Ατλέτικο Μαδρίτης-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για το Champions League.

21:48
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολούθησουμε την εξέλιξη του Ατλέτικο Μαδρίτης-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για τους "16" του Τσάμπιονς Λιγκ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:49
Πάμε αρχικά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
21:49
Ατλέτικο (Σιμεόνε): Όμπλακ, Βρσάλικο, Σάβιτς, Χιμένες, Ρεϊνίλντο, Λόντι, Γιορέντε, Κοντογκμπιά, Ερέρα, Κορέα, Φέλιξ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:50
Μαν. Γιουνάιτεντ (Ράνγκνικ): Ντε Χέα, Λίντελοφ, Βαράν, Μαγκουάιρ, Φρεντ, Πογκμπά, Σο, Σάντσο, Φερνάντες, Ρονάλντο, Ράσφορντ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:50
Κόκε, Καράσκο, Κούνια και Βας εκτός για τους γηπεδούχους by Αποστόλης Λιβάνιος
21:51
Δίχως Καβάνι οι φιλοξενούμενοι by Αποστόλης Λιβάνιος
21:51
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Ρουμάνος, Οβίντιου Χάντεγκαν. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:53
Από τις αγαπημένες αντιπάλους του Κριστιάνο η Ατλέτικο Μαδρίτης. Έχει πετύχει 25 γκολ σε 35 αναμετρήσεις με τους «ροχιμπλάνκος». Μόνο κόντρα στη Σεβίλλη έχει πετύχει περισσότερα. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:54
Οι δύο ομάδες είχαν αναμετρηθεί το 1991 για το Κύπελλο Κυπελλούχων. Η Ατλέτικο είχε επικρατήσει 3-0 στο πρώτο παιχνίδι και σφράγισε την πρόκριση με το 1-1 στο «Ολντ Τράφορντ». by Αποστόλης Λιβάνιος
21:55
Πέντε λεπτά για τη σέντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:58
Αποδοκιμασίες από τους οπαδούς των γηπεδούχων στον ύμνο του Champions League by Αποστόλης Λιβάνιος
22:01
Σέντρα στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
22:03
22:04
3' Απειλεί η Ατλέτικο. Γύρισμα του Κορέα από τα δεξιά, ο Χιμένες έκανε το σουτ, αλλά του έβαλε την κόντρα ο Λίντελοφ και απομάκρυνε τον κίνδυνο by Αποστόλης Λιβάνιος
22:05
5' Πολύ άστοχο σουτ του Φέλιξ, μετά από ωραία κίνηση στην αντίπαλη περιοχή. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:07
Έντονες αποδοκιμασίες για τον Νταβίντ Ντε Χέα από τους φίλους της πρώην ομάδας του, Ατλέτικο Μαδρίτης. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:07
7' ΓΚΟΛ η Ατλέτικο, 1-0! Κεφαλιά-ψαράκι του Φέλιξ μετά από εξαιρετική σέντρα του Λόντι, η μπάλα δοκάρι και μέσα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:14
Έχει μπει πολύ δυνατά η Ατλέτικο, πίεζει πολύ. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:16
15' Καλή στιγμή για την Γιουνάιτεντ. Έπιασε σουτ λίγο έξω από την περιοχή ο Μπρούνο Φερνάντες, η μπάλα κόντραρε και έφυγε λίγο έξω σε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:16
by Αποστόλης Λιβάνιος
22:17
17' Εκτέλεσε ο Σο, έδιωξε η άμυνα των γηπεδούχων by Αποστόλης Λιβάνιος
22:18
22:20
22:23
Έχει «πνίξει» τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο πρώτο εικοσάλεπτο η Ατλέτικο. Πρεσάρει πολύ και δεν την αφήνει να πάρει ανάσα, παρά το γεγονός ότι έχουν την κατοχή οι φιλοξενούμενοι δεν μπορούν να απειλήσουν. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:25
22:26
Στο 33%-67% η κατοχή της μπάλας by Αποστόλης Λιβάνιος
22:28
26' Σταματάει πολύ επικίνδυνη κόντρα της Ατλέτικο για φάουλ του Κοντογκμπιά, φάνηκε υπερβολικό το σφύριγμα από το replay. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:28
28' Άστοχο σουτ του Φέλιξ, δίχως ισορροπία από το ύψος του πέναλτι. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:37
37' Άστοχο σουτ του Κριστιάνο λίγο έξω από την περιοχή. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:46
45' Κοντά στο 2-0 η Ατλέτικο! Ο Λόντι σέντραρε, η μπάλα κόντραρε και τη βρήκε λίγο ο Βρσαλκο δίχως καλή ισορροπία και κατέληξε στο δοκάρι, καθώς βρήκε και στο πρόσωπο του Λίντελοφ. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:46
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
22:47
45'+1' Κίτρινη στον Ερέρα για τράβηγμα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:48
Ημίχρονο στο Μετροπολιτάνο: Ατλέτικο Μαδρίτης-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 1-0! Το γκολ του Φέλιξ από το 7' χωρίζει τις δύο ομάδες. Πολύ ανώτεροι οι γηπεδούχοι σε αυτό το διάστημα. Δεν θα ήταν έκπληξη αν είχε πετύχει ένα δεύτερο γκολ. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:54
22:55
22:55
23:03
Έναρξη στο β' μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
23:04
47' Σουτ του Φέλιξ, κόντρα και κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:05
48' Άστοχο σουτ του Γιορέντε, λίγο έξω από την περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
23:08
50' Κίτρινη ο Σο by Αποστόλης Λιβάνιος
23:15
57' Πολύ άστοχο σουτ του Ράσφορντ για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:17
Έχει ανέβει στα τελευταία λεπτά η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Βγαίνει με καλύτερες προϋποθέσεις στην επίθεση, της έχει δώσει και μέτρα η Ατλέτικο. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:18
60' Κίτρινη στον Λίντελοφ για φάουλ στον Φέλιξ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:22
64' Σουτ του Σάντσο έπειτα από φάουλ, η μπάλα βρήκε σε σώματα by Αποστόλης Λιβάνιος
23:22
65' Κίτρινη στον Ράσφορντ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:24
66' Αλλαγές για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Γουάν-Μπισάκα αντί Λίντελοφ και Μάτιτς αντί του Πογκμπά by Αποστόλης Λιβάνιος
23:32
74' Κίτρινη στον Φρεντ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:33
75' Δυνατό σουτ του Κοντογκμπιά η μπάλα άουτ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:33
75' Αλλαγή για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Ελάνγκα στο ματς, αντί του Ράσφορντ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:34
76' Διπλή αλλαγή για την Ατλέτικο Μαδρίτης: Γκριεζμάν και Λεμάρ μέσα, Φέλιξ και Λόντι εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
23:34
77' Κίτρινη στον Γιορέντε by Αποστόλης Λιβάνιος
23:35
78' Κερδισμένο φάουλ για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με τον Φρεντ σε πολύ καλή θέση by Αποστόλης Λιβάνιος
23:36
79' Εκτέλεσε ο Κριστιάνο, αρκετά έξω η μπάλα. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:37
80' Κίτρινη στον Χιμένες by Αποστόλης Λιβάνιος
23:38
80' ΓΚΟΛ η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, 1-1. Αντεπίθεση φαρμάκι για τους φιλοξενούμενους, με τον Μπρούνο Φερνάντες να περνάει μπαλιά-τρύπα για τον Ελάνγκα, ο οποίος εκτέλεσε τον Όμπλακ. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:39
82' Λίνγκαρντ αντί Σάντσο για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:45
87' Κοντά στο 2-1 η Ατλέτικο! Φαλτσαριστό σουτ του Γκριζμάν και η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Ντε Χέα. Ίσως και να ήταν οφσάιντ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:51
Προσπαθεί να διασπάσει την άμυνα των φιλοξενούμενων η Ατλέτικο, αλλά δεν μπορεί, την ώρα που η Γιουνάιτεντ λίγο έλειψε να βγάλει επικίνδυνη αντεπίθεση λίγο πριν by Αποστόλης Λιβάνιος
23:52
90'+4' Ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ: Δυνατό σουτ του Λίνγκαρντ, έδιωξε ο Όμπλακ. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:52
Τέλος στο Μετροπολιτάνο: Ατλέτικο Μαδρίτης-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 1-1! Ο Φέλιξ άνοιξε το σκορ στο 7’ και ο Ελάνγκα ισοφάρισε στο 80’, δίνοντας προβάδισμα στους φιλοξενούμενους ενόψει της ρεβάνς. by Αποστόλης Λιβάνιος