια αξιοσημείωτη στιγμή. by Μανώλης Μουσουράκης
15:12
12' Φάση για τον ΟΦΗ. Έπιασε το σουτ εκτός περιοχής ο Τοράλ, με την μπάλα να κοντράρει στον Ρομέρο. Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Μανώλης Μουσουράκης
15:15
15' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Σέντρα του Μαρινάκη από τα δεξιά, δεν έπιασε γεμάτα την κεφαλιά στην «καρδιά» της περιοχής ο Ντουρμισάι. by Μανώλης Μουσουράκης
15:18
18' Κίτρινη κάρτα στον Γκιουλέν. by Μανώλης Μουσουράκης
15:19
19' ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ! 1-0! Σκόρερ ο Βούρος! Εκτέλεση φάουλ από τον Λάμπρου, ο Βούρος πετάγεται μεταξύ πέναλτι και μικρής περιοχής και με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Τρομερά άστοχη και η έξοδος από τον Κλέιμαν! by Μανώλης Μουσουράκης
15:25
24' Επικίνδυνη στιγμή για τον Βόλο με τον Τσοκάνη. Ξεχάστηκε εντελώς από την άμυνα του ΟΦΗ ο αρχηγός του Βόλου, ο οποίος βρέθηκε εντός περιοχής από δεξιά, έκανε το γύρισμα, αλλά αυτό κόπηκε σε κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
15:26
Προσπαθεί να αντιδράσει ο Βόλος. by Μανώλης Μουσουράκης
15:29
Στο 45%-55% η κατοχή της μπάλας. by Μανώλης Μουσουράκης
15:30
30' Δοκάρι για τον Βόλο! Αδύναμο γυριστό του Φαν Βέερτ από τη μικρή περιοχή, με την μπάλα να προσκρούει στο δεξί δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
15:33
33' ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ! 2-0! Σκόρερ ο Τοράλ! Έξοχη κυκλοφορία από τους Κρητικούς, που με τρομερούς συνδυασμούς -και υπέροχο τακουνάκι του Νέιρα- ξεκλειδώνουν την αντίπαλη άμυνα. Η μπάλα έφτασε στον Τοράλ, ο οποίος με ψύχραιμο πλασέ από το ύψος του πέναλτι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. by Μανώλης Μουσουράκης
15:35
by Μανώλης Μουσουράκης
15:36
15:43
Τελευταία λεπτά στο πρώτο μέρος. Ο Βόλος κυκλοφορεί την μπάλα, χωρίς να μπορεί να απειλήσει όμως. by Μανώλης Μουσουράκης
15:44
15:45
Δύο τα λεπτά του έξτρα χρόνου, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
15:47
Έχουμε σύρραξη. Κίτρινη στον Μπαριέντος. Για μαρκάρισμα εκτός φάσης στον Νέιρα. by Μανώλης Μουσουράκης
15:47
Τώρα ηρέμησαν τα πράγματα. by Μανώλης Μουσουράκης
15:49
45'+3' Δοκάρι για τον ΟΦΗ, αλλά ως μη γενόμενη η φάση. Ο Νέιρα ήταν εκτεθειμένος, με το σημαιάκι να σηκώνεται ορθώς. by Μανώλης Μουσουράκης
15:50
Τέλος στο πρώτο μέρος. Ο ΟΦΗ θα πάει στα αποδυτήρια προηγούμενος 2-0 χάρη στα τέρματα των Βούρου (19') και Τοράλ (33'). Δοκάρι για τους φιλοξενούμενους με τον Φαν Βέερτ στο 30'. by Μανώλης Μουσουράκης
16:04
Οι δύο ομάδες έχουν επιστρέψει στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
16:05
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
16:05
46' Πρώτη αλλαγή για τον Βόλο. Ο Νίνης αντί του Σοάρες. by Μανώλης Μουσουράκης
16:08
48' Διαδοχικά γυρίσματα από αριστερά για τον Βόλο. Έχει απαντήσεις η άμυνα του ΟΦΗ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:08
49' Αντεπίθεση με προϋποθέσεις για τον ΟΦΗ, με τον Άλχο να κόβει σε κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:11
51' ΓΚΟΛ ο Βόλος! 2-1! Σκόρερ ο Φερνάντες με τρομερή ενέργεια! Υπέροχη προσπάθεια από τον άσο του Βόλου, συγκλίνει στο όριο της μεγάλης περιοχής, αποφεύγει με προσποιήσεις τον Μπαλογιάννη και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με δυνατό σουτ! by Μανώλης Μουσουράκης
16:15
55' Κίτρινη κάρτα στον Φερνάντες. Ο σκόρερ του Βόλου ανέκοψε αντικανονικά τον Λάμπρου, ο οποίος έβγαινε στην αντεπίθεση. by Μανώλης Μουσουράκης
16:18
58' Συρτό σουτ από τον Νέιρα, μπλοκάρει ο Κλέιμαν. by Μανώλης Μουσουράκης
16:20
61' Κορέα αντί Ρεγκατέν για τον Βόλο. by Μανώλης Μουσουράκης
16:21
Θαυμάστε εδώ την γκολάρα του Φερνάντες:
16:25
65' Φάση για τον ΟΦΗ. Ωραία συνεργασία μεταξύ Νέιρα και Τοράλ, με τον τελευταίο να πιάνει το σουτ εκτός περιοχής που κατέληξε δίπλα από το αριστερό δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
16:26
66' Κίτρινη κάρτα και στον Νέιρα, ο οποίος σταμάτησε αντικανονικά από πίσω τον Μπαριέντος. by Μανώλης Μουσουράκης
16:28
68' Γκαγιέγκος αντί Ντουρμισάι και Λουίζ Φελίπε αντί Τοράλ για τον ΟΦΗ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:31
70' Κόκκινη κάρτα για τον Βόλο! Ο Μπαριέντος αντικρίζει τη δεύτερη κίτρινη κάρτα. Στην προσπάθειά του να κάνει τάκλιν έσκασε με το γόνατο στην πλάτη του Μεγιάδο. by Μανώλης Μουσουράκης
16:32
72' Ο Μπαρτόλο αντί του Γκιούλεν για τον Βόλο. by Μανώλης Μουσουράκης
16:34
75' Κίτρινη στον Φελίπε. by Μανώλης Μουσουράκης
16:35
75' Ο Στάικος στη θέση του Ντε Γκουζμάν για τον ΟΦΗ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:37
77' Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο. Ωραίες προσποιήσεις και συρτή σέντρα του Νίνη από τα αριστερά, με τον Φαν Βέερτ να μην προλαβαίνει για... εκατοστά να κάνει την προβολή. by Μανώλης Μουσουράκης
16:38
78' Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΟΦΗ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:40
78' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Τρομερή εκτέλεση από τον Γκαγιέγκος, με την μπάλα να βρίσκει στον Μπαρτόλο και αλλάζοντας τροχιά ενώ κατευθυνόταν προς το τέρμα. Απίστευτη απόκρουση από τον Κλέιμαν. by Μανώλης Μουσουράκης
16:40
81' Φάση για τον ΟΦΗ. Απόκρουση του Κλέιμαν στο διαγώνιο σουτ του Νέιρα. by Μανώλης Μουσουράκης
16:41
81' Δοκάρι για τον ΟΦΗ! Σουτ του Νέιρα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, σταματά στο οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
16:41
Οι Κρητικοί πιέζουν για το 3-1! by Μανώλης Μουσουράκης
16:44
85' Πέναλτι για τον ΟΦΗ! Χέρι του Φεράρι, ύστερα από το γύρισμα του Γκαγιέγκος. Μάλιστα, οι Κρητικοί σκόραραν στην εξέλιξη της φάσης, ωστόσο ορθώς το γκολ δεν μέτρησε, καθώς δεν υπάρχει πλεονέκτημα στο πέναλτι. by Μανώλης Μουσουράκης
16:45
Πάνω από την μπάλα ο Λάμπρου. by Μανώλης Μουσουράκης
16:46
Το έπιασε ο Κλέιμαν! Παραμένει το 2-1! by Μανώλης Μουσουράκης
16:47
87' Φάση για τον ΟΦΗ. Σουτ εκτός περιοχής από τον Λάμπρου, δύσκολη απόκρουση από τον Κλέιμαν. by Μανώλης Μουσουράκης
16:48
89' Ροσέρο αντί Ρομέρο για τον Βόλο. by Μανώλης Μουσουράκης
16:49
89' Ο Μπουζούκης θα πραγματοποιήσει το ντεμπούτο του με τον ΟΦΗ, περνώντας στη θέση του Λάμπρου. by Μανώλης Μουσουράκης
16:49
90' Ο Ουές στη θέση του Νέιρα. by Μανώλης Μουσουράκης
16:50
Τρέχουμε το πρώτο από τα τρία λεπτά των καθυστερήσεων. by Μανώλης Μουσουράκης
16:51
90'+1' Κίτρινη στον Κλέιμαν για διαμαρτυρία. by Μανώλης Μουσουράκης
16:52
90'+2' Τρομερή ευκαιρία για τον Βόλο! Απίστευτο «στοπ» του Επασί στο τετ-α-τετ με τον ολομόναχο Ροσέρο!! Κρατάει το 2-1 για την ομάδα του. by Μανώλης Μουσουράκης
16:54
Τέλος στο παιχνίδι! Ο ΟΦΗ, ύστερα από ένα χορταστικό ματς, θα πάρει σπουδαίο «τρίποντο» επικρατώντας 2-1 του Βόλου. by Μανώλης Μουσουράκης