Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Super League 1.

15:50
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξ αναβολής αναμέτρηση για την 17η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας ανάμεσα στον Παναιτωλικό και στη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
15:50
Κρίσιμο παιχνίδι, αφού και οι δύο ομάδες ψάχνουν τη νίκη για να ξεφύγουν από τα χαμηλά της βαθμολογίας. Ο Παναιτωλικός είναι 10ος με 22 βαθμούς, η Λαμία 12η με 18. by Αναστασία Βοσνάκη
15:50
Από το 0-0 με τον Απόλλωνα στη Ριζούπολη προέρχεται από Παναιτωλικός, από την ήττα με 2-0 από τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο η Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
15:51
Ο Παναιτωλικός δεν έχει νίκη στα τέσσερα τελευταία του πρωταθλήματος, ενώ είχε τρεις στα αμέσως τέσσερα προηγούμενα. Πέτυχε ένα γκολ στα τέσσερα αυτά τελευταία, ενώ είχε οκτώ στα τέσσερα προηγούμενα. by Αναστασία Βοσνάκη
15:51
Στην έδρα του ο Παναιτωλικός έχασε τα δύο τελευταία, από Άρη και ΠΑΣ Γιάννινα, ενώ έχει δύο μόλις νίκες με Απόλλωνα και Ατρόμητο. Έχει ήδη δύο βαθμούς περισσότερους από τους 20 που τελείωσε πέρσι την κανονική περίοδο. Από τους 22 βαθμούς οι 14 έχουν έλθει από εκτός έδρας παιχνίδια. by Αναστασία Βοσνάκη
15:51
Το τρίτο παιχνίδι στη σειρά εκτός έδρας δίνει η Λαμία, μετά τις ήττες από Ατρόμητο και Παναθηναϊκό και μάλιστα μέσα σε επτά μέρες! Από εκεί που η Λαμία έπαιρνε περισσότερους βαθμούς εκτός έδρας, μέσα στο χειμώνα άλλαξε. Στον πρώτο γύρο είχε δύο νίκες εκτός έδρας, στο δεύτερο έχει δύο στην έδρα της. by Αναστασία Βοσνάκη
15:51
Η Λαμία από τις 7 Νοεμβρίου που νίκησε στην Τρίπολη έχει εκτός έδρας τέσσερις ήττες και δύο ισοπαλίες. Έχει πετύχει 18 γκολ, μόνο ο Απόλλων Σμύρνης έχει βάλει λιγότερα. by Αναστασία Βοσνάκη
15:51
Η ιστορία Νίκες Παναιτωλικού: 2 Ισοπαλίες: 7 Νίκες Λαμίας: 2 Με γηπεδούχο τον Παναιτωλικό Νίκες Παναιτωλικού: 1 Ισοπαλίες: 3 Νίκες Λαμίας: 1 by Αναστασία Βοσνάκη
15:53
Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Ανέστης, Μαλής, Χουχούμης, Κορνέλιους, Λάρσον, Φλόρες, Αντούνες, Μεντόζα, Νταγκό, Ντίας, Βέργος. by Αναστασία Βοσνάκη
15:53
Στον πάγκο οι Μελίσσας, Βργκοτς, Καρέλης, Λούι, Μπαρμπόσα, Ντουάρτε, Μπελεβώνης, Μόρσεϊ, Τσιγγάρας. by Αναστασία Βοσνάκη
15:53
Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Γκαραβέλης, Προβυδάκης, Σαραμαντάς, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Τζανδάρης, Μπεχαράνο, Μανούσος, Μπανγκουρά. Καραμάνος, Βέλλιος. by Αναστασία Βοσνάκη
15:54
Στον πάγκο οι Σαράνοφ, Μαρτίνεθ, Νούνιες, Ρόμανιτς, Βύντρα, Αραμπούλι, Μαζουλουξής, Γκέντσογλου, Σκόνδρας. by Αναστασία Βοσνάκη
15:59
Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο Κουκουλάς και στο VAR ο Παπαπέτρου . by Αναστασία Βοσνάκη
16:01
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
16:05
2' Σουτ ο Βέργος, μπλόκαρε ο Γκαραβέλης. by Αναστασία Βοσνάκη
16:06
4' Σουτ ο Νταγκό, μπλοκάρει ο Γκαραβέλης. by Αναστασία Βοσνάκη
16:08
7' Στα πρώτα λεπτά ο Παναιτωλικός έχει τον έλεγχο και πιέζει τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
16:10
8' Κόρνερ για τους γηπεδούχους, έδιωξε η Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
16:15
15' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. by Αναστασία Βοσνάκη
16:17
Μπλόκαρε αρχικά ο Γκαραβέλης, του έφυγε η μπάλα από τα χέρια, πήγε να απειλήσει ο Παναιτωλικός, αλλά τελικά δεν τα κατάφεραν. by Αναστασία Βοσνάκη
16:19
18' Δυνατό σουτ ο Φλόρες, τον έκοψε ο Μεντόσα αθελά του. by Αναστασία Βοσνάκη
16:23
22' Σουτ ο Μαλής, μπλόκαρε ο Γκαραβέλης. by Αναστασία Βοσνάκη
16:27
60%-40% η κατοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
16:27
25' Σουτ ο Νταγκό, έδιωξε ο Γκαραβέλης. by Αναστασία Βοσνάκη
16:28
27' Τι έχασε ο Παναιτωλικός! Ο Νταγκό βρέθηκε τετ-α-τετ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ μετά το πλασέ του. by Αναστασία Βοσνάκη
16:33
Συμπληρώσαμε μισή ώρα στο ματς, με τον Παναιτωλικό να πιέζει συνεχώς τη Λαμία, η οποία παίζει κυρίως στις αντεπιθέσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
16:33
32' Φάουλ για τους γηπεδούχους, μπλόκαρε ο Γκαραβέλης. by Αναστασία Βοσνάκη
16:36
35' Σουτ ο Σαραμαντάς, μπλόκαρε ο Ανέστης. by Αναστασία Βοσνάκη
16:38
36' Σέντρα του Ντίας, απομάκρυνε ο Γκαραβέλης, το σουτ του Νταγκό πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:42
41' Σουτ ο Μανούσος, μπλόκαρε ο Ανέστης. by Αναστασία Βοσνάκη
16:49
Τέλος στο πρώτο μέρος. Παναιτωλικός-Λαμία 0-0! Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι σε αυτό το 45λεπτο και απειλούσαν πολύ την ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου. by Αναστασία Βοσνάκη
16:57
17:04
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
17:04
46' Νούνιες μέσα, Βέλλιος έξω για τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
17:06
47' Σουτ ο Μαλής, η μπάλα δίπλα από την εστία του Γκαραβέλη. by Αναστασία Βοσνάκη
17:08
49' Φάουλ για τη Λαμία, πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:11
52' Κάρτα ο Μπανγκουρά. by Αναστασία Βοσνάκη
17:12
53' Σέντρα ο Μανούσος, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:12
Η Λαμία μέχρι τώρα στο δεύτερο ημίχρονο έχει πάρει τα πάνω της και κρατάει μπάλα στα πόδια της. by Αναστασία Βοσνάκη
17:13
54' Σουτ ο Κορνέλιους, μεγάλη επέμβαση ο Γκαραβέλης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:14
55' Κόρνερ για τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
17:14
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:15
56' Γκοοολ ο Παναιτωλικός με γκολάρα του Νταγκό! 1-0! by Αναστασία Βοσνάκη
17:18
59' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό, έξω ο Μεντόσα, μέσα ο Ντουάρτε. by Αναστασία Βοσνάκη
17:20
61' Κόρνερ για τους γηπεδούχους, ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:20
62' Μέσα Αραμπούλι, έξω Τζανδάρης για τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
17:26
68' Κάρτα ο Κορνέλιους. by Αναστασία Βοσνάκη
17:27
68' Μέσα ο Ρόμανιτς, έξω ο Μπανγκουρά για τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
17:27
17:31
72' Σουτ ο Βέργος, μπλοκάρει ο Γκαραβέλης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:33
Η Λαμία δεν μπορεί εύκολα να απειλήσει, ο Παναιτωλικός κρατάει με άνεση το προβάδισμά του. by Αναστασία Βοσνάκη
17:36
77' Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μόρσεϊ αντί Νταγκό και Βργκοτς αντί Λάρσον. by Αναστασία Βοσνάκη
17:39
80' Μεγάλη φάση για τον Παναιτωλικό με το ψηλοκρεμαστό πλασέ του Ντουάρτε να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι και να περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:42
83' Σουτ του Φλόρες μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Γκαραβέλης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:43
84' Κεφαλιά του Μανούσου, μπλόκαρε ο Ανέστης. Η καλύτερη φάση της Λαμίας στο δεύτερο μέρος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:44
85' Τσιγγάρας αντί Ντίας για τον Παναιτωλικό. by Αναστασία Βοσνάκη
17:45
86' Σουτ του Βέργου, μπλόκαρε ο Γκαραβέλης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:48
89' Κόρνερ για τη Λαμία. Δεύτερο στη σειρά κερδίζουν... Ανεκμετάλλευτα αμφότερα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:49
5 λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
17:53
Ένα λεπτό ακόμη, παραμένει το 1-0... by Αναστασία Βοσνάκη
17:54
Τέλος στο ματς! Ο Παναιτωλικός επικράτησε 1-0 της Λαμίας. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης ο Νταγκό, το οποίο ήταν και το πρώτο του με τους Αγρινιώτες. by Αναστασία Βοσνάκη