Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Super League 1.

19:05
19:05
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναιτωλικού με τον Παναθηναϊκό, για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος, στο Αγρίνιο. by www.sport-fm.gr
19:06
19:08
Ενώ εκείνη του Παναιτωλικού απαρτίζεται από τους: Ανέστη, Μαλλή, Λάρσον, Κορνέλιους, Χουχούμη, Μάρτενσον, Φλόρες, Μόρσεϊ, Μεντόσα, Νταγκό και Βέργο. by www.sport-fm.gr
19:10
Θυμίζουμε ότι στο μεταξύ τους παιχνίδι στον πρώτο γύρο, οι «πράσινοι» είχαν νικήσει με 2-0, χάρη σε ισάριθμα τέρματα του Φεντερίκο Μακέντα. by www.sport-fm.gr
19:12
Επιστρέφοντας στα αγωνιστικά, τώρα, στον πάγκο των γηπεδούχων κάθονται οι Μελισσας, Αντούνες, Βργκοτς, Ντίας, Λούι, Τσιγγάρας, Μπαρμπόσα, Ντουάρτε και Καρέλης. by www.sport-fm.gr
19:13
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων βρίσκονται οι Μπρινιόλι, Σιδεράς, Χατζηθεοδωρίδης, Χατζηγιοβάνης, Βαγιαννίδης, Κώτσιρας, Αλεξανδρόπουλος. Κουρμπέλης, Παλάσιος και Ιωαννίδης. by www.sport-fm.gr
19:14
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Αναστάσιος Σιδηρόπουλος από τον Σύνδεσμο Δωδεκανήσων, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Ολλανδός Κλέι Ρούπερτι. by www.sport-fm.gr
19:21
19:24
Τέταρτη σερί συμμετοχή του Μιγιάτ Γκατσίνοβιτς στο βασικό σχήμα των «πράσινων»! Εικόνα live 21970413/877.jpg by www.sport-fm.gr
19:26
Αρκετός ο κόσμος στις κερκίδες του ηπέδου, με βάσει και το 50% της πληρότητας που επιτρέπει το υγειονιμικό πρωτόκολλο... by www.sport-fm.gr
19:26
19:27
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by www.sport-fm.gr
19:28
Μήνυμα από όλους, μέσω σχετικών πλακάτ, ότι ο παιδικός καρκίνος μπορεί να ιαθεί! by www.sport-fm.gr
19:29
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by www.sport-fm.gr
19:29
Οι παίκτες του Παναθηναϊκού κρατούν μία φανέλα του τραυματία Μακέντα που πρόσφατα εγχειρίστηκε... Εικόνα live 21970413/92245.jpg by www.sport-fm.gr
19:30
Πολύ ωραία ατμόσφαιρα από τους φίλους της ομάδας του Αγρινίου!
19:30
19:34
19:37
7' Πρωτο κόρνερ στο ματς, από το διώξιμο του Νταγκό σε μονομαχία με τον Αϊτόρ. by www.sport-fm.gr
19:38
7' Εκτελεί από δεξιά ο Αϊτόρ, στο δεύτερο δοκάρι, κεφαλιά του Σάντσες, αλλά υπάρχει επιθετικό φάουλ στην φάση. by www.sport-fm.gr
19:43
12' Γκατσίνοβιτς και Αϊτόρ παίζουν το «ένα-δύο», αλλά ο Χουχούμης προλαβαίνει και τσιμπάει την μπάλα... by www.sport-fm.gr
19:44
12' Πολύ ωραία μπαλιά του Φλόρες για τον Μόρσεϊ, στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, αλλά ο Χουάνκαρ προλαβαίνει και του βάζει το τάκλιν! by www.sport-fm.gr
19:44
19:46
19:50
20' Σέντρα του Μαλλή με το αριστερό πόδι από τα δεξιά, αλλά ο Βέργος δεν μπορεί να κάνει την κεφαλιά μέσα στην περιοχή. by www.sport-fm.gr
19:53
Συμπληρώθηκε το μισό του πρώτου ημιχρόνου, με το παιχνίδι να παίζεται κυρίως στην πλευρά του Παναιτωλικού, χωρίς ωστόσο να έχει καταγραφεί επικίνδυνη φάση από πλευράς Παναθηναϊκού. Ο οποίος πιέζει, κυκλοφορεί την μπάλα, αλλά δεν μπορεί να τρυπήσει τον καλά οργανωμένο και με τις γραμμές του κοντά αντίπαλο... by www.sport-fm.gr
19:54
23' Πρώτη καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με το σουτ του Αϊτόρ, την μπάλα να βρίσκει στον Χουχούμη και τον Ανέστη να διώχνει στην συνέχεια! by www.sport-fm.gr
19:55
24' Πολύ ωραία ενέργεια του Καρλίτος και ξαφνικό σουτ μέσα από την περιοχή και πλάγια δεξιά, ο Ανεστης αποκρούει με δυσκολία, στην πιο καλή φάση των φιλοξενούμενων!
19:56
26' Βαθιά μπαλιά του Σάντσες για τον Αίτόρ, που φεύγει στην πλάτη του Χουχούμη, αλλά η ενέργειά του δεν είναι καλή, με τον Κορνέλιους να διώχνει... by www.sport-fm.gr
20:01
31' Ωραία αντεπίθεση του Πανιατωλικού, με τον Βέλεθ να απομακρύνει την σέντρα του Μαλλή σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
20:01
20:04
34' Κόρνερ για τους γηπεδούχους, από την αριστερή πλευρά, από το διώξιμο του Σάντσες, περνάει χωρίς αντίκρισμα. by www.sport-fm.gr
20:06
35' Χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Βιγιαφάνιες να κλέβει, να δίνει στον Καρλίτος, αλλά εκείνον να μην μπορεί να σκοράρει σε δύο περιπτώσεις, με τον Κορνέλιους να διώχνει σε κόρνερ το γύρισμα του Αίτόρ! by www.sport-fm.gr
20:06
36' Σκοράρει ο Σάρλια, αλλά το τέρμα ακυρώνεται, με τον Σιδηρόπουλο να θεωρεί ότι η μπάλα έχει βγει στο γύρισμα του Βέλεθ στο δεύτερο δοκάρι, κατόπιν υπόδειξης του βοηθού Πετρόπουλου, αλλά τα ριπλέι να μην μας βοηθούν να βγάλουμε ξεκάθαρο συμπέρασμα.
20:07
20:09
20:10
20:11
40' Σουτ του Γκατσίνοβιτς, η μπάλα βρίσκει σε αντίπαλο, ενώ στην εξέλιξη της φάσης ακολουθεί νέο κόρνερ υπέρ των «πράσινων». by www.sport-fm.gr
20:13
20:16
20:16
20:17
20:18
45'+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Παναιτωλικός και Παναθηναίκός μένουν στο 0-0. by www.sport-fm.gr
20:21
Δεν μπόρεσε να βρει τον τρόπο σε αυτά τα πρώτα 45 λεπτά να φτάσει στο γκολ ο Παναθηναϊκός, παρότι είχε κάποιες καλές στιγμες που δεν αξιοποίησε όμως. Ενώ και όταν σκόραρε, το τέρμα του Σάρλια δεν μέτρησε, με την σύμφωνη γνώμη διαιτητή, βοηθού και VAR, χωρίς να είναι σαφές ότι έπραξαν σωστά... O Παναιτωλικός κοίταξε πρωτίστως να μην μείνει εκτειθειμένος αμυντικά, παρά να δημιουργήσει και τα κατάφερε σε γενικές γραμμές. by www.sport-fm.gr
20:34
Η αντίδραση της ΠΑΕ Παναθηναϊκός για την φάση του ακυρωθεντος τέρματος του Σάρλια... by www.sport-fm.gr
20:35
20:37
47' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναιτωλικό, λίγο έξω από την περιοχή, κι ενώ υπάρχουν δικαιολογημένες διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων. by www.sport-fm.gr
20:37
47' Γκολ! 1-0 ο Παναιτωλικός, με την πολύ ωραία απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μεντόσα που περνάει πάνω από το τείχος των παικτών του Παναθηναϊκού.
20:42
51' Κόρνερ για τον ΠΑΟ, από δεξιά, περνάει ανεκμετάλλευτο, αφού ο Ανέστης βγαίνει και μπλοκάρει την μπάλα. by www.sport-fm.gr
20:47
Νέα τοποθέτηση της ΠΑΕ Παναθηναϊκός, αυτή την φορά για την φάση από την οποία προήλθε το 1-0... by www.sport-fm.gr
20:49
59' Ευκαιρια για τον Παναιτωλικό, με τον Βέργο να σουτάρει έξω από την περιοχή και τον Διούδη να... απογειώνεται, διώχνοντας εντυπωσιακά σε κόρνερ!
20:51
61' Νέα καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, με το σουτ του Μόρσεϊ από θέση μέσα δεξιά να περνάει λίγο άουτ. by www.sport-fm.gr
20:52
62' Διπλή αλλαγή ο Παναθηναϊκός, Ιωαννίδης και Παλάσιος αντί των Γκατσίνοβιτς και Βιτάλ αντίστοιχα. by www.sport-fm.gr
20:53
20:57
67' Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό! Ο Κορνέλιους ρίχνει κάτω τον Ιωαννίδη με τα χέρια, σε μεταξύ τους διεκδίκηση μιας κεφαλιάς εντός περιοχης και ο Σιδηρόπουλος καταλογίζει την παράβαση. by www.sport-fm.gr
20:59
21:00
68' Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ντουάρτε και Καρέλης αντί των Μόρσεϊ και Νταγκό. by www.sport-fm.gr
21:01
69' Ο Καρλίτος αναλαμβάνει την εελτέλεση του πέναλτι, αλλά ο Ανέστης πέφτει σωστά αριστερά και το αποκρούει! by www.sport-fm.gr
21:07
21:08
21:08
76' Καλή σέντρα του Χουάνκαρ από αριστερά, αλλά δεν υπάρχει συμπαίκτης του να μπει στην πορεία της μπάλας και η ευκαιρία χάνεται. by www.sport-fm.gr
21:09
80' Νέα διπλή αλλαγή για τους γηπεδούχους. Ντίας αντί Μεντόσα και Αντούνες στη θέση του Μάρτσενσον. by www.sport-fm.gr
21:13
21:15
21:16
21:17
87' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Καρλίτος παραχωρεί τη θέση του στον Χατζηγιοβάνη. by www.sport-fm.gr
21:18
21:19
21:20
21:20
21:20
21:22
90+1' Ο Καρέλης έφυγε στην πλάτη της άμυνας του Παναθηναϊκού και με ωραία ενέργεια νίκησε τον Διούδη για το 2-0. Το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ. by www.sport-fm.gr
21:22
21:23
21:23
21:24
21:25
90+5' Ο Ντουάρτε νίκησε τον Κώτσιρα και κέρδισε το ελεύθερο για τον Παναιτωλικό. «Ανάσες» για τους γηπεδούχους. by www.sport-fm.gr
21:26
90+6' Σέντρα του Χατζηγιοβάνη από τα αριστερά, απομάκρυνε η άμυνα του Παναιτωλικού. by www.sport-fm.gr
21:27
Έχουμε μπει στο έβδομο λεπτό, λόγω και των καθυστερήσεων με το VAR νωρίτερα. by www.sport-fm.gr