Ιωνικός-Απόλλων Σμύρνης

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για τη Super League 1.

19:12
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό το εξ αναβολής παιχνίδι για τη 17η αγωνιστική της Super League Interwetten, ανάμεσα σε Ιωνικό και Απόλλωνα Σμύρνης, στη Νίκαια. by www.sport-fm.gr
19:14
Ο Ιωνικός προέρχεται από εντός έδρας «λευκή ισοπαλία» κόντρα στον ΟΦΗ, ενώ ο Απόλλωνας κέρδισε για πρώτη φορά από τον Οκτώβριο, φεύγοντας με σημαντικότατο διπλό (2-1) από την έδρα της Λαμίας. by www.sport-fm.gr
19:16
Στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 22 βαθμούς βρίσκονται οι αποψινοί γηπεδούχοι, στην τελευταία θέση με 9 βαθμούς λιγότερους ο Απόλλωνας. by www.sport-fm.gr
19:19
Για τον πρώτο γύρο, στις 27 του περασμένου Σεπτεμβρίου, Απόλλων Σμύρνης - Ιωνικός 0-0. by www.sport-fm.gr
19:20
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Χουτεσιώτης, Μύγας, Ρομαό, Τσιγκρίνσκι, Σάντσεζ, Βαλεριάνος, Κιάκος, Ντάλσιο, Άοσμαν, Τουράμ, Μάντζης Απόλλων Σμύρνης (Τζιανλούκα Φέστα): Κότσαρης, Ράιλι, Ντομίνγκες, Φατιόν, Παπαγεωργίου, Βιτλής, Σλίβκα, Μαρτίνεζ, Γιαννιώτας, Παμλίδης, Ιωαννίδης. by www.sport-fm.gr
19:21
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους βρίσκονται οι: Βίντμαρ, Βαφέας, Τσιριγώτης, Πλατέλλας, Βαλέντε, Λένις, Καμπράλ, Μάναλης, Γκοτσούλιας by www.sport-fm.gr
19:21
Οι αναπληρωματικοί του Απόλλωνα: Σόρτσαν, Τουτουαρίμα, Κάστρο, Τσιλούλης, Εμπακογκού, Τσίμπαχ, Ντάουντα, Γιακιμόφσκι, Λισγάρας by www.sport-fm.gr
19:25
Πρώτος διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Αναστάσιος Σιδηρόπουλος, με βοηθούς τους Βασίλειο Μωυσιάδη και Ιορδάνη Δημητριάδη. Τέταρτος είναι ο Πέτρος Τσαγκαράκης, ενώ VAR είναι οι Τζοβάρας και Νικολαΐδης. by www.sport-fm.gr
19:25
19:30
19:32
2' Ο Ιωνικός έχει την κατοχή της μπάλας στις πρώτες στιγμές της αναμέτρησης. by www.sport-fm.gr
19:33
3' Ένα κάκιστο σουτ του Φατιόν από μακριά για τον Απόλλωνα, η μπάλα καταλήγει πλάγιο άουτ. by www.sport-fm.gr
19:34
Μοναδική αλλαγή για τον Ιωνικό σε σύγκριση με τη «λευκή ισοπαλία» κόντρα στον ΟΦΗ, ο Τουράμ αντί του Κάνιας. by www.sport-fm.gr
19:36
6' Πρώτη καλή φάση για τον Ιωνικό, με τον Τουράμ να παίρνει κεφαλιά από πλεονεκτική θέση και τον Κότσαρη να μπλοκάρει. by www.sport-fm.gr
19:38
19:39
Ο Βαλεριάνος έκανε ωραία προσποίηση και σέντρα από τα αριστερά, ο Κιάκος πήρε την μπάλα λίγο έξω από την μικρή περιοχή των φιλοξενούμενων και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0! by www.sport-fm.gr
19:41
11' Ο Απόλλωνας προσπαθεί να αντιδράσει άμεσα και να δημιουργήσει προϋποθέσεις ισοφάρισης. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:42
12' Ωραία σέντρα του Βιτλή από τα αριστερά, διώχνει σε κόρνερ ο Σάντσεζ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:45
15' Απειλητική σέντρα του Άοσμαν, διώχνουν σε κόρνερ οι αμυντικοί του Απόλλωνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:46
16' Ο Ντάλσιο σουτάρει από μακριά, η μπάλα κοντράρει στα σώματα και περάνει ξανά κόρνερ για τον Ιωνικό. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:47
17' Τεράστια ευκαιρία για τον Ιωνικό, με τον Άοσμαν να εκτελεί το κόρνερ, τον Σάντσεζ να παίρνει την κεφαλιά και να στέλνει την μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Κότσαρη. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:47
18' ΓΚΟΛ για τον Ιωνικό! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:49
Τουράμ, Μάντζης και Κιάκος συνδυάστηκαν υπέροχα μέσα στη μεγάλη περιοχή του Απόλλωνα, με τον τελευταίο να σκοράρει από κοντά το δεύτερο προσωπικό του τέρμα για απόψε, κάνοντας το 2-0 για τον Ιωνικό! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:50
Το πρώτο γκολ του Κιάκου, μετά την όμορφη ασίστ του Βαλεριάνου:
by Δημήτρης Παπαδήμας
19:51
20' Ο Σιδηρόπουλος έδειξε κίτρινη κάρτα σε κάποιον από τον πάγκο του Ιωνικού. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:52
23' Φάουλ για τον Ιωνικό σε καλό σημείο για ένα γέμισμα στη μεγάλη περιοχή. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:53
23' Ο Άοσμαν εκτέλεσε, ο Σάντσεζ στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ με κεφαλιά. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:54
24' Ο Παπαγεωργίου σέντραρε από τα δεξιά για τον Απόλλωνα, το σουτ του Παμλίδη κόντραρε στα σώματα αμυντικών και απομακρύνθηκε. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:55
25' Ο Μύγας έκανε δυνατό σουτ από μακριά, μπλόκαρε εύκολα ο Κότσαρης. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:56
26' Ο Ιωαννίδης κάνει δύο συνεχόμενες πανέμορφες ντρίπλες και τελικά κερδίζει φάουλ λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή του Ιωνικού. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:57
26' Κίτρινη κάρτα στον Ρομαό. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:57
27' Ο Νίκο Μαρτίνεζ εκτέλεσε, έδιωξε με το κεφάλι ο Τσιγκρίνσκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:01
31' Ο Ιωνικός απειλεί ξανά, με τον Βαλεριάνο να σουτάρει μέσα από τη μεγάλη περιοχή και την μπάλα να κοντράρει σε σώματα αμυντικών. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:02
32' ΓΚΟΛ για τον Ιωνικό! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:03
Τουράμ και Μάντζης συνεργάστηκαν, με τον πρώτο να σερβίρει την ασίστ και τον Μάντζη να διαμορφώνει το 3-0 υπέρ του Ιωνικού. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:04
Πολλά τα κενά στην άμυνα των φιλοξενούμενων, τα εκμεταλλεύονται σε κάθε ευκαιρία οι γηπεδούχοι και προηγούνται ήδη με 3-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:04
34' Ένα μακρινό σουτ του Άοσμαν, μπλόκαρε ο Κότσαρης. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:05
Το δεύτερο προσωπικό γκολ του Κιάκου, για το 2-0 του Ιωνικού:
20:06
36' Ο Ιωνικός συνεχίζει να κρατάει την μπάλα, παρά το γεγονός ότι προηγείται με 3-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:07
37' Ακόμα μία τελική για τον Ιωνικό, ο Τουράμ σούταρε πάνω στον Κότσαρη. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:07
Οι γηπεδούχοι φτάνουν με μεγάλη ευκολία στην περιοχή του Απόλλωνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:09
38' Πρώτη αλλαγή για τον Απόλλωνα και τον Τζιανλούκα Φέστα. Ο Κάστρο περνάει στη θέση του εκνευρισμένου Γιαννιώτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:10
Κάτι σαν 5-2-3 πλέον το σύστημα για τους φιλοξενούμενους, με Κάστρο στην άμυνα, Φατιόν και Σλίβκα στον άξονα, ενώ Μαρτίνεζ, Παμλίδης, Ιωαννίδης είναι η επιθετική τριάδα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:13
43' Ο Παπαγεωργίου βρίσκεται στο έδαφος μετά από εναέρια μονομαχία με τον Τουράμ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:14
20:15
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων στο πρώτο ημίχρονο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:18
Λήξη πρώτου ημιχρόνου. Ιωνικός - Απόλλων Σμύρνης 3-0 by Δημήτρης Παπαδήμας
20:20
Ο Ιωνικός είναι καταιγιστικός, απειλεί συνεχώς την εστία των φιλοξενούμενων και προηγείται ήδη με 3-0. Ακίνδυνος και με πολλές αμυντικές αδυναμίες ο Απόλλωνας, δεν μπορεί να βρει λύσεις στη συνεχή πίεση των γηπεδούχων. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:21
Το 3-0 από τον Μάντζη, μετά τη συνεργασία του με τον Τουράμ:
20:35
Διπλή αλλαγή για τον Απόλλωνα πριν την έναρξη του δεύτερου μέρους. Τσιμπσάχ και Τσιλούλης μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο αντί των Μαρτίνες και Φατιόν. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:35
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στη Νίκαια. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:41
52' Χωρίς φάσεις το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:45
20:46
56' Δοκάρι για τον Ιωνικό, μετά από λάθος γύρισμα του Ράιλι στον Κότσαρη. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:46
57΄ Πέναλτι για τον Απόλλωνα, με τον Βαλεριάνο να ανατρέπει τον Ιωαννίδη. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:47
Η φάση ελέγχθηκε από το VAR, για το αν ήταν οσφαίντ ο Ιωαννίδης. Δόθηκε το πέναλτι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:49
58' Ο Χουτεσιώτης απέκρουσε το πέναλτι του Ιωαννίδη, ο Τσιλούλης πήρε την επαναφορά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αλλά ο Σιδηρόπουλος ακύρωσε το γκολ διότι ο παίκτης του Απόλλωνα είχε μπει στη μεγάλη περιοχή πριν εκτελεστεί το πέναλτι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:50
Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους να ξαναμπούν στο ματς, με το 3-0 να παραμένει. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:52
62' Ο Απόλλωνας έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο και προσπαθεί να απειλήσει την εστία των γηπεδούχων. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:53
63' Κίτρινη κάρτα στον Ράιλι, ο οποίος ανέτρεψε με σκληρό τάκλιν τον Μάντζη. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:55
65' Ο Σιδηρόπουλος πήγε στο VAR και τελικά δείχνει κόκκινη κάρτα στον Ράιλι, κρίνοντας ότι ο αμυντικός του Απόλλωνα ανέτρεψε τον Μάντζη όντας ο τελευταίος αμυντικός. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:57
68' Με τέσσερις πλέον στην άμυνα οι φιλοξενούμενοι, μετά την αποβολή του Ράιλι. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:00
70' Ευκαιρία για τον Ιωνικό, με τον Μάντζη να εκτελεί φάουλ και τον Τουράμ να στέλνει την μπάλα άουτ με κεφαλια. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:01
71' Αλλαγή για τον Απόλλωνα, ο Ντάουντα πήρε τη θέση του Παμλίδη. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:03
74' Ακόμα μία αλλαγή για τον Απόλλων, Γιακιμόφσκι στη θέση του Ιωαννίδη. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:05
Το χαμένο πέναλτι του Ιωαννίδη:
21:06
76' Αλλαγή για τον Ιωνικό, ο σκόρερ των δύο πρώτων γκολ, Κιάκος, δίνει τη θέση του στον Μάναλη. Επιπλέον, ο Γκουτσούλιας μπήκε αντί του Τουράμ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:10
81' Ο Άοσμαν εκτέλεσε κόρνερ, ο Μάναλης από κοντά δεν κατάφερε να νικήσει τον Κότσαρη. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:11
81' Διπλή αλλαγή για τον Ιωνικό. Τσιριγώτης και Βαφέας αντί των Τσιγκρίνσκι και Άοσμαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:13
84' Αλλαγή για τον Ιωνικό. Ο σκόρερ του τρίτου γκολ, Μάντζης, δίνει τη θέση του στον Πλατέλλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:17
88' ΓΚΟΛ για τον Ιωνικό! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:18
Πανέμορφο γκολ από τον Ντάλσιο, ο οποίος έστειλε με υπέροχο σουτ την μπάλα στο δεξί παραθυράκι της εστίας του Κότσαρη! Δίνει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του ο Ιωνικός, προηγείται με 4-0! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:21
92' Ο Πλατέλλας σουτάρει από πλάγια θέση, ο Κότσαρης διώχνει σε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας