Η αναμέτρηση θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesports2, ενώ ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε μετάδοση Διονύση Δεσύλλα. by Αποστόλης Λιβάνιος
Απόλλωνας Σμύρνης (Τζανλούκα Φέστα): Βέρλχουστ - Μπαξεβανίδης, Ντομίνγκες, Ρόγκνε, Γιακιμόφσκι - Κάστρο, Σίμπσαχ - Σλίβκα, Μαρτίνες, Τσιλούλης - Σίγκνιεβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
Παναθηναϊκός (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Διούδης - Σάντσες, Βέλεθ, Σένκεφελντ, Χουάνκαρ - Ρούμπεν, Γκατσίνοβιτς , Βιγιαφάνιες – Παλάσιος, Αϊτόρ, Ιωαννίδης by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον πάγκο του Παναθηναϊκού: Μπρινιόλι, Βαγιαννίδης, Αλεξανδρόπουλος, Καρλίτος, Χατζηγιοβάνης, Χατζηθεοδωρίδης, Κουρμπέλης, Σιδεράς, Βιτάλ by Αποστόλης Λιβάνιος
18:12
Στον πάγκο για τον Απόλλωνα: Κότσαρης, Βιτλής, Γιαννιώτης, Πάρα, Παμλίδης, Παπαγεωργίου, Ντάουντα, Έρχαιλ, Ιωαννίδης by Αποστόλης Λιβάνιος
18:13
Διαιτητής: Άγγελος Ευαγγέλου Βοηθοί: Ιορδάνης Απτοσόγλου Μιχαήλ Νιδριώτης Τέταρτος: Δημήτριος Μαλούτας VAR: Σπυρίδων Ζαμπάλας AVAR: Δημήτρης Σαμοΐλης by Αποστόλης Λιβάνιος
18:15
Η προϊστορία Νίκες Απόλλωνα: 5 Ισοπαλίες: 13 Νίκες Παναθηναϊκού: 65 Με γηπεδούχο τον Απόλλωνα Νίκες Λαμίας: 3 Ισοπαλίες: 6 Νίκες Βόλου: 32 by Αποστόλης Λιβάνιος
18:16
Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς δεν υπολογίζει και πάλι στους ανέτοιμους Μαουρίσιο και Κώτσιρα, ενώ τραυματίες είναι οι Μακέντα, Λούντβκιστ και Πούγγουρας. Τιμωρημένος είναι ο Σάρλια. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:16
Εκτός μάχης είναι οι τιμωρημένοι Φατιόν και Ντεντάκης, καθώς και οι Άλβες, Τουτουαρίμα, Σόρτσαν, Ματέι και Σαχλί. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:38
7' Έφυγε κάθετα ο Γκατσίνοβιτς, αλλά έχασε την μπάλα λίγο έξω από την περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
18:41
10' Πρώτη καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Ο Παλάσιος σέντραρε από τα δεξιά, αλλά η μπαλιά ήταν λίγο πιο δυνατή από όσο θα την ήθελε ο Ιωαννίδης, ο οποίος δεν μπόρεσε να κάνει επαφή. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:43
12' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Παναθηναϊκό! Σέντρα του Σάντσες, ο Μπαξεβανίδης με κίνηση... καράτε προσπάθησε να σταματήσει τον Αϊτόρ. Έδειξε άσπρη βούλα ο Ευαγγέλου by Αποστόλης Λιβάνιος
18:44
13' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός, 0-1! Ο Παλάσιος εκτέλεσε στην αριστερή γωνία του Βέρχουλστ, που διάλεξε σωστά, βρήκε λίγο την μπάλα, η οποία κατέληξε στα δίχτυα by Αποστόλης Λιβάνιος
18:46
16' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Παναθηναϊκό! Μετά από πλάγιο του Σάντσες, ο Ιωαννίδης υποδέχτηκε την μπάλα, ο Κάστρο τον πάτησε και ο Ευαγγέλου έδειξε την άσπρη βούλα by Αποστόλης Λιβάνιος
18:47
17' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός, 0-2! Ο Αϊτόρ βρέθηκε πάνω από την μπάλα αυτήν τη φορά, ΑΨΟΓΗ εκτέλεση από τον Ισπανό, ο οποίος έστειλε την μπάλα στον ουρανό των διχτύων. Κανένα περιθώριο αντίδρασης για τον Βέρχουλστ by Αποστόλης Λιβάνιος
18:49
18:52
20' Πρώτη επικίνδυνη επίθεση του Απόλλωνα. Σέντρα του Τσιλούλη από τα δεξιά, έκοψε ο Σένκεφελντ, αλλά στη συνέχεια κάνει φάουλ ο Μπαξεβανίδης, προτού φτάσει στην μπάλα ο Βιγιαφάνιες by Αποστόλης Λιβάνιος
18:53
by Αποστόλης Λιβάνιος
18:54
23' Εκτέλεση φάουλ του Γιακιμόφσκι, έδιωξε σε κόρνερ ο Βέλεθ προ του Ρόγκνε by Αποστόλης Λιβάνιος
18:54
Εκτέλεσε ο Γιακιμόφσκι, μπλόκαρε ο Διούδης by Αποστόλης Λιβάνιος
18:55
25' Εκτέλεση κόρνερ του Αϊτόρ από τα αριστερά, κεφαλιά του Βέλεθ, την μπλόκαρε ο Βέρχουλστ. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:57
18:59
19:04
32' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Αϊτόρ γύρισε από τα αριστερά, με την άμυνα του Απόλλωνα σε ανισορροπία, ο Γκατσίνοβιτς υποδέχθηκε την μπάλα, έκανε ντρίπλα πάνω στον Ντομίνγκες για να σιγουρέψει το γκολ, αλλά δεν μπόρεσε να κάνει δυνατό σουτ (με το αριστερό) και ο Βέλγος μπλόκαρε. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:07
36' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Αϊτόρ έβγαλε μπροστά τον Παναθηναϊκό, πάτησε για τον Ιωαννίδη, ο οποίος νικήθηκε από τον Βέρχουλστ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:09
38' Εκτέλεση φάουλ του Γιακιμόφσκι, η μπάλα στο τείχος. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:10
39' Εκτέλεση κόρνερ του Γιακιμόφσκι, Σίμπσαχ αστόχησε με κεφαλιά by Αποστόλης Λιβάνιος
19:17
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
19:18
45+1' Ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Μαρτίνες πάλεψε να κρατήσει την κατοχή της μπάλας μέσα στην περιοχή, γύρισε για τον Σίγκνιεβιτς, ο οποίος δεν μπόρεσε να εκτελέσει από την καρδιά της περιοχής και η άμυνα του Παναθηναϊκού απομάκρυνε by Αποστόλης Λιβάνιος
19:18
Ημίχρονο στη Ριζούπολη: Απόλλων Σμύρνης-Παναθηναϊκός 0-2! Τα πέναλτι από Παλάσιος (13') και Αϊτόρ (17'), τα οποία κέρδισαν Αϊτόρ και Ιωαννίδης αντίστοιχα, έχουν δώσει ισχυρό προβάδισμα στο «τριφύλλι». Ελέγχει απολύτως την κατάσταση μετά τα δύο γκολ, απειλήθηκε μόνο προς το τέλος του α' μέρους, ενώ είχε ευκαιρίες με Γκατσίνοβιτς και Ιωαννίδη για να «καθαρίσει» από νωρίς το παιχνίδι. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:22
19:32
Αλλαγές για τον Απόλλωνα: Βιτλής αντί Γιακιμόφσκι και Παμλίδης στη θέση του Κάστρο. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:33
Έναρξη στο β' μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
19:41
53' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Σέντρα του Χουάνκαρ, κεφαλιά του Γκατσίνοβιτς και η μπάλα λίγο δίπλα από την εστία. Δεν τη βρήκε καλά ο Σέρβος, άνετα θα μπορούσε να κάνει το 0-3 εδώ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:41
54' Κίτρινη στον Ντομίνγκες by Αποστόλης Λιβάνιος
19:44
57' Σουτ του Αϊτόρ, η μπάλα εκτός. Την έχει βρει λίγο και ο Βέρχουλστ, αλλά δόθηκε άουτ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:47
Φαν Λα Πάρα αντί Τσιλούλη σε λίγο για τον Απόλλωνα στο παιχνίδι by Αποστόλης Λιβάνιος
19:48
61' Αλλαγή για τον Απόλλωνα: Φαν Λα Πάρα αντί Τσιλούλη by Αποστόλης Λιβάνιος
19:50
62' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Παλάσιος στην κόντρα, νικήθηκε από τον Βέρχουλστ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:50
63' Άστοχο σουτ του Φαν Λα Πάρα λίγο έξω από την περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
19:53
64' Σουτ του Γκατσίνοβιτς η μπάλα στο σώμα του Ρόγκνε by Αποστόλης Λιβάνιος
19:58
Θα γίνει αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ήταν να βγει ο Γκατσίνοβιτς, αλλά βρίσκεται στο έδαφος ο Βιγιαφάνιες και πιθανόν να αλλάξουν τα πλάνα του Γιοβάνοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
19:58
71' Ιωαννίδης αντί Σίγκνιεβιτς για τον Απόλλωνα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:59
Εκνευρισμός από τον Γιοβάνοβιτς, καθώς δεν έγιναν οι αλλαγές σε αυτήν τη διακοπή by Αποστόλης Λιβάνιος
20:00
72' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Κουρμπέλης αντί Βιγιαφάνιες και Χατζηγιοβάνης αντί Γκατσίνοβτς by Αποστόλης Λιβάνιος
20:04
76' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Χατζηγιοβάννης άδειασε τον Βιτλή, έκανε παράλληλο γύρισμα για τον Ιωαννίδη που αστόχησε από την καρδιά της αντίπαλης άμυνας, αφού δεν βρήκε γεμάτα την μπάλα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:04
76' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Καρλίτος αντί Ιωαννίδη by Αποστόλης Λιβάνιος
20:04
77' Κίτρινη ο Κουρμπέλης by Αποστόλης Λιβάνιος
20:05
78' Ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ωραία κίνηση του Παμλίδη από τα αριστερά, συρτό σουτ στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Διούδη by Αποστόλης Λιβάνιος
20:07
79' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Έφυγε στην κόντρα με 4 vs 2, με τον Καρλίτος να μοιράζει στον Αϊτόρ, που έκανε το γύρισμα και ο Χατζηγιοβάνης έπιασε συρτό σουτ που μπλόκαρε ο Βέρχουλστ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:07
Θα μπορούσε να είχε κλειδώσει τη νίκη ο Παναθηναϊκός εδώ και ώρα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:08
81' Πολύ καλή στιγμή για τον Απόλλωνα. Συρτό σουτ του Ντάουντα από το ύψος του πέναλτι, μπλόκαρε ο Διούδης by Αποστόλης Λιβάνιος
20:10
83' Άστοχη εκτέλεση φάουλ του Φαν Λα Πάρα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:12
85' Σουτ του Κουρμπέλη, έδιωξε ο Βέρχουλστ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:13
86' Σουτ του Χατζηγιοβάνη από τα όρια της περιοχής, η μπάλα εκτός σε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:14
87' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός, 0-3! Ο Αϊτόρ έκανε το γύρισμα από τα αριστερά και ο Μπαξεβανίδης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Τρομερά κακό διώξιμο του αμυντικού του Απόλλωνα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:16
89' Αλλαγές για τον Παναθηναϊκός: Αλεξανδρόπουλος αντί Παλάσιος και Σιδεράς αντί Βέλεθ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:18
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
20:18
90'+1' Τρομερή ευκαιρία ο Παναθηναϊκός. Ο Χατζηγιοβάνης αστόχησε από την καρδιά της αντίπαλης άμυνας με το αριστερό by Αποστόλης Λιβάνιος
20:21
Τέλος στη Ριζούπολη: Απόλλων-Παναθηναϊκός 0-3! Παλάσιος (13' πεν.), Αϊτόρ (17') έδειξαν τον δρόμος προς τη νίκη στους πράσινους, ενώ με το αυτογκόλ του Μπαξεβανίδη στο 87' σφράγισαν το διπλό. Οι τελικές ήταν 5(1)-14(9) και η κατοχή της μπάλας στο 36%-64% by Αποστόλης Λιβάνιος