Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Super League 1.

19:21
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε live την αναμέτρηση ΠΑΣ Γιάννινα-Λαμία, η οποία θα διεξαχθεί στους «Ζωσιμάδες», για την 25η αγωνιστική και προτελευταία αγωνιστική της φετινής Super League Interwetten! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:25
Σημαντικότατο ματς και για τους δύο αποψινούς αντιπάλους, με τους Γιαννιώτες να θέλουν τη νίκη έτσι ώστε να διατηρήσουν ζωντανές τις ελπίδες τους για είσοδο στα πλέι οφ, παρά την ποινή αφαίρεσης 5 βαθμών που τους επιβλήθηκε από την Πειθαρχική επιτροπή της Super League. Να θυμίσουμε, ότι ο ΠΑΣ έχει καταθέσει έφεση κατά της συγκεκριμένης απόφασης. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:28
Από την άλλη η Λαμία προέρχεται από πέντε διαδοχικές ήττες και θα ψάξει τη νίκη έτσι ώστε να απομακρυνθεί από τις τελευταίες θέσεις. Αυτή την στιγμή είναι στο +5 από τον ουραγό Απόλλων Σμύρνης. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:29
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: ΠΑΣ Γιάννινα (4-4-2): Λοντίγκιν - Σάλιακας, Εραμούσπε, Κάργας, Πίρσμαν - Ντομίνγκες, Καραχάλιος, Στάνκο, Γκαρντάφσκι - Σνάιντερ, Περέα Λαμία (4-2-3-1): Γκαραβέλης - Προβιδάκης, Αντέτζο, Λούκας, Σαραμαντάς - Γκέντσογλου, Μπεχαράνο - Βέλλιος, Ταϊρόν, Μαζουλουξής - Τσούκαλος by Δημήτρης Παπαδήμας
19:29
Αναπληρωματικοί για τον ΠΑΣ Γιάννινα οι: Μπρένερ, Λιάσος, Λόλης, Μέντες, Οικονομόπουλος, Παντελάκης, Ποζνάτσκι, Σιόντης, Σούλης by Δημήτρης Παπαδήμας
19:29
Στον πάγκο για τη Λαμία οι: Αραμπούλι, Μπανγκουρά, Ελευθεριάδης, Μαρτίνεζ, Νούνιες, Τζανδάρης, Τζανετόπουλος, Βύντρα, Σαράνοφ by Δημήτρης Παπαδήμας
19:31
Διαιτητής είναι ο Μανούχος (Αργολίδας) , με βοηθούς τους Δημητριάδη (Μακεδονίας), Πάτρα (Μακεδονίας). Στο VAR είναι οι: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου) και Κουρομπύλια (Δυτικής Αττικής) by Δημήτρης Παπαδήμας
19:31
Ξεκίνησε η αναμέτρηση, με τον ΠΑΣ στη σέντρα! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:33
Υπό καταρρακτώδη βροχή ξεκίνησε το ματς στα Γιάννενα. Ο αγωνιστικός χώρος πάντως φαίνεται πως βρίσκεται σε αρκετά καλή κατάσταση. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:35
Να αναφέρουμε πως η Λαμία αγωνίζεται με πολλές απουσίες απόψε, αφού εκτός αποστολής έμειναν οι Καραμάνος, Νινούα, Σιμόν, Σκόνδρας και Ρόμανιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:36
5' Το πρώτο σουτ του αγώνα είναι για τον ΠΑΣ Γιάννινα, με τον Καραχάλιο να στέλνει την μπάλα πολύ ψηλά άουτ από μακριά. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:37
6' Απαντάει η Λαμία με μακρινό σουτ του Τσούκαλου, και αυτό κατέληξε πάνω από τα δοκάρια. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:38
6' Πολύ ωραίο τάκλιν του Μαζουλουξή, κόβει τον Περέα που έμπαινε μέσα στη μεγάλη περιοχή του Γκαραβέλη. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:40
Ταυτόχρονα με το ματς στα Γιάννενα, διεξάγεται και το ντέρμπι παραμονής ανάμεσα σε Απόλλωνα Σμύρνης και Ατρόμητο. Εδώ μπορείτε να παρακολουθήσετε live την εξέλιξή του. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:41
9' Πεσμένος στο χορτάρι ο Γκαρντάφσκι, έπεσε άτσαλα μετά από εναέρια μονομαχία. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:41
9' Έδειξε να πονάει στη μέση του, αλλά επιστρέφει στον αγωνιστικό χώρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:45
14' Ο ΠΑΣ έχει περισσότερη ώρα την μπάλα στα πόδια του και προσπαθεί χωρίς επιτυχία να δημιουργήσει τις προϋποθέσεις για γκολ, μπροστά στην εστία της Λαμίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:46
15' Χωρίς μεγάλη φάση το πρώτο τέταρτο του ματς στα Γιαννενα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:47
17' Εντωμεταξύ, συνεχίζει να πέφτει με αμείωτο ρυθμό η βροχή. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:52
20' Πιο επιθετικός ο ΠΑΣ Γιάννινα έως τώρα, καμία από τις δύο ομάδες δεν έχει μπορέσει να απειλήσει ουσιαστικά. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:53
22' Ο Ταιρόν σουτάρει με πολύ δύναμη από μακριά, η μπάλα ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:55
24' Ο Σαραμαντάς έκανε ωραία σέντρα από τα αριστερά, ο Ταϊρόν δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα προς την εστία του Λοντίγκιν. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:56
19:58
27' Ωραία κίνηση του Περέα από τα δεξιά, πάσαρε στον Σνάιντερ, το σουτ του οποίου κόντραρε σε αμυντικό και κατέληξε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:59
28' Πέρασε ανεκμετάλλευτο το κόρνερ για τους Ηπειρώτες. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:59
2-2 οι τελικές, 51%-49% η κατοχή υπέρ των γηπεδούχων. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:01
30' Συμπληρώθηκε μισάωρο στα Γιάννενα, παραμένει το 0-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:04
33' Ο Σαραμαντάς έπεσε στο έδαφος μετά από σφοδρή εναέρια σύγκρουση με τον Σάλιακα. Βγήκε εκτός αγωνιστικού χώρου και δέχεται τη βοήθεια των γιατρών. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:05
34' Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα, επέστρεψε στον αγωνιστικό χώρο ο Σαραμαντάς. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:07
35' Μπέρδεμα στην άμυνα της Λαμίας, μετά από σέντρα του Σάλιακα, ο Σνάιντερ πήρε την κεφαλιά, αλλά ο Αντέτζο απομάκρυνε. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:09
37' Πρώτη κίτρινη κάρτα του ματς, στον Γκέντσογλου για σκληρό μαρκάρισμα. Φάουλ σε καλή θέση τώρα για τον ΠΑΣ Γιάννινα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:10
38' Ο Σαραμαντάς βγήκε γρήγορα από το τείχος και χάλασε την κομπίνα που πήγαν να κάνουν οι γηπεδούχοι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:10
38' Κίτρινη κάρτα για τον Κάργα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:12
20:13
Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:14
29 τα λάθη για τον ΠΑΣ Γιάννινα, 19 για τη Λαμία. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:17
44' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Μετά από σέντρα του Σάλιακα, ο Πίρσμαν σκοράρει με ωραίο πλασέ για το 1-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:17
Η μπάλα κόντραρε και στην πλάτη του Προβιδάκη μετά το πλασέ του Πίρσμαν, πριν καταλήξει στα δίχτυα του Γκαραβέλη. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:18
Τέλος πρώτου ημιχρόνου, ο ΠΑΣ Γιάννινα προηγείται με 1-0 της Λαμίας, χάρη στο ωραίο γκολ του Πιρσμαν στο 44'. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:20
Με προβλήματα στη δημιουργία οι δύο ομάδες σε αυτό το πρώτο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι είχαν περισσότερη ώρα την μπάλα στην κατοχή τους και ευτύχησαν να προηγηθούν με τον Πίρσμαν στο 44', με τη Λαμία να μην έχει χρόνο για να αντιδράσει στη συνέχεια. Επιστρέφουμε σε λίγα λεπτά για το δεύτερο μέρος! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:35
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στους «Ζωσιμάδες»! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:36
46' Έκανε την πρώτη της αλλαγή η Λαμία, με τον Μπανγκουρά να περνάει στη θέση του Μαζουλουξή. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:37
48' Κίτρινη κάρτα στον Περέα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:42
53' Κίτρινη κάρτα για τον Προβιδάκη, ο οποίος πέταξε την μπάλα μακριά μετά από φάουλ που έκανε. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:44
54' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Ο Αραμπούλι στη θέση του Βέλλιου και ο Νούνιες στη θέση του Γκέντσογλου. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:45
56' Χωρίς φάση ως τώρα στο δεύτερο ημίχρονο, συνεχίζει να προηγείται με 1-0 ο ΠΑΣ Γιάννινα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:46
20:49
59' Ο Γκαρντάφσκι σουτάρει από πλάγια αριστερά, η μπάλα καταλήγει ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:50
61' Ωραία ατομική ενέργεια του Μπανγκουρά, σούταρε αλλά η μπάλα κόντραρε στα σώματα των αμυντικών. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:51
62' Αναγκαστική τέταρτη αλλαγή για τη Λαμία, ο Σαραμαντάς αποχωρεί με ενοχλήσεις και ο Μαρτίνεθ παίρνει τη θέση του. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:52
63' Αναστάτωση στην άμυνα της Λαμίας μετά από μια συρτή σέντρα του Μαρτίνεθ, έδιωξαν τελικά οι αμυντικοί. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:56
66' Πολύ δυνατό σουτ του Μπανγκουρά, ξανά στα σώματα αμυντικών. Δείχνει πιο πιεστική τώρα η Λαμία, ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:57
68' Ο Προβιδάκης εκτέλεσε φάουλ σε καλή θέση για σέντρα, στέλνοντας την μπάλα κατευθείαν στα χέρια του Λοντίγκιν. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:00
71' Φάουλ σε καλή θέση από τα αριστερά τώρα για τη Λαμία. Το έκανε ο Καραχάλιος. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:01
72' Ο Ταϊρόν εκτέλεσε, έδιωξε με κεφαλιά ο Κάργας. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:01
72' Πρώτη αλλαγή για τους γηπεδούχους, με τον Μορέιρα Μέντες να περνάει στη θέση του Καραχάλιου. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:05
75' Τρομερή ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο ταχύτατος Περέα έκανε ωραία ενέργεια και σέντρα από τα δεξιά, έβγαλε ολομόναχο τον Μορείρα, αλλά εκείνος πλάσαρε πάνω στον Γκαραβέλη. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:07
77' Μεγάλη ευκαιρία και για τη Λαμία. Μετά από λάθος διώξιμο του Εραμούσπε, ο Μπεχαράνο βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Λοντίγκιν, αλλά ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων έσωσε την ομάδα του με υπέροχη επέμβαση. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:08
78' Τελευταία αλλαγή για τη Λαμία, ο Ελευθεριάδης αντί του Ταϊρόν. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:08
79' Γυριστό του Τσούκαλου από το σημείο του πέναλτι, μπλόκαρε ο Λοντίγκιν. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:11
82' Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα, Λιάσος στη θέση του Σνάιντερ, by Δημήτρης Παπαδήμας
21:16
86' Συνεχίζει να πιέζει η Λαμία, χωρίς να μπορεί να δημιουργήσει φάση μπροστά στην εστία του Λοντίγκιν. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:17
87' Αλλαγή για τον ΠΑΣ, Παντελάκης στη θέση του Περέα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:20
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:22
93' Κεφαλιά του Αντέτζο, μπλόκαρε ο Λοντίγκιν. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:24
Τέλος της αναμέτρησης, ΠΑΣ Γιάννινα-Λαμία 1-0 με το γκολ του Πίρσμαν στο 44'. Ζωντανοί στη μάχη για είσοδο στα πλέι οφ οι Γιαννιώτες, έμπλεξε για τα καλά σε σενάρια υποβιβασμού η Λαμία. by Δημήτρης Παπαδήμας