Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Champions League.

Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:44
Μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη της αναμέτρησης Ζάλτσμπουργκ - Μπάγερν Μονάχου, το πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για τη «φάση των 16» του Champions League! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:45
Για τις 22:00 είναι προγραμματισμένη η έναρξη του αγώνα, τηλεοπτική κάλυψη από το Cosmote Sport 3. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:47
Στις 8 Μαρτίου θα πραγματοποιηθεί στο Μόναχο η ρεβάνς. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:47
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: Ζάλτσμπουργκ (Ματίας Γιάισλε): Κεν - Κρίστενσεν, Σολέ, Βέμπερ, Ούλμερ - Καπάλδο, Καμαρά, Άαρονσον, Ζάιβαλντ - Οκαφόρ, Αντεγέμι Μπάγερν Μονάχου (Γιούλιαν Νάγκελσμαν): Ούλραϊχ - Παβάρ, Ζίλε, Ερναντέζ - Γκνάμπρι, Κίμιχ, Τολισό, Κομάν - Μίλερ, Σανέ, Λεβαντόφσκι by Δημήτρης Παπαδήμας
21:48
Στον πάγκο για τους Αυστριακούς: Μαντλ, Βάλκ, Μπερνέντ, Γκουίντο, Γιουνούζοβιτς, Κγάεργκαρντ, Πιατκόφσκι, Σίμιτς, Σούσιτς, Τιτζανί, Φαν Ντερ Μπρεμτ by Δημήτρης Παπαδήμας
21:48
Οι αναπληρωματικοί της Μπάγερν: Φρούχτλ, Ναινζού, Ρίτσαρντς, Ρόκα, Σάμπιτσερ, Σαρ, Στάνισιτς, Τίλμαν, Ουπαμεκανό, Τσούπο-Μοτίνγκ, Βίντοβιτς, Βάνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:52
4-4-2 σε ρόμβο το σύστημα που επέλεξε ο Ματίας Γιάισλε για την Ζάλτσμπουργκ, με τον Καμαρά σε ρόλο αμυντικού χαφ και τον Άαρονσον δεκάρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:54
Με τρεις στην άμυνα και χωρίς τον Ουπαμεκανό η Μπάγερν. Τολισό μαζί με Κίμιχ στο κέντρο, Γκνάμπρι και Κομάν στα άκρα, Μίλερ και Σανέ πίσω από τον Λεβαντόφσκι. Κάτω από τα δοκάρια των Βαυαρών θα κάτσει ο Ούλραϊχ, αφού ο Νόιερ έμεινε στη Γερμανία. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:56
Οι δύο ομάδες κάνουν τώρα την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:59
Πολύ όμορφη η ατμόσφαιρα στο γήπεδο της Ζάλτσμπουργκ! Εικόνα live 21970369/66484.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
22:00
Ξεκίνησε το παιχνίδι, με την Ζάλτσμπουργκ στη σέντρα! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:01
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Άγγλος, Μάικλ Όλιβερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:03
3' Η πρώτη καλή φάση του ματς είναι για τη Ζάλτσμπουργκ, μετά από λάθος της Μπάγερν στο κέντρο, το σουτ του Άαρονσον δεν έφτασε ποτέ στην εστία, αφού κόντραρε στα σώματα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:03
4' Πρώτο κόρνερ στο ματς για την Μπάγερν τώρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:04
4' Φάση διαρκείας στη μεγάλη περιοχή της Ζάλτσμπουργκ, δεν έγινε τελική προσπάθεια, με τους αμυντικούς να διώχνουν. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:05
5' Πρώτο κόρνερ και για τη Ζάλτσμπουργκ τώρα. Πολύ καλός ο ρυθμός του ματς στα πρώτα του λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:05
6' Ο Ούλμερ εκτέλεσε το κόρνερ, έδιωξε ο Ζίλε. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:07
8' Ένα σουτ του Όκαφορ για τους γηπεδούχους, η μπάλα κοντράρει στον Ερναντέζ και περνάει κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:08
8' Ο Ούλραϊχ βγήκε και έδιωξε με γροθιές. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:09
Να θυμίσουμε πως η Μπάγερν ολοκλήρωσε μόνο με νίκες τις υποχρεώσεις της στον 5ο όμιλο της διοργάνωσης, κόντρα σε Μπαρτσελόνα, Μπενφίκα και Ντιναμό Κιέβου. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:10
10' Πρώτη μεγάλη φάση στο ματς, με τον Γκνάμπρι να κάνει ωραία ατομική ενέργεια και να πλασάρει με φάλτσο από πλάγια δεξιά, απέκρουσε με υπερένταση ο Κεν. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:11
11' Αναγκαστική αλλαγή νωρίς για τη Ζάλτσμπουργκ. Αποχωρεί τραυματίας ο Όκαφορ, για να περάσει στη θέση του ο Αντάμου. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:13
13' Ο Αντάμου μπαίνει απειλητικά στην περιοχή των Βαυαρών, στην πρώτη του επαφή με την μπάλα, αλλά τον κόβει ο Ζίλε. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:13
22:15
15' Κόρνερ για την Μπάγερν, το κέρδισε ο Σανέ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:15
15' Ο Μίλερ πήρε την κεφαλιά, η μπάλα ψηλά πάνω από τα δοκάρια των Αυστριακών. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:16
22:17
22:18
18' Σέντρα-ξυραφιά του Κομάν από τα αριστερά, ο Κεν βγαίνει σωστά και διώχνει. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:19
19' Ένα σουτ του Κομάν έξω από την μεγάλη περιοχή τον γηπεδούχων, μπλοκάρει εύκολα ο Κεν. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:22
21' ΓΚΟΛ για τη Ζάλτσμπουργκ! Ιδανική αντεπίθεση για τους Αυστριακούς, με τον Καμαρά να βρίσκει με υπέροχη μπαλιά τον Αντεγιέμι, η μπάλα κατέληξε στον Αντάμου και εκείνος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με υπέροχο πλασέ! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:23
Πριν από λίγα λεπτά ο Αντάμου πέρασε στον αγωνιστικό χώρο ως αλλαγή στη θέση του τραυματία Όκαφορ και λίγο αργότερα έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:24
24' Μεγάλη ευκαιρία για τη Ζάλτσμπουργκ! Ο Άαρονσον μπήκε στην περιοχή και έκανε το σουτ, αυτή τη φορά είχε απάντηση ο Ούλραϊχ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:28
Ο Αντάμου πανηγυρίζει το γκολ που δίνει προβάδισμα στη Ζάλτσμπουργκ! Εικόνα live 21970369/11893.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
22:29
Πολύ καλή εμφάνιση έως τώρα από τους γηπεδούχους, οι οποίοι απειλούν σε κάθε ευκαιρία που τους δίνει η Μπάγερν. Οι Βαυαροί έχουν την κατοχή, αλλά χωρίς μεγάλες ευκαιρίες. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:30
29' Πρώτη ευκαιρία της Μπάγερν για την ισοφάριση, ένα σουτ του Σανέ πέρασε άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:30
31' Ο Αντεγιέμι μπαίνει ξανά στην μεγάλη περιοχή της Μπάγερν, τον κόβει ο Ερναντέζ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:32
32' Ο Γκνάμπρι έκανε φάουλ στον Αντάμου. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:34
Το υπέροχο γκολ του Αντάμου, χάρη στο οποίο προηγείται η Σάλτσμπουργκ.
by Δημήτρης Παπαδήμας
22:38
38' Η Μπάγερν προσπαθεί να επιβάλει τον ρυθμό της, αλλά δεν απειλεί. Από την άλλη, η Ζάλτσμπουργκ φαίνεται πιο επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:40
40' Διπλή ευκαιρία για τον Γκνάμπρι, ο οποίος σούταρε δις, αλλά η μπάλα κόντραρε στα σώματα αμυντικών. Στη συνέχεια της φάσης, ο Σανέ πήρε κεφαλιά και μπλόκαρε ο Κεν. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:41
22:42
42' Πιέζει τώρα η Μπάγερν, ψάχνει την ισοφάριση πριν βγει το ημίχρονο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:44
44' Ο Αντεγιέμι πλάσαρε με το δεξί, από τη θέση που σκόραρε νωρίτερα ο Αντάμου. Αυτή τη φορά μπλόκαρε εύκολα ο Ούλραϊχ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:45
Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:45
Υπάρχει εξέταση του VAR για πιθανό πέναλτι του Παβάρ στον Αντεγιέμι. Παίζετε λέει τελικά ο ρέφερι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:47
Λήξη πρώτου ημιχρόνου! Η Ζάλτσμπουργκ προηγείται με 1-0 της Μπάγερν στην Αυστρία, χάρη στο υπέροχο γκολ του Αντέμου στο 21'! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:49
Πολύ καλά διαβασμένοι οι γηπεδούχοι, αλάνθαστοι στην άμυνα και μονίμως απειλητικοί με τις ταχύτατες αντεπιθέσεις τους. Πολλά τα προβλήματα για την Μπάγερν, η οποία καλείται να εμφανιστεί καλύτερη και πιο συγκεντρωμένη στο δεύτερο ημίχρονο. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:02
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στην Αυστρία! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:03
47' Πρώτη καλή φάση για την Μπάγερν στο δεύτερο μέρος, με τον Κομάν να σουτάρει με φάλτσο από μακριά και την μπάλα να περνάει ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:05
48' Ο Ζίλε έκανε κούρσα και έβγαλε ωραία κάθετη πάσα προς τον Μίλερ, βγήκε έγκαιρα ο Κεν και έδιωξε. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:06
49' Ο Ζάιβαλντ έκανε δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Ούλραϊχ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:06
Καλός ο ρυθμός και στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:08
Οι κεντρικοί αμυντικοί της Ζάλτσμπουργκ έχουν εξαφανίσει εντελώς τον Λεβαντόφσκι, ο οποίος έχει κάνει ελάχιστες επαφές με την μπάλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:11
54' Ο Γκνάμπρι δεν μπόρεσε να τροφοδοτήσει σωστά τον Λεβαντόφσκι, έδιωξαν και σε αυτή την περίπτωση οι αμυντικοί των γηπεδούχων. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:16
59' Απειλητική ξανά στην αντεπίθεση η Ζάλτσμπουργκ, η πάσα του Αντεγιέμι κόβεται. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:18
61' Ο Γκνάμπρι έκανε ωραία σέντρα από τα αριστερά, ο Λεβαντόφσκι έκανε το γυριστό αλλά η μπάλα κόντραρε στους αμυντικούς. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:20
64' Πιέζει ασφυκτικά τώρα η Μπάγερν, με την Ζάλτσμπουργκ να έχει οπισθοχωρήσει. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:20
64' Ένα αδύναμο πλασέ του Σανέ, στην αγκαλιά του Κεν. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:24
67' Σουτ του Κομάν, στο κεφάλι του Σολέ και τα χέρια του Κεν. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:25
23:28
Μπήκαμε στο τελευταίο εικοσάλεπτο της αναμέτρησης, με την εικόνα να μην έχει αλλάξει. Η Μπάγερν έχει την κατοχή, αλλά δεν βρίσκει την τελική πάσα. Η Ζάλτσμπουργκ περιμένει και προστατεύει το υπέρ της 1-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:29
73' Πολύ καλή φάση για την Μπάγερν, ο Κομάν πλάσαρε και ο Κεν έδιωξε σε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:30
73' Πέρασε ανεκμετάλλευτο το κόρνερ για τους Βαυαρούς. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:31
75' Μετά από ώρα στην περιοχή της Μπάγερν η Ζάλτσμπουργκ, ο Καμαρά έκανε τη σέντρα και ο Ζίλε έδιωξε με κεφαλιά προ του Αντεγιέμι, σε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:32
76' Τεράστια ευκαιρία για την Μπάγερν, η οποία βγήκε στην αντεπίθεση με τον Κομάν, εκείνος βρήκε τον Σανέ, αλλά ο Κεν είχε και πάλι απάντηση στο πλασέ του Γερμανού. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:34
77' Αλλαγή για την Μπάγερν, ο Τσούπο-Μοτίνγκ παίρνει τη θέση του Γκνάμπρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:34
19 οι τελικές για την Μπάγερν, 8 για τη Ζάλτσμπουργκ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:35
79' Ο Τσούπο-Μοτίνγκ κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει στα σώματα και βγαίνει κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:36
80' Αλλαγή για τη Ζάλτσμπουργκ, Σούτσιτς αντί Ζάιμπαλντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:37
80' Τεράστια ευκαιρία για τη Ζάλτσμπουργκ, με τον Ούλραϊχ να αποκρούει πλασέ του Αντεγιέμι και τον Παβάρ να αποκρούει με τάκλιν πλασέ του Αντάμου. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:38
81' Αλλαγή για την Μπάγερν Σάμπιτσερ αντί του Τολισό. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:39
83' Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς, την παίρνει ο Κομάν. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:42
85' Ο Κομάν κάνει τη ωραία σέντρα, η μπάλα περνάει από όλους και καταλήγει άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:45
88' Αλλαγή για τη Ζάλτμπουργκ, ο Κγιάεργκααρντ παίρνει τη θέση του Αντεγιέμι. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:47
90' ΓΚΟΛ για την Μπάγερν! Ο Παβάρ έκανε το γέμισμα, ο Σολέ προσπαθεί να διώξει με κεφαλιά, αλλά ο Κομάν βρίσκεται στο σωστό σημείο για να πλασάρει και να ισοφαρίσει! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:47
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:50
Τελευταίο λεπτό στην Αυστρία. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:52
ΤΕΛΟΣ Η Μπάγερν καταφέρνει να φύγει από την Αυστρία με το ισόπαλο 1-1, χάρη σε ένα γκολ του Κομάν στις καθυστερήσεις. Ο Αντάμου είχε ανοίξει το σκορ για τους γηπεδούχους στο 21'. by Δημήτρης Παπαδήμας