Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της εξ αναβολής αναμέτρησης Ατρόμητος-ΟΦΗ για την 22η αγωνιστική της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
Σέντρα στο γήπεδο του Περιστερίου στις 18:00. by Μανώλης Μουσουράκης
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports Prime και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Χρήστου Κατριμουστάκη. by Μανώλης Μουσουράκης
Ατρόμητος (Κρις Κόλμαν): Γιαννιώτης, Κιβρακίδης, Μαυρομμάτης, Χατζηισαΐας, Τζοβάρας, Χαρίσης, Έρλινγκμαρκ, Μουνίθ, Ροτάριου, Αλιμπέκ, Κουλούρης. by Μανώλης Μουσουράκης
17:51
ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Επασί, Ουές, Πασαλίδης, Βούρος, Γιαννούλης, Μπαλογιάννης, Τοράλ, Ντε Γκουζμάν, Γκαγιέγκος, Λάμπρου, Φελίπε. by Μανώλης Μουσουράκης
17:51
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Μάριτς, Ντένιτς, Κλωναρίδης, Σπιριντόνοβιτς, Ναμπί, Παπαδόπουλος, Καστεγιάνο, Βασιλαντωνόπουλος, Καρτάλης. by Μανώλης Μουσουράκης
17:51
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Βάτερμαν, Σελίμοβιτς, Μαρινάκης, Φαν Ντάινεν, Μπουζούκης, Διαμαντής, Ντουρμισάι, Τσιλιανίδης, Στάικος. by Μανώλης Μουσουράκης
17:55
Στη 13η θέση με 13 πόντους σε 20 αγώνες ο Ατρόμητος, στην 7η θέση με 32 βαθμούς σε 22 παιχνίδια ο ΟΦΗ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:58
Διαιτητής: Γκορτσίλας Βοηθοί: Νικολαΐδης, Κόλλιας 4ος Διαιτητής: Βρέσκας VAR: Κουμπαράκης by Μανώλης Μουσουράκης
17:59
Όλα έτοιμα για την έναρξη. by Μανώλης Μουσουράκης
17:59
1' Σέντρα στο ματς. by Μανώλης Μουσουράκης
18:00
Με 4-4-2 ο Ατρόμητος και δίδυμο στα φορ τους Αλιμπέκ και Κουλούρη, με 5-4-1 ο ΟΦΗ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:03
3' Σέντρα του Μουνίθ από τα αριστερά, δεν προλαβαίνει να κάνει την προβολή ο Κουλούρης. by Μανώλης Μουσουράκης
18:04
5' Φάουλ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα για τον ΟΦΗ. Πάνω από την μπάλα ο Γκαγιέγκος. by Μανώλης Μουσουράκης
18:05
Εκτελεί ο Χιλιανός χαφ, διώχνει σε δεύτερο χρόνο η άμυνα του Ατρομήτου. by Μανώλης Μουσουράκης
18:08
Συμπληρώσαμε 8' χωρίς κάποια ευκαιρία. Κυκλοφορεί την μπάλα ο ΟΦΗ τώρα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:09
10' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Υπέροχη κάθετη του Αλιμπέκ προς τον Κουλούρη, με τον Επασί να βάζει το «στοπ» στο τετ-α-τετ με τον Έλληνα φορ. Στην εξέλιξη της φάσης ο πορτιέρε του ΟΦΗ είπε «όχι» και στο διαγώνιο σουτ του Ροτάριου. by Μανώλης Μουσουράκης
18:15
15' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος! 1-0! Σκόρερ ο Μουνίθ! Φάση διαρκείας για τους γηπεδούχους -η οποία προήλθε από πίεση ψηλά- με τον Μουνίθ στην εξέλιξή της να κάνει μπάσιμο προς την αντίπαλη περιοχή, τρομερή ποδιά στον Γιαννούλη, για να πλασάρει εν συνεχεία εύστοχα με το δεξί. by Μανώλης Μουσουράκης
18:17
Καλύτερο πρόσωπο μέχρι στιγμής από τον Ατρόμητο, κάτι που εξαργυρώνει με το υπέρ του σκορ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:19
19' Φάση για τον ΟΦΗ. Απέκρουσε το σουτ εκτός περιοχής από τον Φελίπε ο Γιαννιώτης. by Μανώλης Μουσουράκης
18:23
23' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Ντε Γκουζμάν αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού, με τον Στάικο να μπαίνει στη θέση του. by Μανώλης Μουσουράκης
18:25
25' Ανεπιτυχής προσπάθεια του ΟΦΗ να διασπάσει την αντίπαλη άμυνα. Έχει πέσει αρκετά ο ρυθμός. by Μανώλης Μουσουράκης
18:27
27' Επικίνδυνη στιγμή για τον ΟΦΗ. Πολύ ωραία ενέργεια του Λάμπρου μέσα στη μεγάλη περιοχή του Ατρομήτου, ωστόσο εν συνεχεία κανείς εκ των συμπαικτών του δεν μπόρεσε να σουτάρει. by Μανώλης Μουσουράκης
18:27
Δεν απειλεί ο Ατρόμητος μετά το γκολ, με τους Κρητικούς να έχουν αναλάβει την πρωτοβουλία των κινήσεων. Χωρίς βέβαια να έχουν καταφέρει κάτι ιδιαίτερο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:29
Υπάρχει τραυματισμός για τον Μαυρομμάτη ύστερα από εναέρια μονομαχία με τον Ουές. by Μανώλης Μουσουράκης
18:29
Τώρα θα σηκωθεί ο στόπερ των γηπεδούχων. Όλα καλά. by Μανώλης Μουσουράκης
18:32
33' Επικίνδυνο γύρισμα του Ουές από τα δεξιά, απομακρύνει σε κόρνερ ο Κιβρακίδης. by Μανώλης Μουσουράκης
18:33
Ο Ατρόμητος στην προηγούμενη φάση ήταν με δέκα παίκτες εντός αγωνιστικού χώρου. Τώρα επέστρεψε ο Μαυρομμάτης. by Μανώλης Μουσουράκης
18:33
Στο 62%-38% υπέρ του ΟΦΗ η κατοχή της μπάλας. by Μανώλης Μουσουράκης
18:35
35' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος! 2-0! Σκόρερ ο Αλιμπέκ! Ο επιθετικός των γηπεδούχων εκμεταλλεύεται την ασυνεννοησία μεταξύ των Βούρου και Πασαλίδη, παίρνει την μπάλα, πατά περιοχή και πλασάρει για το 2-0. by Μανώλης Μουσουράκης
18:38
18:39
18:40
41' Φάση για τον Ατρόμητο. Ωραίο φαλτσαριστό σουτ που πιάνει ο Ροτάριου εκτός περιοχής, με τον Ρουμάνο εξτρέμ να βλέπει την μπάλα να περνά δίπλα από τη συμβολή των δοκών. by Μανώλης Μουσουράκης
18:41
18:42
43' Πρώτη κίτρινη στο ματς. Την αντικρίζει ο Πασαλίδης για σκληρό μαρκάρισμα. Φάουλ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα για τους γηπεδούχους. by Μανώλης Μουσουράκης
18:42
Άστοχη η εκτέλεση. by Μανώλης Μουσουράκης
18:44
45' Φιλόδοξη προσπάθεια του Μουνίθ, ο οποίος είδε τον Επασί εκτός εστίας θέλοντας να τον κρεμάσει από πολύ μακρινή απόσταση. Άστοχη η προσπάθειά του. by Μανώλης Μουσουράκης
18:45
Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων. Τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:47
45'+2' Κακή η πάσα του Αλιμπέκ προς τον Ροτάριου, ο οποίος είχε πατήσει με προϋποθέσεις την αντίπαλη περιοχή. by Μανώλης Μουσουράκης
18:47
Τέλος στο πρώτο μέρος. Ο Ατρόμητος θα πάει στα αποδυτήρια προηγούμενος 2-0 χάρη στα τέρματα των Μουνίθ (15') και Αλιμπέκ (35'). by Μανώλης Μουσουράκης
18:50
19:00
7(4)-2(1) οι τελικές για τις δύο ομάδες. by Μανώλης Μουσουράκης
19:01
Οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:03
Αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Ντουρμισάι αντί του Πασαλίδη με τους Κρητικούς να συνεχίζουνε με 4-3-3. by Μανώλης Μουσουράκης
19:03
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:04
Χωρίς κάποια αλλαγή οι γηπεδούχοι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:06
47' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Εκπληκτική κάθετη του Κουλούρη, πάτησε με προϋποθέσεις την αντίπαλη περιοχή ο Ροτάριου, ο οποίος όμως καθυστέρησε να εκτελέσει. Εν συνεχεία, το σουτ του κόπηκε σε κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:09
51' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ατρόμητο, περιμετρικά της μεγάλης περιοχής του ΟΦΗ, κοντά στην τελική γραμμή. Κίτρινη στον Στάικο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:09
Περνά ανεκμετάλλευτο λόγω επιθετικού φάουλ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:11
53' Φάση για τον ΟΦΗ. Κόντραρε το γυριστό του Ντουρμισάι, με τη φάση να ξεκινά από ωραία ενέργεια του Λάμπρου από τα δεξιά. by Μανώλης Μουσουράκης
19:17
59' ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ! 2-1! Σκόρερ ο Λάμπρου! Άστοχη έξοδος του Γιαννιώτη με την μπάλα να του φεύγει από τα χέρια (οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για φάουλ, ωστόσο ο Έλληνας κίπερ έχει βρει περισσότερο στον Μαυρομμάτη) και τον Λάμπρου να επωφελείται και να στέλνει χωρίς πίεση την μπάλα στα δίχτυα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:21
63' Πρώτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Κλωναρίδης αντί του Αλιμπέκ. Παραμένει το 4-4-2. by Μανώλης Μουσουράκης
19:23
Πρόβλημα με τον Χαρίση για τον Ατρόμητο. Θα προχωρήσουν και οι γηπεδούχοι σε αναγκαστική αλλαγή. by Μανώλης Μουσουράκης
19:25
67' Πέναλτι για τον ΟΦΗ! Για χέρι του Έρλινγκμαρκ ύστερα από εκτέλεση φάουλ. Δύσκολη φάση. by Μανώλης Μουσουράκης
19:26
Εξετάζεται η φάση. by Μανώλης Μουσουράκης
19:26
Δεν μας βοηθούν τα έως τώρα πλάνα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:26
Θα γίνουν αλλαγές στο ενδιάμεσο. Αρχικά για τον Ατρόμητο ο Καστεγιάνο αντί του Τζοβάρα και ο Ντένιτς αντί του Χαρίση. by Μανώλης Μουσουράκης
19:27
Οριστικό: Πέναλτι για τον ΟΦΗ! by Μανώλης Μουσουράκης
19:28
69' ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ! 2-2! Εύστοχη η εκτέλεση από τον Φελίπε! Από τη μία πλευρά ο Γιαννιώτης, από την άλλη η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:30
Αλλαγές και για τον ΟΦΗ. Οι Μαρινάκης και Τσιλιανίδης αντί των Ουές και Λάμπρου. by Μανώλης Μουσουράκης
19:31
O Ατρόμητος διαμαρτύρεται μέσω ανάρτησής του για το πέναλτι που δόθηκε στον ΟΦΗ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:34
76' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με τον Κουλούρη να μην προλαβαίνει να κάνει την προβολή. by Μανώλης Μουσουράκης
19:36
78' Κόκκινη για τον ΟΦΗ! Ο Στάικος αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα! Ο παίκτης του ΟΦΗ δεν έχει βρει τον Καστεγιάνο. Λάθος απόφαση. by Μανώλης Μουσουράκης
19:36
Εξετάζεται και αυτή η φάση. by Μανώλης Μουσουράκης
19:37
Αλλάζουν οι αριθμητικές ισορροπίες για τον ΟΦΗ. Να δούμε εάν θα καταφέρουν να αντέξουν οι Κρητικοί μετά το σοκ που προκάλεσαν στους Περιστεριώτες. by Μανώλης Μουσουράκης
19:40
82' Σελίμοβιτς αντί Φελίπε για τον ΟΦΗ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:41
83' Ναμπί αντί Ροτάριου για τον Ατρόμητο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:42
Η αλήθεια είναι ότι οι γηπεδούχοι δεν υπάρχουν επιθετικά μετά τη φάση του 47'. by Μανώλης Μουσουράκης
19:43
19:43
Τραυματισμός και για τον Τοράλ. Υπενθυμίζεται ότι οι Κρητικοί έχουν ολοκληρώσει τις αλλαγές τους και θα συνεχίσουν με εννιά παίκτες!! by Μανώλης Μουσουράκης
19:44
Δραματικά τα τελευταία λεπτά στο Περιστέρι. Στο 86' είμαστε. by Μανώλης Μουσουράκης
19:46
88' Φάση για τον Ατρόμητο. Σέντρα με το δεξί από τον Καστεγιάνο, κεφαλιά του Κουλούρη από την «καρδιά» της περιοχής, μπλοκάρει ο Επασί. by Μανώλης Μουσουράκης
19:47
89' Κίτρινη κάρτα ο Τσιλιανίδης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:48
Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων, τρέχουμε το πρώτο! by Μανώλης Μουσουράκης
19:50
90'+2' Ακυρώνεται γκολ του Κουλούρη για επιθετικό φάουλ! Βάζει τον αγκώνα του ο Έλληνας φορ, αλλά και ο Μαρινάκης πέφτει αρκετά εύκολα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:53
90'+5' Φωνές από τον Ατρόμητο για πέναλτι. Κολλητό το χέρι από τον Σελίμοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:56
Τέλος στο ματς! Ο ΟΦΗ στέκεται παλικάρι στο Περιστέρι και παίρνει βαθμό (2-2) εξάδας! Προηγήθηκαν με τους Μουνίθ (15') και Αλιμπέκ (35') οι γηπεδούχοι, ισοφάρισαν με τον Λάμπρου (59') και Φελίπε (πέν. 69') οι Κρητικοί, ενώ αγωνίστηκαν με δέκα παίκτες από το 78' (αποβολή Στάικου) και με εννιά από το 86' (τραυματισμός Τοράλ)! by Μανώλης Μουσουράκης