Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Champions League.

Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Σπόρτινγκ Λισαβόνας-Μάντσεστερ Σίτι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:42
Πρώτη συνάντηση των δύο ομάδων για τους «16» του Champions League. Η κορυφαία διοργάνωση επανεκκινεί! by Μανώλης Μουσουράκης
21:43
Υπενθυμίζεται ότι δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:44
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
21:44
Σπόρτινγκ Λισαβόνας (Ρούμπεν Αμορίμ): Αντάν – Εσγκάιο, Κόατες, Ινάσιο – Πόρο, Παλίνια, Νούνες, Ρέις – Σαράμπια, Παουλίνιο, Πέδρο Γκονσάλβες. by Μανώλης Μουσουράκης
21:44
Μάντσεστερ Σίτι (Πεπ Γκουαρδιόλα): Έντερσον – Κανσέλο, Ντίας, Λαπόρτ, Στόουνς – Μπερνάρντο Σίλβα, Ρόδρι, Ντε Μπρόινε – Μαχρέζ, Φόντεν, Στέρλινγκ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:45
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Πάουλο, Βιρτζίνια, Φεντάλ, Ταμπάτα, Σλιμανί, Νούνο Σάντος, Νέτο, Ουγκάρτε, Βινάγκρε, Έντουαρτς, Μπραγκάνκα, Εστέβες. by Μανώλης Μουσουράκης
21:45
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Κάρσον, Σλίκερ, Ακέ, Γκιντογκάν, Ζιντσένκο, Φερναντίνιο, Καΐκι, Ντελάπ, Εμπέτε, ΜακΆτι, Λάβια. by Μανώλης Μουσουράκης
21:46
Στις 9 Μαρτίου η ρεβάνς στο Μάντσεστερ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:47
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 3 HD. by Μανώλης Μουσουράκης
21:52
Οι πρωταθλητές Πορτογαλίας τερμάτισαν στη 2η θέση του 3ου γκρουπ (3Ν-3Η), στο -9 από τον πρωτοπόρο Άγιαξ και ενώ υπερτέρησαν στην ισοβαθμία επί της Ντόρτμουντ. Στο πρωτάθλημα προέρχονται από το 2-2 στο εκτός έδρας ντέρμπι κορυφής με την Πόρτο, παραμένοντας στη 2η θέση και στο -6 από τους «δράκους». by Μανώλης Μουσουράκης
21:56
Από την άλλη, οι πρωταθλητές Αγγλίας τερμάτισαν στην κορυφή του 1ου ομίλου και στο +1 από τη 2η Παρί Σεν Ζερμέν. Η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα προελαύνει και στο πρωτάθλημα, ούσα στην πρώτη θέση και στο +9 από τη 2η (αλλά και με αγώνα λιγότερο) Λίβερπουλ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:57
Οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:57
Ακούγεται ο ύμνος του Champions League! by Μανώλης Μουσουράκης
21:58
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Σέρβος Σρνταν Γιοβάνοβιτς. Στο VAR ο Γερμανός Μάρκο Φριτζ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:01
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
22:03
Δραστήρια η Σπόρτινγκ Λισαβόνας στα πρώτα λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
22:06
Κυκλοφορεί την μπάλα η Παρί. by Μανώλης Μουσουράκης
22:07
7' Γκολ για τη Σίτι με τον Μαχρέζ, που ακυρώνεται για οφσάιντ. Βέβαια, έχει προηγηθεί σουτ του Φόντεν από κανονική θέση, το οποίο συνιστά και την πρώτη ευκαιρία για τους «πολίτες». by Μανώλης Μουσουράκης
22:07
Η φάση τσεκάρεται από το VAR. by Μανώλης Μουσουράκης
22:09
Μετρά το γκολ! 0-1! Σκόρερ ο Μαχρέζ! by Μανώλης Μουσουράκης
22:10
11' Μεγάλη ευκαιρία για τη Σίτι. Μεγάλα τα κενά στην άμυνα της Σπόρτινγκ, ο προωθημένος Στόουνς πιάνει την κεφαλιά από πλεονεκτικό σημείο, με την μπάλα να φεύγει δίπλα από το δεξί δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:13
22:17
17' Σουτ του Ντε Μπρόινε, με την μπάλα να κοντράρει. Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους. by Μανώλης Μουσουράκης
22:17
17' ΓΚΟΛ η Σίτι! 0-2! Σκόρερ ο Σίλβα! ΓΚΟΛΑΡΑ!!! Τρομερή μονοκόμματη σουτάρα από τον Σίλβα από διαγώνια θέση μεταξύ μεγάλης περιοχής και πέναλτι, με την μπάλα να πηγαίνει στο οριζόντιο δοκάρι και μέσα!! by Μανώλης Μουσουράκης
22:19
Απόλυτη κυριαρχία της Σίτι στο ξεκίνημα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:19
20' Άστοχο το σουτ του Πέδρο Γκονσάλβες. by Μανώλης Μουσουράκης
22:21
22:23
22:23
22:26
26' Προϋποθέσεις αντεπίθεσης για τους γηπεδούχους, γρήγορη η επιστροφή του Στόουνς. by Μανώλης Μουσουράκης
22:29
Οι παίκτες της Σίτι πρεσάρουν ασφυκτικά μετά την απώλεια της μπάλας, ώστε να την ανακτήσουν εκ νέου. Ομάδα Πεπ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:30
30' Σε θέση οφσάιντ ο Παουλίνιο, ο οποίος έπιασε το σουτ από πλεονεκτική θέση. by Μανώλης Μουσουράκης
22:31
22:32
32' ΓΚΟΛ η Σίτι! 0-3! Σκόρερ ο Φόντεν! Ωραία ενέργεια του Μαχρέζ από δεξιά, κάνει το παράλληλο γύρισμα, με την μπάλα να φτάνει στη μικρή περιοχή στον Φόντεν. Εκεί το «ψευτοεννιάρι» της Σίτι χωρίς ουσιαστική πίεση (και με τον Κόατες στο έδαφος) πλάσαρε ψύχραιμα για το 0-3. by Μανώλης Μουσουράκης
22:35
Η Σίτι εάν και κάνει... πλάκα, στην πραγματικότητα αποδεικνύεται τρομακτικά κυνική, μετατρέποντας σε γκολ σχεδόν κάθε μεγάλη της στιγμή. by Μανώλης Μουσουράκης
22:35
by Μανώλης Μουσουράκης
22:36
22:39
Πέρα από την ευστοχία της Σίτι, παράγοντας στο έως τώρα αποτέλεσμα αποτελεί και το γεγονός ότι η Σπόρτινγκ πρεσάρει ψηλά, αφήνοντας χώρους στους «πολίτες». by Μανώλης Μουσουράκης
22:42
Ακόμα τρία λεπτά για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του πρώτου μέρους. by Μανώλης Μουσουράκης
22:43
22:44
44' ΓΚΟΛ η Σίτι! 0-4! Σκόρερ ο Σίλβα! Ο Στέρλινγκ έφυγε στην πλάτη της άμυνας της Σπόρτινγκ, έσπασε στον Πορτογάλο χαφ, ο οποίος με δυνατό σουτ (που κόντραρε) πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση. by Μανώλης Μουσουράκης
22:47
Οι «πολίτες» κάνουν ό, τι θέλουν και -παρότι δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ- μπορούμε να πούμε ότι κλειδώνουν, εν πολλοίς, την πρόκριση τους από το πρώτο από τα τέσσερα ημίχρονα του συναπαντήματος. Η Σπόρτινγκ έχει πολύ καλή ομάδα φέτος, αλλά αποδεικνύεται αρκετά άπειρη για τα δόντια της Σίτι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:47
Είμαστε στο δεύτερο από τα τρία λεπτά των καθυστερήσεων. by Μανώλης Μουσουράκης
22:49
45'+3' Φάση για τη Σίτι. Ο Ντε Μπρόινε έπιασε επικίνδυνο σουτ εκτός περιοχής, με την μπάλα να περνά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:50
Τέλος στο πρώτο μέρος. Η Σίτι κάνει πάταγο στο «Ζοσέ Αλβαλάδε» και πάει στα αποδυτήρια προηγούμενη 4-0. Δύο γκολ από τον Σίλβα (17' και 44'), από ένα για Μαχρέζ (7') και Φόντεν (32'). by Μανώλης Μουσουράκης
22:55
23:04
Οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:05
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. by Μανώλης Μουσουράκης
23:09
50' ΓΚΟΛ η Σίτι! 0-5! Χατ-τρικ από τον Μπερνάρντο Σίλβα! Τι γίνεται... Μπαλιά του Ντε Μπρόινε στο πίσω δοκάρι, με τον Σίλβα να πετάγεται, στέλνοντας με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:10
Δεν θα μετρήσει το γκολ. Ο Σίλβα ήταν εκτεθειμένος. Σωστή απόφαση. by Μανώλης Μουσουράκης
23:14
55' Φάουλ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα για τη Σίτι. Περνά ανεκμετάλλευτο λόγω επιθετικού φάουλ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:17
58' Φάση για τη Σίτι. Μπαλιά στο δεύτερο δοκάρι από τον Μαχρέζ, πετάγεται ο Στέρλινγκ αλλά δεν φτάνει για την προβολή. by Μανώλης Μουσουράκης
23:18
58' ΓΚΟΛ η Σίτι! 0-5! ΓΚΟΛΑΡΑ από τον Στέρλινγκ!! Τρομερή μακρινή φαλτσαριστή σουτάρα, η οποία κατέληξε στο δεξί παραθυράκι! by Μανώλης Μουσουράκης
23:21
61' Διπλή αλλαγή για τη Σίτι: Οι Γκιντογκάν και Ζιντσένκο αντί των Φόντεν και Στόουνς, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:23
64' Κοντράρει το μακρινό σουτ του Ζιντσένκο, κόρνερ για τους φιλοξενούμενους. by Μανώλης Μουσουράκης
23:24
65' Κίτρινη κάρτα στον Νούνες. by Μανώλης Μουσουράκης
23:27
23:30
Έχει πέσει ο ρυθμός στο «Ζοσέ Αλβαλάδε». by Μανώλης Μουσουράκης
23:33
73' Ο Φερναντίνιο περνά στη θέση του Ρόδρι για τη Σίτι. Επικός Πεπ, δίνει ακόμη οδηγίες στον Ρόδρι, παρά την «πεντάρα» που ρίχνει η ομάδα του. by Μανώλης Μουσουράκης
23:33
74' Κίτρινη στον Γκιντογκάν. by Μανώλης Μουσουράκης
23:35
75' Δύο αλλαγές για τους γηπεδούχους: Οι Σλιμανί και Ταμπάτα στις θέσεις των Παουλίνιο και Σαράμπια, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:38
79' Κίτρινη και στον Εσγκάιο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:38
Η Σπόρτινγκ δείχνει ανήμπορη να πετύχει έστω και το γκολ της... τιμής. by Μανώλης Μουσουράκης
23:41
83' Νέτο αντί Πόρο για Σπόρτινγκ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:44
85' Οι Ντελάπ και Ακέ αντί των Σίλβα και Λαπόρτ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:49
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων. Τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:50
Εδώ και πολλή ώρα τα λεπτά κυλούν χωρίς κάτι ιδιαίτερο. Η Σίτι έχει κάποιες εκλάμψεις, αλλά περισσότερο κοιτά και εκείνη το ρολόι... by Μανώλης Μουσουράκης
23:51
Το κοινό της Σπόρτινγκ -προς τιμήν του- είναι στο πόδι και αποθεώνει την ομάδα του! by Μανώλης Μουσουράκης
23:55
Τέλος στο ματς. Η Σίτι διέλυσε 5-0 τη Σπόρτινγκ και έκανε τεράστιο βήμα για την πρόκρισή της στους «8» του Champions League. Στις 9 Μαρτίου η ρεβάνς. by Μανώλης Μουσουράκης